badıllı

Başbakan Samsun'da eski CHP milletvekilinin mezarını ziyaret etti
Havalimanı'nda partililer tarafından karşılanan Başbakan Erdoğan, miting alanına geçmeden önce, geçtiğimiz nisan ayında vefat eden merkez İlkadım ilçesi Badıllı köyüne defnedilen CHP eski milletvekili ve AK Parti Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç'ın dedesi İlyas Kılıç'ın mezarını ziyaret etti.
Başkan Ertekin güven tazeledi
Halil Peltek, İbrahim Uludağ, Halil Akkaya, Cevahir Asuman Yazmacı, Mirhat Arhan, Faruk Atlas, Murat İmamoğlu, Mustafa Tuz, Cumali Güneş, Mustafa Badıllı. TOBB Genel Kurul Delegeleri: İbrahim Toru, Ömer Yıldırım, Kadir Kılıçoğlu, Mehmet Erdem, Vedat Polat, Hasan Avşaroğlu, Ahmet Sambur, Mustafa Sarı, Mehmet
Bakan Çelik: Badıllı hocamızın şuuru açık, durumu birkaç güne netlik kazanacak
ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin talebelerinden Abdulkadir Badıllı’yı tedavi gördüğü Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ziyaret etti.
Badıllı, Ankara’ya sevk edildi
ŞANLIURFA - Bediüzzaman Said-i Nursi’nin talebesi Abdulkadir Badıllı, Şanlıurfa’da geçirdiği ameliyatın ardından gece Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildi. Badıllı’nın yaklaşık bir ay hastanede tedavi görmesi bekleniyor.
Bediüzzaman'ın talebesi Badıllı ameliyat oldu, dua bekliyor
ŞANLIURFA - Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin talebelerinden Abdülkadir Badıllı, rahatsızlığı sebebiyle kaldırıldığı hastanede ameliyat edildi. Bağırsaklarının bir kısmı alınan Badıllı'nın durumu iyiye gidiyor.
Vefat eden eski Samsun Milletvekili Kılıç için TBMM'de tören düzenlenecek
Burada, Büyük Cami'de ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Kılıç, Badıllı köyünde toprağa verilecek. (CİHAN)
Çözüm Süreci Meclis Komisyonu çalışmalarına aşiretlerle başladı
Komisyon üyesi AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök, Badıllı aşireti önde gelenleri ve çevre köy muhtarları ile bir araya geldi. Aşiret reislerine çözüm sürecini anlatan Gök destek istedi.
"Bediüzzaman’ın itibarını alamadılar ki iade etsinler"
Bediüzzaman’ın talebesi Abdukadir Badıllı, "Hiç kimse onun itibarını alamadı ki iade etsin. Ancak çektirilen onca zülüm için meclis bir özür dileyebilir." dedi. Son zamanlarda iade-i itibar tartışmaları Bediüzzaman Said’i Nursi için gündeme geldi.
Öcalan’ın 'silahları bırakın' çağrısı Güneydoğu'da yankı buldu
Kürt yazar ve Bediüzzaman’ın talebesi Abdulkadir Badıllı, "Herkesin bu karara memnun olmasını beklerim. 30 yıldır kan dökülüyor, insanlar ölüyor. Herkes bu işin artık böyle yürümeyeceğini anladı.
Mustafa Sungur toprağa verildi
Suat Yıldırım, Darülaceze Genel Müdürü Nevzat Bayhan ile Bediüzzaman'ın talebelerinden Mehmet Fırıncı, Hüsnü Bayram, Abdülkadir Badıllı ve Abdullah Yeğin gibi çok sayıda isim katıldı. Fatih Camii’nin avlusu gerek yurt içinden gerekse yurt dışından gelen talebelerle doldu taştı.
Mustafa Sungur’u Başbakan Erdoğan ve binlerce seveni uğurladı
Suat Yıldırım, Darülaceze Genel Müdürü Nevzat Bayhan ile Bediüzzaman'ın talebelerinden Mehmet Fırıncı, Hüsnü Bayram, Abdülkadir Badıllı ve Abdullah Yeğin gibi çok sayıda isim katıldı. Cenaze namazı öncesi Sungur’un talebeleri ve sevenleri Fatih Camii avlusunu tıklım tıklım doldurdu.
