aynı

DİTİB’in üç camiine eş zamanlı saldırılar kaygılandırdı
KÖLN - Almanya'nın Köln şehri ve çevresinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı üç ayrı camiye aynı gün yapılan saldırılar kaygılandırdı. DİTİB’in Köln’de inşa ettirdiği ve Almanya’nın en büyük cami ve külliyesi olarak inşa edilen DİTİB Köln Merkez Camii bu sabah 9.
Almanya'da 50 yaş üzeri 55 bin kişi üniversite okuyor
KRV eyaletinde aynı yaş grubunda üniversite okuyan kişi sayısı 16 bini yakalamış durumda. Almanya Yaşlı Akademisyenler Derneği’nden (AVDS) Jochen Schneider, “Üniversitelerden bizi ilgilendiren konularda daha uyumlu ve geçerli şartlar bekliyoruz” diyor.
Ziraat Türkiye Kupası'nda saat değişikliği
30'da oynanacağı açıklanan Akhisar Belediyespor-Eskişehirspor karşılaşması aynı gün saat 20.00'de başlayacak.Bilindiği gibi A Grubu'nda oynanan 4 maç sonunda Akhisar Belediyespor topladığı 7 puan ve averajla grupta 2.
Yolsuzluğun Avrupa ekonomisine yıllık maliyeti 120 milyar Euro
Açıklanan raporda yolsuzluğun bir yıl için Avrupa ekonomisine maliyetinin 120 milyar Euro olduğu belirtilirken bunun AB'nin yıllık bütçesiyle aynı oranda olduğu kaydedildi. Brüksel'den yapılan açıklamada, AB hükümetlerinin yolsuzluğa karşı aldığı hukuki ve politik önlemlere rağmen sonucun istenilen seviyede olmadığı vurgulandı.
Doğu Karadeniz'de ocak ayında 425 maddeden 236'sının fiyatı arttı
TRABZON - Doğu Karadeniz Bölgesi’nde, 2014 yılı ocak ayında TÜFE aylık yüzde 1,83, yıllık ise yüzde 7,66 oranında arttı. Aynı dönemde Doğu Karadeniz’de endekste kapsanan 425 maddeden 88 maddenin ortalama fiyatında değişim olmazken, 236 maddenin ortalama fiyatında artış, 101 maddenin ortalama
UİB, 2014'e ihracata yüzde 3,71 düşüşle başladı
UİB ihracatı, yeni yılın ilk ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 3,71 azalarak 1 milyar 555 milyon dolar olarak gerçekleşti.OİB'DEN 1.
Sakarya ihracatta gaza bastı
SAKARYA - Ocak ayı ihracatında, geçen yılın aynı ayına göre ihracat artışında lider olan Sakarya, söz konusu ayda 219 milyon 87 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre, en fazla ihracat yapan ilk 10 il arasında ihracat artışında lider il Sakarya oldu.
Çalışanlar tatilde de işlerinden kopamıyor
altı genç çalışanların yüzde 37’si 7 gün 24 saat işverenlerinin kendilerine erişim hissi ile tatilde işle ilgili gelişmeleri takip ettiğini aktarırken, aynı yaş aralığından çalışanların yüzde 55’inin gün içerisinde cep telefonlarından ya da tabletlerinden tüm bilgilendirmeleri izlediği ortaya çıktı.
Depolardaki ürünler çıktı patatesin fiyatı düşme eğilimi gösterdi
Bu sene belki patateste ilk kez bunu yaşadık ama; uzun yıllardır narenciyede aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Portakalın kilosu, dalında 35 kuruşa satılırken marketlerde 3 TL’den vatandaşa sunuluyor. Kamuoyunun bu tür fiyat artışlarında ‘üreticinin cebi doluyor’ algısı yanlış.
TZOB: Ocak ayında 17 ürünün market fiyatı arttı
ANKARA - Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ocak ayında market fiyatlarının 26 üründe arttığını, 3 üründe aynı kaldığını, 11 üründe azaldığını bildirdi. Şemsi Bayraktar, üretici fiyatlarının ise 17 üründe arttığını, 14 üründe aynı kaldığını, 5 üründe azaldığını duyurdu.
Sovyet dışişleri, Türklere kötü davranan istihbaratı Lenin’e şikayet etmiş
Sizinle tamamen aynı fikirdeyim... Kötü istihbarat görevlileri tutuklanmalı, suçlular Moskova’ya getirilmeli ve kurşuna dizilmelidir. Konuyu Perşembe günü Politbüro gündemine getiriniz.
