ayrılık

Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Bunları çok ayrılık sebebi saymamak lazım, bunları saygıyla karşılamak lazım. Bu vehimlere, paranoyalara gelince, onu zaman gösterecek yani, kimsenin kimseyi asimile etme gibi bir amacının olmadığını zaman gösterecek.
Kadir Keleş'in Hızırbeyspor'dan Trabzonspor'a uzanan futbol yolculuğu
Ayrılık süresi uzadığında bir gün geri döneceğine olan inancını yitirdin mi hiç?Umudumu hiç yitirmedim, çünkü ben kendimi geliştirmek için buradan ayrıldım.
Yanal: Lig şampiyonluğunu kazanarak sezonu kapatmamız her şeyden önemli
Net olarak söyleyeyim; ne bir transfer çalışması, ne de oyuncularımızla ayrılık çalışması yaptık. Bu demek değil ki olacak ya da olmayacak. Kesinlikle böyle bir planlama içinde değiliz. Önümüzde tek bir hedefimiz var; o da şampiyonluk.
Putin, Papa ile görüştü
Ancak iki kilise arasında bin yıldır devam eden ayrılık nedeni ile Papa’nın Rusya ziyareti bugüne kadar gerçekleşmedi. İki kilisenin temsilcileri de bir görüşme yapabilmiş değil.
Putin, Papa ile Suriye’yi görüşecek
Ancak iki kilise arasında bin yıldır devam eden ayrılık sebebi ile Papa’nın Rusya ziyareti bugüne kadar gerçekleşmedi. İki kilisenin temsilcileri de bir görüşme yapabilmiş değil.
Daum: Daum ya da Batalla önemli değil; önemli olan Bursaspor
Bu önemli maç öncesi Pablo'nun aldığı ayrılık kararını üzüntü ile karşılıyorum." dedi. Daum, şu değerlendirmede bulundu: "Takımımız bugün gerçekten karakter gösterdi. Mücadele açısından gerçekten futbolcularımızın çok koştu, onları tebrik ediyorum.
Batalla taraftarı ikiye böldü
Bursaspor taraftarları, zorlu maç öncesi Batalla'nın şok ayrılık kararı ile çalkalanan yeşil-beyazlı takıma yoğun destek verdi. Tribünleri dolduran yeşil-beyaz sevdalıları, Daum'la anlaşamadığını belirterek Kasımpaşa maçında oynamama kararı alan yıldız futbolcu lehine sık sık tezahürat yaptı.
Şivan Perwer: Eğitimde eşitlik sağlanmadan dershaneler kapatılmamalı
Ancak hala bu durum ayrılık gayırlılık ve farklılık varsa, zengin çocukları özel okuyacak, fakir çocukları devlet okullarına gidecek . Akıllılar, akılsızlar gibi şeyler olursa zaten büyük sorun.
'Savcı tehdit etti, sonra istediğini yazdı, ben de ağlayarak okumadan imzaladım'
2,5 seneye yakın bir ayrılık. Her futbolcunun kaldıracağı bir şey değil. Ne kadar yetenekli olursanız olun. Ben şu an zorlanıyorum.
Putin, Papa Francis’le ay sonunda görüşecek
Ancak iki kilise arasında bin yıldır devam eden ayrılık nedeni ile Papa’nın Rusya ziyareti bugüne kadar gerçekleşmedi. İki kilisenin temsilcileri de bir görüşme yapabilmiş değil.
Fethiyespor'da teknik direktör Mustafa Ceviz istifa etti
Ayrılık zamanı bugünmüş. Belki daha erken ayrılmam gerekirdi şeklinde bir çok eleştirilerde oldu. Bu ayrılığın hem Fethiyespor'a hemde camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.
Fatih Terim: Galatasaray'da bazılarına hakkımı helal etmiyorum
Ayrılık sonrası Aysal ile görüşmedim. Milli Takım'dan teklif gelmemiş olsa da ayrılmış olurdum." dedi. Galatasaray'ın yıldız oyuncusu Wesley Sneijder'in kendisini yönetime şikayet ettiği yönündeki sorulara, "Hangi futbolcuyla sorun yaşadım ki.
