belirlemesi

Tunus yeni anayasasına kavuştu
Tunus’ta anayasanın kabul edilmesinden sonra Yüksek Seçim Kurulu’nun parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tarihini belirlemesi bekleniyor. (CİHAN)
Yerel seçim takvimi yayımlandı, kanunlarda boşluk var
2-Siyasi partilerden hangilerinin, hangi seçim çevrelerinde ön seçim yöntemiyle aday belirlemesi yapacaklarının ve siyasi parti üye listelerinin, ilgili ilçe seçim kurullarına gönderilmesinin Yüksek Seçim Kurulu'nca Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirilmesi
Arnavutluk, kimyasal silahların imhası teklifini reddetti
Bu durumda Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü'nün (OPCW), Suriye silahlarının imhası için yeni bir ülke belirlemesi gerekecek. ABD'nin listesinde alternatif olarak başka ülkelerin de bulunduğu belirtildi.
Arnavutluk, kimyasal silahların imhası teklifini reddetti
Bu durumda Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü'nün, Suriye silahlarının imhası için yeni bir ülke belirlemesi gerekecek. (CİHAN)
Doğu Karadeniz’de kivi rekoltesi düşük
Paliç, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde 10 Kasım itibariyle kivi hasadının başladığını hatırlatarak “Alımların başlamasıyla fiyat belirlemesi Tarım Kredi Kooperatifi tarafından yapıldı. Kivi alımlarına Tarım Kredi Kooperatifi 1 lira 65 kuruştan başlamıştır.
'Çocuğum kitap okumuyor' diyen ailelere 'birlikte okuma saati' tavsiyesi
şartlarına ve etkisine göre çocukların ilgi alanlarında değişiklikler olabileceğinin altını çizen Mehmet Azim, ailelerin önce çocukların ilgi alanlarını belirlemesi gerektiğini söyleyerek, şöyle konuştu:
"Doğumdaki mahremiyet ihlali çocuk sayısını azaltıyor"
Doğumdan önce bilgi vererek, anneye bilgi aktarılarak yapacağı tercihleri belirlemesi şart. Bilinçli olduğunda personelden de bunu insanlar rahat isteyebiliyor. O nedenle ebelerle kadınlar el ele verip doğumun yeniden doğuşunu sağlamak zorundayız.
Suriye’de iç savaşın maliyeti 100 milyar doları geçti
Cemil’e göre, halkın demokratik bir ortamda seçimlere gitmesinin tarafını belirlemesi açısından önemli olduğunu, aksi durumda bugüne kadar yaşananların anlamsız hale geleceğini ifade etti. (CİHAN)
Türkiye nüfusu hızla yaşlanıyor
Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Melahat Kızıl, Türkiye’nin benimsendiği gibi genç bir toplum olmadığına dikkat çekerek, yaşlı bakımına yönelik politikalar belirlemesi gerektiğini bildirdi. Kızıl, “Bir toplumda yüzde 7 ile 10 arasında yaşlı nüfusu varsa o toplum yaşlıdır.
Ümraniye Belediyesi, TSE ile işbirliği protokolü imzaladı
Özellikle süreçlerinin tamamını ile ilgili hedef belirlemesi ve bu hedeflere yönelik performans takibi yönünden gerçekten öncü çalışmalara imza attı. Güzel bir örnek oluşturdukları ve bizi tercih ettikleri için Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür ediyorum.
Artuklu Üniversitesi’nden aile danışmanlığı eğitimi
fonksiyonel olabilmesi için ailenin kendi güç kaynaklarını geliştirmesi, işlevselliğini sağlaması ve kendi çözümlerini ortaya koymaya yönelik hedeflerini belirlemesi gerektiğinin altını çizdi. Üniversitenin web sayfasından ayrıntılı bilginin edinilebileceği Mardin Artuklu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, başlatılacak
Antep fıstığının kalitesi yüksek, rekoltesi düşük
yaşadığımız 2013 yılı hasat döneminde az ürün almış olsak da, Gaziantep Ticaret Borsasının kırmızı kabuklu Antep fıstığı fiyatının 12,50 ile 13 lira arasında belirlemesi biz üreticilerin yüzünü güldürdü.
