bahar koleji

Biga Bahar Koleji'ne görkemli açılış
ÇANAKKALE - Çanakkale'nin Biga ilçesinde açılan Özel Bahar Koleji, düzenlenen görkemli törenle eğitime başladı. Açılışa AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür de katıldı.
Simav Kaymakamı ve Belediye Başkanı Türkçe Olimpiyatları'na davet edildi
Ziyarete Özel İpek Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yakup Bayır, Simav Özel Bahar Koleji Müdürü Ahmet Tekiş ve Simav Körfez Dershanesi Müdürü Şerif Ece de katıldı. Tertip komitesi adına bilgi veren Genel Müdür Bayır, “Türkçe Olimpiyatları için 140 ülkeden 2 bin öğrenci Türkiye‘ye geldi.
Tarsus'tan Mardin'de kardeşlik köprüsü kuruldu
MERSİN - Mersin'in Tarsus ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Bahar Koleji Mardin’e kardeşlik köprüsü kurdu.Bahar Koleji öğrencilerinin biriktirdiği harçlıklar, sınıf annelerinin yapmış olduğu kermesler ve Tarsuslu hayırseverlerin yapmış olduğu yardımlar yerini buldu
Simav'da BAFEMYA 2013'e müracaatlar başladı
KÜTAHYA - Kütahya'nın Simav ilçesinde bulunan Özel Bahar Koleji tarafından 2010 yılında başlanan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Bahar Fen ve Matematik Yarışması (BAFEMYA) için müracaatlar başladı.
Simav Özel Bahar Koleji'nde 'okul sütü' dağıtıldı
KÜTAHYA - "Okul Sütü" projesi kapsamında, Kütahya'nın Simav ilçesindeki Özel Bahar Koleji'nde süt dağıtımına başlandı. Geçen yıl sadece devlet okullarını kapsayan projeye, 2013'te özel okullar da dahil edildi.
Simav'da İstiklal Marşı'nın kabulü kutlandı
Program sonunda, ilçede düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan Beyce İlkokulu'ndan Deniz Koç ve resim yarışmasında birinci olan Özel Bahar Koleji'nden Ceylin Dağbaşı'na, Kaymakam Ünal tarafından ödülleri verildi.
Dr. Kalkınç: Cep telefonu, bilgisayar ve televizyon öğrencinin dikkatini dağıtır
Özel Bahar Koleji konferans salonundaki seminere Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, Özel İpek Eğitim Kurumları Müdürü Yakup Bayır, Özel Bahar Koleji Müdürü Mehmet Erdoğan, Simav Körfez Dersanesi Müdürü Şerif Ece, okul müdürleri, öğrenciler
Körfez Erkul Bahar Koleji’nde Beyaz Bayrak sevinci
Bakanlığı’nın Sağlık Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü "Temiz Okul, Sağlıklı Okul" projesi çerçevesinde Beyaz Bayrak almaya hak kazanan Körfez Özel Erkul Bahar Koleji, törenle bayrağı teslim aldı. Törene Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hurşit Ekinci, İlçe Sağlık Müdürü Arzu Aşı, Gıda Tarım ve Hayvancılık
Çiğ köfte yiyip, melengiç kahvesi içtiler
MERSİN - Moğalistan’daki Türk okullarında eğitim gören öğrencilerin velileri olan akademisyenlerden oluşan heyet, Özel Yıldırımhan Bahar Koleji'nin misafiri olarak Tarsus’a geldi. Şehrin tarihi, turistlik ve dini mekanlarını ziyaret eden heyet, Ulu Cami'de çiğ köfte yedi, melengiç kahvesi içti.
Özel Bahar Koleji, Dünya Çocuk Kitap Haftası'nı kutladı
KÜTAHYA - Kütahya'nın Simav ilçesindeki Özel Bahar Koleji, Dünya Çocuk Kitapları Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. Kitap okumayı eğlenceli hale getirmek, öğrencileri kütüphaneyle buluşturmak ve okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla kutlanan haftada öğrenciler, birbirinden farklı programlar
Simav'da Bahar Koleji SBS başarısı ile farkını ortaya koydu
KÜTAHYA - Kütahya'nın Simav ilçesinde Özel Bahar Koleji, Seviye Belirleme Sınavı'nda en çok kazandıran okul olmayı başardı.Bahar Koleji'nin 8.
