ayrılığa

Watson: Yolsuzluk skandalı Türk demokrasisine güveni zedeliyor
şüphesiz AK Parti’de liberal demokrasiye bir tehdit algılayan liberal reformcularla, dinden ilham alarak Erdoğan’ı destekleyen güçler arasında erken bir ayrılığa yol açacaktır.” ifadelerini kullandı.
Terim'in gönderilişini UEFA da sitesinden duyurdu
Haberde, ayrılığa Fatih Terim’in 2 yıllık sözleşmeyi kabul etmediğinin sebep olduğu belirtildi. Haberde Terim’in aynı zamanda A Milli Takımı çalıştırdığına dikkat çekilirken, Galatasaray’ın ligde oynadığı 5 maçta sadece 1 galibiyet aldığı(Beşiktaş - Galatasaray
Görmez : Çin’deki ortak akrabalarımız sorun değil, köprü olmalı
Bizim ortak akrabalarımız, ortak dindaşlarımız asla iki ülke arasında herhangi bir soruna, herhangi bir ayrılığa gayrlılığa değil, bilakis, dostluğun, kardeşliğin daha da pekişmesine vesile olmasını diliyorum.
Güvenç: Başbuğ'un askeri göreve çağırması kararın yerinde olduğunu gösteriyor
Ayrılığa ve gayrılığa asla meydan vermemiz lazım. Bu konuda en ufak bir zafiyet hepimize büyük faturalar ödetir." BELEDİYE BAŞKANINDAN YUMURTA BENZETMESİ
Bahçeli: Suriye'deki kaos AKP'nin Esad'la girdiği inadın ve cebelleşmenin eseri
Ayrılığa yüz çevirmiş herkesin sesi olmaya hazırız. Bölünmede fayda görmeyen herkesin nefesi olmaya varız. Yeni bir şuurla, yeni bir heyecanla, yepyeni bir hevesle Türk milletini ebediyete taşımaya azimliyiz.
Çözüm Platformu'ndan demokrasi çağrısı
Şimdi bu süreci yaşayan ülkemizde kaosa, ayrılığa sebebiyet verecek her teşebbüsün karşısında olduğumuzu deklere ediyoruz.” denildi. Ortadoğu Çözüm Platformu Sözcüsü Ahmet Ay ile Diyanet- Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’de 30 yıllık
Şehrani: Bölgede savaş tamtamları çalıyor (Özel)
Onlar kendi aralarında Avrupa Birliği gibi değişik birlikler ile bir araya gelirken, biz Müslümanlar ayrılığa düşüyoruz. Müslümanların bir arada barışı içinde yaşaması gerekiyor. Bunu başarmalıyız.” siye konuştu.
Bitlisli STK'lar: Barış için yakalanan fırsat, kaçmasın
Bizim yapılan bu hamlelere ayrılığa düşmeden katkı sağlamamız gerekiyor. Toplum olarak hepimiz aynı gemi içerisinde yolculuk yapıyoruz. Bu gemi batarsa iyisiyle, kötüsüyle hep birlikte boğuluruz.
"Akan kanın durması için aramızda 'Medine kardeşliği'ni tesis edelim"
Bizim yapılan bu hamlelere ayrılığa düşmeden katkı sağlamamız gerekiyor. Toplum olarak hepimiz aynı gemi içerisinde yolculuk yapıyoruz. Bu gemi batarsa iyisiyle, kötüsüyle hep birlikte boğuluruz.
Terör örgütü PKK'nın iç infazlarının listesi Meclis'te
Ama teröristbaşı Öcalan ile ayrılığa düştü ve teröristbaşı Öcalan'ın talimatlarına uymadı. Yıldırım Merkit, 1994 yılında Romanya'da öldürüldü. Keza, babası da terör örgütü PKK tarafından öldürüldü.
