belirlemeli

Watson: Yolsuzluk skandalı Türk demokrasisine güveni zedeliyor
kalmasını ve suç isnatlarının ayrımcılık ya da ayrıcalık yapmadan soruşturulmasını sağlanmasını isteyen Watson, “Bu krizin sonucunu seçmenler değil yargıçlar belirlemeli.” vurgusunu yaptı."AB bu süreçte yardımcı olabilir" diyen Watson bunun nasıl olacağını, “Erdoğan’ın Brüksel ziyaretinde müzakere kapısı açık tutularak; ama TBMM’de daha önce kabul
Emine Bozkurt : Mısır'da yaşananların unutulmaması gerekir
AB MISIR'DA DEMOKRASİNİN YERLEŞMESİNE KATKIDA BULUNACAK HEDEFLERİ İYİ BELİRLEMELİBozkurt şöyle konuştu: "Mısır´da ekonomik sıkıntılar ve siyasi istikrarsızlık ortamından oluşan kısır döngüyü kırmak gerekiyor.
Hollanda Meclisi Suriye acil gündemiyle toplandı
Van Bommel'a göre Türkiye eğer saldırıya katılacaksa bunu önceden Hollanda ile paylaşmalı ve Hollanda ona göre tavır belirlemeli. PVV'den de benzer açıklamalar geldi. Raymon de Roon, Başbakan Erdoğan'ın zamanında Esed ile çok iyi arkadaş olduğunu belirterek, bugün işin renginin değiştiğini ve ülkenin Suriye'ye yapılacak saldırıda muhtemelen
Amanoslar'da ormanla birlikte köylülerin yüreği de yandı
Devlet dağlarımızdaki bitki envanterini belirlemeli ve ona göre riskli yerleri tespit etmeli. Her bölgeye özgü önlemler alınmalı.” şeklinde sözlerini tamamladı.
'Su ihtiyacı tek seferde değil, iftar ile sahur arasında karşılanmalı'
Her kişi günlük sıvı ihtiyacını kabaca belirlemeli ve bu miktarı tek seferde değil, iftar ile sahur arasına bölerek almalıdır. İçilecek sıvı seçilirken gazlı ve şekerli içeceklerden uzak durulması ve daha çok su, taze meyve suyu ve maden suyu tüketilmesi doğru olacaktır.
'İftarda gazlı ve şekerli içeceklerden uzak durun'
Her kişi yukarıda belirttiğimiz formülü kullanarak günlük sıvı ihtiyacını kabaca belirlemeli ve bu miktarı tek seferde değil, iftar ile sahur arasına bölerek almalıdır. İçilecek sıvı seçilirken gazlı ve şekerli içeceklerden uzak durulması ve daha çok su, taze meyve suyu ve madensuyu tüketilmesi doğru olacaktır.
Rusya: Suriye’de uçuşa kapalı bölge yıkıcı olur
Suriye hükümeti ve muhalefet 30 Haziran 2012’de sağlanan Cenevre Mutabakatı çerçevesinde yol haritasını belirlemeli.” dedi. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Moskova ziyaretinde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’la görüştüğünü ve tarafların siyasi çözüm için zorlanması konusunda
RTİB Başkanı Karaaslan: Rusya’ya 6 milyar dolar ihracat yetmez
Tecrübeli insanlar yol haritası belirlemeli. Bu olursa önümüzdeki 5 yıl farklı olabilir. Rusya, Türkiye’yi dikkate alıyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye ziyaretinde Sberbank başkanı German Gref son 1,5 yılda Türkiye’ye gidip geldiğini ve Türkiye’deki bankacılık sektörünün güvenilirlilik
Bakan Yılmaz: Kalkınma ajansları sahiplenilirse başarılı olur
Sonrasında da yatırım potansiyelini belirlemeli ve yurt içi ve dışında yapacakları tanıtımlarla yüksek ölçekli yatırımları çekebilmelidirler.” dedi. Avanos Hilton Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale ve Niğde valileri, belediye başkanları, sanayi ve ticaret odası
Kalkınma Bakanı Yılmaz: Krize rağmen Ar-Ge'ye 1,8 milyar TL ayırdık
YÜKSEL: ŞEHİRLER POZİSYONLARINI BELİRLEMELİ Ankara Valisi Alaattin Yüksel de konuşmasında, ikincisini düzenledikleri projede geçen yıl olduğu gibi sadece proje sahipleri değil, turizm mali desteklerinden faydalanan projelerin de katıldığını kaydetti
Celili: Ashton ile görüşmemiz olumlu geçti
‘SURİYE’NİN GELECEĞİNİ SURİYELİLER BELİRLEMELİ’Suriye’deki olaylara da değinen Celili, Suriye halkının kendi geleceğine kendinin karar vermesi gerektiği üzerinde durdu. Celili, “Burada bazı güçlerin kendi amaçlarına ulaşmak için Suriye halkını kullanmasına ve bahane göstermesine müsaade etmemeliyiz.