"Medresetüzzehra Üniversitesi artık kurulmalı"
Üstad'ın talebesi Abdulkadir Badıllı ise bu sempozyumun düzenlenmesinde büyük katkısı olan Van Valisi Münir Karaloğlu ve YYÜ Rektörü Peyami Battal'dan işin faaliyete dökülmesini rica etti. Mehmet Fırıncı ve Mehmet Kırkıncı da risaleden kısa bir ders yaptı.
Yüzyılın alimleri mevlidle yadedildi
Camisi'nde gerçekleşen Kuran-ı Kerim, hatim duası ve Mevlid-i Şerif’e Üstad Bediüzzaman Said Nursi”nin talebeleri Abdullah Yeğin, Said Özdemir, Abdulkadir Badıllı, Avni Nusret Hoca ve çok sayıda davetli katıldı.
Mehmet Fırıncı: Üstad, 'Bir zemin olsa, fikrimi beyan etmek isterdim' demişti
Mehmet Aybak'ın yaptığı oturuma Abdullah Yeğin, Said Özdemir, Abdülkadir Badıllı ve Mehmet Fırıncı katıldı. Burada konuşan Mehmet Fırıncı, 21 yüzyılda çok şükür Said Nursi'nin fikirlerinin artık her platformda tartışıldığını anlattı.
İpek Palas'ı kamulaştırma talebi
Bediüzzaman'ın Şanlıurfa'da yaşayan talebesi Abdulkadir Badıllı, bu talebini çeşitli yerlere ilettiğini söyledi. Badıllı'ın talebine Sivil toplum kuruluşları da sıcak baktı. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin de otelin kamulaştırılmasının inanç turizmine büyük katkısının olacağını dile getirdi.
Bediüzzaman'ın son anlarını geçirdiği İpek Palas'ı kamulaştırma talebi
Bediüzzaman'ın Şanlıurfa'da yaşayan talebesi Abdulkadir Badıllı, bu talebini çeşitli yerlere ilettiğini söyledi. Badıllı'nın talebine sivil toplum kuruluşları da sıcak baktı. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin de otelin kamulaştırılmasının inanç turizmine büyük katkısı olacağını dile getirdi.
Belediyeleri kıskandıran tesiste kurbanlıklar 15 dakikada teslim edildi
Tesiste kurbanını kestiren Mehmet Badıllı ise kendisine verilen randevu saatinde geldiğini belirterek, "15 dakika gibi kısa bir sürede kurbanımızı kesip etimizi aldık." dedi. Önceki yıllarda yaşadıkları zorluklarla karşılaşmadan ilk kez kolay bir şekilde kurbanını kestirdiğini belirten Ali Baran ise kurban kesiminin bu kadar hızlı olmasının
Abdulkadir Badıllı: Saldırıdaki zafiyetin sebepleri sorgulanmalı
ŞANLIURFA - Güneydoğu'nun önemli kanaat önderlerinden biri olan Bediizzaman Saidi Nursi'nin talebesi Abdulkadir Badıllı, terör olaylarında yaşanan zafiyete dikkat çekti. Terörü canavar olarak değerlendiren Kürt kökenli Badıllı, yeni anayasanın baltalanmak istendiğine vurgu yaptı.
Kürt sorununa Bediüzzaman'ın Münazarat'ı ekseninde çözüm arandı
Bediüzzaman’ın talebelerinden Abdullah Yeğin , Mehmet Kırkıncı, Abdulkadir Badıllı, eski Çevre Bakanı Rıza Akçalı, Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Erdinç Yazıcı ile çok sayıda bilim adamının katıldığı programda Bediüzzaman’ın 1908 yılında Kürt halkına hitaben yazmış olduğu ‘Münazarat’ adlı eseri değerlendirildi
Bir asır önce ayrılan aşiret mensuplarının büyük buluşması
ERZURUM - Erzurum'un Karayazı ilçesinde 100 yıl önce birbirinden göç ve savaş nedeniyle ayrılan Badıllı aşiretine mensup akrabalar, Çıkılgan köyünde kurbanlarla karşılandı. Osmanlı İmparatorluğu'nun dağılma sürecinde 100 yıl önce birbirinden göç ve savaş nedeniyle ayrılan Badıllı aşiretine mensup Kaya ailesinin fertleri buluşma sevinci
25 ülkeden 80 Risale-i Nur akademisyeni bir araya geldi
Ayrıca seminere Bediüzzaman Hazretleri’nin yakın talebelerinden Mehmet Fırıncı, Mustafa Sungur, Abdülkadir Badıllı ve Said Özdemir de geldi. Dünya coğrafyasının farklı ülkelerinden gelen genç akademisyenler bir yandan tanışırken, bir yandan da Risale-i Nur konusunda uzman ilim adamlarıyla tezleri hakkında
"İstikrarın devamını istemek her vicdan sahibinin benimseyeceği husustur"
ŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın kanaat önderlerinden Bediüzzaman Said Nursi'nin talebesi Abdulkadir Badıllı son 6 yılda ülkenin istikrara kavuştuğunu belirterek, "İstikrarın devamını istemek her vicdan sahibinin, her memleketsever
'Müspet hizmetlerin devamı için, AK Parti yeniden iktidara gelmeli'
İSTANBUL - Bediüzzaman Said Nursi'nin talebeleri Mehmet Fırıncı, Abdullah Yeğin, Abdulkadir Badıllı, Mustafa Sungur ve Salih Özcan, ortak bir açıklama ile müspet hizmetlerin devamı için AK Parti'nin yeniden iktidara gelmesi
Müspet hizmetlerin devamı için, AK Parti yeniden iktidara gelmeli
Bediüzzaman Said Nursi'nin talebeleri Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Salih Özcan, Abdülkadir Badıllı ve Mehmet Fırıncı tarafından genel seçimlere ilişkin ortak bir yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, 'Bediüzzaman Hazretleri'nin işaret ettiği, maddi ve manevi müjdelere tek tek şahit olunan bu bahar mevsiminde Türkiye'yi, bulunduğu bölgeyi ve belki de dünyayı
Badıllı: Ezanı siyasete alet etmek ihanettir
ŞANLIURFA - Bediüzzaman'ın talebesi Abdulkadir Badıllı, ezanın Kürtçe okutulmasına tepki gösterdi. Badıllı, "Ezanı, hutbeyi siyasete alet etmek ihanettir.
'Birinci Said' dönemi Türk İslam Eserleri Müzesi'nde
İstanbul İlim ve Kültür Vakfı tarafından hazırlanan serginin açılışına Bediüzzaman Said Nursi'nin talebeleri Abdülkadir Badıllı, Mehmet Fırıncı, Said Özdemir, Mustafa Sungur, Barla Platformu Başkanı Said Yüce, eski bakanlardan Abdülkadir Aksu, ilgililer ve çok sayıda davetli katıldı.
Bediüzzaman'ın eşyaları Sultanahmet'te sergilenecek
Said Nursi’nin yaşadığı dönemde yanında yer alan Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayram, Ahmet Aytimur, Said Özdemir, Mehmet Fırıncı ve Abdülkadir Badıllı da hazır bulunacak. Sultanahmet’teki Türk ve İslam Eserleri Müzesinde 15 Mayıs akşamına kadar açık olan sergi, her gün 09-19.
Talebeleri Bediüzzaman'ı anlattı
Said Nursi'nin talebelerinden Abdulkadir Badıllı ise Bediüzzaman ile 8 defa görüştüğünü ve 8'inde de hapis olduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu: “Ben bir keresinde Üstad'ı Urfa'ya götürmek istedim. Ancak O bana 'Ey Kürt oğlu ben Urfa'ya gelirsem Suriye ile Türkiye'nin ayrı olmasına dayanamam, onları birleştirmek isterim, o zaman da siyasete karışmış olurum' dedi.
Bediüzzaman, 5 günlük programla Bursa’da anılacak
yöneteceği panele, Bediüzzaman’a hizmet etmiş ve hayatta bulunan talebelerinden Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Mehmet Fırıncı, Said Özdemir, Abdulkadir Badıllı, Hüsnü Bayram, Ahmet Aytemur, Sahil Özcan ve Mahmut Çalışkan katılacak.
Barla Platformu Adıyaman’da sergi açtı
Sergiye; Üstad Bediüzzaman’ın talebeleri Mehmet Fırıncı, Abdulkadir Badıllı, Barla Platformu Koordinatörü Said Yüce, Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, STK Temsilcileri, kamu kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Van'da 'Bediüzzaman Sergisi' açıldı
Açılışa, Said Nursî'nin talebelerinden Mehmet Fırıncı ile Abdulkadir Badıllı da katıldı. İstanbul İlim ve Kültür Vakfı, Barla Platformu ve Van Nur Platformu'nun ortaklaşa düzenlediği sergide, Risale-i Nur külliyatının yazarı Bediüzzaman Said Nursî ile yakın talebelerinin hayatlarına
Bediüzzaman vefatının 50. yıl dönümünde binlerce kişinin katılımıyla anıldı
Bediüzzaman'ın hayatta olan talebelerinden Ahmet Aytimur, Abdülkadir Badıllı ve Yeni Asya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular'ın da katıldığı mevlide il dışından da binlerce Said-i Nursi seveni iştirak etti.
Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri, vefatının 50. yılında Şanlıurfa'da anılacak
Ayrıca mevlide Bediüzzaman Hazretleri'nin talebelerinden Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayramoğlu, Abdülkadir Badıllı, Said Özdemir Ahmet Aytimur ve Yeni Asya Gazetesi Sahibi Mehmet Kutlular'ın da katılacağı belirtildi.
Bediüzzaman'ın talebesi Badıllı: Referandumda herkes sandık başına mutlaka gitmeli, en zor şartlarda bile rey'ini kullanmalı
Bediüzzaman'ın talebesi Abdülkadir Badıllı, 12 Eylül'de yapılacak referandumda herkesin sandık başına mutlaka gitmesi, en zor şartlarda bile rey'ini kullanması gerektiğini belirtti. Badıllı, "Üstad Bediüzzaman Said-i Nursi 1957 seçimlerinde çok ağır hastaydı.
Bediüzzaman'ın Emirdağ hatıralarına yoğun ilgi
Nevzat Tarhan, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bediüzzaman'ın yakın talebeleri Abdullah Yeğin, Said Özdemir, Abdülkadir Badıllı, Mehmet Fırıncı, Şükran Çalışkan, Münire Özdemir ve Şükran Demirel ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Bediüzzaman'ın son seneleri Emirdağ Yılları sergisinde
Bediüzzaman Said Nursî ile olan hatıralarını dinleyicilerle paylaşacak olan önemli isimler arasında Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Said Özdemir, Abdülkadir Badıllı, Mehmet Fırıncı, Salih Özcan , Ahmet Urfalı, Sadık Çalışkan, İsa Şahan, Şükran Çalışkan, Münire Özdemir ve Şükran Demirel de bulunuyor.
Balıklıgöl'de Bediüzzaman sergisi açılıyor
talebelerinden Abdullah Yeğin ile Bediüzzaman'ın "Hayatım hayatınla devam edecek" dediği talebesi Mustafa Sungur, Said Özdemir, Mehmet Fırıncı ve Abdulkadir Badıllı tarafından organize edilen serginin açılışı 11 Eylül Cuma günü saat 14:00'te yapılacak.
Şanlıurfa Valisi'nin eşi, evleri yenilenen aileleri ziyaret etti
Hayalindeki eve kavuştuğunu belirten Zeynep Badıllı ise "Ayla Yavaşcan hanımefendiye ne kadar teşekkür etsem azdır. Evimin tamamı yenilendi.
Sevenleri, Ahmet Fevzi Kul için Selçuk'ta biraraya geldi
Programa üstadın hayattaki talebelerinden Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Abdülkadir Badıllı ve Seyyit Salih Özcan da katıldı. Kur'an-ı Kerim okunarak başlanan anma programı Risale-i Nur okunarak devam etti.
Ahmet Fevzi Kul'un sevenleri, 37. vefat yıldönümünde Selçuk'ta buluşacak
Bu yılki anmaya, üstadın hayattaki talebelerinden Mustafa Sungur, Abdullah Yeğin, Sait Özdemir, Abdullah Çavuş ve Urfalı Badıllı gibi 30 civarında kişinin katılacağı bildirildi.
Konya'dan dünyaya birlik, beraberlik çağrısı yapıldı
Bediüzzaman Said Nursi'nin öğrencilerinden Abdulkadir Badıllı da Risail-i Nur eserlerinin İttihad-ı İslam için merkez hükmünde olduğunu söyledi. Hazreti Mevlana'nın da yaptığı çalışmaların İslam birliği açısından önemli olduğunu vurgulayan Badıllı, "Hazreti Mevlana kendi öğrencilerine bile üstat gözüyle bakmıştı
Bediüzzaman, 13 Nisan'da Köln'de anılacak
yılında gerçekleşecek olan anma programında, Bediüzzaman'ın talebeleri Abdullah Yeğin, Abdulkadir Badıllı ve Mehmet Fırıncı da hatıralarını paylaşacak. Konferansı düzenleyecek olan Cemaat-i Nur Derneği Başkanı Rüstem Ülker ve dernek yöneticilerinden Arif Aktaş, CİHAN'a konferansı ve amaçlarını anlattı.