belirlemiştir

Üst Kurul: İbrahim Kızıl, yeniden aday olarak tüm kamuoyunu yanılttı
2014 olarak yeniden belirlemiştir. Basında yer alan bazı haber ve bilgilerde yeni yapılan üye kayıtlarıyla birlikte, önceden 929 olan kulüp üye sayısının, bir anda bin 449’a ulaştığı anlaşılmıştır. Yeni yapılan üyeler arasında yeni oluşumda yer alacak kişi sayısı 55 kişi iken, diğer 450 yeni üyenin kimler olduğu bilinmemektedir.
Egemen Bağış: Sert çıkışlarımız aslında o raporların tonuyla alakalıdır
Ama bu raporun objektif olması da bizim tepkilerimizin de tonunu belirlemiştir." dedi. AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ankara’daki görev süresi dolan AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Jean-Maurice Ripert'in onuruna bir veda yemeği verdi.
Shareton Oteli hakkında mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi
Anayasamız, kıyıların, devletin hüküm ve tasarrufu altında olduğunu ve kullanılmasında öncelikle kamu yararı gözetilmesi gerektiğini belirlemiştir. Bu yapılaşma ile kıyı, toplumun kullanmasına kapatılmakta ve kamu yararı yok sayılmaktadır.
Türkeş: Bir önceki tezkere ile şimdiki tezkere arasında dağlar kadar fark var
Partimiz dış politikalarla ilgili meselelerde kısır siyasal hesaplardan uzak bir tavır belirlemiştir. Biz hep doğru olanı yaptık ve söyledik. Bundan sonra da özür dileyecek değiliz.
Bülent Arınç'tan 'paket eksik' eleştirilerine cevap: Bizi takip edin
Kılık kıyafet yönetmeliğinde ayrık tutulabilecek yerleri Sayın Başbakanımız belirlemiştir, bu görüşmeler sonucunda bazı hassasiyetler dikkate alınarak yapılmış bir konuşmadır. Bence de çok yerindedir.
Gül: Ortadoğu'daki algılar yeni gerçeklere uyarlanmalı
Tarihte ilk kez, Irak’ın demografik yapısı siyasi sistemini belirlemiştir. Bu durum, hem Irak içinde yeni dengeleri, hem de yeni dış politika önceliklerini beraberinde getirmiştir. Bu, aynı zamanda bölgesel jeopolitiği değiştirmiştir.
Başbakan Erdoğan'dan 30 Ağustos mesajı
Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığı ve kahraman askerimizin şehadet bilinci sayesinde zaferle sonuçlandırılan Büyük Taarruz, ülkemizin adeta kaderini belirlemiştir. Nitekim 30 Ağustos zaferi neticesinde Türkiye, adeta bir uçurumun kenarından dönmüş, işgalden kurtulmuş; kendisine yeni ufuklar, büyük hedefler çizerek geleceğe
Bozdağ: Mısır'da darbe Ahmet Şefik'e de yapılsaydı tavrımız değişmezdi
hukukun çizdiği çizgiler içerisinde pozisyonunu belirlediğinin altını çizen Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "AB'nin ortaya koyduğu değerler ekseninde pozisyonunu belirlemiştir. Biz AB değerlerini ülkemize kazandırmak için mücadeleler verdik, vermeye devam edeceğiz.
Bozdağ: İhsanoğlu bu zulüm karşısında istifa etseydi bunun yansıması olurdu
yapılan açıklamada, Abdullah Öcalan’ın konumun değiştirilmesini talep ettiğini hatırlatması üzerine Bozdağ, şöyle konuştu: "Öcalan’ın konumunu mahkeme kararı belirlemiştir. Şuanda mahkeme kararı ile hükümlüdür ve cezası infaz edilmekte.
