bağlantı

Drogba'dan Galatasaraylı taraftarlara 3G bağlantısı
ardından sarı - kırmızılı takımın başarılı oyuncusu Didier Drogba Galatasaray formalarını imzalarken Fransa'da yaşayan Türk taraftarlarla cep telefonundan 3G bağlantı yaptı. Yıldız futbolcu taraftarlara "Neredesiniz?
Batum-Almatı demiryolu hattı Doğu Karadeniz için de fırsat olacak
Hattın, Orta Asya Bölgesine yeni bir alternatif güzergah oluşturduğunu anlatan Gürdoğan, 20 kilometrelik Hopa-Batum demiryolu bağlantısının da bir an önce sağlanması gerektiğini savundu. Gürcistan’ın altyapısını tamamladığı ve 1 Şubat 2014 tarihinde Batum’da resmi açılışını yapacağı Batum-Kazakistan Almatı demiryolu hattının tanıtımı Trabzon’da
TAGİD, Tanzanya’dan anlaşmalarla döndü
Tanzanya, hızla gelişen 7 Afrika ülkesine bağlantı noktasında olan ve büyük bir limana sahip olması burayı cazip hale getiriyor. Enerji, yol yapımı, turizm, gıda, petrol, telekomünikasyon ve inşaat sektöründe çok ciddi açıklar var.
İletim ve sistem kullanımı hakkındaki tebliğ yürürlükten kaldırıldı
ANKARA - Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğe göre; 27 Mart 2003 tarihli Elektrik Piyasası'nda İletim ve Dağıtım Sistemleri'ne Bağlantı ve Sistem Kullanımı hakkındaki tebliğ yürürlükten kaldırıldı. (CİHAN)
Çin’in Ay aracı arızalandı
Milli Savunma Bilim, Teknoloji ve Sanayi İdaresi’nin (SASTIND) açıklamasında, sorunun uzmanlar tarafından tam olarak giderilmeye çalışıldığı ve araçla bağlantının kopmadığı belirtildi. Aracın mekanik kontrol sisteminde anormalliklerin görüldüğünü belirten yetkililer, Ay’da sıcaklığın eksi 180 dereceye düştüğü bir gecenin Ay’da 14 gün olduğunu, bu süre zarfında
Bakan Yıldız: İki ülkeyi enerji alanında birbirine bağlamak istiyoruz
Karadan hatlarla ilgili yarın Bulgaristan'da olacağız bunların müzakerelerini yapılacak ve diğer yönden de deniz altından kablo ile direkt Türkiye bağlantı fizibilitelerini Kasım ayına kadar tamamlamış olacağız.
Türkiye’den İspanya’ya ilk kez sertifikalı ceviz fidanı ihraç edildi
İstedikleri vasıflarda fidan ürettiğimiz için bağlantı yaptık. İlk defa yurtdışına, özellikle AB ülkesine fidan ihraç ediyoruz ve onun için de Ekiz Fidancılık olarak gururluyuz, bugün mutlu günümüz. İlk etapta 13 bin 500 tane gidecek ama önümüzdeki hafta Ukrayna’ya, Lübnan’a, Gürcistan’a ihracatımız var.
Daum: Göze hoş gelen, fantastik bir oyun oynadık
Pablo ile bağlantı halindeyiz. Görüşüyoruz sık sık da. Pablo bu kulüp açısından çok önemli bir oyuncu. Taraftarlarda sevgi gösterisinde bulunuyor.
TOKİ, 31 ilde 148 işyeri ve 10 konutu satışa çıkarıyor
TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkez binasından müzayedeye canlı bağlantı yoluyla teklifler alınabilecek. Satışa çıkan taşınmazlardan almak isteyenler ayrıca www.eskidji.com internet adresinden de teklif verebilecekler.
