belirlemektir

Sebze ve meyve üreticilerine ‘iyi tarım’ eğitimi
sağlıklı tarımsal ürünler tüketimini temin etmek için, bu ülkelerde yetiştirilen ve dışarıdan ithal edilen tarımsal ürünlerde aranan minimum standartları belirlemektir.” şeklinde konuştu. İyi Tarım Uygulamaları Protokolü’nü hayata geçirmek ve standartları geliştirmek için GLOBALGAP derneğinin kurulduğunu ifade eden Fahrettin Otluoğlu, “GLOBALGAP
Kurban derilerinin toplanmasına ilişkin yönetmelik değişikliği yapıldı
Madde 1 – Bu Yönetmeliğin amacı, 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununa göre toplanacak her türlü yardımlarda uygulanacak usul ve esasları belirlemektir.MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 2'nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi yürürlükten kaldırılmıştır.
İdrar kaçırmaya karşı erken tedavi uyarısı
Hastalığın tedavisinde önemli olan idrar kaçırmanın hangi tip olduğunu belirlemektir. Tipini belirledikten sonra, tedavi yöntemine karar verilir. Sinir sistemine bağlı olanların tedavisi tıbbi, doğumdan kaynaklı sarkmalara bağlı olanların tedavisi ise ameliyattır.
Tehdit ve şantajla askeri belge temin etme davasına devam edildi
Direktifi, Ege ve Doğu Akdeniz'de harekat yapacak Aksaz'da konuşlu Güney Görev Grup Komutanlığı'nın icra edeceği harekat faaliyetlerine ilişkin esasları belirlemektir. Bu belge, özellikle Yunanistan ve GKRY için çok değer taşır.
Binalara 'enerji kimlik belgesi' zorunluluğu
ve sıhhi sıcak su sistemli binalarda, ısıtma ve sıhhi sıcak su giderlerinin, bağımsız bölüm kullanıcılarına paylaştırılmasına ilişkin usul ve esasları belirlemektir. Otomatik kontrol sistemleri ve aydınlatma projeleri, enerjinin tasarruflu kullanılmasında önemli derecede katkı sağlıyor.
İnönü Vakfı Başkanı Toker; Lozan’ın sağladığı barış, süresiz devam edecek
düzenlediklerini ifade eden İnönü Vakfı Başkanı Toker, “Tartışmak istediğimiz 90 sene evvel ve 10 sene sonra bu anlaşmanın Türk toplumuna ne getirdiği ne götürdüğünü belirlemektir. Lozan’da konferans 20 Kasım 1922’de başlamış, 24 Temmuz 1923 tarihinde sona ermiş.
Balıkların genetik kodlarını çözdü, insan ömrüne katkısını araştırıyor
Dolayısıyla çalışmanın amaçlarından birisi bu fabp genlerinin yağ asidi metabolizmasındaki görevlerini belirlemektir. Elde edilecek sonuçların fabp genlerinin insan yağ asidi metabolizmasındaki rollerini anlamaya yardımcı olacağı düşünülmektedir.
Bakan Çelik'ten Balyoz yorumu: Bu işi düşenenlerin cezalandırılmasından yanayım
de değerlendiren Bakan Çelik,12 Eylül'ün ürünü olan bir yasayı kaldırmak için çalıştıklarını belirterek, "Amacımız çalışan ve sendikalı sayısını doğru belirlemektir. Bakanlar Kurulu'na, komisyona ve genel kurula gelen, temmuz ayında çıkması beklenen yasanın gizli bir el tarafından durdurulduğunu, böylece 340 bin işçinin yetki
TSE Başkanı Şentürk: Türkiye artık kendi standardını belirlemeli
Ama asıl önemli olan standardı belirlemektir. Küresel pazarda güç sahibi olmak bundan geçiyor." dedi. (CİHAN)
Konukoğlu: Keşke İngilizce konuşabilseydim
Başarı için olmazsa olmazlardan birisi de hedef belirlemektir. Hedef uzanıldığında tutulacak, ne yapılırsa yapılsın erişilemeyen yerde olmamalı. Çaba gösterildiğinde erişilen hedef, başarının altın anahtarıdır.