Anıl: Yeni anayasa çalışmalarının bir an önce sonuçlandırılmasını bekliyoruz
Bu bakımdan Meclis çatısı altındaki tüm partilerin, ortak bir usul belirlemesi ve yapılan çalışmaların bir an önce neticelendirilmesi arzu etmekteyiz." dedi. Samsun'da 2013-2014 adli yıl açılışı Atatürk Anıtı'na çelenk koyma töreniyle başladı.
TZOB’dan Başbakan Erdoğan’a ayçiçeği mektubu
ayçiçeği, ayçiçeği tohumu unu, kaba unlarında tonuna CIF (mal bedeli, sigorta ve navlun dahil) 675 dolar, ayçiçeği tohumu yağına 1500 dolar gözetim uygulaması belirlemesi sorunu çözmekten uzaktır. Kanaatimizce bu rakam, üreticiyi korumakta yeterli olmayacaktır.
"Ara öğün şişmanlatabilir"
/>Yüksek, günde kaç öğün yenilmesi gerektiğinin tamamen bireyin kendisine özel olduğunu belirterek şunları söylüyor: “Kişinin gerçekte hangi saatte acıktığını belirlemesi veya bunun beslenme uzmanı tarafından iyi bir değerlendirmeyle tespit edilmesi gerekiyor.
Çiçek, 40'ın üzerinde ülkeye Suriye ve Mısır mektubu yolladı
/>Uluslararası toplumun Mısır ve Suriye’deki gelişmeler karşısında demokrasi ilkeleri temelinde insan hak ve özgürlüklerinin korunmasını amaçlayan ortak bir tutum belirlemesi acil bir öncelik durumundadır.
TZOB: Toprak için ‘kamu yararı’ kavramı suistimal ediliyor
Kentlerde sanayi, turizm gibi ekonomik faaliyetlerin arazi kullanım biçimlerini belirlemesi, dolayısıyla tarım dışı kullanımının özellikle Çukurova, Bursa, Antalya, Mersin, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Gediz, Kemalpaşa, Menemen, Salihli, Tarsus ve Trakya gibi
"Dağıtıcılar, bir fiyat uygulamasına ihtiyaç kalmadan indirim yapar"
Dün dağıtıcıların yeni fiyat belirlemesi ve EPDK’ya bildirimi ile ilgili son günün ardından değerlendirme yapan Bakan Yıldız, “Dağıtıcılarımız herhangi bir taban fiyat uygulamasına ihtiyaç hissetmeksizin, zannediyorum, fiyat indirimlerini yaparlar ve
Mısır üreticisi alım fiyatının açıklanmasını istiyor, beklenti 64 kuruş
Bayramdan sonra Çukurova’da mısır hasadının başlayacağını hatırlatan Çalışkan, hükümetin bir an önce müdahale alım fiyatını belirlemesi gerektiğini vurguladı. Geçtiğimiz yıl alım fiyatının 59 kuruş olduğunu dile getiren Çalışkan, bu sene bu fiyatın yüzde 8 enflasyon farkı düşünülerek 64 kuruş olmasını beklediklerini ifade etti
Galatasaray ve Fenerbahçe, Erkan Zengin'i transfer etmek istiyor
Fakat tekliflerin değerlendirilmesi için öncelikli olarak Eskişehirspor'un sözleşme fesih bedeli belirlemesi gerekir. Galatasaray ve Fenerbahçe bize bunu sordular. Bu bedel ortaya çıktıktan sonra her iki kulüp de tavrını ortaya koyacak.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Kanun tasarısındaki bankaların tüketiciden kestiği masraf kalemlerini Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) belirlemesi maddesine en sert eleştiriler tüketici hakları derneklerinden geldi.
