basın toplantısı

Erdoğan, Almanya ve Hollanda merkezli STK temsilcilerini kabul etti
İki Başbakan ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.Erdoğan daha sonraki temaslarına ise Ritz Carlton Oteli'nde devam edecek. Erdoğan, ilk olarak Federal Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier’i kabul edecek.
Başbakan Erdoğan Berlin'de
Merkel ile görüşmenin ardından da bir basın toplantısı düzenlenecek. Alman medyasında, iki başbakanın görüşmesinde iki ülke arasındaki ilişkiler ve uluslararası ilişkiler dışında Türk lirasının değer kaybının da gündeme gelebileceği belirtiliyor.
Rum siyasilerden BM Genel Sekreteri Ban'ın açıklamalarına tepki
Rum siyasiler, BM Genel Sekreteri Ban’ın, Münih’teki basın toplantısı çerçevesinde yapmış olduğu açıklamalara atıfta bulunarak, Ban’ın, sözde “Kıbrıs Cumhuriyeti’ni toplum değerine düşürdüğünü, Türkleri her türlü sorumluluktan kurtardığını ve onlara mazeret verdiğini ileri sürdü.
Türkiye-Polonya ilişkilerinin 600. yılında ilk ticari imza atıldı
Ermişler, oda faaliyetleri ve projelerinin anlatıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, BTO Meclis Başkanı Mustafa Kerem Kırımlı ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Burada son dönem faaliyetleri hakkında bilgi veren Ermişler, Almanya ve Polonya ziyaretlerinden önce dört aylık ön hazırlık yaptıklarını söyledi.
Daum: İstanbul'a galibiyet için gidiyoruz
haftasında deplasmanda oynayacakları Galatasaray maçı öncesi Özlüce Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Ziraat Türkiye Kupası'nda Eskişehirspor'a 1-0 yenildikleri maçı değerlendiren başarılı teknik adam, şunları söyledi:
Uluslarası U16 Basketbol Turnuvası, Sakarya'da düzenlenecek
TBF Uluslarası U16 Turnuvası'nın basın toplantısı Elmas Otel'de yapıldı. Toplantıda konuşan Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, turnuvanın geçen yıllara nazaran biraz daha büyüyerek devam ettiğini belirtti.
Gül: Türkiye ekonomisi, Avrupa ekonomisinden daha istikrarlı
Cumhurbaşkanı Gül, Roma ziyareti çerçevesinde İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano ile ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ilk konuşmayı yapan İtalya Cumhurbaşkanı Napolitano, Gül'ün kalabalık heyetle gelmesinin ilişkilere verilen önemin göstergesi olduğunu söyledi
İran'la anlaşma bilmecesi
Erdoğan, imza töreni sırasında Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri ile kısa bir ortak basın toplantısı düzenledi. İki anlaşma metni ise basın toplantısının sonrasına yetiştirildi. Toplantıda Cihangiri'nin sözleri Türkiye ile yeni bir doğalgaz anlaşması yapılacağı şeklinde tercüme edildi.
Cumhurbaşkanı Gül, İtalya’ya geldi
Görüşmelerin ardından iki cumhurbaşkanı ortak basın toplantısı düzenlenecek.Cumhurbaşkanı Gül, Roma temasları kapsamında daha sonra İtalya Senatosu’nu, ardından Roma Belediyesi’ni ziyaret edecek.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül İtalya’da
Görüşmelerin akabinde iki cumhurbaşkanı ortak basın toplantısı düzenlenecek.Cumhurbaşkanı Gül, Roma temasları kapsamında daha sonra İtalya Senatosu’nu, ardından Roma Belediyesi’ni ziyaret edecek.
Rusya-AB zirvesi Brüksel'de başladı
Akşam yemeği ile devam eden görüşmelerin sonunda ortak bir basın toplantısı düzenlenmesi planlanıyor. Görüşme sonrasında herhangi bir anlaşmanın imzalanması beklenmiyor.2013 sonunda yapılması planlanan Rusya-AB zirvesi Brüksel’in talebi üzerine Ocak ayına ertelenmişti.
Cumhurbaşkanı Gül’ü İtalya’da yoğun program bekliyor
Görüşmelerin sonunda iki cumhurbaşkanı kamaraların karşısına geçerek ortak basın toplantısı düzenleyecek.Cumhurbaşkanı Gül, buradaki temasları kapsamında daha sonra İtalya Senatosu’nu, ardından Roma Belediyesi’ni ziyaret edecek.