Erdoğan: Türk esnafı her zaman yağmacılığın ve şiddetin karşısında olmuştur
Son olaylarda da esnaf Türkiye'nin, istikrar ve güven ortamının hedef alındığını görmüş bu eylemlere karşı net şekilde tavrını belirlemiştir" diye konuştu. Erdoğan, "Bizim vazifemiz güvenliği tesis etmektir, asayişi, istikrarı tesis etmek, engelleri kaldırmak yolları açmaktır.
‘Aile hekimleri nöbet tutmaya başlarsa sağlıkta vatandaş memnuniyeti biter’
başında yayınladığı yönetmelikle aile hekimlerine hangi şartlarda hastanelerde nöbet tutturulabileceğine dair kriterleri ayrıntılı ve şeffaf bir şekilde belirlemiştir. Oysa son yönetmelikle önceki açık kriterler ortadan kaldırılarak, muallak cümlelerle eksik bir şekilde yapılan düzenleme hatalı olmuştur.
Tunus Cumhurbaşkanı TBMM'de konuştu
Atatürk aslında sadece ülkenizde yeni bir siyasi sistem kurmamıştır, aynı zamanda bilmeden bağımsızlığından bugüne kadar Tunus'ta egemen olan sistemi de belirlemiştir. Modern Tunus'un kurucusu, lideri El Habib Burgiba Atatürk'ü kendisine, hem şahsiyet olarak hem de düşünce olarak örnek almıştır.
Feridüddin Attar’ın ‘Pendname’si yeniden okuyucu ile buluşuyor
O, bu eserle bir taraftan ideal bir mümini resmederken; bir taraftan İslam gençlerine model belirlemiştir. Diğer taraftan da topluma Kur’an ve sünnetlerden süzdüğü İslam ahlakını derli toplu bir halde anlatmıştır.
Teknoloji sayesinde polis olayları artık daha kolay aydınlatıyor
incelemiş, daha sonra genç kızın cenazesine katılan kişilerden biri olan Richardson’un çizmeleriyle, olay yerindeki izlerin birbiriyle uyumlu olduğunu belirlemiştir. Bu olaydaki delillerin tamamı, yukarıda da bahsedildiği üzere ayakkabı izi, bu izin yakınında bulunan kan lekeleri ve üzerine kan bulaşmış bir el izidir.
Afşin-Elbistan havzasına 12 milyar dolarlık yatırım yapılacak
Türkiye günümüzde maden çıkarma üzerine değil, onu son mamul düzeyine getirme stratejisini belirlemiştir. Malatya'da sadece demir değil önemli mermer yataklarımız da var. Akçadağ'daki mermer yatakları bunun bir örneği.
Hüseyin Çelik: İçişleri Bakanlığı ve Genelkurmay arasında protokol yok
Kanun bunu belirlemiştir. Bu kanuna bağlı olarak bu bir yönetmelik halinde olabilir bir genel esaslar olarak ortaya konabilir. İçişleri Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ile böyle bir çalışma yapıyor.
Merdiven altı üretimi çiğ köfteye dikkat
veren maddeler kullanan, çok sayıda merdiven altı çiğ köfte üreticilerine dur demek için kısa bir süre önce harekete geçmiş ve çiğ köfte standartlarını belirlemiştir. Üreticiler artık bu kapsamda oluşturulan ‘Çiğ Köfte Kriteri’ne ayak uydurmak zorunda kalacaklar.
Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu basın ödülleri belli oldu
yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Basın Teşvik ve Vefa Ödülleri kapsamında jüri heyeti bu sene de toplanmış ve ödüle değer görülen kişi ve kurumları belirlemiştir." 34. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu Basın Teşvik ve Vefa Ödülleri Töreni'nin, 29 Mart Cuma günü saat 10.