ABD'li Senatör McCain: Mısır'a yapılan yardımlar askıya alınmalı
Bu konuya da değinen McCain, Washington yönetiminin Mısır ordusundan bir an önce yeni bir seçim ve anayasa çalışmaları için tarih belirlemesi talebinde bulunması gerektiğini söyledi. ABD Mısır’a 1979 yılından itibaren finansal yardım sağlıyor.
Erzurum’da Ramazan hazırlıkları tamam, 13 camide hatimle teravih kılınacak
Arslan, en düşük sadaka-i fıtır miktarının üstü için herkesin kendi hayat standardını göz önünde bulundurarak günlük gıda harcamalarına göre bir oran belirlemesi tavsiyesinde bulundu. (CİHAN)
Aziz Yıldırım'ın savcılara hakaret davasında avukatlar arasında gerginlik çıktı
Mahkeme hakimi Muharrem Ballı’nın iki tarafa da uygun gün belirlemesi üzerine duruşma ertelendi.HAKARET SUÇLAMASIYLA 4 YILA KADAR HAPİS İSTEMİŞike Davası sanıklarından olan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım geçtiğimiz Temmuz ayında Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada
Kerry: Suriye'de çözüm için her iki taraf taviz vermeli (2)
Putin Suriye’nin kaderini yabancıların değil Suriye halkının belirlemesi gerektiğini belirtmişti. (CİHAN)
Kerry: Suriye'de çözüm için her iki taraf taviz vermeli
Putin Suriye’nin kaderini yabancıların değil Suriye halkının belirlemesi gerektiğini belirtmişti. (CİHAN)
“Suriye’nin Dostları” toplantısı Katar’da başladı
Putin Suriye’nin kaderini yabancıların değil Suriye halkının belirlemesi gerektiğini belirtmişti.BM, Suriye'de hükümeti ile Muhalifler arasındaki çatışmalarda 93 bin kişinin öldüğünü, iki yıldan beri süren çatışmalarda birçok savaş suçunun işlendiğini kaydetti.
Coreiro Del Manha gazetesinden Oscar Cardozo iddiası
lacivertlilerin transfer listesinin en üst sırasındaki Cardozo için daha önce 12 milyon Euro teklif etmiş ancak Benfica başkanının fiyatı 15 milyon Euro olarak belirlemesi ile transfer görüşmeleri tıkanmıştı.
Telekomünikasyon sektörünün geleceği İstanbul’da tartışıldı
/>‘Telekomünikasyon ve Medya Forum’ kapsamında yapılan oturum ve panellerde sektörün verimliliği ile karlılığını gelecekte de devam ettirebilmesi için şirketlerin belirlemesi gereken ilkeler, hedefler, odaklanılması gereken yeni olanaklar tartışıldı.
MHP, Bakan Eker'e 'çiğ süt fiyatları'nı sordu
Ulusal Süt Konseyi, çiğ süt alım fiyatının altı aylık süreçler içinde belirlemesi gerekirken, halen üreticimizi oyalamaktadır.”“BAKANLIK, ÜRETİCİMİZİ YALNIZ BIRAKMAYA DEVAM EDİYOR”Ulusal Süt Konseyi’nin 2013 yılı bölgelere göre çiğ süt maliyetlerine bakıldığında, Marmara Bölgesi’nde 1,18 TL/Lt.
Muğla Üniversitesi’nin maskotunun ismi ‘Bilgecan’ oldu
Finansmanını bir dershanenin sağladığı maskotun isminin belirlemesi için sosyal medya üzerinden öğrenci ve akademisyenler arasında yarışma yapıldı. Yarışmaya, 217 kişi 400 isimle katıldı.
