bayan subaylar

Dün doğum gününü kutladı bu gün şehit oldu
Acı haberi duyan şehit yakınlarını sağlık görevlilerini yanı sıra bayan subaylar teselli etmeye çalıştı. DÜN DOĞUM GÜNÜYDÜBursa'da 2007-2010 yıllarında görev yapan astsubay İlker Düzova'nın şehadet haberi arkadaşlarını da yasa boğdu.
Şehit Binbaşı Kandemir, memleketi Manisa'da son yolculuğuna uğurlandı
Cenaze namazından önce şehidin annesi Dilber ve eşi Sinem hanımlar, güçlükle ayakta durdu, bayan subaylar ve yakınları teselli etti. Şehit Binbaşı Serdar Kandemir, cenaze namazının ardından düzenlenen askeri törenden sonra Yeni Mezarlıktaki Akhisar Şehitliği'nde toprağa verildi.
Şehit Eyüp Çolakoğlu'nun naaşı helallik için baba evinde
Zorlukla ayakta duran acılı anneyi, koluna giren bayan subaylar teskin etmeye çalıştı. Evin önünde toplanan kalabalığın tekbirleri eşliğinde şehit Çolakoğlu için helallik istendi. Daha sonra yoğun kalabalıkta zorlukla ilerleyen cenaze arabası, namazın kılınması için Ataköy 5.
Gaziantep şehidine ağladı
Bayan subaylar anne Fethiye Yalçındağ'ı bir an olsun yalnız bırakmadı. Bayan subaylar, acılı anneyi teselli etmeye çalıştı. Oğlunun tabutuna bir süre izleyen baba Cemal Yalçındağ da "Oğlum bana bakıyor" diyerek gözyaşı döktü.
Şehit Er Bilal Sarı, son yolculuğuna uğurlandı
Şehidin eşi bayan subaylar tarafından teselli edildi. Tören boyunca güçlükle ayakta durmaya çalışan baba Mehmet Sarı'yı, koluna giren subaylar ayakta tutmaya çalıştı. Tören öncesinde, cenaze törenlerinde slogan atılması, tekbir getirilmesi ve bağırılmasının dinen uygun olmadığı yönünde uyarı yapıldı.
Şehit Sadık Yeniekinci Gaziantep'te toprağa verildi (2)
Fatoş Yeniekinci'yi bayan subaylar ayakta tutmaya çalıştı. Şehidin kardeşleri de gözyaşlarına boğuldu. Ağabeylerinin acısına dayanamayan Yeniekinci kardeşler, gözyaşlarını tutamadı.
Ekonomik kriz Ukrayna ordusunda kadınların sayını artırdı
Ülkede henüz kadın general olmasa da, üst düzey görevlerde bayan subaylar bulunuyor. Örneğin deniz kuvvetleri komutanı yardımcısı da bir kadın. Ukrayna'da kadın askerler topçu ve tankçı olamıyor bunun yanı sıra ağır savaş silahları da kullandırılmıyor.
Siirt'te meslek liselerinin yıl sonu eğitim fuarının açılışını bayan subaylar yaptı
İlk defa böyle bir etkinliğe katıldıklarını belirten bayan subaylar da, projeler hakkında bilgi aldı.
Şehit erlerin naaşı Kars'a getirildi
Anne Koçak, bayan subaylar tarafından teselli edildi. "Hakkari oğlumu geri ver" diyen Anne Cihade Koçak, "Bak Olcayım, sen bana gelmedin ben sana geliyorum. Sana kurşun sıkan eller kırılsın" diyerek ağıtlar yaktı.
Trafik kazasında şehit olan üsteğmen Malatya'da toprağa verildi
Şehidin eşi Hilal Güler ise bayan subaylar tarafında teselli edildi. Şehidin 5 yaşındaki kızı Nihal, cenaze törenine getirilmedi. Cenaze namazını İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu'nun kıldırdığı törene Vali Halil İbrahim Daşöz, 2.