Daha kaliteli yayın ve görüntü için işbirliğine gittiler
RF4CE bağlantı ile de TV kanalı başka odadan değiştirilebilecek. Airties CEO’su Philippe Alcaras, Karel Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Tunaoğlu ve TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya işbirliklerini Shangri-La Bosphorus’ta
Güzeloğlu: Mersin'in geleceğini ve gelişmesini etkileyecek sektör lojistiktir
lojistik üstünlüğünü kent kimliğinde öne çıkaran bir merkezi olduğunu dile getiren Güzeloğlu, "Mersin lojistiğin yani ulaşım ve erişiminin 4 temel aksını ve bağlantı altyapısını bünyesinde barındıran, Türkiye’nin çok özel ve sayılı bir kentidir.
TOKİ yeni yılda 23 ilde 108 işyeri satacak
Müzayedeye TOKİ merkez binasından canlı bağlantı yoluyla ve www.eskidji.com internet adresinden de söz konusu taşınmazlar için teklif verilebilecek. Müzayedeye katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin müzayededen önce banka hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı olarak
‘Gelişmiş ülkelerdeki demokrasiye imrenerek bakıyoruz’
Kuzey Çevre Yolu’nun, bağlantı yollarının yapılma ihtimalini görmüyorum. EXPO Antalya’nın geleceği dedik ama 800 gün kaldı. Otobanlar, bağlantı yolları 800 günde gelir mi?
Elektrik kesintilerine karşı ‘enerjiyi su formunda depolama’ önerisi
Enerji alanında yetersizliğin temel nedeni de yatırımlar noktasında bürokratik safhalar, bağlantı sorunlar, ÇED belirsizlikleri ve planlama hataları olarak sıralanabilir. Bu sıkıntılara kısa vadede çare bulunamayışı enerjide büyümeyi yavaşlattı.
Qatar Airways, Sabiha Gökçen’den uçacak
İSG CEO’su Gökhan Buğday, Qatar Airways’in uçacak olmasının aralarında Avustralya, Hong Kong ve Tayland’ın da bulunduğu 100’ün üzerinde bağlantı noktası sayesinde Sabiha Gökçen’in uçuş ağını zenginleştireceğini belirtti.
Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin temeli 2014'te atılacak
çevresindeki limanlarla birlikte İzmir Alsancak Limanı'na yakınlığı ile öne çıkan Menemen Plastik İhtisas OSB için İzmir Büyükşehir ve Menemen belediyelerinin bağlantı yolu projesi hazırladığını kaydeden Salih Esen, “Sosyal alanları, idare binaları, altyapısı, arıtma tesisleriyle ülkemiz, örnek bir organize sanayi bölgesine kavuşacak
TOKİ, 19 şehirdeki 97 arsayı açık artıma ile satacak
TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkez binasından müzayedeye canlı bağlantı yoluyla teklifler alınabilecek. Satışa çıkan arsalardan almak isteyenler ayrıca www.eskidji.com internet adresinden de teklif verebilecekler.
Mozambik uçağı Namibya’da düştü: 34 ölü
Mozambik'in başkenti Maputo'dan, Angola'nın başkenti Luanda'ya giden bir yolcu uçağı ile dün gece bağlantı kesilmişti. (CİHAN)
İstihdamın yüzde 76’sı KOBİ'lerde
Araştırma kapsamındaki girişimlerin bilgisayar kullanım oranı yüzde 92, web sayfası sahiplik oranı yüzde 53,8, İnternete geniş bant bağlantı ile erişim oranı yüzde 90,6 iken, en yaygın kullanılan internet bağlantı türü yüzde 86,4 ile DSL bağlantı oldu.
SunExpress, yaz tarifesini 6 yeni destinasyonla satışa açtı
Geçen yaz İzmir’den haftada 554 bağlantı veriyorduk, bu yaz İzmir’den verdiğimiz bağlantı sayımız haftada 976 olacak. ” diye konuştu.