‘Dış ticaret açığında altının rolü büyük‘
oldukça fazla sektörler olduğu ve 150 milyar dolar sınırının ardından bu sektörlerde ihracat artışı ile genel ihracat hedeflerine ulaşmak güç olacağı‘ belirlemesi kendini daha net ortaya koymuştur.- İthalatta ise tahminleri aşan artışın kaynağı, altın ağırlıklı değerli madenler kaleminde görülen yüzde 300 artıştır.
3 engelliden 1’i özel bakım merkezinde kalmak istemiyor (Özel)
engelli temsilcisinin bulunduğu 'Risk Yönetim Komitesinin Kurulması', komitenin bina içerisinde yaşam konforunu azaltan ve sağlık riski yaratan unsurları belirlemesi ve çözüm üretmesi. Bu yolla engellilerin yönetime katılımının sağlanması.
Lavrov’dan Suriye muhalefetine Cenevre çağrısı
Onların pozisyonlarını tam olarak belirlemesi zaman alacak…” dedi. Bu yaklaşımın yapıcı olmasını ümit ettiklerini ifade eden Lavrov, “Biz (Rusya ve ABD) bu toplantının herhangi bir ön şart ortaya konmaması konusunda düşüncelerimizi paylaştık.
TZOB Başkanı Bayraktar: Miras hukuku tarım sektörüne büyük zarar vermiş
Çiftçiyi koruyacak şekilde fiyat belirlemesi yapılması önemli. Bu yıl 21 milyon civarında buğday bekliyoruz, bu rakamda Türkiye ortalamasının üstünde. Bunun nedenle fiyatlarda fevkalade önem arz ediyor.
Bakan Yıldırım: Bilişim yatırımlarında yeni üs İzmir
Bakan Binali Yıldırım, kamunun bilişim yatırımlarında İzmir’i öncelikli şehir belirlemesi sonrasında bilişim sektörünün yatırımlarını İzmir’e kaydırdığını söyledi. PTT AVM’nin merkezinin İzmir olarak belirlenmesinin yanı sıra Fatih Projesi ve Gören Göz projelerinde de pilot illerin başında İzmir geldiğine işaret eden Yıldırım, “İzmir
Korsanlar geleceklerini belirleyecek kongre düzenliyor
Bu kongrede partinin geleceğini de belirlemesi bekleniyor. Seçimlere dört ay kala bir araya gelen Korsanlar, partinin yönetim kurulunu yeniledikten sonra seçimlere yoğunlaşacak. İnternet ve genç partisi olarak tanınan Korsanların eğitim-toplum politikaları, vatandaşların hak ve özgürlükleri, katılım ve internet konularında siyaset geliştirmesi bekleniyor
Muğla Üniversitesi yeni maskotunu tanıttı
Finansmanını bir dershanenin sağladığı maskotun isminin belirlemesi için öğrenci ve akademisyenler arasında yarışma yapılacak.Rektörlük toplantı salonunda düzenlenen basın toplantısıyla maskot tanıtıldı.
Galatasaray Kulübü Başkanı Aysal'dan Alper ve Burak açıklaması
gol kralı futbolcusu olarak öne çıkan Burak Yılmaz ile ilgili açıklamalarda da bulunan Başkan Aysal, "Burak'a teklif geldiği takdirde alıcının bir çıta belirlemesi lazım. Galatasaray'ın hedefleri belli.
TUSKON Başkan Yardımcısı Coşkun: Hedefimiz olmalı, bahanemiz değil
Her insanın ölçeğine göre kendine maaş belirlemesi lazım. Çalışanı gibi kendine maaş koyması lazım. Şahıslarımız değil, şirketlerimiz zengin olacak. Yani işlerimiz kuvvetli olacak.
Akıllı telefondaki GPRS uygulaması gaspçıları ele verdi
İSTANBUL - Beyoğlu'nda, gasp ettikleri akıllı telefonun Genel Paket Radyo Servisi (GPRS) uygulamasıyla yer belirlemesi özelliğinden bihaber olan şahıslar, polisin bu uygulamayı kullanmasıyla yakalandı.
