belirlemiş

A2 Milli Takımı, Slovakya ile karşılaşacak
FIFA'nın belirlemiş olduğu tarihlerde tek devreli lig usulüne göre oynanan müsabakaların sonucunda, gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar yarı finale yükselecek. Tek maçlı eliminasyon sistemine göre oynanacak yarı final ve final maçları sonrasında şampiyon belirlenecek.
Çin’in yolsuzluk mücadelesinde ‘dış mihrak’ adı bile geçmiyor! (Haber- İnceleme)
Devlet Başkanı Xi, yolsuzlukla mücadele gündemini birinci sıraya koymuş, bunu önümüzdeki 10 yılda en büyük milli hedef olarak belirlemiş ve “sıfır müsamaha” sloganıyla yolsuzlukların üzerine kararlılıkla gidileceği mesajını vermişti.
Mut'ta, zeytinyağında fiyat artışı üreticileri sevindirdi
Dolayısıyla da fiyatını Ege Bölgesi belirlemiş oluyor ifadesini kullandı. (CİHAN)
MÜSİAD: Taşımacılıkta yabancı sektörün payı sürekli artıyor
“Kalkınma ajansları ve meslek örgütleri, Türkiye’nin hangi bölgesinden hangi ülkeye, hangi mal taşınacak ve bu taşıma sırasında hangi taşıma modu kullanılacak belirlemiş durumda. Türkiye’nin ihracat sıralamasında ilk üçte yer alan Bursa için hepimize görev düşüyor.
Destici: Milletlerin en önemli ögesi gençliktir
Aidiyet duygusunu kazanmış, kendisine bir hedef belirlemiş, bulundukları ülkelerin geleceğini kendine dert edinmiş ve kendisini çağın ilimleriyle donatmış bir gençliğin muteber ve muvaffak olmaması mümkün değildir.
Ahmet Kavalcı: Fernandes'e imza parası vermek istemiyoruz
Ancak kulübünün belirlemiş olduğu satış opsiyonundaki rakamı da vermek istemiyoruz." Ahmet Kavalcı, milli takımlardan dönen oyuncuları tebrik ettiklerini de ifade etti. Kavalcı, ilerleyen zamanlarda milli takıma daha çok fazla oyuncu vermek istediklerini sözlerine ekledi.
Nüfus ve tapu memurları, çete kurup sahipsiz gayrimenkulleri satmış
beri işlem görmemiş ‘sahipsiz’ tapuları ile malikleri ölmüş, yurt dışında olan ya da vatandaşlıktan çıkartılmış şahıslara ait gayrı menkulleri tek tek belirlemiş. Ardından nüfus müdürlüğündeki çete üyeleri devreye girmiş.
MHP’li Vural: Türkiye artık bunları aşabilecek noktaya gelmelidir
Genelkurmay Başkanlığı bunun 1 Mart olmasını hangi ihtiyaca göre belirlemiş? Genelkurmay Başkanlığı’nın bu ifadelerinin siyasi amaç taşıyor noktasında değerlendirilmesini her şeyden önce Genelkurmay Başkanı’nın açıklaması gerekir.
Aksaray Polis Meslek Yüksek Okulu yeni öğretim yılına başladı
Eğitimlerinin başarılı olması noktasında da Türkiye Cumhuriyeti Devleti Anayasası’nda belirtilmiş olan ilkelerin, hukukun belirlemiş olduğu sınırların içerisinde kalan, hiçbir ayrım gözetmeksizin 76 milyon insanımızın tamamını kucaklayacak, bizi biz yapan ortak değerleri önplana çıkartarak, aramızdaki
Marmaris’e yabancı dil eğitim kampüsü müjdesi
Böylece bütün öğrencilerimizi Avrupa Yüksek Öğretim Kurumu'nun belirlemiş olduğu B düzeyde lisans bilir düzeye getirmek istiyoruz. Bu konuda bugüne kadar kamu kurum ve kuruluşlarından yeterli destek göremediğim için üzgünüm.
Biga Ticaret Sanayi Odası Fuarı açıldı
Son on yıldır hızla ilerleyen bir tempoda olan Biga, kamu yatırımlarından nasibini alan ve 2023 vizyonunu belirlemiş bir şehirdir.” dedi. Fuarın açılış konuşmasını yapan Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, bu yıl festival ve fuar etkinliklerine Biga Belediyesi, Biga Ticaret
Saruhanlı’da mısır hasadı başladı
Şu anda TMO'nun belirlemiş olduğu 640 lira fiyatın, tüccarın belirlemiş olduğu fiyata göre daha makul ve karlı olduğunu çiftçilerimiz bilmeliler." dedi. Lütfiye köyünde 40 yıldır çiftçilik yapan Hasan Erişken de mısır birkaç gün önce tüccarlar tarafından 580 liradan alınırken hasat başlayınca hemen aşağıya
Okul kıyafetleri velilerin ve küçük esnafın tepkisini çekti
veli, bin 200 öğrencisi bulunan okulda çocuğunun eğitim aldığını belirterek, "Okul bu yıl için tek tip ama farklı renklerde ve çeşitlerde okul kıyafeti belirlemiş. Bunu ancak üç mağazadan temin edebileceğimizi okuldan söylediler.