Erdem Başçı: 2014 yılı enflasyon hedefi yüzde 6,6
Başçı, bankanın merkezinde düzenlediği basın toplantısı ile 'Enflasyon Raporu-2014-I' tanıtımını yaptı. Küresel gelişmelerin polikaları üzerinde etki oluşturduğunu belirten Başçı, Amerikan Merkez Bankası FED'in tahvil alımı azalımı kararı ardından portföy akımlarındaki
Cumhurbaşkanı Gül, yarın İtalya’ya gelecek
Burada yapılacak görüşmelerin akabinde iki cumhurbaşkanı, ortak basın toplantısı düzenlenecek.Cumhurbaşkanı Gül, Roma temasları kapsamında daha sonra İtalya Senatosu ile Roma Belediyesi'ni ziyaret edecek.
François Hollande, Çankaya Köşkü’nde
Ardından Gül ve Hollande ortak basın toplantısı düzenleyip, soruları cevaplayacak.Gül, Fransız konukları onuruna akşam Çankaya Köşkü’nde yemek verecek. (CİHAN)
DÜZELTME - Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Ankara’ya geldi
Daha sonra, cumhurbaşkanları ortak basın toplantısı düzenleyecek. Hollande görüşmelerin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile de bir araya gelecek. Daha sonra, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Fransız Büyükelçiliği rezidansında görüşecek.
WADA Sochi de basın toplantısı düzenleyecek
MOSKOVA - Rusya'nın Sochi şehrinde bir hafta sonra başlayacak olan Kış Olimpiyatları öncesinde Dünya Anti Doping Ajansı WADA özel bir basın toplantısı düzenleyecek.Dünya sporunun başbelası olarak nitelendirilen dopingle mücadele için çalışmalarını sürdüren Dünya Anti Doping Ajansı WADA'nın Sochi'de yapacağı basın toplantısının
‘Enflasyon Raporu 2014-I’ yarın tanıtılacak
ANKARA - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Erdem Başçı, ‘Enflasyon Raporu 2014-I’ tanıtımı için basın toplantısı düzenleyecek.Erdem Başçı, yarın saat 10.
İbrahimi: Henüz pek yol alamadık
Cenevre'de basın toplantısı düzenleyen el İbrahimi, yarın Suriye hükümeti ile muhalefet arasında anlaşma sağlanabilmesi durumunda Pazartesi günü kuşatma altındaki Humus'a insani yardım konvoyunun ulaşabileceğini ifade etti.
Barcelona, Neymar’ın kontratını açıkladı
Bugün akşam saatlerinde bir basın toplantısı düzenleyen yeni Başkan Josep Maria Bartomeu, Neymar’ın bedelinin bu denli yüksek olmasını Real Madrid’le giriştikleri rekabete bağladı.Bartomeu, “Son haftalarda bir tartışma açıldı ve bizi zan altında bıraktı, ancak biz hiç bir zaman yalan söylemedik.
AB Dönem Başkanlığı: Türkiye, yargı bağımsızlığına saygı göstermeli
Yunanistan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Evangelos Venizelos, ABD ziyareti ve Avrupa'ya gerçekleştirdiği 11 günlük ziyaretine ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Yunanistan'ın bu yılın başında AB Dönem Başkanlığı'nı devraldığını hatırlatarak sözlerine başlayan Venizelos, yoğun geçen temaslarına ilişkin basın mensuplarını
Türkiye ile Bulgaristan, 114 kilometrelik doğalgaz boru hattı inşa edecek
Bulgaristan Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'nda yapılan basın toplantısı esnasında Bakan Taner Yıldız'ın nükleer enerji hakkında konuşma yaptığı sırada elektrik kısa süreliğine kesildi. Beklenmedik olaya rağmen konuşmasına devam eden Yıldız, elektriklerin yeniden gelmesiyle Bulgar bakana dönerek, "Size şaka yaptılar herhalde.
İhracatçı: Talebimiz rekabetçi bir kur
Mehmet Büyükekşi, ihracat adına 2013 rakamlarını, 2014 hedeflerini basın toplantısı ile açıkladı. Toplantıda geçen sene 151,7 milyar dolar ihracat yapıldığını aktaran Büyükekşi, “31 Ocak’ta Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamları beyan edilecek ve ihracat 152 milyar doları yakalayacak.
Posco Assan TST'nin Ceo'su Kwon: Döviz kurlarının artışından çok endişeliyiz
Kocaeli İzmit'te, 350 milyon dolar yatırımla geçen yıl üretime başlayan, Türkiye’nin ilk soğuk haddeleme paslanmaz şirketi Posco Assan TST, basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, Posco Assan TST CEO’su Jong Won Kwon, İş Destek Birimlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selda Seçkinler ve Bakım Müdürü Uğur Türköz katıldı
Kardemir Karabükspor Türkiye’nin en modern tesislerine kavuşacak
KARABÜK - Kardemir Karabükspor CEO'su Hakan Ayvaz, gazetecilere Metin Türker Tesisleri'nde yapılan değişiklikleri gösterdi. Ayvaz, düzenlediği basın toplantısında Hamzalar mevkiinde bulunan 103 dönümlük arsa üzerine yapılacak olan yeni kulüp binası ve sosyal tesisler ile yapımı devam eden Dr.