Sürgünde vefat eden Ahıskalılar anıldı
Sağ kalanlar da, ata vatanından ebedi ayrılığa mahkum edildiler.” Mayıs 1989’da ise Özbekistan Fergana’da kardeş kanı döküldüğünü ve yine onlarca Ahıskalı’nın şehit verildiğini hatırlatan İskender, “Ahıskalıların sürgün hayatı bununla da sınırlı kalmadı
Başbakan Erdoğan: Sonunda inşallah terörü biz ezeceğiz
” uyarısında bulunan Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Ayrılığa, gayrılığa müsaade etmeyelim. Birbirimizi Hak için sevelim. Ve birbirimizi bu şekilde sevdiğimiz süreci biz başarılı olacağız.” Dün uzun bir yolculuktan sonra Türkiye’ye döndüğünü hatırlatan Başbakan Erdoğan, “Endonezya’da bunu gördük, Brunei'ye gittik, orada aynı şekilde bunu gördük
Kılıçdaroğlu: Bu ayrılık, gayrılık neden?
Neden ayrılığa gayrılığa yol açıyoruz biz. Çünkü siyasal iktidar ülkeyi iyi yönetemiyor. İşin özü buradadır.
Bakan Kılıç: Gençlere güvenle devredebileceğimiz günleri iple çekiyoruz
Kılıç, “Bugün gençlerden ve yeni nesilden isteğimiz tıpkı Selahaddin Eyyubi’nin, Alparslan Han’ın ordusunda olduğu gibi ayrılığa düşmeden, tefrika derdinin aramıza girmesine fırsat ve imkan vermeden bir olmak, birlik olmak, iri ve diri olmak.
Kanaat önderleri: Hatay, fitne ve fesatla karıştırılamayacak
Bu barışı her yerde yaşamanın aslında Allah'ın insanlara verdiği bir emir olduğunu vurgulayan Sinanoğlu, Kur'an-ı Kerim'de 'Ayrılığa düşmeyin' sözüyle birlik ve beraberlik üzerinde durulduğunu dile getirdi.
Yağmur duası bitti, yağmur başladı
Nevşehir Müftüsü Yakup Öztürk; eğer ayrılığa düşmez, kin, nefret, haset ve fesada hayatta yer verilmezse, iyi halin devam ettirilmesi halinde, Allah’ın da rahmetinin devam ettireceğini söyledi. Nevşehir merkeze bağlı Alacaşar köyünde düzenlenen yağmur duası, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Hacıbektaş İlçe Vaizi Bünyamin Aksöz, çevre ilçelerden belediye
GİŞHAD Başkanı Kılıç: Ekonomiyi büyütme, millete hizmet için yola çıktık
Murat Atar da yaşanan birlik ve beraberliğe dikkat çekerek, "Giresun’da bugüne kadar birlikte yürüdüğümüz arkadaşlarımızla, dostlarımızla, kardeşlerimizle ayrılığa düşmeden el ele, omuz omuza beraber yürümeye devam edeceğiz.
Bakan Çelik: Şanlıurfa'nın elektriğine yıllık 23 milyon harcanıyor
Bu kadar ortak yanımız varken neden ayrılığa düşüyoruz?” dedi. Bakan Çelik, şöyle devam etti: "Birbirimizle değil düşmanlar ile mücadele etmemiz gerekiyor. Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy 100 yıl öncesindeki bir tarihi olayı çarpıtarak ve yasa ile tarih yapmaya çalıştı; ancak düşen ekonomik rakamlarına çözüm bulamadı.
Polatlı Müftüsü Muslu, Muharrem iftarında birlik mesajı verdi
Allah Teala’nın Kur’an-ı Kerim’de emretmiş olduğu, ‘Allah’ın ipine sımsıkı sarılın hep birlikte, ayrılığa düşmeyin, tefrikaya düşmeyin’ buyurduğunu anlatan Müftü Mehmet Muslu, "Fakat ne yazık ki daha çok fazla geçmeden aleyhisselatü vesselam efendimizin den sonra bu üzücü
Hortoğlu: İnanç ve özgürlüklerin genişletildiği bir anayasa herkesin arzusu
O kadar ortak paydamız var ki o kadar birimiz var ki ayrılığa bölünmeye hiç gerek yok. Kalplerimizin arasına nifak sokmak isteyenlere fırsat vermemeliyiz. Alevi ve Sünniler aynı Allah’a, aynı dine inanıyoruz.