"Putin, Papa Francis’le görüşecek"
Ancak iki kilise arasında bin yıldır devam eden ayrılık nedeni ile Papa’nın Rusya ziyareti bugüne kadar gerçekleşmedi. İki kilisenin temsilcileri de bir görüşme yapabilmiş değil.
Bakan Yıldırım: Marmaray, Türk’ün hayallerini gerçekleştirdiğinin göstergesidir
Ayrılıkçeşmesi İstasyonu’ndan söz eden Bakan Yıldırım, şunları söyledi: “Ayrılıkçemesi yüzyıllarca insanların hacca uğurlandığı sefere uğurlandığı bir mekandı. Marmaray bu mekanı ayrılık çeşmesi olmaktan çıkarıp vuslat çeşmesine çıkaracak.
Marmaray açılışa hazır
İlk durak Ayrılık Çeşmesi ile son durak Kazlı Çeşme arasındaki mesafe 14 dakika olarak gerçekleşliyor. Üsküdar’dan Sirkeci’ye sadece Boğaz geçişi ise 3.
8 yıl önce boşanan evli çift, çocukları için tekrar nikah masasına oturdu
Ayrılık sonrasında Yaşar Keskin, ikinci evliliğini yaptı ama daha sonra boşandı. Yıllar sonra tekrar bir araya gelen çift, ikinci kez evlilik kararı aldı.
Fırat ile Kazan Federal üniversiteleri işbirliği protokolü imzaladı
Demirdağ, "Bizim fiziki ayrılığımız, ayrılık anlamına gelmez. Bu ayrılıkları gidermek de çeşitli etkinliklerle, yapılan antlaşmalarla olur. Hiçbir zaman Tataristan'ı, Azerbeycan'ı, Kırgizistan'ı, güneydeki Mısır'ından Arabistanı’na kadar ayrım yapmadan yetişmiş bir nesil olarak, bu ortak duyguları yaşatmaya çalışan
Marmaray'a ulaşımı sağlayacak yeni İETT hatları oluşturuldu
İSTANBUL - Marmaray'ın, Kadıköy Ayrılık Çeşmesi - Zeytinburnu Kazlıçeşme arasının işletmeye açılması ile vatandaşların şehrin çeşitli yerlerine ulaşımı sağlayacak yeni otobüs hatları oluşturuldu.İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İstanbul’da 29 Ekim'de açılışı yapılacak olan Marmaray’ın Ayrılık Çeşmesi
Bakan Bağış: Helalgen ağı oluşturmalıyız
İslam dünyasının arasına sızmış olan ayrılık ve parçalanmışlık halinin helal belgelendirme alanında da kendini açıkça gösterdiğini belirten Bağış, “Birimizin yediğini başkası kabul etmezken, birimizin kestiğini bir başkası reddederken böyle kardeşlik olabilir
BDT, Gürcistan’ı yeniden üyeliğe davet edecek
Gürcistan, Rusya ile 2008’de yaşanan savaşın ardından BDT’den ayrılma kararı almış, ayrılık resmi olarak Nisan 2009’da uygulamaya konmuştu. Gürcistan’ın ayrılmasının ardından BDT ülke sayısı 11’e geriledi.
ADÜ’lü öğrenciler Eşik'te edebiyat yapıyor
Eşik dergisinin en büyük amaçlarından birisinin, ayrılık şarkılarını bir tarafa bırakıp birlik beraberlik ve kardeşlik şarkıları bestelemek olduğunu belirten İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Engin Güler, “Bu amacımızı başardığımızı düşünüyorum.
Hacılar, Peygamber(sav) huzurunda namaz kılmanın hazzını yaşıyor
Ayrılık düşüncesi hatırlanınca gözler yaşarıyor. Tüm hacılar, "Acaba bir daha gelir miyim, gelemez miyim?" endişesini yaşıyor.