Yazıcı: Perakende yasa tasarısı 30 Mart’tan önce Meclis’e gelmez
Hayati Yazıcı, Bakanlık binasında yeni Türk Ticaret Kanunu (TTK) uygulama sonuçlarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Yazıcı, burada yaptığı konuşmada, “Perakende ticaretinin düzenlenmesi hakkındaki tasarı çalışmalarımız devam ediyor.
Schulz: Yargının siyasi baskılardan uzak olmasını istiyoruz
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la ortak basın toplantısı düzenleyen Martin Schulz, Türkiye’de hukukun üstünlüğünün korunması ve erkler ayrılığı ilkesine saygı gösterilmesini istediklerini vurguladı. Schulz, “Bu, tartışmaya açılamayacak bir konu.
Erdoğan: Parlamenter sistemlerde kuvvetlerin birbirine müdahalesi olamaz
(AB) temsilcileri ile yaptığı görüşmelerin ardından Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ve Avrupa Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy ile ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Erdoğan, demokratik parlamenter sistemler içerisinde kuvvetler ayrılığı noktasında kimsenin bir şüphesi
Erdoğan: Cenevre-2 toplantısında BM camiasının daha tutarlı olmasını bekliyoruz
(AB) temsilcileri ile yaptığı görüşmelerin ardından Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ve Avrupa Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy ile ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Erdoğan, Van Rumpuy ve Barroso ile verimli bir görüşme gerçekleştirdiğini söyledi.
Müşterinin ayağına giderek büyümeye devam edecek
Kubilay Özerkan, basın toplantısı ile Metro Toptancı Market’in projelerini açıkladı.Türkiye’de büyümeye önem verdiklerini aktaran Özerkan, “Grubumuzun faaliyet yürüttüğü 29 ülke arasında, odak olarak belirlenen ilk 8 ülke içinde Türkiye
Daha kaliteli yayın ve görüntü için işbirliğine gittiler
Alcaras, Karel Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Tunaoğlu ve TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya işbirliklerini Shangri-La Bosphorus’ta düzenledikleri bir basın toplantısı ile duyurdu. Müşterisi ile 2014'ün ilk yarısında buluşacak ve Avrupa’ya da ihraç edilecek kutunun tanıtım toplantısında konuşan Phillippe Alcaras, bunun için üretimlerinin bir bölümünü
Başbakan Erdoğan AB liderleriyle görüşecek
00’te ortak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. AP Başkanı Schulz ile ikili görüşme yapacak olan Erdoğan, sonrasında AP Grup Başkanı, Dışilişkiler Komisyon Başkanı Elmar Brok, Türkiye-AB KPK Başkanı Helene Flautre ve AP Türkiye Raportörü
Otomotivcide kur kaygısı
Mercedes Benz Türk’ün 2013 rakamları, 2014 planları basın toplantısı ile açıklandı. Toplantıya şirketin direktörler kurulu başkanı Rainer Genes ile pazarlama ve satış direktörü Süer Sülün de katıldı. Genes, burada yaptığı konuşmada, şirketin 1967’den bu yana 807 milyon Euro yatırım yaptığını, 5 bin eleman istihdam ettiğini bildirdi.
TMOK Fair Play Konseyi 2014’e yoğun bir programla başlayacak
00'de bir basın toplantısı düzenleyerek programını açıklayacak.2014 TMOK Fair Play Konseyi’nin yeni yapısı ise şu isimlerden oluştu:Başkan: Murat Özbay
Davutoğlu: Suriye dramının baş sorumlusu BM Güvenlik Konseyi’dir
Konferans sonrasında mülteci kampını gezen heyet program sonunda ortak basın toplantısı düzenledi. Mülteci kampını gezdiklerini ve Suriyeli misafirlerin acısını paylaştıklarını ifade eden Ahmet Davutoğlu, Cenevre toplantısının hemen öncesinde böyle bir
Ege Kupası 20 Ocak'ta Manisa'da başlayacak
ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, Saruhan Otel’de U16 Milli Takım Teknik Direktörü Hakan Tecimer ve Takım Kaptanı Kadir Kaan Özdemir ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Koşar, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in de turnuvaya sıcak baktığını, formatının değiştirilip daha da uluslararası boyuta
Gül: Türkiye ile Slovenya arasında çok sıkı işbirliği var
ANKARA - Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile ortak bir basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Gül, iki ülke arasındaki ticaretin 1 milyar dolara yaklaştığını ancak, potansiyelin daha da büyük olduğunu belirterek, “Bu ziyaretin
Mehmet Şimşek: Mezardan babam çıksa dahi işini yapmam
Mehmet Şimşek, 2013 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleriyle ilgili Bakanlık binasında basın toplantısı düzenledi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Şimşek, bakanlıkta gerçekleşen atamalara da değindi.
