ayrılıklar

Medical Park Antalyaspor'dan Dany ve Hleb açıklaması
Karşılıklı olmadığı zaman ayrılıklar olur. Yönetim kurulu olarak başka bir düşüncemiz yok ama ileri aşamada hocadan başka bir düşünce gelirse ona da saygı duyarız. Karşılıklı olduğu sürece hocamızla uzun süre çalışmak istiyoruz.
El Pais: Otokratların en çok sığındığı bahane, "uluslararası komplolar"dır
Şimdi ise yavaşlayan ekonomi, AB’yle müzakerelerin çıkmaza girmesi, laik kesimle ayrılıklar, komşularla problemler ve Erdoğan’ın güç saplantısı, biriken olumlu mirası tehdit ediyor.” İKTİDARIN "PARALEL HESABI"NI ORTAYA ÇIKARAN GAZETE
37 milletvekili istifa etti, çoğunluk muhalefete geçti
Vekillerin Nijerya Temsilciler Meclisi Başkanı Waziri Aminu Tambuwal'a sunduğu istifa mektubunda “ayrılıklar ve hiziplerin" kararlarında etkili olduğunu ifade etti.Bu ayın başında Nijerya’da bir çok yeni organizasyon, eski Devlet Başkanı Olusegun Obasanjo’nun Jonathan’ı yolsuzlukla eleştirdiği sözlerinden alıntı yaparak,
Soylu: Türkiye seçim ve hükümet sistemini değiştirmelidir
Bu milletin itilafları üzerinde, yıllarca ayrılıklar üzerinde bu milleti idare etmeye çalışanlara karşı hayır buna artık müsaade etmeyeceğiz. Büyük bir anlayışı sergiliyorsunuz.
Hakan Şükür: Sebepler ortaya çıkarıldı ve yaratıldı
Ayrılıklar çok doğaldır. Kötü şekilde gönderme düşüncesi olmaz. Niye insanlarla anlaşarak uzaklaşarak yolları ayırmıyoruz? Bu işte düşündürücüdür.
STK'lar Esed rejimini destekleyen İran'a tepki gösterdi
Bu saat itibariyle İran’ın İsrailleştiğini bizimle aramızda, eğer tövbe etmezse, hidayet yolunu tutmazsa derin ayrılıklar olduğunu belirtmek için buradayız. Biz İran’ın devrimci tutumunu sevmiştik.
Vali şehirden ayrıldı, belediye başkanı gözyaşlarını tutamadı
Ayrılıklar daha zordur. 2 yıl gibi kısa sürede çok mükemmel bir çalışmamız oldu. Hem devlet yapısı hem de insani yönü bakımından mükemmel bir insandı.
Arınç: Suriye ve Mısır'da halkın yanındayız, siyasi destek vereceğiz
Türkiye'de de geçmişte benzer acı günlerin yaşandığını, halkın Türk-Kürt, Alevi-Sünni, ilerici-gerici, laik-yobaz, şehirli-köylü, doğulu-batılı şeklinde sunni ayrılıklar sebebiyle birbirine düşürüldüğünü, ülkeye çok büyük kötülükler edildiğini söyledi.
Alevi ve Sünni iş adamları 'birlik' iftarında buluştu
Bu coğrafyada kimi farklılıklar kolayca derinleştirilerek araya suni ayrılıklar konmaktadır. Tabiri caizse insanımızın bir araya gelmemesi için türlü türlü bahaneler üretilmekte, aynı toprağın aynı kader birliğinin parçası olan bu güzel insanlar sen-ben kavgasına çekilmektedir.