Atina, tek taraflı münhasır ekonomik bölge ilanına hazırlanıyor
ATİNA - Yunanistan Dışişleri Bakanı Stavros Dimas, “Yunanistan’ın siyasi önceliği, bütün deniz bölgelerini tüm komşularıyla belirlemektir.” dedi. AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın “KKTC Türkiye’ye bağlanabilir.
Bağış: Tarihimiz, bizi sorgulama cürreti gösterenlerin tarihine göre tertemizdir
Siyasetçilerin görevi geleceği belirlemektir. Geçirecekleri kanunlarla, tasarılarla geleceğe yön verirler. Geçmişin tartışmasını yapması gerekenler tarihçilerdir.
Vali Turhan: Çocukluğumda izlediğim diziden etkilenip hukukçu oldum
İyi bir vesile ile herkesin karnı doyar asıl amaç toplumdaki rolünü belirlemektir. Nasıl faydalı olabilirim diye düşünmektir.” Hizmet ve vefanın insanlarla sağlıklı iletişiminde büyük etken olduğunu kaydeden Turhan, hastadan nefret eden kötü bir doktor olmaktansa, iyi bir boyacı olmayı
Denizli Belediye Başkanı Zolan, teravihlerden sonra mahalle sohbetine gidiyor
Sohbet toplantılarıyla önceliklerinin belirleneceğini ifade eden Zolan, “Amacımız, yapacaklarımızı size aktarmak, sorunlarınızı ve önceliklerinizi belirlemektir. Bu nedenle söyleyeceğiniz her kelime önemlidir.
"Batman Üniversitesi gurur kaynağı olacak"
Geliş amacımız öğretim üyelerimizin varsa sorunları ve ihtiyaçları onları belirlemektir. Batman Üniversitesi yeni kurulan üniversiteler arasında oldukça iyi bir gelişme kaydetti. Önceki yıllarda üniversitemizde 4 öğretim üyesi varken bugün 41 öğretim üyesine sahip.
Rehber öğretmen Ekici: Başarıya ulaşmanın ilk şartı hedef belirlemektir
gayesizliğin yer yer ümitsizliğe neden olduğu gibi ÖSS için yeterince çalışmamaya da neden olduğunu söyleyen Ekici, “Başarıya ulaşmanın ilk şartı ise hedef belirlemektir. Hedef, belirli bir anda ulaşmak istenilen noktayı ifade eder.
Ankara Bilim Kurulu'nda yapılacak sergiye davet edildi
Burada amaç aynı yayı gören merkez açının ölçüsü ile çevre açının ölçüsü arasındaki ilişkiyi belirlemektir.” şeklinde konuştu. Proje sahibi TOKİ Okçular İlköğretim Okulu Öğrencisi Nasrullah Dervişoğlu ise şunları söyledi: “Arkadaşlarım arasında merkez açı ve çevre açı ölçüleri arasındaki ilişkiyi
Ak Parti Malatya Teşkilatı'na milletvekili adaylığı için 88 başvuru yapıldı
Buradaki amaç teşkilat içindeki eğilimi belirlemektir. Yoklamada birinci çıkanın illa listeye konacağı, sonuncu çıkanın listeye konmayacağı yönünde bir koşul yok. Ancak temayül yoklamasında, teşkilatların güvenini kazanarak fazla oy alan aday adaylarının genel merkezi tarafından dikkate alınacağını düşünüyorum.
Hatay’ın ürün deseni haritası çıkarıldı
kalitede ve cinste mal üretmek, ikincisi de tarımda kullanacağımız araziden, dünya standartlarına uygun olan hangi üründen daha çok verim elde edebileceğimizi belirlemektir. Bunu da yapmak çok kolay değildir.
