bayramlık

Kimse Yok Mu 600 aileye et dağıtımı yaptı
Abdurrahman Haskaraman, her bayram olduğu gibi Kurban Bayramı'nda dar gelirli ailelere yardımda bulunduklarını belirterek, çocuklara oyuncak ve bayramlık giysiler verdiklerini sözlerine ekledi. (CİHAN)
Son model arabasını ve bayramlık çoraplarını çaldılar
BOLU - Bolu'da son model otomobil sahibinin evine giren hırsızlar, 15 çift bayramlık çorapla son model arabayı çaldı. Bolavantaj Marketler Zinciri’nin sahibi İsa Demir, yeni aldığı son model otomobilini Beşkavaklar Mahallesi Çakmaklar Yolu üzerindeki kendisine ait marketinin
Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda bayram bereketi
Hipermarketlere rağmen bayramlık alışverişi kültürünü yaşatmaya çalıştıklarını da vurgulayan İlyas Gönen, “Son yıllarda Kemeraltı Çarşısı’nda öze dönüş başladı. Kemeraltı, son 2 bayramdır özlenen günlerine dönmeye başladı.
Köy okulu öğrencilerinin yüzü Kimse Yok Mu'nun bayramlıklarıyla güldü
BALIKESİR - Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Balıkesir Şubesi, İvrindi ilçesine bağlı Gümeli Köyü İlk ve Ortaokulu'nda eğitim gören 101 öğrenciye bayramlık kıyafet ve kırtasiye yardımında bulundu.
Suriyeli yetimlere bayramlık
HATAY - Savaş ortamında yakınlarını kaybeden Suriyeli yetimlere Reyhanlı ilçesinde bayramlık hediye edildi.Bir çay bahçesinde düzenlenen etkinlik kapsamında konuşan Mehtap Toruntay, Ankara'dan geldiklerini ve amaçlarının bireysel olarak çaba göstererek, getirdikleri
Emekliler maaş aldı, çarşıda bayram bereketi yaşanıyor
Bursa’da, çocuklarını yanlarına alan vatandaşlar, Kapalı Çarşı ve Uzun Karşı’da bayramlık ihtiyaçlarını gideriyor. Kendilerine ve çocuklarına kıyafet alan vatandaşlar, çarşıda büyük yoğunluk oluşturdu.
Baklavada hile uyarısı
Toz şeker fiyatına bayramlık şeker satışı yapanlar var. Şekerleme üretiminde hijyen şartları çok önemli. 3 liraya konuğa ikram edilecek şeker alınmaz.
Engelli kuaförlerden bayram tıraşı
Erkek berberinde eğitim gören engelli öğrenciler, engelli arkadaşlarına bayramlık saç sakal tıraşı yapıyor. Bağcılar Belediyesi’ne bağlı Engelliler Sarayı’nda erkek berberlik eğitim alan öğrenciler, Kurban Bayramı öncesi engelli arkadaşlarını tıraş ediyor.
Bayramlıklar Hayır Çarşısı’ndan
İSTANBUL - Maddi imkansızlıklar sebebiyle bayramlık kıyafet alamayan ilçe sakinleri Bağcılar Belediyesi Hayır Çarşısı’na yoğun ilgi gösteriyor. İlçede yaşayan hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi gören 'Hayır Çarşısı' her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı öncesi yoğun ilgi görüyor.
TÜDEF’ten vatandaşa 'kurban' uyarısı yaptı
Tüketicilerin bayramlık giysi ve diğer ihtiyaçları için gelirine uygun bir bütçe ayırması gerektiğini ifade eden Sıtkı Yılmaz, bayram alışverişlerinde mutlaka fiyat ve kalite araştırılmasının yapılmasını, mutlaka fatura ve fiş alınmasını
Hüseyin Çelik: AK Parti’nin hiçbir terör örgütüne ilgisi, sempatisi olmaz
Bahçeli’ye de cevap veren Hüseyin Çelik, "Sayın Bahçeli bizim alışık olduğumuz bildik o üslubuyla AK Parti’ye, Başbakan'a hepimize bir ton hakaret etti, o bayramlık ağzını bir kez daha açtı. Bize ettikleri haksızlıkları hakaretleri bühtanları kendilerine aynen iade ediyoruz.