Güler: Kürtçe selam verebilen bir insanı bu memleket çok bekledi
/>Mardin Valisi Ahmet Cengiz ise Mardin'de yaptıkları faaliyetleri için iş adamları ve gönüllülere teşekkür ederek "Bazı mihrakların bölgemizde nifak ve ayrılık tohumları saçtığı bir dönemde sizlerin bu sevgi ve hoşgörü kaynaklı faaliyetinizin, ülkemizin ve bölgemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine, huzuruna ve barışına
Top Bizde'ye konuşan Denizli, Hollanda maçından umutlu
Tecrübeli teknik adam, Fatih Terim ile Galatasaray’ın ayrılık şeklinin hoş olmadığını belirterek, "Kocaelispor teknik direktörüyken A Milli Futbol Takımı'mızı da çalıştırdım. Galatasaray’da ise Derwall’in yardımcısıyken A Milli Futbol Takımı'mızı çalıştırmıştım.
Mehmet Ağar cezaevine dönmeyecek
Maddesindeki masumiyet karinesi, AİHS’in açıl yargılama hakkını düzenleyen 6/2 maddesi ile ayrılık teşkil ettiği kanaatine varıldığından, Anayasanın 152. Maddesi ve 1949 sayılı Anayasa Mahkemesi'nin ve yargılama usulleri hakkındaki kanunun 28.
Bursa Müftüsü Ay: Bayram, kısır çekişme ve bencil hırs duvarını yıkmaktır
Bayram namazlarının topluca, yan yana ve omuz omuza büyük bir coşku ile kılınması, bayramın aynı zamanda birleşme ve bütünleşme demek olduğunu, ayrılık ve farklılıklarda boğulmanın bizi zayıflatacağını, birbirimizin yanı başında olmanın bizi toplum ve millet olarak güçlendireceğini anlatır hepimize.
Mevlana'nın torunlarından Mistik Müzik Festivali tepkisi
Mevlana’nın hayatı boyunca bütün eserlerinde ve sohbetlerinde dünyaya geldiği yani doğduğu günü ‘Allahtan ayrılık, yas günü’ olarak ifade ettiğini hatırlattı. Çelebi, “Hz. Mevlana, bugünü bizlere ‘Matem Günü’ olarak öğretmiştir.
Başbakan Erdoğan: Paketten milletin yüzde 60-70’i memnun
Aramıza ayrılık tohumu atmak isteyenlere sadece bu cevabı verin. Onu kim yarattı beni yaratan Allah. Reformları daha özgür, daha güçlü, daha bir kardeşçe geleceğe taşıyacağız.
Oscar ödüllü İranlı yönetmen Farhadi: Siyasi sinemaya inanmıyorum
ANTALYA - 'Bir Ayrılık' adlı filmiyle en iyi yabancı film ve en iyi özgün senaryo dallarında Oscar kazanan İranlı yönetmen Asghar Farhadi, filmlerinde mesaj verme kaygısı taşımadığını belirterek, siyasi filmlere inanmadığını
Erdoğan sahneye çıktı, Gönül Dağı’nı söyledi
‘Bir ayrılık bir yoksulluk bir de ölüm’ diyordu. Hiç kuşkusuz bizi sessiz bıraktı, bizi onun arkasından garip bıraktı. Tesellimiz şu ki inşallah çocuk yaşta kaybettiği annesi ve babasına nice sevdiğine en önemlisi de aslına kavuştu.
Başbakan Erdoğan: 'Demokrasi Paketi' açıklanınca yine çelme takmak isteyecekler
Erdoğan, Kırşehirli Neşet Ertaş’tan da bir dize söyledi: “Bir yaratmış Allah tüm insanları; Ayrılık insanın sözünden olur; Ayrı görme gel şu insanoğlunu; Her niyet kişinin özünden olur.” şeklinde konuştu.