Askeri belge sızdırma davasında iddianamenin okunması tamamlandı
Amaçlarına ulaşmak için önceden strateji belirlemesi, örgütlenme şekli, üyelerinin niteliği, özellikle TSK bünyesinde örgütlenmiş olmasına dikkat çekilerek, "Türkiye ve KKTC’de geniş bir yapılanmasının bulunması, kurulan hiyerarşik ilişkinin en ince detayına kadar
Bayram Otel'de konaklayan uzmanlar: Otelde inceleme yapmadık
binalar listesinde Bayram Oteli'nin bulunmadığına dikkati çeken Gözmen, "Binalarda inceleme yaparken ekiplerin dışarıdan bakarak binaların hasar durumunu belirlemesi söz konusu değildir. 3 kişiden oluşan yaklaşık 50 ekip mahallelerde dolaşarak hasar tespit çalışması yaptılar.
Akil İnsan Hülya Koçyiğit: Heyette olmaktan pişman olmadım
Mümkünse bunun meclisteki partilerin ortak belirlemesi gerekiyor." "CİDDİ ENVANTERLER OLUŞUYOR"Yaptıkları toplantılarla ellerinde ciddi envanterler oluşmaya başladığını dile getiren Arıboğan, "Yüzlerce insanla görüşüyoruz.
Kırıkkale Valiliği, yemekhanesinde ekmek israfını önlemek için çalışma başlattı
Ekmek israfının önlenmesi için neler yapılması gerektiğine de değinen Belen, “Önce hanelerin evlerine alacağı ekmeği iyi belirlemesi gerekiyor. Bunu belirlemek için öğünlerde yenilen yemekleri önceden bilmek ve kaç kişiye yönelik yapıldığını bilmek yeterlidir.
Manyaslı STK'ler çözüm sürecine destek için biraraya geldi
Katılanların, oturacakları masaları kurayla belirlemesi dikkat çekti. Platform adına açılış konuşması yapan Serhat Kandemir, iki yıl önce dört derneğin biraraya gelip istişare ederek platform kurduğunu söyledi.
Kore yarımadasındaki gerginlik kimin işine geliyor? (Haber-Analiz)
Öte yandan Japonya ile tartışmalı adalar krizi yaşayan Çin’in, Kuzey Kore konusundaki tavrı da yeni Çin yönetiminin dış politikasının şeklini belirlemesi açısından önemli ipuçları verecek. Yeni Çin yönetimi, Japonya ile yaşadığı krizin ve Güney ile Kuzey Kore arasındaki krizde de ABD’nin arka planda olmasını istemiyor.
Le Pen Cihan'a konuştu: Türkler herkesin çıkmak istediği AB’ye niçin girsin?
Le Pen özel kuruluşların dini sembollere karşı kendi sınırlarını belirlemesi gerektiğini belirtti. Bunun için 2004’te okullardaki laiklik uygulamasıyla ilgili çıkarılan yasanın genişletilmesinin yeterli olacağını sözlerine ekledi.
Gündoğdu: Hükümetten 12 milyon imzayı işleme koymasını bekliyoruz
kadınlarının, isteyenin Nazlı Ilıcak gibi isteyenin Merve Kavakçı gibi çalışma eğitim sağlık siyaset, başını örtme ya da örtmeme haklarını özgür iradesiyle belirlemesi gerektiğine inanıyoruz.” Gündoğdu, Kocaeli'ndeki programının ardından Bursa'ya hareket etti.
Ahmet Çalık: Ülkelerin gelişebilmesi için iyi yönetilmesi lazım
Batı'nın yeniden bir diriliş peşinde olduğunu belirten Boyner, Türkiye'nin ABD ve AB arasındaki ticari gelişmelerde önümüzdeki dönemde pozisyonunu iyi belirlemesi gerektiğini belirtti.Doğu'nun değer oluşturmada öne geçtiğini anlatan Ümit Boyner, bunun yanında da değişik bir müşteri dönüşümü yaşandığını belirtti.