Belediyeden Arnavutluk’taki yetimlere kıyafet yardımı
Mübarek Ramazan Bayramı öncesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da yetim ve öksüz çocuklarımıza bayramlık kıyafetler dağıttık. Bu bakımdan ayrı bir mutluluk duyuyorum.
Körfez-Der yetimlere yardım elini uzatıyor
Çetin, “Körfez Derneği, bu yıl da Payas ve Dörtyol'da 185 yetim ve yoksul çocuğa bayramlık temin etmiş 248 gıda paketi dağıtmıştır. Geçmişte Van’dan gelen depremzedelerle ilgilendiğimiz gibi şimdi de Suriye’den bölgemize gelen mültecilerle ilgileniyoruz.
Çarşı-pazarda bayram bereketi
Bayram alışverişi denildiğinde ilk akla bayramlık kıyafetler geliyor. Ayakkabı, bayram tatlısı ve bayram şekeri de bayram alışverişinin konuları arasında yer alıyor. Arife gününde gerek giyim, gerekse ayakkabı mağazalarında büyük hareketlilik yaşanıyor.
Erzurumlu çocuklar asırlardır arafalıkın geleneğini yaşatıyor
Günün erken saatlerinde bayramlıklarını giyinen kızlı- erkekli çocuklar evleri kapı kapı dolaşıp, büyüklerin ellerini öpüp bayram tebriğinde bulunup, şeker, ceviz lokumdan oluşan arafalıklarını topladı.
İhtiyaç sahiplerine bayramlık dağıttılar
MALATYA - Kimse Yok Mu Derneği Malatya Şubesi tarafından belirlenen ihtiyaç sahiplerine bayramlık kıyafet yardımı ile gıda paketi dağıtıldı. Derneğin Malatya Şube Müdürü Ahmet Temel, yaptığı açıklamada, dernek olarak ihtiyaç sahiplerini tespit edip ailelere yardımda bulunduklarını belirtti.
Kimse Yok Mu Derneği, Tunus’ta yetimleri sevindirdi
Programın sonunda yetimlere bayram hediyeleri dağıtılırken, yetimlerin ailelerine de bayramlık tatlı paketleri verildi. Rahmet Yetimi Koruma ve Gözetme Derneği de Kimse Yok Mu Derneği’ne teşekkür ve takdir belgesi takdim etti.
Kimse Yok Mu, yaşlı yoksullara yardım elini uzattı
anneleri ölmüş 6 torununa bakabilmek için apartmanlarda merdiven temizliği yapan Umutlu'ya Kimse Yokmu Derneği oturma grubu, halı, battaniye ile çocuklara bayramlık giysi hediye etti. Dernek ayrıca anneleri ölmüş babaları tarafından terk edilmiş 2 torunun geçimini üstlenen Utku'ya bulaşık makinası, yatak, halı, çekyat ile bayramlık giysi hediye etti.
Bağcılarlı yetim ve öksüzlere bayramlık yardımı
Bağcılar Belediyesi ‘Ramazan Çadırı İrfan Sofrası’ kapsamında tertip edilen ‘Yetimler Gecesi’nde ilçenin 22 mahallesinde oturan öksüz ve yetim bin 300 çocuğa bayramlık kıyafet yardımı yapıldı. Gecede bu çocuklardan 10’u sahneye geldi.
Ramazan Bayramı için 10 ton tatlı hazırladı
Mağazalarımız içinde özel stantlarla firmaların ve müşterilerin bayramlık tatlı taleplerine cevap vereceğiz. Ramazan Bayramı için 10 ton tatlı türü hazırladık. Ayrıca baklava ve bayrama özgü tatlıları sade, güllü, fıstıklı başta olmak kaydı ile 20 tür lokum hazırladık.
