ayakkabılar

Bu beldede kadınlar dahil herkes ayakkabıcı
Piyasada çok pahalıya satılan ayakkabılar, beldede el yapımı olmasına rağmen yarı fiyatına alınabiliyor.Belediye Başkanı Ahmet Bakırtaş, Yeşilyuva denince akla önce ayakkabıcılığın geldiğini söyledi.
Kimse Yok Mu’dan bayram öncesi gıda-giyim yardımı
Aileler mağazada gördükleri elbiseler, ayakkabılar, kışlık montlar, kazaklar karşısında büyük sevinç yaşıyor ve gönüllerince alışveriş yapıyor. Suriyeli aileler çocuklarını giyindirirken duygulu anlar yaşandı.
Bebeği yürümeye teşvik edin
Ayak sağlığı açısından uygun olmayan, sıkı, ağır ayakkabılar giydirilmemelidir. Yürüme girişiminde bulunduğunda bir oyuncak uzatarak ilgisi çekilmeli ve oyuncağa ulaşması sağlanmalıdır. Yürüteç çocuğun bağımsız hareket etme becerisini geciktireceği için kullanılmamalıdır.
Ünlüler, geleneksel nakışlı ayakkabıyı tercih ediyor
ANKARA - Ankara Beypazarı ilçesinde bir ayakkabı ustası, bindallı nakış işi ile ayakkabıyı bir araya getirdi. Ayakkabıların müşterileri arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve bazı ünlü isimler de bulunuyor.
Soğuk hava, eklem ağrılarını artırıyor
Ayakkabı seçiminde yumuşak tabanlı, ayağın ortopedik kavisini bozmayan ayakkabılar giyilmeli, çok yüksek topuklu ve babet ayakkabılardan kaçınılmalıdır. Düzenli egzersiz yaparak kilo kontrol altında tutulmalıdır.
Sıtma yılda 650 bin can alıyor(Özel)
Sandalet yerine kapalı ayakkabılar tercih edilmelidir. -Permetrin gibi böcek ilaçları giysi ve malzemelerin üzerine uygulanarak ekstra koruma sağlanabilir. -Barınma koşulları sivrisineklere açık durumda ise mutlaka cibinlik kullanınız .
Sınır illerinde kimyasal silahlar hakkında eğitim veriliyor
Ayakkabılar deridir, hatta çantalara bulaşan zehirlerin, dikkat edilmemesi durumunda uzun yıllar zehirleme tehlikesi vardır. Bunun için arınma, temizleme çok önemli.
‘Uygun olmayan ayakkabı nasıra, o da ayak ülserine yol açıyor’
DENİZLİ - Denizli Devlet Hastanesi Ortopedi Uzmanı Opr. Dr. Yaşar Selçuk, uygun olmayan ayakkabıların cildi kalınlaştırarak nasırlaştırdığını, bunun da ayak ülserine yol açtığını söyledi. Diyabet hastalarının ayaklarında görülen yaraların ve şekil bozukluklarının "diyabetik ayak" olarak adlandırıldığını ve bu durumun kişinin hayatını etkileyen ciddi problemlere
7 yeni film vizyona giriyor
Çok geçmeden pahalı giysiler, ayakkabılar ve giysilerin sahibi olmaya başladıklarında medyanın dikkatini çekerler. Sofia Coppola’nın yönettiği ve Emma Watson, Katie Chang, Israel Broussard ile Claire Julien’in oynadığı “Pırıltılı Hayatlar”, suç dram türünde.
'Ayakkabı tamirciliği can çekişiyor'
Ahmet Tarık Altuntaş, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) yaptığı açıklamada, eskiden ayakkabıların deriden imal edildiğini ancak şimdilerde suni, ucuz ve kalitesiz malzemelerden yapılan ayakkabıların piyasaları dolduğuna dikkat çekti.
Kiralık katil öldüremeyince başka birini kiralamış
Şüphelilerin olay günü giydikleri değerlendirilen ayakkabılar, Savurucu’nun kanının bulaşma ihtimaline karşılık incelenmek üzere kriminal laboratuarına gönderildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheliler terlikle adliyeye sevk edildi.
'Yaz ayları mantar hastalıklarını tetikliyor'
Kelekçi, kış aylarında da kapalı ayakkabılar giyilmesi ile oluşan ayak terlemesinin mantara yol açabildiğini ama kısa süren tedavilerle mantarın iyileşebilen bir hastalık olduğunun altını çizdi. Kelekçi, hastalara kış ayları için de şu önerilerde bulundu: “Naylon içermeyen pamuklu giysi, iç çamaşır ve çorap giyilmelidir.