Almanya’nın en pahalı tüneli açıldı
Tünelin giriş ve çıkış bağlantı yolları ile birlikte toplam uzunluğu ise yaklaşık 4 kilometreyi buluyor. Federal Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer, "Schwaebisch Gmünd’de önemli bir açılış gerçekleştiriyoruz.
İsveç istihbarat servisinden nükleer uyarı
tedbirler nedeniyle bu ülkelerin İsveç’i tercih ettiklerini belirten Säpo yetkilisi, bu ülkelerin nükleer silah teknolojilerinde uzman olan İsveçli firmalarla bağlantı kurmaya çalıştıklarını, yeni hedeflerinin ise Ar-Ge çalışmalarının yürütüldüğü İsveç üniversiteleri olduğunu söyledi.
Ev telefonu da akıllandı
2 Jelly Bean sistemi, 4'' TFT LCD ekran, ilave olarak Wi-Fi bağlantısı ile internet bulunduğunu söyledi. Akıllı ev telefonunun pek çok uygulamayı içerdiğini belirten Yılmaz, şöyle devam etti: “Akttar diye bir uygulamamız var.
Rum Meclis Başkanı: Türkiye uluslararası alanda kınanmalı
reddinin AB müzakere sürecini tamamen sona erdireceğini kaydeden Omiru, Kıbrıs’ın doğalgaz kaynaklarını kullanımıyla Kıbrıs sorununun çözümü arasında bir bağlantı olmadığını ifade etti.
Barzani ile anlaşma sonrası Irak’a 2 yeni sınır kapısı geliyor
Hudut kapısı tesisleri ile bu tesisler arasındaki bağlantı yollarının hududa kadar olan bölümlerinin inşasına başlanacaktır.” dedi.Ovaköy-Karavala Kara ve Demiryolu Hudut Kapıları konusunda Irak tarafına öneride bulunulduğunu belirten Bakan Hayati Yazıcı, “Türkiye – Irak demiryolunun
Türkiye’nin ihracat yapmadığı ülke sayısını bire düşürdü
Birkaç bağlantı yaptık ama henüz ürün göndermedik. Önümüzdeki günlerde Nauru'ya da ihracat yapacağız. Böylelikle Türkiye'nin ihracat yapmadığı ülke kalmayacak.
Avea’nın üçüncü çeyrek geliri 973 milyon lira
Ardından ara bağlantı gelirleri geriledi. Sonrasında sektör, ses ve ileti tarafında yara aldı. Biz buna rağmen üçüncü çeyrekte gelirlerimizi geçen seneye göre yüzde 7 artırdık.
İAOSB Ar-Ge ve İnovasyon Yarışması sonuçlandı
, "Bağlantı Elemanları İçin Yuvarlatılmış Kare Şeklinde Kendinden Diş Açar Diş Formu ve Üretim Yöntemi" ile Norm Cıvata A.Ş. paylaştı.
Turkish Cargo, rotayı İslamabad’a çevirdi
destinasyonu olarak 47 noktaya servis sunan Turkish Cargo, coğrafi konum açısından üreticiler ve ticari merkezler arasında dünya üzerindeki önemli bir bağlantı noktasında yer alıyor. Tüm dünyada olduğu gibi Güney Asya coğrafyasında da büyümesini sürdüren Turkish Cargo, son olarak uçuş ağına İslamabad (Pakistan) kargo uçuşlarını ekledi.