2014'ün ilk enflasyon rakamı açıklandı, yılık enflasyon 7,51 oldu
Yine bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,48 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 7,51 artış oldu.EN YÜKSEK ARTIŞ GIDA VE ALKOLLÜ İÇECEKLER GRUBUNDA
Yunan adasında peş peşe depremler
Aynı bölgede bir hafta önce meydana gelen depremde yüzlerce bina hasar görmüştü.Kefalonya Belediye Başkanı Aleksandros Parisi, Liksori Limanı'nın da depremde hasar gördüğünü açıkladı.
Çin’de yollar insan seliyle doldu
Bu bayram aynı zamanda ülkede Çin yeni yılı yada Bahar Bayramı (Chunjie) olarak da adlandırılıyor. Bayramda aile fertlerinin nerede olursa olsun bir araya gelerek, bayramı geçirmesi ise Çin’de kuvvetli bir gelenek.
Çin’de ‘’at yılı’’ yangınlarından 10 kişi öldü
Bu bayram aynı zamanda ülkede Çin yeni yılı yada Bahar Bayramı (Chunjie) olarak da adlandırılıyor. (CİHAN)
Hugo Almeida: Hedefe kilitlendik
Aynı zamanda takımımızın da bir bütün olarak daha iyi olmasını temenni ediyorum. Taraftarımız da her zamankinden daha fazla bizim yanımızda olmasını istiyorum.
Rum basını, Türkiye'nin Noble Energy'e baskı yaptığını iddia etti
Gazete, Türkiye’nin İsrail’in Leviathan parselinden, boru hattı inşa edilmesiyle düşük bir enerji maliyeti elde edeceğini, aynı zamanda endüstrilerini çok daha rekabetçi bir hale getireceğini iddia etti.
Güneydoğu, ocak ayında 777 milyon doların üstünde ihracat gerçekleştirdi
GAZİANTEP - Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, ocak ayında geçen yılın aynı ayına oranla yüzde 7,1’lik artışla 777 milyon 532 bin dolarlık ihracatın kayda alındığını
Türkiye'nin ilk ay yıldızlı stadyumunda sona gelindi
Aynı zamanda öğrenci kulüplerinin kullanabileceği derslikler ve alanlar oluşturduk. Bunun yanı sıra öğrencilerimizin kullanacağı kafeteryalarla, rekreasyon alanı ile birlikte 22 Bin metrekarelik kapalı bir alan inşa ettik.
Tayland, erken genel seçimler için sandık başına gidiyor
Af aynı zamanda yurt dışında sürgünde yaşayan Yingluck Shinawatra’nın kardeşi ve devrik Başbakan Thaksin Shinawatra’nın da ülkeye geri dönmesine imkan sağlayacaktı.Hükümet karşıtı göstericiler, 2008 yılındaki mahkeme sırasında yurt dışına kaçan Thaksin Shinawatra’nın ülke dışından hükümeti yönettiğini iddia ediyor.
Tayland'da yerel seçimler başladı‏
Ülkenin birçok yerinde de aynı durumun söz konusu olduğu haberleri geliyor. Hükümet karşıtı göstericiler başkent sokaklarında yürüyüşlerine devam ediyor. (CİHAN)
Ischinger: Münih Güvenlik Konferansı dünya barışına katkı sağlıyor
Dünyanın farklı yerlerinden devlet adamlarının aynı anda Münih'te bir araya geldiğine vurgu yapan yaklaşık Wolfgang Ischinger, böylece yaklaşık 10 yurtdışı seyahatinden tasarruf edebildiklerini kaydetti.
Beraberlik Kasımpaşa'yı sevindirirken, Kayserispor'u üzdü
Aynı anda rakip çabuk top çeviriyor ve pozisyona girebiliyor. Şanssızlık, iyi mücadele ettik ve sonunda 1 puan aldık. Kayserispor’u tebrik etmek lazım.
Büyükekşi: Enerjimizi kısır çekişmelere harcıyoruz
İhracat; bu yılın ocak ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,6 artarak 12 milyar 15 milyon dolara ulaştı. Büyükekşi, ocak ayında gerçekleşen 12 milyar 15 milyon dolarlık ihracatın Cumhuriyet tarihinin en yüksek ocak ayı ihracat rakamı olduğunu açıkladı.
Fransız Total şirketi, Akdeniz'de petrol arama çalışmalarına başlıyor
açıklamaya dayanarak, Total E&P Cyprus şirketine, hidrokarbon araştırmalarıyla ilgili sismik faaliyetlerde bulunması için 10’uncu parselin içerisinde, aynı zamanda 6, 7 ve 11 numaralı parsellerin bir kısmında ruhsat verildiğini yineledi.
Veysel Eroğlu: Su, Kıbrıs'a hayat verecek
Bu, aynı zamanda KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun da doğum günüdür.” dedi.Veysel Eroğlu’nun konuşmasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.
