avrupa konseyi parlamenterler meclisi

Aliyev, Rasmussen'le bir araya geldi
karargahındaki görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan İlham Aliyev, bir soru üzerine Azerbaycan'da siyasi tutuklu olmadığının Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından onaylandığını vurgladı.
Gazeteciler Cemiyeti‘den 'hakaret suç olmaktan çıkartılsın' talebi
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin ‘Hakaretin Suç Olmaktan Çıkarılmasına Doğru’ başlıklı ve 2007 tarihli kararında açıkça Türk Ceza Kanunu'nun kamu görevlilerine hakareti daha ağır yaptırımlara bağlayan hükmün kaldırılması gerektiği belirtilmesine
Başbakan Yardımcısı Bozdağ: Seçim barajı konusunda partiler samimi değil
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin (AKPM), 14 yaşına gelmeden ve kendi rızası olmadan erkek çocuklarının sünnet edilmemesini öngören raporu kabul etmesine yönelik bir soruya Başbakan Yardımcısı Bozdağ, din ve vicdan hürriyetiyle çatışan bir
Cemil Çiçek, Suriye ve Mısır meclis başkanlarına mektup gönderecek
konuda yönlendirmelerinin isteneceğini belirten TBMM Başkanı Çiçek, mektupların gönderileceği ülkeleri ve yöneticileri ise şöyle sıraladı: "Bu mektup ABD, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı, Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi üye ülkelerinin parlamentolarının başkanları, Avrupa Parlamentosu Başkanı, Türkiye'nin üyesi olduğu uluslararası ve bölgesel
Bakan Bağış: Yurt dışında ofis açmak daha zaruri hale geldi
Başbakanımızın talimatıyla ilk olarak Brüksel’de ofis açmak üzere genel başkan yardımcımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Antalya’nın gururu çok değerli Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi eski Başkanımız, milletvekilimizle birlikte Brüksel’e gittik.
AKPM Başkanı: Orantısız güç kullanımından şoke oldum
STRASBOURG - Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Jean-Claude Mignon, Mısır'ın başkenti Kahire'de darbe karşıtlarının orantısız güç kullanarak dağıtılmasından şoke olduğunu söyledi.
"K. Irak’taki özerk bölge, petrol için Suriye’de koridor açmak istiyor"
KAYSERİ - Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyesi ve AK Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır, Suriye’de PKK’nın uzantısı PYD’nin ne yapmak istediğini açıkladı.
CHP’li Gülsün Bilgehan: Türkiye, dünyada en çok gazeteci hapseden ülke
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin Avrupa’da Medya’nın Korunması Raportörü Gvozden Flego, gazeteci cinayetlerinin hala aydınlatılamadığı Rusya’nın raporlarında en sık yer alan ülke olduğun dile getirdi.
Milletvekili Bakır, Avrupa basınına Gezi Parkı olaylarını anlattı
KAYSERİ - AK Parti Kayseri Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyesi Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır, İngiliz yayın kuruluşları BBC World News, Channel Four News London ve İrlanda Ulusal Yayın kanalı RTE’nin canlı yayınlarında Gezi Parkı olayları ile ilgili
Cihan Haber Ajansı Gündemi
İSTANBUL - -Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başbakın Jean-Claude Mignon ve heyetini, Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu Eşbaşkanı Jack Straw ile eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış’ı Çankaya Köşkü’nde kabul edecek
Gökçek, Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği Başkanlığı’na ikinci kez seçildi
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) tarafından çeşitli kriterlerdeki değerlendirmeler sonucunda 59 yıldır verilen ödüllere layık görülen 72 kent bulunuyor. AKPM, kentlere en çok 4 ödül verebiliyor.
Bahçeli: Başbakan Erdoğan'ın şanzımanı dağılmış, aküsü bitmiştir
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından alınan teröristleri ‘aktivist’ olarak tanımlama kararı ile ilgili Bahçeli, "Bunun devamı ABD ve AB ülkelerinin PKK’yı yakın bir süreçte terörist örgütler listesinden çıkarmaları ile gelecektir.