Maliye Bakanı: 4C’lilere kesinlikle kadro yok
Mehmet Şimşek, 2013 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleriyle ilgili Bakanlık binasında basın toplantısı düzenledi. Basın mensuplarının sorularını Şimşek, "4C’lilerin kadroya alınmasıyla ilgili herhangi bir çalışma yok.
Alves: Galatasaray'ın bize yetişebilmesi için daha fazla çalışması gerekiyor
Antalya'da ikinci yarı hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de futbolculardan Bruno Alves, kamp yaptıkları otelin sahasında basın toplantısı düzenledi.Konuşmasına kamp çalışmalarını değerlendirerek başlayan başlayan Bruno Alves, "Hazırlıklarımız çok sıkı geçiyor.
MHK başkanı Alp: Ya olmazsa gerilimi vardı
Alp, Cüneyt Çakır ve Doğan Babacan'la birlikte ortak basın toplantısı yapılacağını da açıkladı.Türk hakemliği adına 40 yıl sonra gelen tarihi başarının ardından MHK Başkanı Zekeriya Alp duygularını sporx.
Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor, Çankaya Köşkü’nde
İkili ortak bir basın toplantısı da yapacak. (CİHAN)
Türkmen gazını Güney Asya’ya taşıyacak projeye ABD’den destek
Türkmenistan’da temaslarda bulunan Bakan Yardımcısı Biswal, söz konusu ziyaretiyle ilgili Aşkabat’ta bir basın toplantısı düzenledi. Türkmenistan ziyaretinin çok verimli geçtiğini gerek Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, gerekse Dışişleri Bakanı ve Devlet Başkanı Yardımcısı Raşit
BM Genel Sekreteri Kuzey Irak'ta Suriyeli mültecileri ziyaret etti
Kampı gezdikten sonra basın toplantısı düzenleyen Ban, binlerce mülteciye kapısını açan Irak Kürdistan bölgesine teşekkür etti. Kamptaki izlenimlerini de aktaran BM Genel Sekreteri; " Kampta bir aile ile konuştum.
Alanya'da düzenlenen spor organizasyonları ekonomiye katkı sağlıyor
Metin Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak ile Alanya Belediyesi Destek Hizmetleri ve Spor Müdürü Saim Kanlı basın toplantısı düzenledi. İlçede ulusal ve uluslararası müsabakaların giderek arttığı açıklandı.
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Türkmenistan’da
Bakan Yardımcısı Biswal, bugün akşam saatlerinde basın toplantısı düzenleyerek ziyaretini değerlendirecek. (CİHAN)
Ban Ki-mun Erbil'de
Ban Ki-mun kampın ziyaretinden sonra basın toplantısı düzenleyecek. Ban Ki-mun temasları çerçevesinde Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ile de bir araya gelecek.
Obama’dan eski bakanı Gates’e Afganistan cevabı
Obama, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy Brey ile düzenlediği basın toplantısı sırasında konuya ilişkin gazetecilerin sorularını cevapladı. Gates'in Savunma Bakanı olarak iyi bir iş çıkardığını dile getiren Obama, “Kendisinin belirttiği gibi ben, o ve geri kalan ulusal güvenlik ekibimin Afganistan’da
Tekstil sektörüne “Première Vision İstanbul” müjdesi
İlki 29-31 Ekim 2014 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul’da düzenlenecek fuar ile ilgili ortaklık anlaşması için basın toplantısı düzenlendi. Première Vision CEO'su Philippe Pasquet, GL Events Yönetim Kurulu Başkanı Oliver Ginan ve Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı İbrahim Burkay’ın
Güçlü Mısır Partisi, referandumu boykot etme kararı aldı
KAHİRE - Mısır’ın başkenti Kahire’de bir basın toplantısı düzenleyen Güçlü Mısır Partisi, 14 -15 Ocak günlerinde yapılacak anayasa referandumunu boykot etme kararı aldıklarını açıkladı.Kahire’deki Safir Oteli’nde düzenlenen basın toplantısına, Güçlü Mısır Partisi Genel Sekreteri Ahmed Salim ve sözcüsü Ahmed İmam katıldı.