BDP'li Baluken: Hükümet adına çalışma yapıldığı söylendi
Ancak hangi noktada ortaklaşmalar var, hangi noktada ayrılıklar var, siyaseten nasıl yaklaşılması gerekir, bu konuda henüz tam olarak hazırlığımızı bitirmedik dediler. Bizim açımızdan AK Parti ile partimiz arasında oluşturulacak bir mekanizmanın karşılıklı heyetlerin bu yol temizliği ile ilgili süreci ortaklaştırması, tıkanıklığa yol açmayacak
Babacan’dan uluslararası topluma Suriye sitemi
Temelinde dini ve etnik ayrılıklar Irak için bölücü unsurlar olmamalıdır. Malum, Irak’ın toprak bütünlüğü bizim için önemli. Onun için umudumuz, seçimlerin ardından göreve gelecek iktidarın ayrım yapmaması; birliği temin etmesidir.
Süleyman Soylu, Uşak’ta gazetecilerin sorularını cevapladı
Gerek ekonomik ayrılıklar, gerek gelenekler ve dünyanın değişimi açısından bundan önceki gerçeklileri 21. yüzyılda sabit kılmak gibi bir ısrarımızın olmaması gerekir.
Sivasspor’da Çalımbay dönemi sona erdi
Umarım bu tür ayrılıklar bütün kulüplere örnek olur. Çalışmalarından, çalışkanlığından ve vermiş olduğu emeklerden dolayı kendisine sizlerin huzurunda Sivasspor camiası adına çok teşekkür ediyorum.”Teknik Direktör Rıza Çalımbay ise, "Ben buraya gelirken de çok mutluydum, şimdi giderken de çok mutluyum.
Thomas Schaaf, Werder Bremen’le yollarını ayırdı
Takımın forvetlerinden Petersen ise, “Göz yaşlarına boğulduk ama her başlangıç gibi ayrılıklar da kaçınılmaz” ifadelerine yer verdi.EN ESKİ TEKNİK ADAM
"Hak kullanımı,yargıya meydan okuma,tehdit etme, şiddete başvurma hakkı vermez"
Anlamları ve tanımları derin ayrılıklar yaratan soyut kavramların ön plana çıkarılması sorun üretmekte ve uzlaşma yollarını zorlaştırmaktadır. Evrensel doğruluğu kanıtlanmış açık, net, anlaşılabilir 'ortak değerler'in referans alınması uzlaşma şansını güçlendirecektir.
'Yeni anayasada değişmemesi gereken tek kırmızı çizgi insanlık onuru olmalı'
öfkelenmeden tartışma ortamı sağlanarak farklı görüşler ve öneriler arasında müzakere yollarının usanmadan denenmesini isteyen Kılıç, anlamları ve tanımları derin ayrılıklar oluşturan soyut kavramların ön plana çıkarılmasının sorun üretmekte ve uzlaşma yollarını zorlaştırdığını belirtti.
Gannuşi: İslam diyalog dini, radikalizm ise içimizde fitne çıkarma projesidir
diyen Gannuşi, "Öyle bir zamanda yapılıyor ki bir tarafta İslamiyet’in aydınlık yüzü gözleniyor, mübarek devrimler yaşanıyor ama diğer taraftan ise fikri ayrılıklar, radikalleşmeler, çatışmalar yaşandığı bir dönem.
'Selam' her kesimden insanı aynı salonda buluşturdu
Ayrılıklar adına, acılar adına, sıkıntılar adına sadece bu birkaç örneği, birkaç ülkeden yaşananları biraraya getirmişler ama hakikaten çok başarılı olmuş.'' dedi. Dernek Başkanı Ana ise filmden çok etkilendiğini dile getirdi.
Kuzu: Referandumla iktidar olduk
Özgürlükle alakalı bölümlerde mutabakat çok yüksek ama milli egemenliğin kullanılması konusunda büyük ayrılıklar yaşıyoruz. Çıkmazsa kedi teklifimizi parlamentoya sunacağız. Partilerle tek tek görüşeceğiz, destek verenle yolumuza devam edeceğiz.
Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Sabra: Uluslararası toplum tereddüt içinde
Patlama ve çatlamaların devam ettiğini ve ayrılıklar olmaya devam ettiğini dile getiren Sabra, bugünden sonra Suriye rejiminin geleceğin bir parçası olamayacağını vurguladı. Uluslararası toplumun açıkça ve net bir şekilde Özgür Suriye Ordusu'na destek göstermemesi ve tereddüt içinde olmasının istenilen sonucu getirmediğini anlatan Sabra, nitelikli
TÜSİAD Başkanı: Büyüme adına bu sene ve gelecek sene daha iyi olacak
Fikir ayrılıkları doğaldır. Çünkü ideolojik olarak ayrılıklar var. Biz buna rağmen uzlaşılacak çok alan olduğuna ve böyle gidildiği takdirde ilerleme elde edileceğine kanaat getiriyoruz. Biz uzlaşmadan yanayız.
Bulak: Maçlarda oyuncularımız hakkında önemli mesajlar alıyoruz
Ayrılıklar, kararlı insanların işidir. Ben de her konuda kararlı insanımdır. Kırılmıştır, doğru. Benimle çalışmayı çok arzu ediyordu. Ben de kendisiyle çalışmayı arzu ediyordum.
Anayasa referandumu Mısır’ı böldü
” diyen Musa “Anayasa süreci sebebiyle Mısır’da halk arasında derin ayrılıklar oluştu.” diye konuştu. Musa, “Benim muhaliflere net bir mesajım var, ‘referanduma katılın ve hayır oyu kullanın. Biz bunu referandumun ilk aşamasında yaptık, ikinci aşamasında da yapacağız.
Mehmet Özdilek: Üst sıralarda kalıcı olmak istiyoruz
Burada ayrılıklar olacaktır. Ancak ne olursa olsun giderken oyuncuların hak edişlerini mutlaka veriyoruz. İşler doğru olduğu zaman, zaten tercih edilen bir takım oluyorsunuz.
Görmez: Kerbela, Müslümanlar için ayrılığın ve kavganın kaynağı olmamalı
Bugün biz Müslümanlara düşen vazife, mezhepsel ayrılıklar üzerinde durmaksızın İslam ümmetinin vahdetini ve kardeşliğini savunmak olmalıdır.” ifadelerini kullandı.
Kriz kahini Roubini: Türkiye’de ekonomik ve siyasi gelişmeler olumlu
' gibi ayrılıklar dışarıdan bakışı olumsuz etkiliyor. Türkiye'nin istikameti bence doğru ama ekonomik ve diğer alandaki reformların devam etmesi lazım. Olumsuz risklerin ve kırılganlıkların giderilmesi lazım.
Arınç: Başkanlık veya başka bir sistem rejim değişikliği anlamına gelmez
Fransa ile de, yarı başkanlık sistemi ile de temelde ayrılıklar var. Olabilir mi, bir ihtimal tartışılıyor. Yeni anayasa yazımı sırasında bu konuda uzlaşma olursa önümüze farklı bir sistem konulur. Başkanlık sistemi de, yarı başkanlık sistemi de, Türkiye’de mevcut olan parlamenter sitem de demokrasinin örneklerindendir.
Japonya'da nükleer enerjide 2030 senaryosu
Bazı kaynaklar ise hükümet içinde bu konuda ayrılıklar olduğu ve Başbakan Noda'nın nükleer enerjiden bu kadar hızlı yüz geçirmek istemediğini belirtti. Bir kaynak, "Her kafadan bir ses çıkıyor.
Davutoğlu'ndan İİT İnsan Hakları Komisyonu'na raportör ve müeyyide tavsiyesi
Konuşmasında İslam dünyasında etnik veya mezhepsel ayrılıklar olmaması gerektiğine değinen Davutoğlu, Suriye konusunda da örnek verdi. Davutoğlu, “Suriye’de hiçbir dini topluluğa herhangi başka bir devletin hamiliği söz konusu olamaz.