Şeker ve çikolataya bayram dopingi, satışlar yüzde 15 arttı
Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala alışveriş mekanları hareketlenmeye başlarken, bayramlık alışveriş listelerinin ilk sıralarında şeker ve çikolata bulunuyor. Söz konusu ürünlerin bayramda tüketiminin artması şeker ve çikolata sektörünü mutlu ediyor.
Kimse Yok Mu Derneği tek odalı evde oturan aileye sahip çıktı
Gönüllüler, ilk etapta erzak ve bayramlık giysi ihtiyaçlarını karşıladı. Gönüllülere sarılarak teşekkür eden Akyol ailesi, hayırseverlerden kendilerine kalacak bir ev ve babalarına da iş bekliyor.Üç hafta önce tazminatsız olarak işten çıkarılan Akyol, Kimse Yok Mu görevlileri ve hayırseverlere teşekkür ederek, “Yardım istediğimizi ilk duyan, Kimse Yok Mu
TÜDEF: Ucuzluk adına bayramınızı zehir etmeyin
BURSA - Ramazan Bayramı'na sayılı günler kaldı. Bayramlık alışverişlerin hız kazandığı bir dönemde Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF)’ndan uyarı geldi. Genel Başkan Sıtkı Yılmaz, etiketi olmayan gıdaların alınarak bayramın zehir edilmemesi tavsiyesinde bulundu.
Yakutiye Belediyesi, yoksul ve çocukları sevindirdi
Kadana Mahallesi'nde yapılan gıda dağıtımı öncesi çocuklara bayramlık oyuncak verdi. Korkut, kız çocuklarına oyuncak ayıcık, erkek çocuklara ise otomobil hediye etti. Mahallelinin çocuklarına oyuncak alması için hücum etmesi sonucu zor anlar yaşayan Ali Korkut, sık sık ‘Burada olan çocuklara oyuncağını vereceğim, biraz sakin olun’ diye
Suriye’ye bayramlık almaya giden babalarını 21 aydır bekliyorlar
Reyhanlı’da kasaplık yapan ve 21 ay önce Kurban Bayramı öncesi ailesine bayramlık almak üzere Halep’e giden Murat Nadir Sıhhat'in, buradaki eylemler sırasında muhaliflerden olduğu gerekçesiyle ceza evine konulduğu iddia edildi.
İhtiyaç sahipleri bayramlıklarına kavuşuyor
BURSA - Kimse Yok Mu Derneği Bursa Şubesi, Ramazan ayında da giyim yardımlarını sürdürüyor. Dernek, Ramazan Bayramı’na kadar yaklaşık 800 kişiye bayramlık giysi yardımı yapacak.
‘Yardımeli’ Gazzeli ailelere de uzandı
Yetimleri de bayramlık kıyafetlerle sevindirdi. Yardımeli Gazze Sorumlusu Hani el-Aga, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:"Gazze'de ihtiyaçlar hala devam ediyor.
Kimse Yok Mu Balıkesir Şubesi Ramazan'da 2 bin aileye el uzatıyor
Bu sene çocuğunuza bayramlık alırken ikinci bir tane daha almaya ne dersiniz? İkinci bayramlığı, isterseniz bizim size vereceğimiz adresteki çocuğa kendiniz ulaştırın, isterseniz biz sizin yerinize bayramı bekleyen ihtiyaç sahibi bir çocuğa
Hüseyin Çelik: Bahçeli, Ankara’da kuluçkaya oturmuş bir zavallı
Grup Başkanvekili böyle diyecek ama Sayın Bahçeli bayramlık ağızını açacak bin bir türlü hakaretle birlikte buna gerek yoktu diyecek.” dedi. Anayasa uzlaşma komisyonunun meydana gelme aşamasından bahseden Çelik, “Bütün bunlara rağmen muhalefeti zamana oynadı.