Fast food sektöründe Türk imzası: 'Burger Turk' (Özel)
Türkiye'de eksik olan bir yapıyı tamamlamaya çalıştıklarını söyleyen Yalvaç, "Şube sayısında dörtte kalmamızın sebebi, eksiklikleri görmek ve ona göre yön belirlemektir. Bu şubelerin hepsini biz çalıştırıyoruz.
Kısırlık, evli çiftlerin yüzde 15'inde karşılaşılan bir sorun
Önemli olan kişiye en uygun tedavi modelini belirlemektir. İlaç tedavisi olabileceği gibi, cerrahi tedavi de söz konusu olabilir. Sperm parametresinin durumuna göre, aşılama (inseminasyon) veya tüp bebek uygulamalarıyla da çocuk sahibi olunabilir.
Yozgat Valisi Çiçek: Hızımıza ayak uyduramayanları sistem kendiliğinden eleyecek
yılında yapılan çalışmalar sonucunda gelişme trendimizi görmek ve 2023 Gelişim Vizyonu hedefleri doğrultusunda 2010 yılının öncelikli çalışma alanlarını belirlemektir. Biz bu hizmetleri yaparken ilin bütün kesimleri ile işbirliği içerisindeyiz.
Rusya basını: Samsun-Ceyhan daha cazip
Bizim için şimdi önemli olan projenin ekonomik verimliliğini belirlemektir." dedi. RBC Daily gazetesi, ayrıca Türkiye kendi boğazlarının kullanılması için avantajlı şartlar vaat ettiğini de kaydetti.
Tahkim Kurulu da Ankaraspor'u küme düşürdü
tehlikeye düşürecek oluşumların önüne geçmek ve ihlale uygulanacak yaptırımları, yasal mevzuata uygun olarak ihlalin niteliğine ve ağırlığına uygun olarak belirlemektir. TFF Yönetim Kurulu bu amaçla her iki kulübe de ayrı ayrı ihtarda bulunmuştur.
Bursa'da afet riski seferberliği ele alındı
gereken ikinci adım ise kentimizi iyi tanıyarak, şehrin tüm problemlerini yerinde tespitlerle saptayıp kentteki toplumsal odak noktalarını önceliğimiz olarak belirlemektir. Böylece afet anında hareket kabiliyetimiz önemli ölçüde artar.
DTP Genel Başkanı Ahmet Türk: Halkın çözüm beklentisi çok yüksek
Birileri ne derse desin siyasetçinin görevi geleceği doğru okumaktır, belirlemektir. Bizim de işimiz bu." ifadelerini kullandı. Bakan Atalay'ın konuşmasını arkadaşlarıyla değerlendireceğini de anlatan Türk, bu konudaki düşüncelerini miting meydanında dile getireceklerini belirterek, olaya
Ceyhan Kent Konseyi 1. genel kurul toplantısı Doktor Devlet Bahçeli Sosyal Tesisleri'nde yapıldı
Bize düşen doğru hedefleri doğru belirleyerek el birliğiyle bir rota belirlemektir. Ve bugün onun için buradayız. Yoksa başkalarının belirleyeceği rotaya göre hareket etmek zorunda kalırız. O yüzden kurulacak kent konseyinin ilçemizin önünü, ufkunu açarak geleceğe hazırlamasını ümit ediyorum.
Sınır illerine 50 bin dolarlık ithalat izni
Bu kararın ülkemizin Güneydoğu ve Doğu Anadolu coğrafi bölgelerine kara sınırı bulunan komşu ülkelerle yapılacak ihracat ve ithalat esasları belirlemektir. Artvin, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Van, Hakkari, Şırnak, Mardin, Şanlıurfa, Kilis, Gaziantep ve Hatay illerini içine almaktadır.
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Çataltepe: Öldürücü fiyat uygulamaları sektörü küçültür
"Önemli olan müşterinin ihtiyaçlarının ne doğrulta olduğunu belirlemektir. Bunu iyi hesaplayıp ona uygun tarife çıkartabilen her zaman kazanır. Pazarı büyütmek için önce müşterinin ihtiyacı nedir ?