Türkeş: Dış politikamızda yaşanacakları tahmin etmek zor değil
MHP’li Türkeş, yaptığı yazılı açıklama ile Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin Türkiye ile ilgili Diyalog Raporu’nda terörist yerine ‘aktivist’ ifadesinin kullanılmasını değerlendirdi. Türkeş, "AKPM Genel Kurulu, 23 Nisan 2013 günü yapılan oturumda, Raportör Josette Durrieu (Fransa) tarafından hazırlanan Türkiye Denetim Sonrası Diyalog Süreci raporunu ele
AKPM Başkanı: PKK hala AB'ni terör örgütleri listesinde
STRASBOURG - Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Jean-Claude Mignon, PKK'nın hala AB'nin terör örgütleri listesinde olduğunu vurguladı.Mayıs ayındaki Türkiye ziyareti öncesinde açıkama yapan Mignon, Türkiye ile Denetim Sonrası Diyalog raporunun kabulünü memnuniyetle karşıladığını ifade etti.
AK Partili Yurttaş: Terörist, aktivist olmaz
ANKARA - AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde kabul edilen raporda PKK’lılara 'aktivist' denilmesini, "Avrupa Parlamentosu’nun demesi ile hiçbir zaman terörist aktivist olamaz.
MHP’li Vural: Türkiye, Avrupa Konseyi'ne nota ile tepkisini göstermeli
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde kabul edilen raporda PKK’lıların aktivist olarak nitelendirilmesini değerlendirdi.
Gürcistan Başbakanı, Ahıska Türklerinin dönüşü için söz verdi
TİFLİS - Gürcistan Başbakanı Bidzina İvanişvili Strasbourg’da gerçekleştirilen Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde Ahıska Türklerinin geri dönüşünü sağlayacağına söz verdi.“Önümüzdeki beş yıl içerisinde anavatanlarına dönmek isteyen Ahıska Türklerinin dönüşünü tamamlayacak ve hepsine vatandaşlık hakkını iade edeceğiz.
Davutoğlu: AKPM raporunun PKK’nın terör faaliyetleriyle alakası yok
ANKARA - Dışişleri Bakan Ahmet Davutoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Genel Kurulu’nda 'Türkiye ile Denetim Sonrası Diyalog' başlıklı raporu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, raporun PKK’nın terör faaliyetleri ile ilgili herhangi bir alakası olmadığını söyledi.
Dışişleri Bakanlığı AKPM’de verilen cevabı paylaştı
ANKARA - Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Genel Kurulu’nun 23 Nisan günü yapılan oturumunda ele alınan, Raportör Josette Durrieu (Fransa) tarafından hazırlanan ‘Türkiye Denetim Sonrası Diyalog Süreci’ raporuna ilişkin
Yunanistan'da yaşayan Gökçeadalı Rumlar, adaya dönmeyi planlıyor (Özel)
Yunanistan Yeni Demokrasi Partisi'nde 6 dönem milletvekilliği yapan eski politikacılardan ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) onursal üyesi Elsa Papadimitriou, hafta sonu yapılan Atina Gökçeadalılar (İmroz) Derneği’nin genel kuruluna katıldı.
Bulgaristan, yurtdışında seçimler için 103 ülkeye nota gönderdi
Bunun dışında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi de 4-5 Nisan'da ülkeye temsilci gönderecek. Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi'nin (KEİPA) de gözlemci göndermek istediği belirtildi.
Bakır: Alman emniyet teşkilatında Türk asıllı üst düzey yöneticiler de olmalı
BERLİN - Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Raportörü Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır, Almanya'da Türk kökenli federal milletvekilleriyle görüştü. Hür Demokrat Parti (FDP) Milletvekili ve NSU araştırma Komisyonu tam üyesi Serkan Tören ile bir araya gelen Bakır, görüşmeyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:
Bakır: İyi Almanca konuşamıyor diye çocuğu elinden alınan var
BERLİN - AK Parti Kayseri Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi Prof. Dr. Pelin Gündeş, Almanya'da çocukları ellerinden alınan Türk ailelerle bir araya geldi.
Seçim kampanyaları sadece Bulgarca yapılabilecek
Kararın ardından Meclis'te söz alan HÖH Genel Başkanı Lütvi Mestan, bu oylamayla Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin (AKPM) kararına karşı gelindiğine dikkat çekti. Mestan ayrıca Avrupa'dan bir parti lideri geldiğinde hangi dilde konuşacağı sorusunu da yöneltti.
