bahar hastanesi başhekimi

Uzun yola çıkacak araç sürücüleri ağır yiyecekler yememeli
BURSA - Uzun yola çıkacak sürücülere yiyecek uyarısı yapıldı. Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, araç sürücülerinin güvenli bir yolculuk için ağır yiyecekler tüketmemesi gerektiğini söyledi.
23 yaşındaki bayan hasta ameliyatla 17 numaralı gözlüklerden kurtuldu
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt da hastane göz merkezinin ileri teknolojik tıbbi cihazlarla donatıldığını ifade ederken, “Birçok yerde yapılamayan ameliyatları hekim kadromuz tarafından yapılması bizi gerçekten sevindirmektedir
Bursa'daki liseliler 'en iyi iyiliği' yapmak için yarıştı ödülü kaptı
Finalde jüri üyeleri Yazar Melda Pekcan, Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Ömer Kurt, Burfaş Genel Müdürü Mustafa Çaltılı, İl Dernekler Müdürü Osman Dikmen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Dr. Sunay Özkul, Bursa Orhangazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof.
Yemek sonrası yuttuğu kürdan bağırsaklarını deldi
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr.Ömer Kurt ise kürdan gibi basit bir cismin son derece tehlikeli boyuta gelebileceğine tıp literatüründe çok rastlanmadığını vurguladı. Başhekim Kurt, şunları kaydetti: “Hastanın kürdanı yuttuğunu hatırlamaması ve kürdanın röntgen ve ultrasonda gözükmemesi teşhisi geciktirmiştir.
Doğumundan 10 dakika sonra ameliyatla kalp kapakçığı onarıldı
Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt ise 10 dakika önce doğum yapan bebeğe bu tür bir müdahalenin yapılmasının çok önemli olduğunu belirtti. Kurt, şunları kaydetti: “Hastanemizde doğum yapmış kalp hastası bebeğimize bu müdahalenin yapılması gerçekten çok önemli.
Ameliyatsız tedavi için Çek Cumhuriyeti'nden Bursa'ya geldi
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Opr Dr Ömer Kurt ise hastanelerinde 'Myom Embolizasyonu' denilen iyi huylu rahim tümörlerinin ameliyatsız tedavi edilmesi ve yurt dışından hastaların bu yöntemi tercih ederek gelmelerinin çok önemli olduğunu dile
Fazla kiloları için diyetisyene gitti, karnından 10 kilo kitle çıktı
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt tarafından yapılan muayene ve tetkiklerin sonucunda Kılınç'ın karnındaki şişkinlik ve büyümenin tümoral bir kitleden kaynaklandığı belirlendi. Konuyla ilgili bilgi veren Op.
Doktorlar DERMANDER'in iftarında bir araya geldi
Takcı, Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt'a ayrıca teşekkür etti. AKAN: DERMANDER EN AKTİF SİVİL TOPLUM KURULUŞUSağlık Müdürü Dr.
İyi huylu rahim tümörleri ameliyatsız tedavi ediliyor
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt ise iyi huylu rahim tümörlerinin ameliyatsız tedavi edilmesinin çok önemli olduğunu söyledi. MYOM NEDİR?
BUSEDER, kız öğrenciler yararına şenlik düzenledi
recep İleri Bahar Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Kurt ile seçkin bir davetli topluluğu katıldı. Şenliğin açılışında konuşan BUSEDER Başkanı Berna Küçükdağ, üçüncüsünü düzenledikleri Eğitim Şenliği ile kız öğrencilerin eğitimine katkı sağlamayı amaçladıklarını
Türkçenin çocuklarını 30 bin Bursalı ayakta alkışladı
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, şunları dile getirdi: “İnsanlık fedakarlık istiyor, bu iş fedakarlık istiyor. Hakikaten fedakarlığı maksat yapmış gönüllü kahramanlarla bu iş yapılmaktadır.
Bahar Hastanesi, yılın annelerini ödüllendirdi
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, ”Azimli bir şekilde tekrar anne olabilmek onurunu yaşamak için tüplerinizi bağlatmış olmanıza rağmen yeni bebeğinizi dünyaya getirdiniz. Göstermiş olduğunuz bu büyük azminizden dolayı 2012 yılında 'Yılın Annesi' olmaya layık görüldünüz.