Simav'da şehit aileleri ve gaziler iftarda buluştu
Simav Özel Bahar Koleji'nde düzenlenen iftar yemeğine, Simav Kaymakamlığına vekalet eden Pazarlar Kaymakamı İshak Çınar katıldı. Şehit aileleri, gaziler, ilçede görev yapan öğretmenler ve AKUT Eskişehir ekibi katıldı.
Altın klavye hızlı yazma yarışması düzenlendi
MERSİN - Mersin’in Tarsus ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Yıldırımhan Bahar Koleji, Öz–Öğret–Der’in Mersin, Adana ve Hatay’daki okullar arasında, Akdeniz Olimpiyatları kapsamında Altın klavye hızlı yazma yarışması
Depremde öldürmeyen kerpiçi bulan öğrenciler ödüllendirildi
MERSİN - Mersin’in Tarsus ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Yıldırımhan Bahar Koleji, İstanbul Fatih Kolejleri tarafından organize edilen 8. Sosyal Bilimler Olimpiyatında (SOBİO) 2 gümüş ve bir bronz madalya alarak Tarsus’un gururu oldular.
Özel Bahar Koleji geleceğin dahilerini ödüllendirdi
MERSİN - Mersin'in Tarsus ilçesinde eğitim faaliyet sürdüren Bahar Koleji geleneksel hale getirdiği Matematik Fen ve Teknoloji Yarışması (MAFETYA) ile başarılı öğrencileri ödüllendirdi.5, ve 6, sınıf öğrencilerin katıldığı yarışmada birinciliği Şehit ishak İlköğretim Okulu'ndan Mert Kağan Yıldırım ve Atatürk ilköğretim Okulu’ndan Cem Yener elde
Özel Bahar Koleji Çanakkale gezisi düzenledi
MERSİN - Mersin'in Tarsus ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Yıldırımhan Bahar Koleji, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında Çanakkale’ye gezi düzenledi. Özel Yıldırımhan Bahar Koleji öğrenci, veli ve öğretmenlerle birlikte Çanakkale’ye “Şimdi Vefa Zamanı” adı ile bir gezi düzenledi.
Oktay Usta Bahar Koleji’nde yemek şovu yaptırdı
MERSİN - Özel Yıldırımhan Bahar Koleji’nin davetlisi olarak Mersin’in Tarsus ilçesine gelen aşçı Oktay Aymelek, yarışmacılara yemek şovu yaptırdı.Samanyolu Televizyonunda yayınlanan Yeşil Elma programının sunucu ve aşçısı Oktay Usta Tarsuslularla Yıldırımhan Bahar Kolejinde buluştu.
Öğrencilere sigaranın zararları anlatıldı
MERSİN - Mersin'in Tarsus ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Bahar Koleji ''Sigaranın Sağlığımıza Etkisi'' konulu seminer düzenledi. Seminerde öğrencilere sigaranın zararları anlatıldı.
Öğretmenler Atalay Demirci’nin Stand-up gösterisi ile eğlendi
GÜEDER'in 'Öğretmenler Haftası' çerçevesinde Özel Bahar Koleji Konferans Salonu'nda bir program düzenledi. Gecenin konuğu Atalay Demirci, yaşadığı ve şahit olduğu olayları komik dille izleyicilere anlattı.
'Allah'ın Sadık Kulu: Barla' filmi, Gümüşhane'ye geliyor
Filmi seyretmek isteyenlerin biletlerini Özel Bahar Koleji, Zaman Gazetesi İl Temsilciliği, FEM Dershanesi, Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi Yurdu, Yakamoz ve GÜYDER derneklerinden alabilecekleri kaydedildi.