Hilmi Özkök: İlker Başbuğ çok düzgün bir insandı
Genelkurmay Başkanlığı yaptığınız dönemde İlker Başbuğ ile Anayasa ve yasayla belirtilen demokratik görüş konusunda ve hükümete bakışınızla ilgili fikir ayrılıklarınız oldu mu?" diye sordu. Bu konularda fikir ayrılıkları olmadığını belirten Özkök, zaman zaman başka başka konularda ayrılıklar yaşadıklarını ve bu ayrılıkları da Başbuğ'a söylediğini
İslam İşbirliği Örgütü, Mekke'deki zirvede Suriye'yi masaya yatıracak
Onun için ayrılıklar oluşturulmaya çalışılması siyasi meseledir. Bu ilişkileri çok iyi ayarlamamız lazım. Bunu yapmadığımız zaman İslam dünyası çok büyük sıkıntıya girecek.
Nakiboğlu: Her yıl kar ve zararı hesapladıktan sonra zekat fonu belirliyoruz
Çocuklara küçüklükten aile kültürü aşılanmadığından baba çocuğuna söz geçiremiyor ve ayrılıklar başlıyor.” şeklinde konuştu. Holding büyüdükçe sorumlulukların da bir o kadar arttığını kaydeden Nakıboğlu, “İşletme küçükken işcini tamamen tanıyor her türlü sorununu biliyorsun.
Mahathir Muhammed Cihan’a konuştu: Batı krizde bize yapma dediğini kendi yapıyor
Şii, Sünni ve benzeri ayrılıklar sebebiyle birbirimizle kavga ediyoruz. Kur’an’ın öğretilerine geri dönersek inanıyorum ki daha az ihtilaf olacaktır. Üzerinde uzlaşılan genel bir kurul olması gerekir ve bu kurulun da Kur’an üzerine kurulmuş olması gerekir.
İran'la nükleer müzakerelere Moskova'da devam edilecek
Tarafların mutabık kaldığı konular var ama aynı zamanda önemli ayrılıklar da mevcut." dedi.Dünya güçlerinin, İran'la nükleer anlaşmazlığı yakın dönemde çözmeye kararlı olduğunu ifade eden Ashton, İran'ın da, uranyumu yüzde 20 oranında uranyum zenginleştirme meselesinin, "tartışılması
Livaneli: Geçmişte haksız yere cezaevine konulduğum için kırgın değilim
Duvarları kuşatında tutuklayın hepsini, Ne böyle gurbet olsun ne böyle ayrılıklar, kaldırın duvarları yıkın gitsin hepsini, Ne böyle zulüm olsun nede böyle şarkılar...' mısralarını cezaevinde kaldığımda yazmıştım.
Nobel Ödülü sahibi Tevekkül Karman, Karaman’da
İki halk arasında yeni türküler yazılmalı; ama inşallah bundan böyle bu türküde olduğu gibi hüzünler ve ayrılıklar olmaz. Yemen halkının bu süreçte, medeni bir devletin oluşması sürecinde Türkiye'nin düşüncelerine ve desteğine ihtiyacı var.
"Balkan Savaşları, Osmanlı açısından tam bir faciadır"
siyasetin ordu içindeki varlığı, ordunun erzak eksikliği, bölgedeki askeri gücün zayıflaması, askeri gücün Yemen ve Trablusgab’a sev edilmesi, siyasi ayrılıklar, istikrarın kalmaması ve devletin tedbir alamaması etkili olmuştur.
Çaykur Rizespor'da Kalpar dönemi bitti
Ayrılıklar olabilir ama dostluklarımız kalıcı olacak. Yeni teknik direktör arayışlarına başladık. En kısa sürede bir isim üzerinde uzlaşacağız.
Hüsnü Güreli: 27 Şubat'a kadar hiçbir aksilik yaşanmayacak
çalışma ilkeleri gereği tüm konuların aksamadan yürütüleceği ve Genel Kurul’a kadar işleyişte hiçbir sorun olmayacağının altını çizen Hüsnü Güreli, “Yaşanan ayrılıklar hepimizi derinden üzdü. Tecrübemiz ve iyi niyetli Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte, önceliğimiz olan görevleri 27 Şubat'a kadar yerine getireceğiz.