Marmaray, ABD basınında
Dünyanın önde gelen haber kanalı, "Marmaray, Türkiye'den Çin'e kesintisiz demiryolu taşımacılığı sağlayacak modern İpek Yolu üzerinde önemli bir bağlantı olarak tarif ediliyor" ifadesini kullandı.New York Times gazetesi ise, İstanbul mahreçli haberine, "Boğazın silueti üzerine binmiş ufukta dikili minareleri ile kendisini Batı ile Doğu arasında coğrafik
Türkiye'den KKTC'ye verilecek su için bağlantı boruları Gazimağusa'ya geldi
GAZİMAĞUSA - “Asrın projesi” olarak nitelendirilen, Türkiye’den deniz altından KKTC’ye su getirilmesi projesi çerçevesinde kullanılacak karasal bağlantı boruları ve aksamlarının ilk bölümü bu sabah Gazimağusa Limanı’na
'Merkel'in telefonu 10 yıldır dinleniyor'
bunun uygulanmasıyla da “Special Collection Service” (SCS) adlı birimin sorumlu olduğunun yer aldığına işaret edilen haberde, listedeki verinin sadece bağlantı bilgilerinin mi yoksa tüm görüşmelerin mi dinlendiği yönünde ne tür bir takip olduğunu göstermediği aktarıldı.
Kılıçdaroğlu, Sarıgül ve TDH'yi CHP'ye çağırdı
Kılıçdaroğlu, “Dolayısıyla demokrasi ve diktatörlük arasında yakın bir bağlantı var.” ifadelerini kullandı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a saldırı olursa sahip çıkarız şeklinde ifadesi olup olmadığı sorusuna Kılıçdaroğlu, “Hiçbir zaman saldırı yapılırsa sahip çıkarız diye bir düşüncem
Kocasinan'dan Kızılırmak üstüne alternatif Ankara yolu
Erkilet'in arka ve üst tarafındaki yolların Ankara bağlantılarının yoğun olarak kullanıldığına dikkat çeken Başkan Bekir Yıldız, “Bu mahallelerin 2009 yılında belediyemize bağlanmasıyla birlikte hemen acil ihtiyaçlarını karşıladık.
Bakan Bayraktar: Van’ı baştan başa yeniledik
Binaların yıkımı, arazinin tasfiye edilmesi, alt yapı bağlantı projelerin yapımı ve uygulanması, yıkılan binaların enkazının kaldırılması için Erciş Belediye Başkanlığına 1 milyon 500 bin liralık ödenek aktarıldı.
Trafik kazasıyla başlayan tartışma kanlı bitti
TEM bağlantı yolu Bayrampaşa sapağında 28 Eylül’de yaşanan olay görgü şahitlerinin ifadelerine göre şöyle gelişti; bir araç kiralama şirketinde çalışan Abdülhamit Erdoğan, otomobilindeki üç arkadaşı ile birlikte hareket halindeyken
Faruk Çelik: İnsanların kafa tasına değil, kafa hasına bakalım
Demokrasi ile kalkınma arasında doğru orantılı bir bağlantı olduğunun altını çizen Bakan Çelik, "Unutulmamalıdır ki kalkınmanın en önemli unsuru; gelişmiş ileri demokrasi ve siyasi istikrardır. Girişimci yarınından emin olmak ister.
Ar-Ge'ye en çok Volkswagenyatırım yapıyor
Araştırmacılar, uzun vadede ekonomik başarı ile yatırım arasında bir bağlantı olmadığını kaydetti. “Global Innovation 1000” danışmanlık şirketinin 2012 ila 2013 yılları arasında binlerce şirketi incelemesi sonucu 44 Alman şirketinin Ar-Ge bütçesini ortalama yüzde 12 arttırdığı ortaya çıktı
Servis minibüsü durağa daldı: 8 yaralı
Kaza, Zincirlikuyu Bağlantı Yolu üzerinde saat 07.30 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, 34 EL 3998 plakalı servis minibüsüyle Zincirlikuyu istikametine giden Mustafa Ali Rıza Aksakal (52) henüz bilinmeyen sebeple direksiyon hakimiyetini
Otogarda dönüş yoğunluğu başladı
Otogar bağlantı yolunda uzun otobüs kuyruğu oluştu.Of’tan gelen yolcular normalde 15-16 saat süren yolculuğun 20 saati geçtiğini söyledi. Diğer yolcular da otogara ulaşmakta zorluk çektiklerini kaydetti.