Bakır, Avrupalı Demokratlar Grubu Merkez Yürütme Kurulu üyeliğine seçildi
KAYSERİ - AK Parti Kayseri Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyesi Pelin Gündeş Bakır, ikinci kez Avrupalı Demokratlar Grubu’nun Merkez Yürütme Kurulu üyeliğine seçildi. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin güçlü politik partilerinden olan Avrupalı Demokratlar Grubu içinde, Avrupa’nın köklü partilerinin birçoğunun yer aldığı
AK Partili Bakır: İmralı'daki imkanlar Almanya'daki hapishanede yok
ANKARA - Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Raportörü olarak Köln Hapishanesi'nde incelemelerde bulunan AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, Türkiye'deki hapishanelerin Almanya'ya göre daha iyi şartlara sahip olduğunu, hazırlayacağı
Atambayev, Çavuşoğlu’nu kabul etti
BİŞKEK - Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bişkek'te bulunan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) eski Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev tarafından kabul edildi.
Avrupa’da artan ayrımcılığın sebebi aşırı milliyetçi söylemlerdir
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi eski Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu ise beklentinin aksine panele katılamadı. Paneldeki konuşmacılar Avrupa’da ayrımcılığın ve ırkçılığın arttığı noktasında hemfikir olurken, özellikle bazı ülkelerde artan aşırı sağ söylemlerin vatandaşları etkilediğini
Bakır, ABD kongresindeki toplantıda Suriye konusunu gündeme getirdi
KAYSERİ - Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyesi ve AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, ABD Kongresi'nde düzenlenen toplantıda Suriye konusunu gündeme getirerek, insani yardımların yapılmasının gerekliliğini anlattı.
Gül, AKPM Denetim Komisyonu Türkiye Raportörü Durrieu'yu kabul etti
ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Denetim Komisyonu Türkiye Raportörü Josette Durrieu ve beraberindeki heyeti, Çankaya Köşkü’nde kabul etti. Kabul basına kapalı olarak gerçekleşti.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Denetim Komisyonu Türkiye Raportörü Josette Durrieu ile Mısır Arap Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mohamed Kamel Amr ve beraberlerindeki heyetleri ayrı ayrı kabul edecek.
Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği, Ankara'da buluştu
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından verilen Avrupa Ödülü, Avrupa Şeref Bayrağı, Şeref Plaketi ve Avrupa Diploması'nı 8 yılda almaya hak kazanan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ödülü kazanan kentlerle iletişimi, bilgi paylaşımını ve ortak
Avrupa ödülü kazanan kentler Ankara'da buluşuyor
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından verilen 'Avrupa Ödülü, Avrupa Şeref Bayrağı, Şeref Plaketi ve Avrupa Diplomasını', 8 yıl gibi rekor bir sürede almaya hak kazanan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ödülü kazanan kentler arasındaki etkin
'Avrupa Ödülü' kazanan kentler Ankara'da buluşacak
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından verilen 'Avrupa Ödülü', 'Avrupa Şeref Bayrağı', 'Şeref Plaketi' ve 'Avrupa Diploması'nı 8 yılda almaya hak kazanan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ödülü kazanan kentler arasındaki etkin çalışmalarını sürdürüyor
Çavuşoğlu, Ukrayna’daki genel seçimleri değerlendirdi (Özel)
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) olarak büyük bir heyetle geldiklerini ve değişik bölgelerde seçimleri izlediklerini belirten Çavuşoğlu, kendileri haricinde seçimleri; NATO, AGİT gibi uluslararası teşkilatlardan gelen gözlemcilerin takip
Rusya, Ankara’nın kaygılarını Şam’a iletecek
Görüşmede Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) ve Rusya arasında son zamanlarda yaşanan gerginlik de ele alındı. Rusya Federasyon Konseyi Başkan Yardımcısı Umahanov, “Türk meslektaşlarımız Rusya lehine oy vererek dayanışma sergiledi.
AKPM: Şiddet daha fazla tırmandırılmasın
STRASBOURG - Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Jean-Claude Mignon, Akçakale saldırısını şiddetle kınadı, ölenlerin ailelerine başsağlığı diledi.Suriye'deki insani krizle ilgili acil toplantı sırasında açıklama yapan Jean-Claude Mignon, Türkiye'nin egemenliğini ihlal eden saldırısın kabul edilemeyeceğini
CHP'den tutuklu milletvekilleri hakkında yazılı bildiri
ANKARA - CHP, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından 8 milletvekilinin tutukluluğuna ilişkin yapılan açıklamayı yayımladı. Bildiride, "Bu metnin altında imzası olan bizler, 12 Haziran 2011 seçimlerinde TBMM'ye seçilen 8 milletvekilinin devam eden tutukluluk hallerini en güçlü şekilde kınıyor
Çavuşoğlu: Müslüman düşmanlığı ancak İslamafobiaya
ANKARA - Tüm inançlara saldırının önlenmesi için uluslararası cezai yaptırım gerekliliğine dikkat çeken eski Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Nefret üretimini önlemek için, uluslararası toplumun İslamafobiayı
Alman parlamenterde işten atılan THY personeline destek
Almanya Federal Parlamento Üyesi ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyesi Andrej Hunko, Atatürk Havalimanı’na gelerek eylemcilere destek oldu. Burada Hava-İş Sendikası yöneticileri ile görüşen Hunko, işten atılmalar ve eylemle ilgili bildi aldı.
