başağrısı

Kas spazmı ağrıları'kuru iğneleme' yöntemi ile tedavi ediliyor
spazmlar kaslara ve tendonlara baskı yaparak eklemlere binen yükü artırır, omuzlarda disklere baskı yaparak fıtıklaşmalar, eklemlerde kireçlenmelere ve başağrısı çene ağrısı gibi bölgesel ağrılara da neden olurlar, kas spazmı damar basısı yaparsa üşüme, soğukluk, ağrı ve ödeme, sinir basısı yapar ise siyatalji gibi yayılan sinir
Her 4 kadından birisi migren hastası
Başağrısı ve Ağrı Çalışmaları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Zarifoğlu, migrenin Türkiye’de de sık rastlanan kronik bir hastalık olduğunu söyledi. Her 6 kişiden birinde görülen migrenin, kadınlarda ise her 4 kadından birinde görüldüğünü kaydeden Zarifoğlu, migrenin sıklığının en üretken yaşlar olan 25-50 arasında en
10 yıl sinüzit tanısıyla diyar diyar dolaşan hasta, 24 saaatte şifa buldu
Hastaya yapılan stendli müdahale ile 10 yıllık başağrısı biranda son buldu. (CİHAN)
10 yıl sinüzit tanısıyla diyar diyar dolaşan hasta, 24 saaatte şifa buldu
Hastaya yapılan stend'li müdahale ile 10 yıllık başağrısı son buldu. Yüksek tansiyon ve baş ağrısından, 10 yıl boyunca yakınan 25 yaşındaki Muzaffer Keskin, şifa bulmak için il il dolaştı. Keskin, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerin yanı sıra askerlik döneminde askeri hastahanelerde doktorlara göründü.
Migren bayanlarda daha sık görülüyor
Kabaca bir tarif eğer başağrısı veya diğer belirtiler sizi normal günlük yaşamınızdan alıkoyuyorsa bu migren olabilir. Migren bayanlarda sık görülmekle birlikte 20-40 yaş aralığında daha sıktır.
Direksiyon başında öksürük şurubu pahalıya patlayabilir
En basit öksürük, nezle ya da başağrısı ilacının dahi tepki vermeyi sınırlayan ya da azaltan etkileri olabiliyor. Bu durum özellikle birden fazla ilaç bir arada kullanıldığında ortaya çıkıyor.
Özel hastanede sezaryenle doğum yapan 10 kadına menenjit bulaştığı iddia edildi
Sezaryenden sonra başağrısı şikayeti ile doğum yaptığı hastaneye başvurduklarını ifade eden Karaoğlu, “Hastanede beyin tomografisi çekildi. Belinden tekrar su alındı.
Başağrısında hastanın hikayesi önemli
Başağrısının sebebini öğrenmek için hastanın hikayesini iyi dinleyip, buna göre iyi bir nörolojik ve fiziki muayene yapılması gerektiği belirtildi. Çorlu Halk Eğitim Merkezi Sağlık Kulübü ve Çorlu Özel Şifa Hastanesi tarafından düzenlen seminerde 'Başağrısı' konusu ele alındı.
Elbistan'da ilk kez beyin ameliyatı yapıldı
Başağrısı şikayeti ile hastaneye başvuran Elif Kurt'un (63) çekilen beyin filminde tümör belirlendi. Tümör, gerçekleştirilen ameliyatla alındı.
İyi kaynatılmamış süt brucella hastalığına neden oluyor
Hayvanın iyi pişmemiş etinin, özellikle sakatatların da hastalık için risk oluşturduğuna değinen Deveci, titreme, yükselen ateş, gece terlemesi, halsizlik, başağrısı, bel ağrısı, myalji gibi belirtiler gösterenlerin doktora başvurmasını önerdi.
"Grip tedavisinde ağrı kesici kullanmak yerine aşı olun"
Göçer, gribe yakalanan kişide, 38 derece ateş, başağrısı, vücutta genel ağrı, kırgınlık, kuru öksürük, üşüme, titreme, terleme, bazen burun tıkanıklığı, hapşırma ve boğaz ağrısı görüldüğünü anlattı. Gribal enfeksiyonlar ortalama bir haftada iyileşirken, iyileşme nadiren 2 haftaya kadar uzayabildiğini belirten Dr.