Bozdağ: Türkiye’nin artan gücünden, içeride ve dışarıda rahatsız olanlar var
Onun için CHP de safını belirlemeli. Teröristlerin diliyle mi yoksa halkın diliyle mi konuşacak, onu açık açık ortaya koymalıdır. Ama maalesef CHP’nin bazı milletvekilleri PKK’lıların dili ile konuşmayı siyaset zannediyorlar, ben onları milletimize havale ediyorum.
Dinçer: Gülnar esnafı kendini yalnız hissetmesin
Fiyat politikasını kendi belirlemeli, tüccarın elinde oyuncak olmamalı.” diye konuştu. (CİHAN)
Sağlık turizminde, kamu özel sektör birlikte hareket edecek
PLATFORM, YOL HARİTASINI KAYNAKLARIYLA BİRLİKTE BELİRLEMELİ Valilik olarak Sağlık Turizmi Platformu’nu önemsediklerini belirten Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, platformun devleti harekete geçirme görevini başarıyla yerine getirdiğini söyledi.
Avcı: Heybeliada Ruhban Okulu mütekabiliyet ilkesi doğrultusunda yeniden açılsın
geldiğini ve en azılı komitacıları yetiştirdiğini ve binlerce katliam gerçekleştirdiğini hatırlatarak, “Ruhban Okulu’nun müfredatını, ders kitaplarını bakanlık belirlemeli, öğretmenleri de Milli Eğitim Bakanlığı'nın standartlarına uygun almalı ve denetimi bakanlığa ait olmalıdır.
İtalyanların askıda kahvesi Ramazan kumanyası oldu
Kumanya paketlerinde Tarım bakanlığı standart bir içerik belirlemeli. Bir paketin içine 20 çeşit koyan da 10 çeşit koyan da, kötü mal koyanla iyi mal koyan aynı kefede değerlendirilmemeli.” (CİHAN)
Bahçeli, Kandil'e operasyon istedi
Bu son hunhar hadiseden sonra AKP hükümeti kararını ve tarafını belirlemeli, PKK terörünün kökünü kurutmak için devletin tüm imkanlarını harekete geçirmelidir. Artık müzakereci acizlik, Oslocu çürümüşlük son bulmalıdır.
Cemil Çiçek: Daha adil küresel kalkınma stratejileri belirlemeliyiz
Küreselleşmenin sağladığı zenginliğin dünyaya daha adil bir şekilde dağıtılmasını sağlayacak kalkınma stratejilerini hep birlikte belirlemeli ve geliştirmeliyiz. Açlık, yoksulluk ve işsizlik başta olmak üzere ülkelerimizin ve küresel ekonomimizin önündeki başlıca sorunların bertaraf edilmesinin, kapsayıcı kalkınmayı esas alan, daha
Korsanlar Partisi, yol ayrımında
Korsanlar Partisi içinde her türlü görüşün mevcut olduğuna dikkat çeken Salzborn, "Parti, aşırı sağa karşı pozisyonunu belirlemeli." dedi.Yeşiller Partisi'nin siyasette atıldığı ilk zamanlarda da buna benzer anlaşmazlıkların yaşandığını ifade eden Samuel Salzborn "Yeşiller'de de daha sonra partiden elenen
TSE Başkanı Şentürk: Türkiye artık kendi standardını belirlemeli
BURSA - Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, "Kalite, duvarda asılan bir belge değildir. Türkiye artık kendi standardını belirlemeli.