Gaziantep 'Avrupa Diploması Ödülü' aldı
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin, 1988'den beri her yıl tarihi eserlerin korunması, insan hakları ve demokrasi konularında ve ‘Avrupalılaşma’ yönünde en çok çaba gösteren şehirlere vermekte olduğu ‘Avrupa Diploması Ödülü’ 11 Avrupa şehri ile
DÜZELTME-Milletvekili Bakır, Suriye konusunu AKPM’ye taşıdı
Pelin Gündeş Bakır, uluslararası sularda Türk askeri uçağının Suriye güçlerince düşürülmesini, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) gündemine getirdi. Pelin Gündeş Bakır, Fransa'nın Strasbourg kentinde başlayan yaz oturumunun serbest bölümünde Avrupa Demokrat Grubu adına söz alarak, konuşmasının başında askeri
Milletvekili Bakır, Suriye konusunu AKPM’ye taşıdı
KAYSERİ - AK Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Peyin Gündeş Bakır, uluslararası sularda Türk askeri uçağının Suriye güçlerince düşürülmesini, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) gündemine getirdi.
Oktay Ekşi Silivri Cezaevinde Ergenekon sanıklarını ziyaret etti
00'te giren Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin iki üyesi, saat 20.00'de cezaevi çıkışında basın mensuplarına tek bir kelime açıklama yapmadan cezaevinden ayrıldılar. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin Türkiye Raportörü Josette Durrieu ve Denetim Komisyonu Sekreteri Sylvie Affholder'in, Ergenekon davası tutuklu sanıklarından CHP
AKPM, Timoşenko için devrede
KİEV - Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, Kiev’de temasta bulunan; Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Ukrayna Raportörü Marietta de Purbe-Lundin ve Yardımcısı Mailis Reps'i kabul etti.
AİHM'nin geleceği İngiltere'de tartışılıyor
Bunun üzerine Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde (AKPM) yaptığı konuşmada David Cameron, AİHM'nin, yargı kararlarının götürüldüğü temyiz mahkemesi konumundan bir an önce kurtulup, asli vazifesi olan "ciddi insan hakları ihlallerine" yoğunlaşması gerektiğini
AİHM, İngiltere'deki terör zanlıların ABD'ye iadesinde karar değiştirdi
İngiltere Başbakanı David Cameron, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde (AKPM) Ocak ayında yaptığı konuşmada, AİHM'nin bu kararına atıfta bulunarak, AİHM'nin verdiği kararlarla ülkesindeki terörle mücadeleye zarar verdiğini öne sürmüş ve acil reform çağrısında bulunmuştu.
AKPM eski Başkanı Çavuşoğlu, Alanyaspor’a yeni bir otobüs kazandırdı
ANTALYA - Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) eski Başkanı Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Alanyaspor’a yeni bir otobüs kazandırdı. Çavuşoğlu, Alanyaspor kulüp binası önünde düzenlenen törenle, otobüsü dualarla kulübe teslim etti.
Gaziantep, 2012 Avrupa Diploması Ödülü’nü aldı
Diploması Ödülü’nün Türkiye’den Gaziantep ve Safranbolu’ya verilmesinin kararlaştırıldığını söyleyen Gaziantep Büyükşehir belediye Başkanı Asım Güzelbey, "Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi dört ödül sunar: Bunlar, Avrupa Diploması, Şeref Bayrağı, Şeref Plaketi, Avrupa Ödülü’dür.
AKPM, Rodos ve İstanköy Türklerine ilişkin yeni raporu kabul etti
ATİNA - Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Daimi Komitesi, “Rodos ve İstanköy’ün Türk kültürel kökenine sahip yerleşiklerinin durumu” başlıklı rapora ilişkin karar tasarısını kabul etti.ABHaber'e göre, AKPM, 9 Mart 2012 tarihinde Daimi Komite’de kabul edilen kararda Yunan makamlarından Rodos ve İstanköy’de yaşayan 5 bin civarındaki Türk toplumunun