Gaziantep polisi 315 kilo esrar ele geçirdi
Plakası belirlenen kapalı kasa minibüsü gece Şanlıurfa bağlantı noktasında tespit eden ekipler, öncü olan ile birlikte 2 aracı durdurarak arama yaptı. Arama sonucu minibüste 315 kilo esrar ele geçirildi.
Kaza yapan banka aracı polisi alarma geçirdi
Kaza, AKOM bağlantı yolu Okmeydanı istikametinde meydana geldi. Emre Yılmaz'ın kullandığı 34 JD 6830 plakalı banka aracı, yağışlı havadan dolayı kayarak bariyerlere çarptıktan sonra takla attı. Kazayı yara almadan atlatan sürücü ile güvenlik görevlisi, bankayı arayarak kaza yerine takviye ekip istedi.
Demirtaş: İzmir lojistik sektörünün yıldızı olabilir
İzmir’in, liman kapasitesinin genişletilmesi ve bağlantı yollarının geliştirilmesiyle ticaret merkezi olma özelliği güçlenecektir.” şeklinde konuştu.
Kurban keserken hayatını kaybetti
Bu işlemi gerçekleştirme sırasında bağlantı kayışları koptu. Kayışların kopması sonucu kepçenin palet kısmındaki demir aksam, Mehmet Baytimur'un başına düştü.Yaralı olarak Fırat Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Baytimur, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Çiçek toplamak isterken canından oldu
30 sıralarında Boğaziçi Köprüsü Bağlantı Yolu üzerinde meydana geldi. İddialara göre, Büşra Uçhan, ablası Kübra ve kardeşi Eyüp ile birlikte gezmek için dışarıya çıktı. Bir süre Ünalan’daki kurban pazarını gezen kardeşler daha sonra yol kenarındaki çiçekleri toplamak amacıyla bariyerlerden atlatarak bağlantı yoluna girdi.
Bolu Dağı Tüneli ve Gerede gişelerinde kilometrelerce araç kuyruğu
Polis ekipleri Gerede bağlantı yolunda trafik akışını sağlamak için önlem aldı. Gerede bağlantı yolunda 10 kilometrelik araç kuyruğu oluşunca trafik Yeniçağa gişelerinden D-100 karayoluna verildi. (CİHAN)
Bolu ve Gerede'de kilometrelerce araç kuyruğu oluştu
Karadeniz bağlantı yoluna gitmek isteyen sürücüler bu istikamette seyir ediyor. TEM Otoyolu'nun Yeniçağa gişelerinden Gerede gişelerine kadar olan kısımda kilometrelerce kuyruk oluştu. Trafik ekipleri herhangi bir olumsuzluk oluşmaması için sürücüleri uyarıyor.
Elektromanyetik alanların sağlığa etkisi mercek altında
televizyonlar gibi kaynakların, mobil telefonlara oranla çok daha düşük ışıma yaptığını dile getirerek, mobil telefonların etkisinde ise baz istasyonu ile olan bağlantı kalitesinin önemli olduğunun altını çizdi.
Fransa Kalkınma Bakanı: Ekonomik alanlardaki başarılarınız takdire şayan
Fransa’nın bu ekonomik güçle ilişki kurması, yakın bağlantı kurması, bizim için hem gereklidir hem de vazgeçilmez bir gerçekliktir. Biz Fransa-Türkiye ilişikilerini yeniden sağlam temeller üzerine oturtmak istiyoruz.
Bergkamp: Mesut, Arsenal’in eksik parçasını doldurdu
Forvetlerin gol atmasını sağlayacak, takımın pozisyon almasında bağlantı sağlayacak ve aynı zamanda gol de atabilecek birisi.” şeklinde konuştu.Ajax’ta antrenörlük görevine devam eden isim, bir gün Arsenal’e geri dönmek istediğini de sözlerine ekledi.