Prof. Dr. İdriz: 'Merhametli şehir' Gaziantep, diğer şehirlere de öncülük etmeli
Bu birim de düşünce üretmeli ve uygulamaya koyup, stratejik planlar belirlemeli. Kurulacak internet sitesinde de bu çalışmalar ve raporlar yayınlanmalı. Okullarda da merhamet konusunun işlenmesi noktasında adım atılması gerekiyor.
THY Genel Müdürü'nden şirketlere: Gaza basın, büyümeye devam edin
Her sektör değişecek iş modelini belirlemeli. Mobil iletişimi 20 milyon birey kullanıyor. Bununla bilgiye erişim kolay kılınacak. Gelinen aşamada tarımı mobilize etme programı içindeyiz.
"Sigarayı su içerek bırakabilirsiniz"
Sigarayı bırakmak isteyen insan mutlaka sigarayı bırakma hedefini belirlemeli. Günlük içilen sigara miktarını azaltmanın yanı sıra sigara markasını günlük değiştirmesi gerekir. Sigara ile ilgili tüm alışkanlıkların tersi yapılmalı.
2011’in son MGK’sında Fransa, terör ve Suriye görüşüldü
SURİYE’NİN GELECEĞİNİ SURİYE HALKI BELİRLEMELİ Bildiride, Suriye’de sivil halka ve muhaliflere yönelik şiddet ve yıldırma eylemlerinin bir an önce durdurulmasının ve Suriye’nin geleceğinin Suriye halkı tarafından belirlenmesinin önemine işaret edilerek
‘Din eğitimi için çocukların yurt dışına gönderilmesi kabul edilemez’
O eğitim müesseselerinden geçtikten sonra, yine bunu da bizzat kendileri belirlemeli, ben belirlememeliyim, özel inisiyatifle bile olsa, sadece bir soydan gelmiş olmak, yeterli olmuyor. Gerekleri var. Bunu geleneksel şifai kültürle öğrenenleri var.
Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanın görev süresi 5 yıldır, tartışılmamalı
Demokrasi, gerçekten halkın seçtiği milletvekilleri ile işleyen bir rejim ise vekilleri halk belirlemeli. Şu an olduğu gibi, halkın seçmediği ve genel başkanlar tarafından belirlenen listelerle belirlenen milletvekilleri ile halkın iradesi meclise tam yansıtılmaz.
Osman Can: Cumhurbaşkanı, milletin sağduyusunun sesine kulak verdi (Özel)
"ESKİ ANAYASANIN DEĞİŞMEZLERİ BİZİ İLGİLENDİRMEZ, YENİNİN DEĞİŞMEZLERİNİ HALK BELİRLEMELİ"Mevcut anayasadaki ilk üç maddenin eski anayasanın maddeleri olduğuna dikkat çeken Can, eskiyi yenisiyle ikame edeceğimize göre, eski anayasanın değişmezlerinin bizi ilgilendirmeyeceğini vurguladı.
Cumhurbaşkanı Gül: Yeni anayasa ülkemizi daha da güçlendirecek
"ÖNCELİKLERİMİZİ İYİ BELİRLEMELİ KAZANIMLARI PEKİŞTİRMELİYİZ" Türkiye’nin temel hak ve özgürlükleri genişletirken, hiç küçümsenemeyecek mesafeler aldığına dikkat çeken Gül, şunları söyledi: “Ülkemizin ortaya koyduğu dönüşüm ve modernleşme
HAS Partililer bayramlaştı
Belediyeler, binaların durumunu tespit ederek, ona göre çadır alanları ve diğer anları da belirlemeli. Böylece olası bir depremde Van’da yaşanan aksaklıkların yaşanmaması sağlanır.” ifadesini kullandı.
