bayan öğretmenler

Öğretmenler, başörtüleriyle ders anlatmanın mutluluğunu yaşadı
VAN - Demokratikleşme paketinde yer alan kamuda başörtü serbestliği ile ilgili yönetmeliğin dünkü Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından bayan öğretmenler başörtüsü ders vermeye başladı. Van’da el sanatları öğretmeni olarak görev yapan Hülya Keklik başörtüsüyle rahat bir şekilde derse girmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.
'Güvercin kafesten çıkmış gibi kendimizi özgür hissediyoruz'
MARDİN - Kamuda başörtüsü yasağının kaldırılmasıyla ilgili düzenlemenin ‘resmen’ hayata geçmesinin ardından bayan öğretmenler öğrencilerine daha özgüvenle ders vermeye başladı.28 Şubat'ın yasakçı zihniyeti yüzünden 10 yıl boyunca derslere başörtüsüz girmek zorunda kalan Mardin Noter Cevdet İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Meryem Yüksel, 10
'Başörtülü derse giren öğretmenlerin performansı artacak'
Erdoğan açıkladığı demokratikleşme paketinde yer alan kamuda başörtü serbestliği ile ilgili yönetmeliğin dünkü Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından bayan öğretmenler başörtü ile öğrencilere ders vermeye başladı.
Fedakar öğretmenler öğrencileri için eşekle su taşıyor
KARS - Kars’ın Susuz ilçesinin Çığrıklı köyünde görev yapan bayan öğretmenler, öğrencilerinin ve kendilerinin temizlik ihtiyaçlarını karşılamak için 1 kilometre uzaklıkta bulunan kuyudan eşeklerle su taşıyor.
Eğitim-Bir-Sen: Kılık-kıyafet yasağı tamamen ortadan kaldırılmalı
gerektiğini hatırlatan Özer, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Kız öğrencilerle ilgili diğer derslerdeki kılık ve kıyafet yasağıyla birlikte bir adım daha atılarak bayan öğretmenler ve diğer tüm kamu çalışanları için de uygulanan yasağın tamamen ortadan kaldırılmasını istiyoruz.
Doğunun fedakar öğretmenleri: Zorlukları sevgi diliyle aşıyoruz (Özel)
BİTLİS - Birçok kamu görevlisinin görev yapmaktan kaçındığı Bitlis’in ücra köylerinde eğitim hizmeti veren bayan öğretmenler, tüm zorluklara ve engellere karşı köylü çocukların eğitimden geri kalmaması için mücadele veriyor.
Eğitimci-yazar Erdönmez: Hepimiz kardeşiz
ŞIRNAK - Şırnak’ın Cizre ilçesinde görev yapan bayan öğretmenlere hitap eden eğitimci yazar muammer Erdönmez, “Hepimiz kardeşiz, hepimiz beraberiz, hepimiz birlikte güzeliz, hepimiz birlikte yaşayacağız.
Bayan kuaförü, 100 öğretmene bedava hizmet verecek
Bayan öğretmenler kendileri için yapılan bu kampanyadan mutlu olduklarını dile getirirken, Este’La yetkilisi estetiysen ve güzellik uzmanı Umut Cihangir,"Bölgemizde zor şartlarda eğitim-öğretim için çaba gösteren öğretmenlerimizin
Eğitim-Bir-Sen, öğretmenlerin sorunlarını araştırdı
Şubat ayında yapılan eş durumu tayinlerinin kaldırılmasını, bayan öğretmenler (yüzde 74,2) erkek öğretmenlere (yüzde 64,2) nazaran daha fazla olumsuz buluyor. “Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki öğretmen açığı sizce nasıl kapatılmalıdır” sorusuna, öğretmenlerin yüzde 51,4’ü “zorunlu hizmet bölgesindekilere ek tazminat verilmesiyle”
Eğitim sezonu öncesi öğretmenler kendi okulunu boyuyor
Gönüllü olarak 35 öğretmenin katıldığı boya ve tadilat çalışmalarına bayan öğretmenlerin de katılmak istediği, ancak idare ve erkek öğretmenlerin izin vermediği bildirildi. Öğretmenlerin bu çalışmasını takdir eden bir başka okul Eskin İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Kahraman ise okula gelip öğretmenlerle beraber çalışıyor.
Öğretmenler, tatilde okulun inşaat işini kendileri yapıyor
Bayan öğretmenler de erkek meslektaşlarını yalnız bırakmadı. Bayan öğretmenler, çalışan meslektaşları için çay demliyor, yemek hazırlıyor. Çalışma sırasında tepsideki çay katlara götürülerek ikram ediliyor.