Fikret Orman: Stadımızı ağustos ayında bitireceğiz
Bu paraların daha azına, aynı kalitede yapılıyorsa farkı ben cebimden vereceğim." Bu arada dünkü Kayseri Erciyesspor maçında tribünlerden kendisine edilen küfürler içinse Başkan, "Ben kimseden korkmam.
İstanbul'da en büyük fiyat artışı perakendede
Aynı zamanda Toptan Eşya Fiyatları İndeksi de senelik ortalama yüzde 6,50 yükseldi. Söz konusu dönemde perakende fiyatlar da geçen senenin aynı ayı ile karşılaştırıldığında yüzde 7,59 artış kaydetti.
Azerbaycan Halk Cumhuriyeti kurucusu Resulzade Moskova’da anıldı
Resulzade aynı zamanda Türkiye’nin tarihinde de önemli rol oynadı. Mezarı şu anda Ankara’da, Türk halkı her zaman Resulzade’yi saygıyla anıyor.” şeklinde konuştu.
Zeytinyağı üretimi artıyor, tüketim yerinde sayıyor
Ağaç sayısına paralel olarak zeytinyağı üretimi de artıyor ancak tüketim aynı oranda yükselmiyor. Zeytinyağı üretimi yüzde 50 civarında artarken tüketim hala kişi başına 1,5 litre seviyelerinde. Son yıllarda zeytinyağında olumlu gelişmelerin yaşandığına dikkat çeken Küçükbay Yağ Sanayi A.
Turizmci de kurdaki yüksek artıştan şikayetçi
Ülke dışına gidişler için de durum aynı. Daha evvel 5 bin lira ile bir ülkeye gidiyordunuz, şu an 6 bin 500 lira ile gitmeniz gerekecek. Dolar bu denli artmamalıydı, artmamalı.
AP milletvekili Bozkurt'un GKA endişesi
demek oluyor ki anlaşma yürürlüğe girdikten sonra Türkiye’ye geri gönderilmesine karar verilen Türk vatandaşları hakkında, bu anlaşma olmasaydı da zaten aynı geri gönderme kararı verilecekti. Bütün bu hususları yazılı olarak açıklamanın yanı sıra Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu Temel Haklar Komitesi’nin ilgili oturumunda sorularım üzerine aynı garantileri
"Snowden sonrası gazetecilik" masaya yatırıldı
Daha önce Deniz Kuvvetleri’nde ve aynı zamanda bir dergide çalışan askerin, kurumun bazı bilgilerini dışarı sızdırdığını hatırlatan Schulz, sözkonusu suçlarla ilgili kendisini savunurken, insanları ilgilendiren bilgileri paylaşarak gazetecilik görevini
Ekonomi Bakanı: İran’la anlaşma metnimizde Türkçe de vardı
Bu meblağ, Türkiye’nin aynı yıl gerçekleştirdiği toplam ihracatın yüzde 25,5’ine tekabül ediyor.Ayrıca, Tercihli Ticaret Anlaşması kapsamında İran’ın Türkiye’ye tarife indirimi yapmayı kabul ettiği sanayi ürünlerinin de 2012 yılında Türkiye’nin İran’a ihracatı
Türkiye tarım, İran ise sanayi ürünlerinde tarife indirimi yapacak
Bu meblağ, Türkiye’nin aynı yıl gerçekleştirdiği toplam ihracatın yüzde 25,5’ine tekabül ediyor. Ayrıca, Tercihli Ticaret Anlaşması kapsamında, İran’ın Türkiye’ye tarife indirimi yapmayı kabul ettiği sanayi ürününlerinde, 2012 yılında Türkiye’nin İran’a ihracatı
Trabzonspor, şampiyonluk için UEFA ve FIFA’ya başvurdu
Temmuz 2011’den beri; Türk, Avrupa ve dünya futbol ailesinin sadece UEFA ve FIFA statüleri ve disiplin talimatlarının değil, aynı zamanda hukukun temel ilkelerinin de Türkiye’de çiğnendiğine şahitlik edildiği ifade edilen açıklamada şöyle devam etti: “Türkiye Süper Ligi’nde 2010-2011 sezonunda
Körüstan: Serdar Kesimal'ı sezon sonuna kadar verdiler, kabul etmedik
Aynı zamanda bu cezalar katlana katlana gidiyor. Küfür etme ettirme diyoruz. Yani Bursaspor için çok önemli. Bu küfrün statlardan kaldıracağına inanıyorum.
Ali Palabıyık: Korkulan değil sevilen hakem olmak istiyorum
Aynı mahallede büyüdük. Futbolu bıraktıktan bir süre sonra hakemlik kursu açıldığını ve benim de katılabileceğimi söyledi. O da benim gibi amatör olarak futbol oynamıştı.