Belediyenin sığınma merkezinden şiddet gören kadınlara tavsiyeler
- Evden aniden ayrılmamız gerektiğinde kime sığınabileceğinizi (kime/nereye gidebileceğinizi) önceden belirlemeli ve bu kişilerle önceden konuşup önlem almalısınız.- Daha önceden belirlediğiniz ihtiyaçlarımızı ve belgelerinizi bir çanta içinde saklamalı ve çıkışa yakın, kolayca ulaşılabilecek bir yerde tutmalısınız.
TUSKON köprü oldu; mobilyacıların Rusya ihracat hedefi 500 milyon dolar
Şirketler Rusya’nın şu anki pazarını çok iyi incelemeli, mal kalitelerini belirlemeleri, rekabet edebilecekleri alanları belirlemeli.” dedi.RUS İŞ ADIMINDAN TÜRK ŞİRKETLERİNE UYARI
Ramazan’da uygulanacak basit yöntemler, sigara bıraktırıyor
İçici önce ne zaman bırakacağını belirlemeli. Bunu mülkün olduğunca çok kişiyle paylaşmalı. Sigarayı bırakacakları günün iftarı ve sahurunda sigaralarını içsinler. Son sigarayı içtikten sonra omza 3 numaralı bir tane nikotin bandı yapıştırsınlar.
Başbakan 'ustalık dönemi şed'ini Kırşehir'de bağlayacak
Kırşehir’in ihtiyaçlarını belirlemeli, başbakanımıza iletmeliyiz." diye konuştu. (CİHAN)
TÜSİAD’dan siyasilere: Parlamentoda bir araya gelin, sorunları diyalogla aşın
aldıkları hakkın bir gereği olarak parlamentodaki yerlerini almalı: Yeni parlamento karşılaştığımız güncel soruna çare bulmayı ilk gündem maddesi olarak belirlemeli, siyasi partiler mevzuatı, seçim sistemi, ifade özgürlüğü ve örgütlenme özgürlüğünü kapsayan güven arttırıcı tedbirleri hemen almalıdır.
Gelir İdaresi Başkanı Kilci: Yılda bin 500 denetim uzmanı alacağız
"İŞ DÜNYASI KENDİSİNE BİR VİZYON BELİRLEMELİ"RIXOS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, iş dünyasının kendisine bir vizyon belirlemesi gerektiğini ve Türkiye’nin bölgesinde lider ülke konumuna geldiğini ifade etti.
STO'dan Türk Tabipler Birliği'ne: Hekimlerin sorunlarıyla ilgilenin
Türk sağlık politikasını TTB belirlemeli. Ama bu böyle değil. Nerede yanlış yapıldığını biz de bakanlıkta kendisine sormalıdır.“ diye konuştu. Hükümetin Sağlıkta Dönüşüm Programı’nı uygulamayı kafasına koymuşken donkişotluk yapmanın anlamsız olduğuna da değinen STO Başkanı Opr.
TUSKON’dan Avrupalı ve Amerikalı şirketlere: Afrika’da ortak yatırımlar yapalım
Türkiye’nin Afrika için uzun vadeli hedeflerini şimdiden belirlemeli ve yol haritasını belirlemeliyiz.” dedi. (CİHAN)
Bakan Dinçer: İşsizlik sorununun çözümü eğitimden geçiyor
Hatay’ın bölgesinde ayağını yere sağlam basması gerektiğini söyleyen Lekesiz, “Yanlışlarımızı, doğrularımızı iyi belirlemeli. Ona göre çalışmalarımızı boyutlandırmalıyız. Bilindiği üzere gerek ülkemizin gerekse en büyük sorunlarının başında işsizlik gelmektedir.
Rusya parlamentosunda Libya tartışması; ateşkes çağrısı 350 oyla kabul edildi
"Libya'nın geleceğini kendi halkı belirlemeli" ifadesini kullanan Duma Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Konstantin Kosaçov da, "Rusya batı topluluğu ve Libya yönetimi arasında arabulucuk görevi yapmalı.