Otomotiv ihracatçıları rotayı Mısır'a çevirdi
Geçtiğimiz yıl yaklaşık 17 milyar dolarlık bir ihracat gerçekleştirmiş olan OİB, 2013 hedefini ise 20 milyar dolar belirlemiştir” ifadelerini kullandılar. OİB’in pazar yelpazesinin en büyük bölümünü yüzde 68’lik payla AB ülkelerinin kapladığını dile getiren UİB yetkilileri, “Avrupa’da yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeni ile
'Türkiye ile ticaretimizi iki katına çıkarmanın çalışmasını yapıyoruz'
fırsatları için dünyayı gözden geçirmiştir ve yapılan pek çok araştırma sonrasında Türkiye'yi, ticaret ve yatırım bakımından en yüksek 7 ülkeden biri olarak belirlemiştir. Bunların arasında Avrupa'daki tek ülke, Türkiye'dir.
‘Eve Dönüş: Sarıkamış 1915’ vizyona giriyor
Bir fabrikada işçi olarak çalışan Bahar’ın geleceğiyle ilgili bambaşka hayalleri varken, ailesi onun kaderini çoktan belirlemiştir. Suskun bir anne, emekli bir baba ve işsiz bir ağabeyin arasında sıkışıp kalan Bahar, kurtuluşu çok iyi bilmediği bir dünyada aramaktadır.
DÜZELTME - Hamzaçebi: İngiltere örneği ile Türkiye örneği benzemiyor
Hükümet İngiltere örneğinden farklı bir yöntem belirlemiştir. Tabi ki İngiltere’deki yararlanılması gereken bir tecrübedir. O görüşmeleri yürütenler, İRA'nın siyasi kanadı ile bu görüşmeleri yürütmüşlerdir.
Hamzaçebi: İngiltere örneği ile Türkiye örneği benzemiyor
Hükümet İngiltere örneğinden farklı bir yöntem belirlemiştir. Tabi ki İngiltere’deki yararlanılmaması gereken bir tecrübedir. O görüşmeleri yürütenler, İran’ın siyasi kanadı ile bu görüşmeleri yürütmüşlerdir.
BTK: Bursa’daki baz istasyonları ölçüldü, tehlike yok
Kurumumuz, Türkiye’deki baz istasyonları için bu limit değeri 4 kat aşağı çekerek her bir baz istasyonu için uygulanan limit değeri 10 Volt/metre olarak belirlemiştir. Kurumumuzca güvenlik mesafesine uygunluğu sağlanan baz istasyonlarına güvenlik sertifikaları düzenlenmekte, hizmete geçen baz istasyonlarının daha sonra denetimleri
Diyarbakır polisine büyük ödül
futbol olduğunun vurgulandığı açıklamada şöyle denildi: “Müsabaka galibini sadece skor üstünlüğü belirlememiş, müsabaka boyunca aldığı fair-play puanları belirlemiştir. Turnuvada dereceye giren takımlara ödül olarak bilgisayar, forma, eşofman, spor ayakkabısı ve çeşitli hediyeler verilecektir.
AK Parti Samsun İl Başkanı Köktaş: Herzaman seçim olacak gibi hazırlıklıyız
Son 10 yılda Türkiye'nin dünya liderliğine yükseldiğini dile getiren Başkan Köktaş, "AK Parti iktidarının rotasını millet belirlemiştir. AK Parti iktidarı dışarıdan dayatmayla, ısmarlamayla, hükümet programlarıyla iktidara gelmiş bir iktidar değildir.
"Medresetüzzehra Üniversitesi artık kurulmalı"
Üstad Hazretleri'nin eğitim felsefesinin esaslarını İslam'ın özünü oluşturan Kur'an'ın 4 temel unsuru olarak belirlemiştir. Bunları Üstad'ın Kur'an tefsirinden çıkarabiliriz. Tevhit, nübüvvet, haşir ve ibadettir.