Kalp krizi geçiren 13 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisine stent takıldı
Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, artık kalp krizinin beslenmeye bağlı olarak 10’lu yaşlarda da görüldüğünü söyledi. Başhekim Kurt, “Hastamız henüz 13 yaşında olmasına rağmen kalp krizi geçirmiş durumda.
Etiyopyalı öğrenci Bursa’da ameliyat oldu
Bursa Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt ise "Kimse Yok mu Derneği Bursa Şubesi bizden eğitim masraflarını karşıladıkları Etiyopyalı öğrenciyi ücretsiz ameliyat etmemizi istedi. Her şeyin maddiyatla ölçüldüğü günümüzde ana vatanından on binlerce kilometre uzaktaki bir öğrencinin sağlık sorununu çözmek bizim için bir gurur kaynağıdır.
Özel hastanelerin hastadan alacağı pay yüzde 20 arttı
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, düzenlemenin özel hastanelere kısmen de olsa nefes aldıracağını söyledi.Halka daha iyi hizmet verebilmek için bu düzenlemeyi yerinde buldukları dile getiren Dr.
DERMANDER, Bursalı sağlık çalışanlarını buluştudu
Recep İleri, Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ömer Kurt, hastane başhekimleri, doktorlar ve sağlık camiasından temsilciler katıldığı programda, duygu ve mutluluk bir arada yaşandı. Bursa Özel Bahar Hastanesi'nin de destekleri ile 6'nncısı düzenlenen programda, aynı zamanda derneğin faaliyetleri hakkında da bilgiler sunuldu.
Kolon kanserinden kurtuldu, aynı kaderi paylaştığı ikizine refakatçilik yapıyor
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt da kolon kanserlerinin genetik yönü olduğuna dikkat çekerek, şu uyarıda bulundu: "Bu vakada özellik arz eden şey ikiz kardeşler olmaları ve hastalığın bağırsağın aynı yerinde olması.
6 günlük bebek, hava ambulansla İstanbul’a yetiştirildi
Minik Asaf’ın sağlık durumunun gayet iyi olduğunu belirten Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, şu bilgileri verdi: "Yavrumuzu 9 ay boyunca takip ettik. Bu süreçte kalpten çıkan damarların yer değiştirmiş olduğu tespit edildi.
İyi huylu rahim tümörüne ameliyatsız çözüm
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt ise hastanelerinde iyi huylu rahim tümörlerinin ameliyatsız tedavi edilmesinin önemli olduğunu belirterek, “Sürekli gelişen sağlık sektöründe kendisini geliştirmeyi hedefleyen bir kurum olarak
Aciller ‘acil olmayanlara’ ücretli oldu, yoğunluk yüzde 25 azaldı
Bu durumun acillerde doktorları çalışamaz duruma getirdiğini belirten Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, yaşanan kaosun hastaların da iyi hizmet almasına izin vermediğini kaydetti.
Küçük İrem, milyonda bir görülen hastalıktan 1 günde kurtuldu
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt ise şunları kaydetti: "Çocuk Kardiyolojisi ve Multislice BT Angio sadece Bursa’da değil Güney Marmara’da ciddi bir şekilde eksikliği hissedilmektedir.
Ses kısıklığı sorunu yaşayan öğretmen terapi ile sağlığına kavuştu
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt da Ses Terapisi Laboratuvarı, ABR / BERA, otoakustik emisyon, kulak çınlaması ve timpanometri testlerini uygulayan sayılı hastaneler içerisinde yer almanın kendilerini gururlandırdığını ifade etti
Reflü tedavisinde kapalı ameliyat dönemi
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt da “Açık yöntem ile yapılan reflü ameliyatı oldukça zor ve hasta açısından da ağır. Hastanede kalış süresi artığı gibi iyileşme süresini de uzatıyor.
Tıkalı bacak damarları ameliyatsız açıldı
Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt ise şu bilgileri verdi: “Sağlık teknolojilerine yaptığımız yatırımlar bizim için çok önemli. Bahar Hastanesi olarak hedefimiz, sürekli gelişen tıp teknolojilerini yakından takip etmektir.