Başkan Yılmaz, bayan personelin Kadınlar Günü'nü kutladı
Sanatevi'nde düzenlenen kutlamaya, Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz’ın yanı sıra belediyenin bayan çalışanları ve Ölüdeniz İlköğretim Okulu’nda görev yapan bayan öğretmenler katıldı. Bayan personelin gününü kutlayan Yılmaz, kadınların günlük iş hayatında daha fazla yer almalarını istedi.
Ramazan Ümit Şimşek, Muş'ta medyanın eğitime etkisini anlattı
Muş Kültür Merkezi'ndeki konferansa Muş'ta görev yapan bayan öğretmenler katıldı. Gonca Kadınlar Derneği Başkanı Figen Akman, derneğin çalışmaları hakkında kısa bir açıklama yaparak katılımcıları bilgilendirdi.
Şanlıurfa Valisi'nden aliden mektup var
Bu komisyonun yanında bütün okulların rehberlik hocaları, idarecileri ve okullardaki bayan öğretmenler görevlendirildi. Kampanya kapsamında önce mektuplar dağıtılacak.
Okullardaki güvenlik kameraları, şiddet olaylarını azaltıyor
Bayan öğretmenler, erkek öğretmenlere nazaran; meslekte yeni olan öğretmenler ise kıdem yılı fazla ola öğretmenlere nazaran okulda kendilerini daha az güvende hissediyor. Öğretmenlerin yüzde 9,8'i, okulunun fiziki şartlarının güvenli olmadığını, yüzde 30,7'si ise kısmen güvenli olduğunu söylüyor.
Öğretmenler, öğrencilere örnek oldu
Erkek öğretmenler çalışırken, bayan öğretmenler de hazırladıkları pasta ve böreklerle çalışmaya destek verdi. Okul Müdürü Necmi Göktaş, amaçlarının öğrencilere uygulamalı olarak çevre ve çalışma bilinci kazandırmak olduğunu söyledi.
Hakkari Fen Lisesi, bilim şenliği düzenledi
Hakkari Fen Lisesi tarafından düzenlenen bilim şenliği ve kermes büyük ilgi gördü. Öğrenciler, şenlikte, yaptıkları projeleri, bayan öğretmenler ise hazırladıkları Hakkâri'ye ait yöresel yemekleri sergiledi.
Kadınlar proje geliştirmek için kolları sıvadı
Hamur Dünyası'nda toplanan Eğitim Bir-Sen üyesi bayan öğretmenler, sorunlarını görüştü. Kadın Kolları Başkanı Seda Önal, bayanlar olarak düzenli bir araya gelineceğini ve çeşitli projelerin üretileceğini dile getirdi.
Eğitim gönüllüsü annelere plaket verildi
Plaket töreni öncesi bayan öğretmenler sinevizyon aracılığıyla annelerine olan sevgilerini dile getirdi. Ardından plaketlerini almak için sahneye gelen anneler gözyaşlarını tutamadı.
Derse giden öğretmenler kaza yaptı: 5 yaralı
Bingöl'de görev yapan bayan öğretmenler ölümün kıyısından döndü. Öğretmenleri taşıyan özel otomobil Genç ilçesine giderken kaza yaptı. Olayda 5 bayan öğretmen yaralandı.
Katliam faili, beyinsiz gömülmüş
Stuttgart yakınlarındaki Winnenden kasabasında 11 Mart günü okulunu basan 17 yaşındaki Tim K, çoğunluğu kız öğrenci ve bayan öğretmenler olmak üzere 15 kişiyi öldürmüştü. Okul arkadaşlarını kurşun yağmuruna tutan cani genç olay yerinden kaçmış bir alış veriş merkezinin otoparkında polisle girdiği çatışmada ölmüştü.
Winnenden saldırganı babasıyla birlikte "cephane" satın almış
Stuttgart yakınlarındaki Winnenden kasabasında 11 Mart günü okulunu basan 17 yaşındaki Tim K, çoğunluğu kız öğrenci ve bayan öğretmenler olmak üzere 15 kişiyi öldürmüştü. Okul arkadaşlarını kurşun yağmuruna tutan cani genç olay yerinden kaçmış bir alış veriş merkezinin otoparkında polisle girdiği çatışmada ölmüştü.
Tebeşirli eller şimdi harç yapıp okullarını yeniliyor
Erkek öğretmenler çalışırken, bayan öğretmenler ise inşaat malzemelerini hayırseverlerden temini konusunda yardımcı oldu. İşçilik parası ödenmediği için devletin 8 bin TL tasarruf ettiği belirtildi.