Çocuklarını bayramda da göremeyen babalar, Başbakan Erdoğan'dan yardım istedi
Onlara oyuncaklar, cici ayakkabılar, elbiseler alamıyoruz. Biz bunlardan yosunuz çünkü göremiyoruz. Bizler bayram yapamıyoruz.
Hava almayan ayaklarda mantar hastalığı görülüyor
Deriye hava aldırmayan, naylon karışımı, sentetik maddelerin olduğu, pamuklu olmayan çoraplar, derisi uygun olmayan, hava aldırmayan ayakkabılar da hastalığın artışında önemli etkendir. Ayakkabıda standart olarak şu deri, renk ya da şu tarz dediğimiz bir model yok.
Hamilelikte bol sıvı tüketin
sonra 30-60 dakika uzanın, ayaklarınızın altına bir havlu veya ufak bir yastık koyarak hafifçe yükseltin, ayaklarınıza rahat hatta mümkünse biraz büyük ayakkabılar giyin, haftada 2-3 kere yürüyüş yapın, uzun süre aynı yerde ayakta kalmayın.
Alman kargo şirketi paket yemek servisi de yapacak
Genelde internetten sipariş edilen kitaplar, kıyafetler, ayakkabılar ve elektronik eşyaları transfer etmesiyle bilinen Deutsche Post’a ait paket şirketi DHL, 2015 yılına kadar bütün önemli ve kalabalık şehirlerde online gıda alışveriş hizmeti sunmaya hazırlanıyor.
Şefkateli Çarşısı yüzleri güldürüyor
Çarşıda, çocuklar için yeni pantolonlar, etekler, ayakkabılar, tişörtler ve diğer giyim eşyaları bulunuyor. (CİHAN)
Avea, 5G’nin rotasını belirleyen konsorsiyumda
“Ayakkabılar, saatler, otomobiller, termostatlar, kapı kilitleri gibi pek çok obje internet ağına girecek. Öte yandan kullandığımız tüm akıllı telefonlar birer mobil terminale dönüşecek.
"Araba sürmek için yaz tatilini bekleyen sürücüler, tehlike oluşturuyor"
Terlik ve topuklu ayakkabılar ile araç kullanmak, sürücü mahallinin sıcaklığı veya havasızlık araç kullanımında olumsuz etkenler arasındadır. Araç kabinini havalandırmak gerekir.
Ayakkabıcılar Odası Başkanı Güzel’den ‘Yerli malı kullanın’ çağrısı
İZMİR - İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Tahsin Güzel, ithal ayakkabılarda bulunan ftalat maddesinin karaciğer ve akciğer kanserine yol açtığını belirterek, vatandaşlara ‘yerli ayakkabı kullanın’ çağrısında bulundu.
King Paolo‘dan stres gideren ayakkabı
İSTANBUL - Ayakkabı markası King Paolo, ‘Deşarj’ ürün grubunu ortaya koydu. Ar-Ge ve inovasyon ürünü ayakkabılar, bedende biriken statik elektriği topraklama yolu ile dışarı atmayı, stresi büyük oranda gidermeyi vaat ediyor.
Arow’dan Babalar Günü kampanyası
Nike, Adidas, Convers, New Balance gibi ünlü markaların ürünlerine de yer veren Arow’da babalar için kösele, neolit ve pvc tabanlı ayakkabılar öne çıkıyor. Deri Comfort gruplar ise ayakları rahatlatmayı vaat ediyor, uygun fiyatlarla sunuluyor.
Sıcaklar artıyor, ıslak ayakla gezip mantara yakalanmayın
Ayakkabılar ayağa tam olmalı ve böylece ayağa ya da tırnaklara travma azaltılmalıdır. Dar burunlu, yüksek topuklu, eski, yıpranmış ayakkabılar, çorapsız giyilen ayakkabılar veya başkasının ayakkabısı giyilmemelidir.
'Sıcaklarda terlikle ve yorgun araç kullanmayın'
Sürücülerin pedal hakimiyeti için terlikle araç kullanmak yerine ayağı kavrayan spor ayakkabıları tercih etmelerinin tavsiye eden Kutay, şöyle devam etti: “Sıcak hava, sürücülerin ruhsal yapısını da olumsuz etkiliyor.
'Bir kişi üç çift ayakkabı kullanmalı' (Özel)
Cihan Haber Ajansı (Cihan)'na açıklama yapan Konaş, “Ayakkabıların da birkaç gün kullanılmayarak dinlendirilmesi gerekir. Her gün kullanılan ayakkabının içinde kalan ayak terlediği için mantar oluşma riski var.