Özel Baharlı öğrenciler, Erciş’e yardım eli uzattı
GÜMÜŞHANE - Gümüşhane Özel Bahar Koleji öğrencileri, Van-Erciş'te meydana gelen depremin ardından Erciş ilçesine yardım malzemesi gönderdi.Okul aile birliği tarafından başlatılan ‘Şimdi Kardeşlik Zamanı’ sloganı ile gerçekleştirilen yardım kampanyasına katılan öğrenciler hem kendi harçlıklarını hem de evlerinden
Bahar Koleji öğrencilerini hayata hazırlıyor
MERSİN - Tarsus Yıldırımhan Özel Bahar Koleji, hayata hazırlık dersi ile öğrencilerini hayata hazırlıyor. Bahar Kolejli öğrenciler söz konusu derste yemek pişirmeden, musluk takmaya, düğme dikmekten, çiçek dikmeye, ayakkabı bağlamadan, meyve soymaya kadar hayatta her an
Simav’dan Van'a yardım kampanyası
Özel Bahar Koleji de bütün öğrenci ve öğretmenleriyle depremzedelere yardım için seferber oldu. 4. Sınıf öğrencisi Sıla Aksoy, "Vanlı kardeşlerim büyük bir deprem yaşadı.
Özel Yıldırımhan Bahar Koleji sosyal etkinlikleriyle göz dolduruyor
MERSİN - Tarsus’ta her yıl getirdiği yenilikler ve başarılarla adından sıkça söz ettiren Yıldırımhan Bahar Koleji, bu yıl da bir çok ilke imza atmaya devam ediyor. Öğrencilerine yoğun ders temposu yanında sosyal ve sportif faaliyetlere büyük önem verdiklerini belirten Yıldırımhan Bahar Koleji Müdürü Ali Erdoğan, ''Keman, ney,
Gümüşhane özel eğitim kurumları protokolü iftarda buluştu
Gümüşhane özel eğitim kurumlarının geleneksel olarak düzenlediği protokol iftarı Bahar Koleji'nde gerçekleştirildi. Burada konuşan Gümüşhane Özel Eğitim A.
Gümüşhane Sağlık Çalışanları ve Sağlık Hizmetleri Derneği (GÜSADER) kuruldu
GÜMÜŞHANE - Gümüşhane Sağlık Çalışanları ve Sağlık Hizmetleri Derneği (GÜSADER), iftar yemeğiyle açılışını gerçekleştirdi. Özel Bahar Koleji'nde düzenlenen açılış yemeğine il sağlık müdürlüğü yetkilileri, Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir, Gümüşhane’de görev yapan doktorlar, aile hekimleri
Tarsus Bahar Koleji'nden 4 Türkiye birincisi
MERSİN - Her yıl yapılan Seviye Belirleme Sınavı(SBS) sonuçlarına göre Tarsus‘un en başarılı okulu olan Özel Tarsus Bahar Koleji bu yıl elde ettiği başarılarla yeni bir rekora imza attı. Mersin’de ilk defa bir okul 4 Türkiye birincisi çıkardı.
Özel Bahar Koleji Anasınıfı öğrencileri yılı törenle sonlandırdı
GÜMÜŞHANE - Özel Bahar Koleji Anasınıfı öğrencilerinin yılsonu programı veliler, öğrenciler ve davetlilerin katılımıyla Özel Bahar Koleji Konferans Salonu'nda yapıldı. Performanslarıyla veliler ve davetlilerden tam not alan anasınıfı öğrencileri sergiledikleri oyunlar ve okudukları şiirlerle izleyenlere güzel anlar yaşattı.
‘Hasreti Fatih’ Gümüşhane’de sahnelendi
Ş, Gümüşhane Fem Dershanesi ve Özel Bahar Koleji gerçekleştirdi. (CİHAN)
BAFEMYA 2011 ödülleri sahiplerini buldu
Okul Müdürü Mehmet Erdoğan, Bahar Koleji’nin eğitim öğretimdeki birikimlerini, BAFEMYA ile Simav ilçesindeki diğer öğrencilerle paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Şirikçi ise, ”Ancak büyük illerde görmeye alıştığımız bu tür organizasyonların Simavımız'da da yapıldığını görmek bizleri onurlandırmıştır.