Ahmet Atakan'ın ölüm sebebi 'beden travması'
Adana Adli Tıp Kurumu’ndan çıkacak detaylı raporu beklediklerini söyleyen gencin amcası Nevzat Atakan, “Doktorların belirlemiş olduğu gerekçe, kafada 4-5 santim derinlikte bir göçük oluştuğu ama neye dayalı olduğu bilinmiyor.
SBS okullar sıralamasına Yamanlar damgası
başarıların temelinde takım ruhu olduğunu söyleyen Sebahattin Kasap, her türlü teknolojiyi planlı bir şekilde kullanan sahasında uzman öğretmenler, hedeflerini belirlemiş öğrenciler ve eğitime önem veren veliler sayesinde Yamanlar'ın Türkiye’nin en başarılı okulları arasında yer aldığını söyledi.
Açıkgöz: AK Parti ile milletin iradesi gerçek anlamda temsil edilmeye başladı
milletimizin büyük desteği ve duası ile kurulan AK Parti, aradan geçen süre içerisinde yine milletimizin devam eden destek ve duası ile 12 yıldır milletimizin belirlemiş olduğu istikamette yürüyerek ülkemizde hem demokratikleşme alanında hem de yapmış olduğu hizmetlerle adeta yeni bir çağ açmıştır.
Fatih Projesi Brezilya’da tartışıldı
Ülkemiz bu yüzyıl için büyük hedefler belirlemiş ve bu hedeflere ulaşmak için her alanda olduğu gibi eğitim alanında da birçok proje uygulamaya koymuştur. Bu projelerin en önemlilerinden birisi de Fatih Projesi’dir.
Slaven Bilic: Rakiplerimize karşı tehditkar olmalıyız
Takım içerisindeki hiyerarşiyi de belirlemiş olacağız. Kaptan ilk 11’de bulunanlardan biri olmalı. Yedek kulübesinden tayin edemezsiniz. Oynamak elbette tek başına yeterli değil; ancak önemli bir sebep.
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası üniversite kuruyor
Şehirde sektörde faaliyet gösteren 75 firma temsilcisiyle bir araya geldiklerini anlatan Burkay, “Bursa’ya yeni bir vizyon belirlemiş, uzay ve havacılık sanayinin merkezi Bursa olmalı demiştik. Çünkü, bir kentte otomotiv varsa çok şey vardır.
Türkiye'nin ilk ayçekirdeği hasadı başladı
2 bin 100 dekar ayçekirdeği’nin hasadının 250 işçiyle 25 gün sürdüğünü, Ziraat Odasının belirlemiş olduğu günlük amele yevmiyesi olan 30 TL gündelik verdiklerini belirtti. (CİHAN)
Mersin'de uluslararası organizasyonlara konaklama engeli
Şu anda Avrupa'nın ve dünyanın birçok ülkesi Mersin’i ılıman iklimi ve dev tesisleri nedeniyle kamp yeri olarak belirlemiş durumda. Bunları bizim fırsata dönüştürmemiz lazım." şeklinde konuştu.
RTÜK Başkanı Dursun: 146 bin liralık cezanın Gezi ile ilgisi yok
Cezanın miktarını da yasada belirlemiş bulunuyor. 4207’den dolayı verdiğimiz cezanın Gezi Parkı ile ilişkilendirilmesi en basit ifade ile iyi niyetten uzak bir değerlendirme.” ifadesini kullandı.
Manisaspor Kemal Özdeş ile anlaştı
Önümüzdeki sezonun da geçen sezon gibi kulübün belirlemiş olduğu temel felsefeye uygun bir şekilde ve beklentiler doğrultusunda geçeceğini ümit ettiklerini belirten Hasgör, “Biz çok umutluyuz, ilk günkü gibi umutluyuz.
Bakanlık’tan ‘şakayık çiçeği’ tepkisi
Yönetim kurulu da ön elemenin ardından 4 çiçeği yani şakayık, yabani karanfil, yabani menekşe ve papatyayı belirlemiş ve üyelerin onayına sunmuştur. 9 kişilik yönetim kurulu bu 4 çiçek arasından kriterlere en uygun olanının şakayık olduğunu belirleyerek ilan etmiştir.