Parmak bebeğin ağırlığı 5 katına çıkınca taburcu oldu
Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt ise Bursa da eksikliği hissedilen yeni doğan yoğun bakımına 3 yıl önce 13 yataklı modern donanımlarla katıldıklarını belirterek, yapılan yatırımların meyvelerinin İbrahim bebek kadar güzel olduğunu
Kanser olduğunu öğrenince sigarayı bıraktı
Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt da bağırsaktan yapay mesane ameliyatının çok ihtisas gerektiren bir ameliyat olduğunu belirterek bu sayede hastanın sonda ve naylon torba kullanmadan yaşayabildiğini kaydetti.
Sohbet ederek safra kesesini aldırdı
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, narkoz alması çok riskli hasta gruplarının hastanelerinde ameliyat olmasının hastalar için çok büyük bir şans olduğunu belirterek, hastane olarak gelişen tıbbi teknolojileri en hızlı bir şekilde
DERMANDER üyeleri iftarda buluştu
Kervansaray Hotel'de gerçekleşen iftarda konuşan, Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, DERMANDER'in her zaman yanında olduklarını söyledi. Op. Dr. Ömer Kurt, "Biz sağlık çalışanları tarihin her devresinde önemli bir görev ifa etmekteyiz.
Karnından 9 kilo 300 gram ağırlığında ur çıktı
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt ise hastanın şifa ile taburcu olmasının çok önemli olduğunu belirterek, “Bu vaka, halk tarafından bilinen yanlış algıların aslında ciddi rahatsızlıkların sebebi olabileceğini bizlere bir kez daha
Düzeltme- Bursa Valiliği, şehirdeki 40 işletmeye termal su verecek
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ömer Kurt, termal şehir olan Bursa'da bu zamana kadar sıcak sudan faydalanamadıklarını hatırlatarak, "Sayın valimizin öncülüğünde gerçekten çok büyük bir adım atılmıştır.
Bursa Valiliği, şehirdeki 40 işletmeye termal su verecek
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ömer Kurt, termal şehir olan Bursa’da bu zamana kadar sıcak sudan faydalanamadıklarını hatırlatarak, “Sayın valimizin öncülüğünde gerçekten çok büyük bir adım atılmıştır.
16 günlük bebeğe kalp operasyonu yapıldı
Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, "Bursa'da özel hastaneler içinde Girişimsel Çocuk Kardiyolojisi Bölümü olan tek özel hastaneyiz. Küçük yavrumuzun sağlığına kavuşması bizim için en büyük ödüldür.
16 günlük bebeğe kalp operasyonu yapıldı
Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, "Bursa'da özel hastaneler içinde Girişimsel Çocuk Kardiyolojisi Bölümü olan tek özel hastaneyiz, küçük yavrumuzun sağlığına kavuşması bizim için en büyük ödüldür.
Sünnet düğününe verilen önem, cerrahi müdahaleye de verilmeli
Bahar Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ömer Kurt, sünnetin bulaşıcı hastalıkları önlediğini, idrar yolu iltihaplanması ve kanser gibi hastalıklara karşı çok önemli bir tedbir olduğunu söyledi. Sünnetin erken yaşlarda yapılmasının sayılamayacak kadar çok faydası olduğunu vurgulayan Opr.
Ambulansla oy kullanmaya gitti
Bahar Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ömer Kurt ise hastanın çok ısrar etmesi üzerine doktorunun kendisine izin verdiğini, hastane olarak ellerinden gelen yardımı yaptıklarını dile getirdi. Kurt, şunları kaydetti: "Hastamızın oy kullanacağı sandığa ambulansla doktor nezaretinde intikalini sağladık.
Bahar Hastanesi personeli yılın stresini piknikte attı
Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, düzenlenen bu tür faaliyetlerin kendilerini son derece memnun ettiğini belirterek, seneye tekrar bir arada olmak istediklerini kaydetti. (CİHAN)
Kolu kırılan Arnavut öğrenci ülkesine dönüyor
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ömer Kurt ise şunları söyledi: “Bursa Valiliği ve TRT’nin düzenlediği bu güzel organizasyona sağlık alanında destek vermemiz bizler için önemli. Bursamıza emanet edilen çocuklarının hastalanmaları veya etkinlikler esnasında başlarına gelebilecek olumsuzluklar için hastanemiz her zaman çocukların yanındadır.