Özel Bahar Koleji'nde Kutlu Doğum coşkusu yaşandı
MERSİN - Özel Bahar Koleji Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'i sporcu yönüyle anarak, öğrencilerine Kutlu Doğum coşkusunu yaşattı.Mersin'in Tarsus ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Yıldırımhan Bahar Koleji öğrencileri farklı bir Kutlu Doğum etkinliğine imza attı.
Özel Bahar Koleji, geleceğin dahilerini ödüllendirdi
MERSİN - Mersin'in Tarsus ilçesinde Özel Yıldırımhan Bahar Koleji, geleneksel hale getirdiği Türkçe Matematik ve Fen Teknoloji Yarışması(MAFETYA)'da başarılı olan öğrencilerini ödüllendirdi. Yarışmada birinciliği Hasan Çuhadar, ikinciliği Aylin Pekmez, üçüncülüğü ise Yaren Oğuz aldı.
Rize’de İngilizce yarışması düzenlendi
Yarışmaya Çayeli Şahika Koleji, Gümüşhane Bahar Koleji, Trabzon Alparslan Koleji, Akçaabat Gülbaharhatun Koleji, Giresun Çağrı Koleji ve Fatsa Dolunay Koleji'nden yaklaşık 200 öğrenci katıldı. Yarışmaya katılan öğrenciler, okumuş oldukları İngilizce kitaplardan çoktan seçmeli 50 soruluk sınava tabi tutuldu.
Kolak: Her yıl ülkemize 700 dönüm orman kazandıracağız
2011 yılı içerisinde dikilecek 77 bin fidanın 300’ü Mersin Orman Bölge Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü’nün gösterdiği alana, Tarsus Özel Yıldırım Han Bahar Koleji öğrencileri öğretmenleri ve velilerinin katılımıyla dikildi.
Altın çocuklar yarıştı
GÜMÜŞHANE - Gümüşhane Özel Bahar Koleji, 5. sınıf ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik il geneli ‘1.Geleneksel Altın Çocuklar Yarışması’ adıyla sınav yaptı.
Geleneksel Akdeniz Olimpiyatları Turnuvası
Diğer dallarda dereceye giren okullar ise şöyle: Türkçe dalında kelime oyunu yarışmasında birinciliği Tarsus Özel Yıldırımhan Bahar Koleji’ den Mazlum Durak, Kompozisyon Yazma Yarışmasın da Dörtyol Özel Gümüş Koleji’nden Şeyma Er, Masal Anlatma Yarışmasında İskenderun Özel Gülen Koleji’nden Melike
Özel Bahar Koleji Çanakkale Şehitlerini andı
MERSİN - Mersin’in Tarsus ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Bahar Koleji, Çanakkale şehitlerini andı. 75. Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye protokol mensupları ve öğrenci velileri yoğun ilgi gösterdi.
Özel okullar beden eğitimi zümresi tarafından voleybol ve masa tenisi turnuvası düzenlendi
Giresun Çağrı Koleji, Trabzon Gülbaharhatun ve Alpaslan Kolejleri, Rize Şahika Koleji, Çayeli Şahika Koleji, Gümüşhane Bahar Koleji, Ordu Sahil Koleji ile Fatsa Dolunay Kolejinin katılımları ile gerçekleşen turnuva çekişmeli müsabakalara sahne oldu.
Özel Bahar Koleji 1. dönemi madalyalarla kapattı
GÜMÜŞHANE - Gümüşhane Özel Bahar Koleji birinci eğitim öğretim dönemini, kitap okuma ve İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere madalya vererek noktaladı. Bahar Koleji 1, 2, 3, 4 ve 5.
Hafızlar diploma aldı
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan tarihte önemli yer edinen şahsiyetler ve sahabe-i kiramdan verdiği örneklerle konukları bilgilendirdi.Bahar Koleji öğrencilerinden oluşan İlahi Grubu ise seslendirdikleri ilahilerle gönülleri coşturdu.