“Kenelerin en saldırgan olduğu zamandayız dikkatli olunmalı”
Bunun için öncelikle kene olabilmesi muhtemel olan açık arazilerde gezerken, uzun kollu kıyafetler giyilmesi, kapalı ayakkabılar tercih edilmesi ve pantolon paçalarının çorap içerisine sokulmasının önemli bir tedbir olduğunun altını çizen Yıldız, böcekleri uzak tutan bitki özlü spreylerin
Yeni modellerini kampanyalı fiyattan vitrine çıkardı
Babet, sandalet, gladyatör tasarım baskılar, çift renk kombinler, çiçek baskılar, zımbalı sandaletler, gova tarzı ayakkabılar, stiletto ayakkabı gibi seçenekler sunan Arow, deri, rugan, süet çeşitleri bulunuyor.
Ayakkabınızı akşama doğru alın
Yazın hava alabilen, ayakları terletmeyen, doğal malzemelerden üretilen ayakkabılar tercih edilmeli. Ayakkabı kesinlikle çorapsız giyilmemeli. Çorap ayaktaki terlemeyi çeker. Çorapsız giyilen ayakkabıda ter çekilmeyeceği için ayaklarda mantar ve sürtünmeye bağlı yaralar oluşabilir.
Havalar ısındı güneşe dikkat
Hava alacak türde ayakkabılar tercih edilmelidir. Güneşte çok fazla durulmamalıdır. Güneş lekeleri oluşabilir. Sabah ve akşam saatlerinde dışarı çıkılmalıdır.
Hırsızlık zanlıları adliyeye sevk edildi
100 bin lira para ile alınan bir araç, yaklaşık 1 milyon değerinde olan çok sayıda saat, ziynet eşyası, imitasyon takılar, i-pad(ler, cep telefonları, ayakkabılar, kürk ve montlar, çantalar gibi daha bir çok hırsızlıktan elde edilen malzemeler ele geçirildi.
Hırsızlık çetesi çökertildi
değerinde hırsızlık malların satışından elde edilen para ile alınan bir araç, çok sayıda saat, ziynet eşyası, imitasyon takılar, ıpadler, cep telefonları, ayakkabılar, kürk ve montlar, çantalar gibi malzemeler ele geçirildi.
Ortaokul öğrencisini kene ısırdı
engellenebileceğini vurgulayan Yıldız, bunun için öncelikle kene olabilmesi muhtemel olan açık arazilerde gezerken, uzun kollu kıyafetler giyilmemesi kapalı ayakkabılar tercih edilmesi ve pantolon paçalarının çorap içerisine sokulmasının önemli bir tedbir olduğunun altını çizdi.
İzmir Valiliği'nden başörtüsü için 12 Eylül genelgesi
2002/24629 RG) Kadınlar; elbise, pantolon etek temiz, düzgün, ütülü ve sade, ayakkabılar ve/veya çizmeler sade ve normal topuklu, boyalı, görev mahallinde baş daima açık, saçlar düzgün taranmış veya toplanmış, tırnaklar normal kesilmiş olur.
Memur-Sen, kamu da serbest kıyafet uygulamasını 18 Mart’ta başlatıyor
a) Kadın kamu görevlilerine yönelik: “baş daima açık”, “ayakkabılar ve/veya çizmeler normal topuklu olması” ve “kot ve benzeri pantolonlar”, “terlik tipi (sandalet) ayakkabı” giyilmemesi , b) Erkek kamu görevlilerine yönelik: “sandalet ve atkılı ayakkabı giyilmemesi”, “kulak ortasından aşağı favori bırakılmaması”, “sakal bırakılmaması”, “saç uzatılmaması”
Johan Elmander Futbol Akademisi oyuncularını ziyaret etti
Ardından ayakkabıların genç oyuncularımıza verilmesi için kulüpten birkaç kişiyle görüştüm. Son derece sıkı çalışıyorlar ve bunlar pahalı ayakkabılar.
Kadına şiddeti kınayan erkekler topuklu ayakkabı eziyetine katlandı
SOFYA - Bulgaristan'da kadına karşı şiddeti protesto eden bir grup erkek, yüksek topuklu pembe ayakkabılar giyerek yürüyüş yaptı. Başkent Sofya'da Kızıl Haç'ın da destek verdiği “Onun ayakkabılarıyla bir kilometre yürü” adlı etkinliği erkekle güçlükle tamamladı.
Cep telefonu hırsızları polisten kaçamadı
Yakalanan şahıslardan elde edilen cep telefonu, para ve ayakkabılar sahiplerine teslim edildi. M.D. çıkartıldığı adli makamlarca tutuklanırken, Y.Ş. ise serbest bırakıldı.
Yüksek topuklu ayakkabılarla koştular
ANTALYA - Antalya’da bir alışveriş merkezinin düzenlediği organizasyonda, kadınlar topuklu ayakkabılarla koştu. Yarışmada renkli görüntüler oluştu.