Bakan Taner Yıldız: Enerji fazlamız var
Bakan Yıldız, İnsani Yardım Vakfı (İHH) Kayseri Şubesi’nin yetim çocuklar için düzenlediği bayramlık kıyafet dağıtım törenine katıldı. İHH Kayseri Şubesi Başkanı Şaban Sözduyar ve çocuklar tarafından karşılanan Yıldız, çocuklarla yakından ilgilendi.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İHH yetim çocuklara bayramlık giydirilmesi programına katılacak. Yıldız, daha sonra partisinin gençlik kollarının danışma meclis toplantısına katılacak. Akşam ise Melikgazi Belediyesi’nin yol açma törenine ve ardından şehit aileleri ile birlikte iftar yapacak.
Ahmet Özal: Sözen babamın çöplerle dolu araziye gömülmesini istedi (Özel)
Başbakan olduğu zamanlar şunu söylemiştir: ‘Bu ülke, başbakanlarını, bakanlarını asmış bir ülke, başbakan olacak adamın iki gömleği var, biri bayramlık, biri idamlık. Bu iki gömleği göze almayan zaten bu işi yapmasın.
Yardımeli, Ramazan‘da kumanya dağıtıp iftar verecek
Yetimler için bayramlık kıyafetler ortaya koyuluyor.Fitre, zekat ve infaklar muhtaçlara süratle ve zamanında ulaştırılacaktır. Bölgelerde yapılacak iftarlar için her şey tamam.
Kimse Yok Mu, bu Ramazan 1,1 milyon kişiye iftar verecek
Ramazan boyunca devam edecek olan kumanya hazırlıklarına ve bayramlık bağışlarına destek verecek gıda ya da giyim firmaları ise ‘Kamu Yararına Çalışan Dernek’ statüsüne sahip olan Kimse Yok Mu’ya yaptıkları ayni bağışlar neticesinde yaptıkları bağışları sene sonunda vergiden gider
Kimse Yok Mu ramazanda Manisa'da 5 bin aileye gıda kolisi dağıtacak
Dernek ayrıca Ramazan Bayramı’nda bin kişiye bayramlık kıyafet verecek. Kimse Yok Mu Derneği Manisa Şube Müdürü Abdurrahman Avınç, ramazan ayı için bilgilendirme broşürü yerine bu yıl, içinde lokum bulunan kutucuklardan 30 bin adet hazırladıklarını, bu hafta
Çelik: Kandil'in teklif ve temennisinin haddi hesabı olmaz
Çelik, bir partinin genel başkanın, ‘bayramlık ağzını açarak’, Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan insanlara saldırdığını, bu insanları hedef gösterdiğini, tehdit ettiğini kaydetti.Çelik şöyle devam etti: "Böyle bir şey olabilir mi?
Bayramlık elbiselerde Türk okulu için hatim indirip dua ettiler
JOHANNESBURG - Komor Adaları’nda Türk okulu yapılması için arsa bağışlayan Müslüman halk, bir an önce temel atılması için bayramlık elbiselerini giyerek ormanlık alanda toplu dua etti. Fakir Komorlulular ayrıca, geçen bayramda binlerce kilometre öteden kurban gönderen Türk halkına ve Kimse Yok mu Derneği’ni dualarında unutmadı.
AK Parti'li Çelik: 4. Yargı Paketi'nin çözüm süreciyle ilgisi yok
O mübarek bayramlık ağzını falan da açmasınlar." şeklinde konuştu. "HIRSIZI BİLİYORLARSA AÇIKLASINLAR" Suriyeli vatandaşların Türk vatandaşlığına geçirilmesine yönelik CHP'nin iddialarına Çelik, tepki gösterdi.
Soylu: İdamlık ve bayramlık gömleklerimizi yan yana astık
ZONGULDAK - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere siyasetçilerimiz idamlık ve bayramlık gömleğini yan yana asmıştır. Çünkü bu millete hizmet etmenin çok büyük sorumluluğu var.