"Çocuklarda görme bozuklukları okul başarısını etkiliyor"
koordinasyonu gerektiren işlerde zorlanma Okulda tahtayı netleştirebilmek ve yazılara odaklanabilmek için sürekli kendini zorlama sonucu oluşabilecek sık başağrısı şikayeti."
Havaların ısınmasıyla güneş çarpma riski arttı
Ana belirtilerle birlikte başağrısı, uyumsuzluk, yürümede zorluk, sersemlik, şuur kaybı gibi tabloların da ortaya çıkabileceğinin altını çizen Yeşilot, "Güneş çarpması aşırı tuz ve su kaybına sebep oluyor.
Mert Nobre'nin oğlunun durumu iyiye gidiyor
Alper Demiraslan, Mert Nobre'nin oğlunun durumunun cok ciddi boyutta olmadığını belirterek, "Hastaımız ateş ve başağrısı sorunuyla bize başvurdular. Gerekli tıbbi müdahaleler yapıldı.
Milwaukee, Indiana engelini de geçti
kişinin izlediği maçta bir gün önce migreni yüzünden 5 dakika oynayabilen Andrew Bogut, Indiana karşısında ise takımın skor yükünü üstlendi ve rakip için başağrısı oldu. Bogut 21 sayı ile maçın en skoreri olurken, 8 ribaund alıp 2 de asist yaptı.
Boyun tutulması, kronik baş ağrısının habercisi olabilir (Özel)
Başağrısı şikayeti olan hastaların yüzde 90'ından fazlası hiçbir uzmana başvurmuyor. Baş ağrılarının belirgin maluliyete yol açabilmekte, insanları işlerinden alıkoyabilmektedir.
Uzmanlardan kızamık uyarısı: Çocuklara MMR aşısı yaptırın
Kabakulağın ateş, başağrısı ve şişmiş tükürük bezlerine sebep olduğunu anlatan Gürakan, sağırlık, menenjit, testis veya yumurtalıkların ağrılı şişmesi ve nadiren ölüme yol açabildiğini dile getirdi. Kızamıkçığın ise hafif ateş ve eklemlerde şişlikle (çoğunlukla kadınlarda)seyredebildiğini, hamilelikte geçirilen hastalığın düşüğe ya da bebekte sakatlığa neden olabileceğine
Havalar ısındı hipertansiyona dikkat
Ali Özveren'e göre hipertansiyona ilişkin en yaygın yanlış inanışın, tansiyon yüksekliğinin her zaman hastada şikayete (başağrısı, burun kanaması, halsizlik, nefes darlığı gibi) yol açacağı. Son yıllarda kan basıncı ölçümlerinin bazı uç organ (beyin, böbrek, kalp, tüm dolaşım sistemi) hasarlarının gelişebileceğinin belirlendiğini vurgulayan Dr.
Viranşehir'de bir grup esnaf baz istasyonuna tepki gösterdi
Birçok esnafımız başağrısı, sinizüt, stres, sinir, depresyon, mide bulantısı gibi rahatsızlıklar yaşıyor. Bu sıkıntılar baz istasyonu kurulduktan sonra başladı.
Dr. Abdullah Aksoy: Fast-food gıdalar böbrek hastalığına davetiye çıkarıyor
Başağrısı nedeniyle tetkik edilen çocuklarda ise hipertansiyon belirlenebiliyor. Büyüme geriliği nedeniyle başvuran bazı çocuklarda böbrek hastalığı saptanıyor.
Ahmet Kaya şarkılarının söz yazarı Hayaloğlu vefat etti
Kısa bir süre önce başağrısı ve kusma şikayetiyle Bakırköy'deki Acıbadem Hastanesi'ne giden Hayaloğlu'nın yapılan tetkiklerin ardından akciğer kanseri olduğu ortaya çıktı. Akciğerde oluşan kanserli hücrelerin karaciğere, kemiklere ve beyne sıçradığı öğrenildi.