Alevi dernekleri: Kardeşlik hukukumuza kimse zarar veremez
Bu tür ayrılık gayrılıklar, kışkırtıcı hareketler hiçbir şekilde birlik ve beraberliğimize zarar getiremeyecek tam tersine bizlerin daha da kenetlenmesine vesile olacaktır. Aynı temelin taşları olan vatandaşlarımız arasında ortaya çıkarılmak istenen ayrımcılık hedefine ulaşamayacaktır.
Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı, Samsunlu iş adamlarına şehrini anlattı
Rejim gereği bir ayrılık olmuş. Gürcü vatandaşlar Türkiye’de, Türk vatandaşlar Gürcistan’da kalmış. Daha sonra SSCB’nin dağılıp kapıların açılmasıyla bu kavuşma oluşturulmuş.
Demirtaş: Öcalan hakem rolü üstlenecek İzleme Kurulu kurulsun istiyor
Öyle aralarında ayrılık gayrılık olduğu doğru değil. Bir defa bunu netleştirelim.”şeklinde konuştu.BUNDAN SONRA ÇEKİLME DEĞİL, DAĞDAN İNİŞLERK TARTIŞILMALI
Mısırlı düşünür: Devlet dengeli olmak zorundadır (Özel)
Şunu açık bir şekilde ifade etmeliyim ki, iç hastalıklarımızın, ayrılık ve çatışma sebeplerimizin, her tarafa sirayet etmiş resmi, gayr-i resmi nefret dilinin başarısızlığımıza etkisi, dış düşmanların bizim aleyhimize kurdukları komplo ve tuzaklardan çok daha fazla.
Kurtulmuş: Cemevi ve caminin bir arada olması doğru bir proje
Bizim ülkemizin insanları arasında ne meşrep ne mezhep ne etnik ne de yaşam tarzı bakımından en ufak bir ayrılık vardır. Birileri bu ayrılıkları körüklemek ve farklılıklardan çatışmalar çıkarmak istiyor olabilir, biz tam tersine bütün farklılıklarımızdan bir bütünlük çıkartmak
Trabzonspor, Karabük karşısında çıkış arıyor
Kafkas ile hiçbir görüşme yapılmadan alındığı ortaya çıkan bu ayrılık kararı ise eleştirilmişti. Bu karara bir hayli üzülen Kafkas, daha sonra Kardemir Karabükspor ile anlaşmıştı. Bu sezon Karabükspor’un başında çıktığı 3 maçta mağlubiyet yüzü görmeyen genç teknik adam, eski takımına karşı ilk kez mücadele edecek.
Ekrem Serin: Okulun ilk günlerinde çocuklarınızın yanında olun
Bu sebeple velilerimiz içlerinde esen ayrılık rüzgarlarını kesinlikle çocuklarımıza yansıtmamalılar." şeklinde açıklamalarda bulundu. "ÇOCUĞUNUZU SABAH SARILARAK UYANDIRIN"
Bakan Çelik: Hasım değil hısımız
Mevlana, Yunus, Hacı Beştaş Veli’nin tedrisatından geçenler arasında ayrılık-gayrılık düşünülemez." şeklinde konuştu. Farklı yorum ve değerlendirmelerin elbette olacağını vurgulayan Çelik, "Monoton bir şekilde milyonların aynı şeyleri düşünmesi, aynı şeyleri yerine getirmesi
Ebeveyn davranışları eğitim dönemini etkiliyor
Anaokuluna gidecek çocuk, ailesinden ayrılacağı için psikolojik olarak ayrılık korkusu yaşayabileceğini ifade eden Atalay, “Öncelikle ailenin güven vermesi gerekiyor. Aileden uzaklaşacağı için yanında olduklarını göstermeleri, destek olmaları gerekiyor.
Topbaş: İlk kez bu kadar hazır ve güçlüyüz
Bu zamanlarda ayrılık gayrilik olmaz. Hep birlikte ortak hedefe kilitleniriz, odaklanırız. Bu milletimize ait bir güzelliktir.