Ahıska şehitleri ABD’de anıldı
Sağ kalanlar da, ata vatanından ebedi ayrılığa mahkum edildiler. Bu yetmiyormuş gibi 1989 da Mayıs ayında Özbekistan’da, Fergana’da kardeş kanı döküldü ve yine onlarca şehit verildi. Ahıskalıların sürgün hayatı bununla da sınırlı kalmadı.
Avrupa ‘ahilik’ geleneğini tartıştı
Van Bommel ahiliğin , cehalete karşı ilmi, tembelliğe karşı çalışmayı, miskinliğe karşı üretmeyi ve ayrılığa karşı da birliği savunduğunu aktardı. Abdulwahid Van Bomme; “ Ahilik insana hizmet, toplumu korumak ve onun gelişip kalkınmasını sağlamak gibi yüce bir mefkurenin eseridir” dedi.
Vali Tapsız, daire müdürlerini yatırımların takibi konusunda uyardı
Toplantıda bazı il müdürlerinin gündem konularında ayrılığa düştüğünü gören Vali Tapsız, bütün birimlerin birbirleri ile iletişimlerini kuvvetlendirmeleri gerektiğini söyledi. MAKÜ’de yapılan toplantıya, yatırımcı dairelerin bölge müdürleri, il müdürleri, kaymakamlar, belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri, kamu iktisadi teşebbüslerin temsilcileri
Rektörlük görevini devralan İbicioğlu'nun hedef SDÜ'yü marka yapmak
İbicioğlu, milletleri geri bırakan cehalet fakirlik ve ayrılığa karşı mücadeleden geri durmayacaklarını ifade ederek, herkesi bu idealde birleşmeye ve çalışmaya davet ettiklerini anlattı. SDÜ Rektör Vekili Prof.
MÜSİAD’dan Torba Yasa’ya ek süre talebi
etmek gerekir ki, tasarının süratle kanunlaşıp hayata geçirilmesi ile birlikte gerek mükellefler gerekse uygulamanın yapıldığı kurumlar, mevzuattaki bu ayrılığa adaptasyon anlamında sorunlarla karşılaşmıştır.
Kutlu Doğum anısına Kürtçe mevlit okundu
Yağmurlu, "Kur'an-ı Kerim'de, 'Allah’ın dinine ve Kur’an’a hep birlikte sımsıkı sarılın, ayrılığa düşüp dağılmayın. Bir de Allah’ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın ki, siz birbirinize düşman iken, O kalplerinizin arasını uzlaştırıp ısındırdı da siz O'nun nimetiyle kardeşler oluverdiniz
BASİAD Bergama'daki siyasileri birlik kahvaltısında buluşturdu
' anlayışı, ayrılığa ve huzursuzluğa götürür. Asıl mesele, farklılıkların farkında olmamızdır. Tarihimizden gelen ahlak, ülkemizin menfaatleri mevzubahis olduğunda birlikteliği gerektirir.
Türk şiirine yeni ve genç bir nefes
Bu bölümde ise yaratılışla beraber gelen ayrılığa ve hatta yaratılışın biricik sebebine methiyeler yer alıyor. Üçüncü ve son bölüm "Söz'ün Başlangıcı", Rüyadaki Fısıltı: Oyun, Duman Bahçeleri, Sokaklarda, ve her biri bir şaire ithaf edilen Kelebek, Açan İlk Çiçek, Akşamlar
Huzurevi sakinleri el öpecek evlatlarını beklediler
Normal zamanlarda ayrılığa dayanan huzurevi sakinleri, bayram gelince farklı duygulara kapılıyor. Gözleri sürekli kapıda, kendilerine gelecek bir çift göz bekleyen huzurevi sakinleri, her geçen yılın ardından ümitlerini biraz daha yitirmiş.
TBMM Başkanı Şahin: Keşke Ahi meziyetlerini bütün insanlık yaşayabilse
Cehalete karşı ilmi, tembelliğe karşı çalışmayı, miskinliğe karşı öğretmeyi, softalığa karşı bilgiyi ve ayrılığa karşı birliği savundu.'' diye konuştu.