"Madımak’ı bahane edip Başbağlar’da milleti birbirine kırdırmak istediler"
PKK bir hedef belirlemiş. Dümdüz bir yoldan gidiyor. Nihayeti devletleşmek ve Türkiye'yi parçalamaktır.”"ARTIK ÇÖZÜM SÜREÇLERİ, MÜZAKERELER İLE AVUTULACAK DURUMDA DEĞİLİZ"
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal: Tek aday olmaktan dolayı mutlu değilim
dedikodulara, söylentilere kulağımızı kapatıp, iki deneyimli Galatasaray aşığı olarak, iş bölümümüzü yapmış, hedefimizi, sorumluluk ve yetkilerimizi çok net belirlemiş olarak yolumuza devam ediyoruz. Galatasaray’a karşı en önemli sorumluluğumuz da budur.
Afrika’daki Sahel’e yardım sözünün 3'de biri yapıldı
Gelişmiş ülkelerin Sahel bölgesi için BM’nin belirlemiş olduğu 1 milyar 700 milyon dolarlık maddi yardıma verdikleri destek sözünün ise ancak 609 milyonunun (yüzde 36) karşılanabildiğini kaydetti. Çad, Moritanya, Mali, Senegal, Burkina Faso, Nijer gibi ekonomik yönden sıkıntı yaşayan bölgedeki ülkeleri kapsayan Sahel’de geçen yıl yaşanılan kuraklık nedeniyle
LYS adaylarına eğitimci uyarısı: Konu açıklarınızı kapatın
Tercihlerinizle bir anlamda hayat biçiminizi de belirlemiş oluyorsunuz. Sizi yarı yolda bırakacak bir mesleği seçmeyiniz. Unutmayalım! Şu an seçtiğiniz bir meslek, okulu bitirdiğinizde işe yaramayabilir.
Muğla Üniversitesi’nin maskotunun ismi ‘Bilgecan’ oldu
MÜ, dokuz ay süren çalışma sonunda nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağasını maskot olarak belirlemişti. Türkiye'deki 107 devlet üniversitesi arasında ilk defa MÜ, profesyonel bir şirketle çalışarak kendi maskotunu tasarlattı.
Kayıp avukat davasında karar çıkmadı
Soruşturma başlatan polis, cep telefonunun son olarak Uşak'tan sinyal verdiğini belirlemiş ve daha önce yanında sekreter olarak çalışan, evlendikten sonra Uşak'a yerleşen C.Y. (21), kocası E.Y.
Sakarya’da su kalitesi anlık incelenecek
Keleş “Mobil laboratuvar Sağlık Bakanlığımızın belirlemiş olduğu kriterlere uygun olup olmadığını yerinde ölçüp, raporlayabilecek, Dünya Sağlık Örgütü standartlarında malzemeler kullanarak bu sistemi kurduk.
Deniz Akkaya'ya, hakaret suçundan para cezası
İstanbul Aile Mahkemesi'nin velayeti annesine verdiği kızını kendisine göstermediğini iddia eden Önbilgin'in başvurusu üzerine mahkeme görüş günleri belirlemiş, ancak çift çocuk teslimi sırasında tartışmaya başlamıştı.
Kültür Şöleni’nin son gününde ziyaretçi akını
Ürünü benim belirlemiş olduğum fiyatın altına aldılar." diye konuştu. Öğrenciler, şölenin son gününde Bozyaka Yamanlar Koleji’ni ziyaret ederek, burada öğle yemeği yedi. Öğrencileri, kolejin mütevelli heyeti ve yöneticilerinden oluşan kalabalık bir grup karşıladı.
Öğrencilerden kıran kırana pazarlık
Ürünü benim belirlemiş olduğum fiyatın altına aldılar." diye konuştu. (CİHAN)
Rusya liginin son haftasında 7 kritik karşılaşma oynanacak
Takımı belirlemiş olacak.Terek takımı Avrupa Ligi için mücadele edecekken rakibi Krılya Sovetov ise kümde kalmak için ter dökecek. Aynı şekilde Dinamo Moskova Avrupa için rakibi Volga kümede kalmak için sahaya çıkacak.
BTK, ‘baz istasyonları zararsız’ dedi
000 Volt/Metre olduğunu belirlemiş ve buna göre baz istasyonları için sınır değerin 40 Volt/Metre olarak uygulanmasını tavsiye etmiştir.”Prof. Dr.
RTÜK Başkanı: Alkollü içeceklerin mozaiklenmesi ile ilgili bir düzenleme yok
Yine yasa koyucunun belirlemiş olduğu müeyyide ilkelerini uygularız. Bu uyarı, para cezası, idari tedbir vs. olur. Dolayısıyla söz konusu ettiğiniz programla ilgili bizim şimdiye kadar birkaç müeyyide uyguladık.