Rusya’dan Kazakistan’a bedava 5 adet S-300 füze sistemi
S-300 füze sistemini bedava verilmesinin güvenlik açısından önemine değinen Rusya Savunma Bakan Yardımcısı, “Bu önlem ile biz sadece Kazakistan’ı değil, aynı zamanda Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü’nün (KGAÖ) hava savunma sistemini de güçlendiriyoruz.
Futbol maçında en çok çalınan dakika Türkiye'de
Barcelona ve Real Madrid’in İskoçya Ligi’ne çevirdiği La Liga da Almanlarla aynı kaderi paylaşıyor. Son dönemde Atletico’nun omuz vermesiyle El Clasico pazarlamasından biraz sıyrılsalar da ligin kalitesi ancak topun 61 dakika oyunda kalmasına yetiyor.
Pele: Artık zirvede kalabilmek çok zor
Beklenti aynı; Brezilya'nın şampiyonluğu. Son bir şey daha söylemek istiyorum; benim babamın durumundan farklı olarak, oğlumun benim ağladığımı görmesini arzulamıyorum."Bakalım Pele verdiği bu sözü tutabilecek mi?
Çinliler, ‘’At Yılı’’nı kutlamak için panayırlara akıne etti (Özel)
PEKİN - Çin, dün gece geleneksel 12 hayvanlı ay takvimine göre yılan yılını geride bırakıp, at yılına girdi. Bu bayram aynı zamanda ülkede Çin yeni yılı ya da Bahar Bayramı (Chunjie) olarak da adlandırılıyor.
TİSK: Yabancıların doğrudan yatırımları 2013 yılında azaldı
2014 yılının ilk ayında imalat sanayinde kapasite kullanım oranı 2013 yılının aynı ayına göre 1,5 puan artarak yüzde 73,9 düzeyine ulaştığına dikkat çekilen raporda, mevsimsel etkilerden arındırılmış oranın ise bir önceki aya göre 1,4 puan azalarak yüzde 74,5 olduğu belirtildi.
Yaş Araştırması; Fenerbahçe, ihtiyar delikanlı
Sezonun ilk yarısında forma giyen oyuncular üzerinden yaptığımız değerlendirmede ligin en yaşlı takımı konumundaki Fenerbahçe, aynı zamanda sezonun ilk yarısında en yüksek performansı da gösteren takım.
Türkiye'de kulüpler altyapı fukarası
Galatasaray'ın altyapıdan yetişen oyuncuları içinde en kıdemlisi, aynı zamanda takım kaptanlığını da üstlenen Sabri Sarıoğlu. 1984 doğumlu Sabri, 1999'da 15 yaşındayken Yeni Özkartalspor'dan Galatasaray altyapısına alındı.
Erman Kılıç: Mücadeleyi asla bırakmam
Aynı dönemde takımın santrforu Mehmet Yıldız’ın sakatlanıp uzun süre forma giyememesi de bizi olumsuz etkiledi. RIZA HOCANIN KATKISI BÜYÜK
Arap uzmanlar: Erdoğan ve AK Parti Arap alemindeki eski parlak dönemini kaybetti
Ortadoğu uzmanı ve aynı zamanda Londra'da yayınlanan El Hayat Gazetesi Yazarı Abdulvehhab Bedirhan, AK Parti hükümetinin Ortadoğu'da izlediği politikaların yanı sıra iç yönetimde de karanlık yönlerinin ortaya çıkması üzerine Arap alemindeki
Aralık ayında ihracat yüzde 4,9, ithalat yüzde 16,7 arttı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre 2013 Aralık ayında 2012 yılının aynı ayına oranla ihracat yüzde 4,9 artarak 13 milyar 220 milyon dolar, ithalat yüzde 16,7 artarak 23 milyar 137 milyon dolar olarak gerçekleşti.
Terim: Transfer iddiaları doğal ama tamamen Milli Takım'a odaklandım
İtalya'ya döneceği yönünde haberler olduğu hatırlatılan Terim, "İtalya'da çalıştığım dönemde ben hep ikinci evim gibi dedim, bugün de değişen bir şey yok aynı yerdeyim. İkinci vatanım gibi olduğunu söyledim.
Fenerbahçe'ye 1 maç saha kapama cezası
gerçekleştirdiği toplantıda, Spor Toto Süper Lig'de Torku Konyaspor ile oynadığı maçta, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat ile bu eylemin aynı sezon içinde 5. kezgerçekleşmesi nedeniyle, Fenerbahçe'ye oy çokluğuyla 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 150 bin lira para cezası verildiği bildirildi.