SP Sinop İl Başkanı Üçüncüoğlu: Milli Görüş 3. şahlanış döneminde ustalığımızı ortaya koyacağız
Eğer böyle bir ayrılığa, savrulmaya kapılsaydık 40 yıllık mücadelemizin hiç anlamı olmaz, boşa kürek çekmiş olurduk. Küresel ırkçı emperyalizmin bütün dünyayı sermaye hareketleriyle kuşattığı, ekonomik krizlerle inlettiği dönemde, yeni bir medeniyet inşa etmek, toplumumuzu, kültürel, sosyal
Belçika'daki Türk toplumu temsilcileri iftarda bir araya geldi
Belçikalı Türk siyasetçi Sait Köse ise Belçika'nın ve Belçikalıların sevgiye ihtiyacı olduğunu vurgulayarak sevginin azalmasından dolayı, ülkenin ayrılığa doğru gittiğini vurgulayarak, "Ramazan ayından feyiz alsın Belçikalılar.
AB Komisyonu Üyesi De Gucht: Netanyahu'yu bir barış güvercini olarak adlandıramayız
De Gucht'e göre barışın önündeki engellerden bir diğer faktör Filistinlilerin kendi içlerinde ayrılığa düşmüş olmaları. De Gucht, Abbas'ın görev süresinin bittiğine de dikkat çekti.
MHP, 'Anayasa değişikliğine hayır' mitingini Aydın'dan başlattı
12 Eylül'de AKP'nin oylanacağını savunan Bahçeli, kavgaya ve ayrılığa hayır diyeceklerini ileri sürdü. Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a 13 Eylül gününün hayırlı olacağına değindi. Dörtyol ve İnegöl'deki olayları hatırlatan Bahçeli, şartlar ne kadar ağır olursa olsun çözümün sokak olmadığını, devletin güçlü olduğunu belirtti.
Yıldırım: Mumcu, Öcalan'ın derin devlet bağlantısını araştırdığı için öldürüldü (3)
Öcalan'ın kendisine en büyük rakip olarak gördüğü öne sürülen Hüseyin Yıldırım, Öcalan ile fikir ayrılığa düştükten sonra ayrı bir grup olarak hareket etti.
BDP'li Yıldız: Savaşın olduğu yerde cenazeler gelir
Ülkenin gittikçe tırmanan bir savaş sarmalına girdiğini ileri süren Yıldız, çatışmaların beraberinde ayrılığı getirdiğini, ölen her insan ayrılığa hizmet ettiğini ifade etti. Hükümetin sekiz yıllık çatışmasızlık ortamını heba ettiğini savunan Yıldız, bu gün gelinen nokta konusunda hükümeti beş ay önce uyardıklarını, ortaya somut projeler
Batman Milletvekili Ekmen: Fındık işçilerimizi bir oyuna kurban etmeyiz
Bu ekmek kavgasını ideolojik bir zemine çekip toplumsal ayrılığa malzeme yapmak çok ayıp bir harekettir." dedi. Konuyla ilgili Giresun Valisi, Mevsimlik İşçi Hareketlerini İzleme Kurulu Başkanı, Çalışma Bakanı ve Karadeniz Bölgesi milletvekilleri ile görüştüğünü belirten
AK Parti Adana İl Başkanı Kebude: Nevruz'u kardeşçe kutlayalım
beraberliğin ve kardeşliğin her zamankinden daha öne çıkması gereken bir gündür" diyen Kebude, Nevruz'un şiddete değil sevgiye, kavgaya değil dayanışmaya ve ayrılığa değil birliğe katkı sağlaması gerektiğine inandığını belirtti.
TBMM Başkanı Şahin: Nevruz'un kardeşlik ve birlik havasında kutlanması en büyük dileğimiz
Nevruz'un şiddete değil sevgiye, kavgaya değil dayanışmaya ve ayrılığa değil birliğe katkı sağlaması gerektiğine inandığını ifade eden Şahin şöyle devam etti: Kültürümüzde derin kökleri bulunan Nevruz'un ruhuna uygun olarak kardeşlik ve birlik havasında kutlanması, gerginlik ve huzursuzluk
Yargı reformuna tepki için toplanan barolar, Erzincan savcısı konusunda anlaşamadı
Bursa'da yargı reformuna tepki göstermek amacıyla toplanan baro başkanları, tutuklu Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner konusunda ayrılığa düştü. Uludağ'da iki gün süren bir toplantı yapan 14 ilin baro başkanı, hazırladıkları sonuç bildirgesini düzenledikleri basın toplantısıyla kamuoyuna açıkladı.