Yoldaki başıboş eşek sürüsü kazaya neden oldu: 1 ölü, 7 yaralı
Ölen çocuğun kitapları ve bayramlık şekerleri kaza yerine dağıldı. Çocuğun cesedi gerekli incelemenin ardından morga kaldırıldı. Aynı yerde olan ikinci kazada, Muş istikametinden gelen M.
Bu camide bayram namazını kaçırmak çok zor
Merkezin bahçesinde bayramlık elbiseleri ile koşup oynayan çocuklar, bayramlaşıp hasret giderenler ve günün anlamına binaen hatıra fotoğrafı çektiren aileler bayramın neşesini yansıttı. (CİHAN)
Özel okuldan devlet okuluna bayramda yardım eli
Yardım kampanyası ile kardeş okuldaki öğrencilere bayramlık bot, pantolon ve mont armağan edildi. Bakırçay İlkokulu-Ortaokulu Okul Aile Birliği üyeleri, kampanya kapsamında özveri ile topladıkları bot, pantolon ve montları İsmailli İlkokulu-Ortaokulu Okul Müdürü Ersin Sezen
Beşir Atalay: Suriye'de silahların susması memnuniyet verici
Bugünden itibaren kamplarda kalan çocuklara giyecek bayramlık elbiseleri dağıtıldı. Allah nasip ederse yarın da orada kesilen kurbanlıklarımızın etleri pişirilerek paylaştırılacak.” şeklinde konuştu.
Bayram öncesi berberlerin yüzü güldü
Bayram arifesine kalmak istemeyen vatandaşlar şimdiden berber esnafının yolunu tutarak bayramlık tıraşını oluyor. Her yıl bayram arefelerine birkaç gün kala işlerinde yoğunluk yaşadıklarını belirten Şevket Öztürk isimli berber, "İşlerimiz bayrama birkaç gün kala yoğun geçiyor
Bayramlıklar çocukları, satışlar hazır giyimcileri sevindirdi
İSTANBUL - Ailelerin bayramlık alışverişi, hazır giyim sektörünün yüzünü güldürüyor. Sektörün önde gelen isimleri, bayram satışlarının senelik cirolarına yüzde 20-30 katkı yaptığını belirtiyor.
Fakir çocukların bayramlık sevinci
İSTANBUL - Kızılay İstanbul Şubesi, yardıma muhtaç 780 yetim, öksüz ve engelli çocuğa bayramlık elbise dağıttı. Bayramlıklarını alan kimsesiz çocukların ve ailelerin mutluluğu yüzlerine yansıdı.
Yıldırım Belediyesi'nden, Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerine kıyafet
Yaklaşık 2 bin kişiye sıfır kıyafet dağıtıldığını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, bayram öncesi çocuklarına, kendilerine bayramlık alamayan ailelere bir nebze olsun yardım elini uzatmak istediklerini belirtti.
Beylikdüzü Belediyesi’nden yetim çocuklara bayram harçlığı
Çocuklar, verilen harçlıkla bayramlık kıyafet aldı. (CİHAN)
Suriyeli sığınmacılara Kimse Yok Mu'dan giyecek yardımı
Dağıtılan bu eşyalar onlar için bayramlık olacak.” Yaklaşan Kurban Bayramı'nı çadır kentte geçirecek Suriyeli sığınmacıların bayramı buruk geçirmemeleri için unutulmaması gerektiğini de ifade eden Timurbanga, “Bayramda Suriyeli kardeşlerimizi
Kimse Yok mu Temsilcisi: İhtiyaç sahiplerine yardım etmeyi amaçlıyoruz
Yaklaşan Kurban Bayramına kadar da 300 ailemize bayramlık giysi yardımında bulunacağız. Bunun yanı sıra gıda yardımlarımızda yine devam edecek. Bizlerin herhangi bir talebi olmadan hayırsever esnaflarımız yaklaşık 30 bin TL değerinde giysi ve gıda yardımı yaptı.