Bahçeli: TSK büyük zan altında
AKP Hükümeti, meseleyi kendi kin ve geleneksel öfkesi çerçevesinde görmekten uzaklaşmadığı sürece, ihtilaflar ve ayrılıklar kemikleşecek, Türkiye büyük bir tuzağın içine çekilecektir. Öncelikle bu buhranlı sürece son verilmesi ve geciken adaletin adalet olmadığını herkesin, bilhassa AKP Hükümeti’nin anlaması büyük bir gereklilik ve aciliyet haline gelmiştir
SP Lideri Kamalak, AK Parti'yi Bakara Suresi ile eleştirdi
Bu tür ayrılıklar tarihte ilk defa olmuş değildir. Sıratel müstakim üstünde yürüyenlerde bu tür kopmalar olur. Rabbimiz rahmeti üzerine numune olarak sınamıştır.
Gazipaşa Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu konferansla açıldı
Ayrılıklar yerine birlikteliği sağlamak ve anlayışlı olmak gerekir." (CİHAN)
Din temsilcileri ve devlet erkanı Ehl-i Beyt iftarında buluştu
Bu ayı acı, dert ve dualarla anıyoruz ama dualarımızda istiyoruz ki Kerbela da yaşanan ayrılıklar, nefsin esiri olmalar tekrarlanmasın ve kardeşler arasında nifak olmasın, gönüllerden hep sevgi olsun.
Derviş Eroğlu: İzolasyonların kaldırılması gerektiğini Barroso'ya ilettim
Tabii ki yönetimin seçimi konusunda Rumların düşünceleri ile bizim düşüncelerimiz arasında da ayrılıklar vardır” dedi. HAZİRAN SONRASI MÜZAKERELERİ SÜRDÜRMENİN NE YARARI OLABİLİR
Bahçeli: Bizim anlaşımızda ısmarlama ayrılıklar, montaj küslükleri yok
Bahçeli burada yaptığı konuşmada, MHP’nin anlayışında yapay ayrımlar, ısmarlama ayrılıklar, montaj küslüklerin olmadığını bildirdi."Bizim gözümüzde doğulu, batılı, kuzeyli, güneyli tasnifi bulunmamaktadır.
Emekli olan ve tayini çıkan öğretmenler veda yemeğinde buluştu
METEM Müdürü Sakin Çıplak, yemekte yaptığı konuşmada, "Ayrılıklar muhakkak ki oluyor ve de olacak, ama burada geçen zamanlarımızı unutmamanızı temenni ediyorum. Hizmetlerinizden dolayı hepinize teşekkür eder, bundan sonraki yaşantınızda başarılar dilerim.
Denizlispor, Güvenç Kurtar’ı törenle uğurladı
Burada konuşan Kulüp Başkanı Hasan Kıbrıslıoğlu, iki ay önce Kurtar Hoca ile anlaştıklarını ancak futbolda bu tür ayrılıklar olabileceğini söyledi. Kıbrıslıoğlu, “Bugün de yollarımızı ayırıyoruz ama öncelikle arkadaşlık ve dostluk anlamında iyi bir birlikteliğe sahip olduğumuzu düşünüyoruz.
Sivasspor: 0 - Eskişehirspor: 2 (İlk yarı)
Kısa süreli ayrılıklar dışında 11 yıl Sivasspor'un başarısı için ter döken ve kırmızı-beyazlı ekibin başarılarında önemli pay sahibi olan Mehmet Yıldız, bu kez Sivaslı futbolseverlerin karşısına rakip oyuncu olarak çıktı.
St.Peterburg Başkonsolosu veda etti
Bu insanların yüzde doksanını ayrıldıktan sonra bir daha göremeyeceğiniz için ayrılıklar biraz “hüzünlü” oluyor elbette. Bir yabancı olarak kentle aranız nasıldı.
‘Memuriyette ayrılıklar olur, önemli olan millete hizmettir’
DENİZLİ - Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Denizli Valisi Yavuz Erkmen, “Memuriyetlerde böyle ayrılıklar oluyor. Amacımız, ülkemize ve milletimize hizmet etmektir.