Alman hükümet ortaklarının arasına Türkiye girdi
Federal Hükümet ortakları Birlik Partileri (CDU/CSU) ve Hür Demokrat Parti (FDP), Türkiye'nin AB üyeliği meselesinde ayrılığa düştü. Hükümet sözleşmesine dayanarak Türkiye'yi üyelik için cesaretlendiren Westerwelle, Federal Hükümetin küçük ortağı Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi'ni (CSU)
Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu: Bu fitne ateşine kimse benzin taşımasın
Aynı kıbleye yönelen ve aynı Kur'an'a, aynı peygambere inan bir dinin mensuplarının hele hele ayrılığa düşmesi, birbirini derecelendirmesi ve ötekileştirmesi kabul edilemez." dedi. Bu milletin birlik ve beraberlik içerisinde asırlardır barış içerisinde yaşadığını dikkat eken bardakoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim en büyük zenginliğimiz
Anne Muş'ta hemşire, baba İstanbul'da astsubay, çocuklar Antalya'da
4/B'linin içler acısı durumuna şahit olduklarını belirten Yılmaz "Maalesef Sağlık Bakanlığının 4/B' li sağlık personellerinin eş durumu tayininde yaptığı ayrılığa bakar mısınız? 4/B'li sağlık personeli olan anne ve baba her biri bir tarafa tayin edilmiş.
Yazar İsmail Çolak: Said Nursi'yi anlamadan Doğu'daki sorunları çözmek zor
'Maddi baskılar, ehl-i meslek ve fikre üstün gelmek gibi daha ziyade bozgunculuk ve ayrılığa yol açmaz mı?' der. Medeni olan günümüz insanlarına anlayış ve tatlı dille yaklaşıp, onları ikna yoluyla kazanmak gerektiğini söyler.
Bir süredir eşinden ayrı yaşayan şahıs, tabanca ile intihar etti
Kuşadası'ndaki evini terk ederek baba evine gelen ve burada bir aydır babasıyla yaşayan Taner Kalender, daha fazla ayrılığa dayanamarak kendisine ait islahı başına dayayarak tetiğe bastı. Silah sesini duyan baba Mehmet Kalender, odaya girdiğinde oğlunu yerde kanlar içersinde buldu.
SP lideri Kurtulmuş: Herkes sınırlarını bilmeli
" diyen Kurtulmuş, ayrılığa hiçbir zaman fırsat verilemeyeceğine de vurgu yaptı. Çözüme giden yolda milletin muhatap alınması gerektiğini belirten kurtulmuş, "Hiçbir etnik veya dini gurup muhatap alınmamalı muhatap toplumun milletin kendisi
Madımak olayları anma etkinliğinde bölücülük tartışması yaşandı (1)
Cem Vakfı üyesi bazı kişiler de karşılık vererek ayrılığa sebep olmadıklarını savundular. Tartışanları, polisler yatıştırdı. Bu arada anma etkinlikleri nedeniyle Sivas polisi, kentte geniş çaplı güvenlik önlemi aldı.
Kayserispor taklacı Aghahowa ile yollarını ayırdı
Biz de kulüp olarak bu ayrılığa sıcak bakıyoruz. Takımdan yüzde 99 ayrılacak. Şu anda kendisine kulüp bakıyoruz. Bir kulüple anlaşmak üzereyiz.
Başbakan Erdoğan: Alnı secdeye varanın başkasının canına kıyması hiçbir şekilde izah edilemez
Aynı ülke içinde hem İslam adına bulunan din adamlarının mezhepsel konulardan ayrılığa düşmesini hazmedemediğini belirten Erdoğan, mezheplerin İslam dünyasını birbirinden ayırmaması gerektiğini vurguladı.
Bardakoğlu: Günlük hengameler bitmeyecek, dünyevi işlere takılıp kalmayalım
Kerim'den birlik ve beraberlik mesajları içeren ayetlerden örnekler veren Bardakoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Allah gönderdiği ayetlerde buyuruyor ki 'ayrılığa, gayrılığa düşmeyin, Kur'an ve Peygamberin etrafından birleşin.