batman il jandarma

TPAO üretim sahalarında bakır tel çalan şahıslar yakalandı
Batman İl Jandarma Komutanlığı'nca yapılan çalışmalar sonucu, TPAO’ya ait petrol üretim sahalarında (Batıraman, Doğuraman, Garzan ve Silvanka bölgesi) bulunan petrol üretim kuyularındaki dinamoya elektrik enerjisi sağlayan ve indirme
TPAO'dan dinamit çalan 4 kişi gözaltına alındı
Batman İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, 9 Ekim 2012 tarihinde TPAO'ya ait dinamit deposundan bin 102 adet fünye çalınması olayı ile ilgili 4 kişi gözaltına alınırken, 2 kişi ise aranıyor.
Sebze bahçesinde Hint keneviri
BATMAN - Batman İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Batman-Beşiri-İkikköprü beldesinde yapılan kontrolde, İ.E. ve B.E. isimli şahıslara ait sebze ekili bahçe içerisinde, 215 kök kenevir bitkisi ile 200 gram kubar esrar ele geçirdi.
Batman'da 20 kilo esrar ele geçirildi
BATMAN - Batman İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Van’dan Mersin’e gitmekte olan yolcu otobüsünde yapılan aramada 20 kilo esrar ele geçirildi.Van’dan Mersin’e gitmekte olan yolcu otobüsünde uyuşturucu madde bulunduğu bilgisini alan Batman İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bekirhan Jandarma Karakolu önündeki
Petrol üretim kuyularından malzeme çalan şahıslar yakalandı
Batman İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) ait petrol üretim sahalarında bulunan kuyularındaki bakır elektrik kabloları ile yüksek voltajı düşük voltaja çeviren yağlı trafoları
Roj TV operasyonu: 8 gözaltı
BATMAN - Batman İl Jandarma Komutanlığı, terör örgütü PKK'nın amacı doğrultusunda yayın yapan Roj TV ve Denge Mezopotamya'ya abartılı haber servis ettiği gerekçesiyle Diyarbakır ve Batman'da 8 kişiyi gözaltına alındı.
Jandarma, Batman’da kaçakçılığa karşı 142 operasyon yaptı
BATMAN - Batman İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 2010 yılında gerçekleştirilen 142 kaçakçılık operasyonunda 20 kişi tutuklandı, 66 yabancı uyruklu şahıs ise sınır dışı edildi. Batman İl Jandarma Komutanlığı tarafından kaçakçılık yapan şahıslara yönelik 2010 yılında gerçekleştirilen operasyonlarda 262 şüpheli şahıs gözaltına alındı.
3 ilde eş zamanlı operasyon: 7 gözaltı
BATMAN - Batman İl Jandarma Komutanlığı'nca 3 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda ihaleye fesat karıştırdıkları iddia edilen 7 kişi gözaltına alındı, 2 kişi ise aranıyor.Batman İl Jandarma Komutanlığı’nca Batman İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi danışmanlık ve projelerinde ihaleye fesat karıştırdıkları, suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları
Yurt dışına kaçırılmak istenen 545 tarihi eser ele geçirildi
Batman İl Jandarma Komutanlığı, son yılların en büyük tarihi eser kaçakçılığını önledi. 24 eve eş zamanlı yapılan operasyonda yurt dışına kaçırılmak istenen 545 adet tarihi eser ele geçirildi.
Sebze bahçesinden kenevir çıktı
Uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında elde ettiği bilgileri değerlendiren Batman İl Jandarma Komutanlığı ekipleri belirlenen adrese baskın yaptı. Hasankeyf'e bağlı Suçeken köyü Avya mevkii Dicle nehri kenarında bulunan A.
Batman'da operasyonda çok sayıda tarihi eser ele geçirildi
Batman İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekiplerince uzun süredir yürütülen çalışmalar sonrası yapılan operasyonda çok sayıda tarihi eser ele geçirildi. İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekiplerince icra edilen operasyonda yaklaşık 200 yıllık olduğu değerlendirilen gözyaşı şişesi, koku kabı, dolap
Terör örgütü PKK operasyonunda 60 kişi gözaltına alındı
Batman İl Jandarma Komutanlığı, terör örgütü PKK üyesi oldukları, örgüte eleman temin ettikleri, yardım ve yataklık yaptıkları belirtilen 60 kişiyi yapılan operasyonla gözaltına aldı. Batman Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, 6 aylık bir takip sonucu Batman, Diyarbakır, Van ve İstanbul illerinde ve bağlı ilçelerde 60 kişinin PKK üyesi oldukları
Batman'da çalınan hayvanlar Şanlıurfa'da bulundu
Kozluk ilçesi Yeniçağlar köyü, Bucak mezrasından 47 küçükbaş hayvanın çalınması üzerine araştırma yapan Batman İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, istihbari çalışmalar sonucunda çalıntı hayvanların Şanlıurfa'da olduğunu tespit etti.
Batman'da Jandarma, Trafik Haftası'nda vatandaşları bilgilendirdi
Batman İl Jandarma Alay Komutanlığı, Trafik Haftası nedeniyle düzenlediği programlarla vatandaşları bilgilendirdi. Belde ve köylerde afiş asıp, broşür dağıtan Jandarma, vatandaşlara trafik kazalarını azaltma ve nedenleri hakkında seminerler verdi.
Batman'daki operasyonda silah ve tarihi eser ele geçirildi
Bir ihbarı değerlendiren Batman İl Jandarma ekipleri, gerçekleştirdikleri operasyonda silah ve tarihi eser ele geçirdi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
Batman'da, PKK'nın bölge sorumlusu tutuklandı
Batman İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yürüttüğü çalışma sonucu düzenlenen operasyonla yakalanan PKK Batman sorumlusu Serhat kod adlı E. S. ifadesinin alınmasından sonra sevk edildiği mahkemece tutuklandı.
Jandarma köylülere pişmanlık yasasını anlattı
Batman İl Jandarma Komutanlığı, toplumsal gelişimi destekleme faaliyetleri kapsamında pek çok köyü ziyaret edip, köylülere maddi ve manevi destekte bulundu. İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli rütbeli personel öncülüğünde Gercüş ilçesi Yamanlar köyüne gerçekleştirilen ziyarette, genel diş taraması, sağlık taraması ve
Batman İl Jandarma Komutanlığı, petrol hırsızlarına göz açtırmıyor
Petrol hırsızlarına karşı bir hafta önce operasyon gerçekleştiren Batman İl Jandarma Komutanlığı ekipleri petrol boru hattını delerek hırsızlık yapan 6 kişiyi yakaladı. Soruşturmayı derinleştiren jandarma ekipleri, 3 ayrı ilde eş zamanlı gerçekleştirdiği operasyonlarda 7 kişiyi daha gözaltına aldı.
Batman'da jandarmaya tarihi eser kaçaklığı ile ilgili seminer verilecek
Anadolu Medeniyetleri Müzesi Uzmanları tarafından Batman İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılıkla Mücadeleden sorumlu yetkili ve personele yönelik seminer verilecek. Üç gün sürecek seminer 03 Şubat'ta başlayacak.