Kar yağmayınca kışlık botlar esnafın elinde kaldı
Yüzde 30 indirim yapmalarına rağmen kışlık ayakkabılar ellerinde kalan esnaf, botları depoya kaldırdı.Ankara’da 17 yıldır ayakkabı satış mağazası bulunan Mustafa Öz, işlerin durgunlaşmasından dert yandı.
TASD: Hileli ayakkabı ithalatından 681 milyon dolarlık vurgun yedik
"Piyasada 200-500 TL arasında satılan profesyonel sporcuların kullandığı ayakkabılar göz önünde bulundurularak verilen bir ithalat ayrıcalığı, suni deri ayakkabılarda 1,5, deri ayakkabılardaki 2,35 dolarlık korunma önlemlerinden kaçmanın aracı olarak kullanıldı.
Orta Asya Çin'den 280 milyon çift ayakkabı satın aldı
Bu ayakkabılar için 2,2 milyar dolar ödendi. Ayakkabıların yarısından fazlasını ise Kazakistan satın aldı.Kırgızistan, Tacikistan ve Rusya da Çin ayakkabısı sektörünün pazarı içinde yer alıyor.
‘Düztaban ayaklar için özel ayakkabı tedavisi yoktur’
Hatta hasta çocuksa özel ayakkabılar da tavsiye edilerek aileler tatmin edilir. MR tetkiki son derece gereksizdir. Özel ayakkabıların ise düztabanlık tedavisinde bir yeri yoktur.
Yıldırımhan'dan kardeş okula ayakkabı yardımı
Ayakkabılar, Okul Aile Birliği üyeleri, okul idarecileri ve bir grup temsilci öğrencinin katılımıyla okul idaresinin belirlemiş olduğu öğrencilere elden teslim edildi.Yıldırımhan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ümit Murat Tunç, eğitim öğretim alanındaki başarılı çalışmalar yanında, sosyal sorumluluk alanında da örnek ve faydalı
Ekolojik ayakkabılar İzmir Ayakkabı/Yaz Fuarı'nda görücüye çıktı
İZMİR - İzmir’de düzenlenen Ayakkabı/Yaz Fuarı’nda, ilk kez sergilenen ekolojik ayakkabılar büyük ilgi görüyor. Hem rahat hem şık olan ekolojik ayakkabılar, aynı zamanda doğaya zarar vermiyor.
Kığılı’dan kış koleksiyonu
Gömlekler, paltolar, pantolonlar ve ayakkabıların yanı sıra kalın, saç örgülü triko kazakların ve kapüşonlu triko montların da yer aldığı Kiğılı koleksiyonunda, giysileri birbirinden farklı alternatiflerle giymek mümkün.
Japonlardan kısa erkeklere özel ayakkabı
Kitaşima adlı ayakkabı firmasının ürettiği bu ayakkabılar, dışarında bakıldığında normal bir ayakkabı olarak görülüyor. Ancak içine yerleştirilen ek parça sayesinde, müşteri normalden daha uzun duruyor.
Eğitim-Bir-Sen: 1980 askeri darbe ürünü kılık kıyafet yönetmeliğini tanımıyoruz
Kadınlar içinde , 'Ayakkabılar ve çizmeler sade, normal topuklu, boyalı, görev mahallinde baş daima açık, saçlar düzgün taranmış veya toplanmış, tırnaklar normal kesilmiş olur' şeklinde getirilen yaptırımların da pratikte hiçbir değeri yoktur
Eğitim-Bir-Sen üyeleri derslere kravatsız, kot pantolon ve başörtüsüyle girdi
Kadınlara, ‘Ayakkabılar ve çizmeler sade, normal topuklu, boyalı, görev mahallinde baş daima açık, saçlar düzgün taranmış veya toplanmış, tırnaklar normal kesilmiş olur’ şeklinde getirilen yaptırımların da pratikte hiçbir değeri yoktur
Hatalı ayakkabı seçimi ayakta şekil bozukluğuna neden oluyor
Türkmen, şu bilgileri veriyor: “Ayakkabılarda en sık yaşanan problem, önü daralan ve ayağı sıkan dar kalıp, topuklu ayakkabılar ya da botlar giyilmesi ve bunlarla uzun süre ayakta kalınması. Önü daralan ayakkabılar parmakların rahatça hareket etmesini engelliyor.
Türketici ürünlerinde gümrük kontrolü başlıyor
Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da okullar açılmadan önce okul kıyafetleri, ayakkabılar ve kırtasiye malzemeleri için piyasa gözetimi ve denetimleri yapılmıştır. Bu çerçevede 25 binin üzerinde ürün denetlendi.