İdrarda yanma şikayetini ihmal etmeyin
Ameliyatın ardından sağlığına kavuşan Zehra Ataman ise Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt'a, Op. Dr. Muhammet Kuvel’e ve hastane çalışanlarına teşekkür etti. (CİHAN)
Bahar Hastanesi'nde kapalı yöntemle böbrek taşı operasyonu
" Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt ise, yöntemi uygulayan sayılı hastaneler içerisinde yer aldıklarını kaydetti. Kurt, Özel Bahar Hastanesi olarak hastalarına ileri teknolojiyi sunmak için ne gerekiyorsa yaptıklarını dile getirdi.
15 aylık Busenur, BERA testi ile işitme kaybından kurtuldu
" Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt ise BERA testini uygulayan sayılı hastaneler içerisinde yer aldıklarını belirterek, "İşitme kaybı olan bebeklerimizi biran önce sağlığına kavuşturmak bizim en önemli önceliğimiz.
Sohbet ederek by-pass oldu
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Ömer Kurt başarılı bir ameliyata imza attıklarını belirtirken şu bilgileri verdi: “Ender yapılan bir ameliyat sonrası hastamız sağlığına kavuştu. Belden aşağı bu tip ameliyatlar yapan çok merkez var.
Doktor olmak isteyen öğrenciler, açık kalp ameliyatını izledi
Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, öğrencilere hastane hakkında bilgi verdi. Mesleki tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Kurt, "Dünyada sürekli gelişen, yenilenen bilimler içerisinde tıp bilimi ilk başta gelmektedir.
Üniversite öğrencisinin kalbinden 8 santimetrelik köpek kisti çıktı
Halk arasında 'köpek kisti' olarak bilinen hastalığın Türkiye'de oldukça sık rastlandığını belirten Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt ise hastalığın genellikle kedi-köpek gibi hayvanlar aracılığıyla insanlara bulaştığını söyledi.
Basur için kullandığı otla uyuşturucu komasına girdi
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ömer Kurt ise aktarlardaki bitkisel ilaçların genellikle tavsiye üzerine kullanıldığına dikkat çekti. Bu tür kullanımların çok büyük sağlık sorunlarına yol açtığını vurgulayan Başhekim Kurt, Mehmet Bahçeci'nin de takula adı verilen bu bitkiyi bilinçsizce kullandığını dile
Midesinden portakal büyüklüğünde taş çıktı
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt da şöyle konuştu: "İleri teknoloji alt yapımız sayesinde bu tarz ameliyatları rahatça gerçekleştirebiliyoruz. Alınan olumlu sonuçlar neticesinde hasta, hastanemizden sağlığına kavuşmuş bir şekilde ayrılıyor.
Eczanelerde e-rapor devreye girdi, hastalar ilaçsız kaldı
Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, raporlarıyla ilaç almak üzere eczaneye giden vatandaşların sıkıntı yaşayarak geri döndüklerini dile getirdi. Kurt, birçok eczacının SGK'nın düzenlemesinden haberdar olmadığını bu sebeple de gerekli hazırlığı yapamadığını ifade etti.
'Taş ocağı gibi safra kesesi' doktorları şaşırttı
Ameliyatı gerçekleştiren Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Dr. Ömer Kurt, "Ameliyatı bizzat ben yaptım. Safra kesesinde taş olacağını biliyordum ama hiç bu kadar fazla olacağını tahmin etmemiştim.
Hamileyken eşini kaybeden fedakar anne yılın annesi seçildi
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt, Sibel Aziz'e hitaben plaket töreninde yaptığı konuşmada, "Olumsuz şartlara rağmen anne olabilmek onurunu yaşamak için bebeğinizi dünyaya getirdiniz. Göstermiş olduğunuz bu büyük fedakarlığınızdan dolayı 2010 yılında 'yılın annesi' olmaya layık görüldünüz.
Nijerya YÖK Başkan Yardımcısı, Bursa'da ameliyat oldu
Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ömer Kurt, Alhassan Bichi'nin 5 yıldır merdiven çıkarken ve yürürken bacaklarında ağrı hissettiği, ayrıca nefes darlığı şikâyetiyle kendilerine başvurduğunu belirtti.
Bursa sağlık camiası, Derman Sağlık ve Eğitim Derneği'nin (DERMANDER), 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlediği gecede bir araya geldi.
Etkinliğe katılan Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ömer Kurt ise, düzenlenen etkinlikten dolayı dernek yetkililerini kutlayarak, "Biz sağlık çalışanları tarihin her devresinde önemli bir görev ifa etmekteyiz.