Rusya parlamentosunda Libya tartışması; ateşkes çağrısı 350 oyla kabul edildi
"Libya'nın geleceğini kendi halkı belirlemeli" ifadesini kullanan Duma Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Konstantin Kosaçov da, "Rusya batı topluluğu ve Libya yönetimi arasında arabulucuk görevi yapmalı.
Çin, Libya’daki sivil kayıplardan ‘’ciddi endişe’’ duyuyor
Libya’nın geleceğini, Libya halkı belirlemeli.’’ ifadelerini kullandı.Fransa, İngiltere ve ABD’nin başını çektiği çok uluslu güçlerin Libya’ya yaptığı askeri hava harekatına Türkiye, Rusya, Hindistan ve Çin karşı çıkmıştı.
TEMA İl Temsilcisi Gökçen: Dünyada kullanılabilir su oranı yüzde 2'nin altında
Kuraklığın her geçen gün etkilerini arttırdığı bir coğrafyada bulunan ülkemiz, Su Varlığını Koruma ve Yönetme politikalarını acilen belirlemeli ve geleceğini garanti altına almalıdır.” ifadelerini kullandı.
Doç. Dr. Altunbaş: Milletvekili aday adayları Wikileaks’ten ders çıkartmalı
"Aday enflasyonuna sahip AK Parti, bu aşırı talebi kontrol etmek için akılcı taktikler belirlemeli." diye konuşan Doç. Dr. Altunbaş, aday kriterlerinin seçmenin gözüyle değerlendirilmesi gerektiğine değindi.
Galatasaray Kulübü eski başkanlarından Süren: Başkan Adnan Polat, tekrar güvenoyu alması lazım
Galatasaray gündemi belirlemeli. Adnan Polat başkan seçildiği zaman görüşlerimi bildirdim. Bu bildirdiğim konulara fazla değinmedi. Aralık 2010'da bir mektup daha yazdım.
Antalya Büyükşehir Belediye Akaydın: Hükümet sözünü tutmazsa stadyumu biz yapmaya hazırız
Ancak hükümet stat programını bir an önce belirlemeli ve kamuoyuyla paylaşmalıdır.” diye konuştu. Merkezi hükümetin Antalya’ya stadyum yapmaması durumunda Masa Dağı’nda bulunan çukurluk alana stadyum yapacağını aktaran Akaydın, şöyle devam etti: “Stadı yapacaklarsa
İnternetten iki buçuk yılda 60 bin içerik kaldırıldı
ebeveynlerin internet kullanmayı öğrenmek zorunda oldukların dile getiren Şen, ailelere şu tavsiyelerde bulundu: “Aileler internet kullanım saatiyle ilgili kural belirlemeli. Çocuğunuzla birlikte internet kullanın.
Hülya Pala, İskender Pala’nın evlilik teklifini Sevgililer Günü’nde kabul etmiş
Sevginin devamlılığı için sınırlarımızı belirlemeli ve karşılıklı ihlalden sakınmalıyız, birbirimize özgür alanlar ve zamanlar tanımalıyız. Ben kendi özelimde her şeyde olduğum gibi bu konuda da mütevekkilim, çaba sadece sorumluluktan kurtulmak içindir, olacağı engellemez.
Odalar EXPO için toplanacak
Bu sebeple pamuk ve benzerleri, stratejik ürün olarak belirlemeli ve buna yönelik politikalar geliştirilmeli.” (CİHAN)
Kırıkkale Valisi Güner, üniversiteli öğrencilere ders verdi
Hedefinizi belirlemeli, kaynakları iyi şekilde kullanmalısınız. Kendi kendinizle rakip olun." diye konuştu.
İnsan Hakları İzleme Örgütü: İsrail, Batı Şeria'da Filistinlilere sert ayrımcılık yapıyor
Bogert, "İsrail'in illegal faaliyetlerinde kusurlu bir şekilde kullanılma tehlikesi bulunan yabancı hükümetler ve şirketler, politikalarını yeniden belirlemeli ve bu politikaları destekleyen eylemlerine son vermeli" diye vurguluyor.