Bal ormanında inceleme yapıldı
Bugünden de süreyi belirlemiş olacağız. Ardından da hazırlanan projeyi Ankara’ya sunacağız. Temmuz, Ağustos aylarında da toprak işlemesinin bitmesi gerekiyor.
1. Kademe Antrenör Kursu Bursa’da başladı
Uzun’nun eğitim kurulu genel çalışma ilkeleri konulu sunumu ile başlayan kurs, Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu ve eğitim kurulunun belirlemiş olduğu öğretim elemanlarının verecekleri temel ve uygulamalı eğitim dersleri ile devam edecek.
MÜSİAD ile Uludağ Üniversitesi işbirliği yapacak
MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni, üniversite ve sanayi işbirliğinin, 2023 yılında dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girme hedefini belirlemiş bir ülkede isteğe bağlı bir tercih değil, zorunluluk olduğunu ifade etti.
Davutoğlu: Gazze ziyareti konusunda bir kriz çıkartmaya çalışmamak lazım
Açıklamanın içinde Sayın Kerry, ‘‘nihai olarak kendi takdirleridir ifadesi var bunu da söyledim’’ dedi bana, ama basın tek bir cümleyi alıp manşete çıkartınca o belirlemiş oldu yaklaşımı. Ben bu tür açıklamalardan kaçınılması gerektiği hususunu kendisi ile paylaştım.
Kahramanmaraş el sanatlarını sempozyumla tanıtıyor
El sanatları yaşadıkları yörenin özelliklerini yansıtarak, halkın içinde mayalanmış, halkın kültürle yapısını belirlemiş ve yaşadığı toplumun dokusunu meydana getirmiştir.” dedi. Kültür evrenselliğinin bilim, deney ve gözlem yoluyla tanımlandığını anlatan Akpınarlı, çağdaşlaşmanın temelini kültürün oluşturduğunu, dondurmasıyla, tarhanasıyla
İŞKUR, Milli Eğitim ile el ele verdi öğrencileri bilinçlendirmeye başladı
Son olarak ise meslek seçmek, yaşama biçimini seçmek demektir diyen Bulut, “Mesleğimizi belirlerken gelecekteki yaşamınızın birçok yönünü belirlemiş oluyorsunuz. Mutlu bir gelecek için mesleğinizi iyi belirleyin.
Soylu: Türkiye açısından çok önemle değerlendirilmesi gereken çağrıdır, sonuçtur
Hedefini iyi bir şekilde belirlemiş. Milletiyle de mutabakat içerisinde. Neyin olduğunu tanımladık. Bütün millet tanımladı.
"SPD ve Yeşiller hükümeti kurulursa çifte vatandaşlık meclisten geçer"
Bu oran Almanya genelinde seçim hakkını kullananlar gibi yüzde 60’lara çıkarsa, Türkler seçimlerin kaderini bile belirlemiş olur” ifadelerini kullandı. BÜYÜK KOALİSYONDA ÇİFTE VATANDAŞLIK İMKANSIZ GİBİ
Bakan Yıldırım: Bu bayrak sonsuza kadar dalgalanacak
Erzurum, bu milletin yol haritasını belirlemiş kentler arasındadır. Elbette 'hiç ders alınsaydı, tarih tekerrür eder miydi' diye düşünebiliriz. Ama Erzurum'un kararlılığı Türk milletini güven kaynağıdır.
THY geçen yıl karını 60 kar artırdı
yıla büyük başarılar sığdırarak dünya havacılığının parlayan yıldızı haline gelen Türk Hava Yolları önümüzdeki on yıl için de kendisine iddialı hedefler belirlemiş ve bu hedefleri yakalamak için çalışmalarına hız vermiştir.
Doğuya yatırım için gelen işadamı bürokratik engellere takıldı
000 TL bedel belirlemiş olup, bu bedeli yüksek bulduğu için muhtar arsayı almaktan vazgeçmiştir. Bunun üzerine firma olarak biz de söz konusu arsayı belirlenen bu fiyattan satın almak istediğimizi Mal Müdürlüğüne bildirdik.
Türkiye’de geçen yıl 2 cüzzam hastası tespit edildi
Hastalık 1981 yılında Dünya Sağlık Örgütü'nün belirlemiş olduğu MDT tedavisi ile yapılır. MDT üç ilaçtan oluşur, ilaçlar Sağlık Bakanlığımız tarafından hastalara ücretsiz verilir. Kesin tedavisi olan bir hastalıktır.
Müsteşar Habip Soluk: Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesi yavaşladı
güzergah projesinin yapıldığını anlatan Habip Soluk, “Bu projenin konumuna göre belediyeyle de ortak görüşerek, bizde belirli olan garın yerini bir daha belirlemiş olacağız.” diye konuştu. "HIZLI TREN’İN GELMESİ BİRAZ SARKACAK"