Özel Bahar Koleji'ne 'Mavi Gök' bayrağı
MERSİN - Mersin’in Tarsus ilçesinde Özel Bahar Koleji, Milli Eğitim Bakanlığı’nca organize edilen “Mavi Gök, Yeşil Yaprak” projesinde bayrak ve sertifika almaya hak kazandı. Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen ödül töreninde, Özel Bahar Koleji Müdürü Ali Erdoğan ‘bayrağı ve sertifikasını’ İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’den aldı.
Özel Bahar Koleji seviye sınavında ilçe birincisi oldu
MERSİN - Mersin’in Tarsus ilçesinde 2002 yılından beri eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Bahar Koleji seviye belirleme sınavı verilerine göre 426 puan ortalaması ile Tarsus birincisi oldu. En yakın rakibine 15 puan fark atan okul başarısını tescillendirdi.
Kardeş okula eğitim yardımında bulundular
Mersin'in Tarsus ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Bahar Koleji başlattığı kardeş okul projesi ile örnek bir davranışa öncülük etti. 2007 yılında başlanan proje kapsamında Tarsus Karadiken İlköğretim Okulu'nu kendilerine kardeş okul belirleyen Bahar Koleji, bu okula eğitim yardımı, teknolojik destek
Yurt personelinin fedakarlığını anlatan tiyatro izleyenleri duygulandırdı
Gümüşhane Özel Bahar Koleji Konferans Salonu'nda sahnelenen ve büyük beğeni toplayan oyun, seyircileri zaman zaman güldürdü, zaman zaman da hüzünlendirdi. Üç seans olarak sergilenen ve 2 perdeden oluşan oyuna Gümüşhaneliler büyük ilgi gösterdi.
Vakkasoğlu: Öğretmenlik sevgi mesleğidir
Özel Bahar Koleji Konferans Salonu'ndaki konferansa Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları İbrahim Taş ve Mesut Olgun, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Altan Ekmen, Memur-Sen Başkanı Veli Ağaç, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar
Bahar Koleji kara tahtaya elveda dedi
Mersin'in Tarsus ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Bahar Koleji'ndeki tüm kara tahtalar kaldırılarak yerlerine akıllı tahta kullanılmaya başlandı. Okulda 'Kara tahtaya elveda akıllı tahtaya merhaba' etkinliği düzenlendi.
Özel Bahar Koleji Türkiye birincilerini ödüllendirdi
Mersin'in Tarsus ilçesinde eğitim faaliyetleri sürdüren Özel Bahar Koleji, SBS'de Türkiye birincisi olan öğrencilerini dizüstü bilgisayar ile ödüllendirdi. Ödül törenine Kaymakam Orhan Şefik Güldibi ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
TEDER eğitim camiasını iftarda buluşturdu
Mersin'in Tarsus ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Tarsus Eğitimciler Kültür ve Yardımlaşma Derneği (TEDER) eğitim camiasını iftarda buluşturdu. Bahar Koleji'nde verilen iftar yemeğine eğitim camiasından çok sayıda davetli katıldı.
Tarsus Özel Bahar Koleji, SBS'de 3 Türkiye birincisi çıkardı
Mersin'in Tarsus ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Bahar Koleji SBS sınavlarında 3 Türkiye birinciliği elde etti. Tarsus'un en başarılı okulu ünvanını elinde bulunduran Bahar Koleji bu ünvanı bu yılda SBS'de göstermiş olduğu 3 Türkiye birinciliğiyle tescillenmiş oldu.
Kazakistan Türk Okulları mezunları Tarsus'ta
' nin davetlisi olarak kente gelen Kazakistanlı öğrencilere, Bahar Koleji Müdürü Ali Erdoğan ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Sabırlı eşlik etti. Başkan Kocamaz'la tanışan öğrenciler, Tarsus'ta olmaktan dolayı mutlu olduklarını, Türkiye'de ve özellikle de Tarsus'ta yabancılık çekmediklerini dile getirdi.