Topbaş: Milletimizden dua bekliyoruz
Bu zamanda ayrılık gayrılık olmaz. Hep birlikte ortak hedefe kilitlenmemiz gerekiyor. Herkes üzerine düşen görevi özveriyle yerine getirdi.
Oscarlı yönetmen Farhadi Altın Portakal’da
ANTALYA - 'Bir Ayrılık' adlı filmiyle en iyi yabancı film dalında Oscar kazanan İranlı ünlü yönetmen Asghar Farhadi, Altın Portakal’a konuk oluyor. Farhadi, bu yıl Cannes Film Festivali’nde jüri özel ödülü kazanan ve başrol oyuncusu Bérénice Béjo'ya en iyi kadın oyuncu ödülü getiren 'Le Passé – Geçmiş' filminin Antalya’daki
Altın Koza’da Türkiye ilk gösterimleri
arasında yer alan, Amerikan bağımsız sinemasının önemli isimlerinden Jim Jarmush’un yönettiği Sadece Aşıklar Hayatta Kalır (Only Lovers Left Alive); Bir Ayrılık adlı filmiyle büyük ses getiren Ashgar Farhadi’nin yönettiği, bu yıl Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Geçmiş (The Past); Cannes’da Jüri
'Korku duygusunun işlevi hayatın devamını sağlamaktır'
"Çocukların ilk karşılaştığı korkulardan biri de ayrılık korkusudur." diyen uzman pedagog, özellikle küçük çocukların odalarını ayrılması döneminde bir takım korkular yaşayabildiğine değindi. Anne ile kendini bütün olarak algılayan 2 yaş çocuklarında çok erken davranılmaması gerektiğini anlatan Teber, "Ağladığında hemen yanında olabilecek şekilde bir durum varsa
Bakan Suat Kılıç: Malazgirt 1071, kaderimiz bir
Kimsenin Türkün-Kürdün arasına nifak tohumu ekmesine fırsat vermeyeceklerini aktaran Kılıç, “Hiç kimsenin Sünni ve Alevi kardeşler arasına ayrılık tohumu ekmesine fırsat veremeyiz. Dünyanın insanlığın bütün milletlerin, mazlumların, ezilenlerin, kimyasal silahlara ve katliamlara maruz kalanların bu büyük milletin bu meydandan göndereceği selama, duaya
Kılıç: 'Kaç Diyojen' türünden esprili yaklaşımlar bizim de hoşumuza gidebilir
Aramıza hiçbir ayrılık tohumunun girmesine fırsat vermeyi düşünmüyoruz. Genç kardeşlerime de seslenmek istiyorum. Sünnisiyle, Alevisiyle bu ülkenin gençleri, bu coğrafyanın en büyük değeridir.
Vanlılar, Bursa'ya atanan Vali Karaloğlu'yla gözyaşları içinde vedalaştı
Van'dan ayrılmamız fiziki bir ayrılık olacak. Biliniz gönlümüz hep Van'da, hep Vanlıyla olacak." dedi. Son Valiler Kararnamesi ile Bursa'ya atanan Vali Münir Karaloğlu onuruna valilik tarafından bir otelde veda yemeği düzenlendi.
Vali Harput: Bursaspor-Beşiktaş arasındaki husumet içimde ukte olarak kaldı
BURSA - Yeni Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Bursa Valisi Şahabettin Harput, "Ben hep doğrulardan yanayım, aleyhime de olsa doğrulardan yanayım. Bursaspor'un Beşiktaş müsabakalarında rakip takımın taraftarının gelmemesi noktasında ki talebine hep karşı çıktım.
Yıldırım: Büyükşehir belediye başkanlığı için en güzel adayı Başbakan açıklar
Ayrılık Çeşme’den. İlk durak Üsküdar’dan. Bir hayal daha gerçek oluyor. 100 yıllık rüya. Şimdi düşünürsünüz ya bizim işleri vurdu bu iş. Vurmaz hiç merak etmeyin.