İzmir esnafı Ahilik Haftası'na hazırlanıyor
derece önemli bir rol oynamış, sanat ve meslek yönleriyle toplumun ekonomik yapısını hazırlarken ahlaki yönüyle de devlet yapısının temel niteliklerini belirlemiştir." diye konuştu. Tarihten bu yana pek çok devlet büyüğünün ahi ocağından yetiştiğine dikkat çeken Mutlu, "Ahi teşkilatları, içinde bulundukları toplumların sosyal ve kültürel gelişimlerine
AK Parti İl Başkanı Akay: Protestocular Büyükşehir'in araçlarıyla getirildi
00’de yaptığı toplantıyla belirlemiştir. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bir temsilcisinin de aralarında bulunduğu bir komite tarafından hazırlanan program üzerine AK Parti’yi sorumlu tutmanın mantıki bir izahı, gerekçesi olamaz.
Makro Market, yıl sonunda 1.1 milyar ciro hedefliyor
Makromarket istikrarlı ama sağlam bir büyüme stratejisi belirlemiştir. Bugüne kadar faaliyet göstereceğimiz illeri seçerken bunu dikkate aldık. Büyükşehirleri öne koyuyoruz.
MHP'li Ayhan: AK Parti, Gül'e mahalle baskısı uygulamaya başladı
Diğer partiler adayları teke indirirken, MHP 5 adayla il başkanlarını ve yönetimlerini belirlemiştir.” (CİHAN)
Medical Park Antalyaspor kombine kart satışları başladı
fiyatlarını, profesyonel takımımızın ihtiyaçlarını, Akdeniz Üniversitesi Stadyumu tribün kapasitesini ve mevcut ekonomik durumu değerlendirmeye almak suretiyle belirlemiştir." denilirken, şu ifadelere de yer verildi:
Çelik: Loğoğlu, 'ciddi ve inandırıcı bir muhalefet eksikliğini' göz önüne serdi
çalışma ile 'tutuklu gazeteci' olarak nitelendirilen isimlerin meslekten olmadığını; sayılan isimler arasında sadece 6 kişinin basın kartı sahibi olduğunu belirlemiştir. Ayrıca yargılama süreçleri ve listedeki isimlerin aldığı hükümler ile isnat edilen suçlar dikkate alındığında, listedeki hiç bir ismin, gazetecilik faaliyeti üzerinden
Seçici kurul, Uludağ Üniversitesi'nin yeni sloganlarını belirledi
Seçici kurulumuz beş sloganı belirlemiştir. İlk beş dereceye giren sloganların öğrencilerimize ve şirket personelimize ait olması bizi son derece mutlu etmiştir. Dereceye giren öğrencilerimizi ve şirket personelimizi kutluyoruz ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.
GSM Ruhsat Komisyonu Vopak’a olumsuz görüş bildirdi
Dolayısıyla komisyon Vopak için kullanılması istenen sağlık koruma bandı 40 km olarak belirlemiştir.” diye konuştu. (CİHAN)
TARSİM, çiftçinin yüzünü güldürdü
Diğer taraftan, konsürüsyonda yüzde 86, teknik donanımda yüzde 75 ve plastik cam örtü gibi ürünlerdeki hasar oranlarını da yüzde 87 olarak belirlemiştir. Bu hasar oranları üreticimize aynen verilmiştir.
Budak: Bossa’da işçilere rağmen sendika içi işlere müdahale edilmiştir
şimdi ödeme güçlüğü içine girdiğini savunan Rıdvan Budak, “Bossa kredi borçlarını ödeyebilmek için ikramiye yükünden kurtulmayı öncelikli hedefi olarak belirlemiştir. Bu nedenle ikramiyelerin tümüyle kaldırılmasını hedefleyen bir çalışma içine girmiştir.
İnşaat mühendisleri Adana'da genel kurula hazırlanıyor
Abdullah Bakır, “Demokratik meslek örgütü olarak İMO, her zaman olduğu gibi bu dömende de önemli bir demokrasi örneği sergileyerek adaylarını önseçimle belirlemiştir. Önseçim demokrasi iddiasındaki örgütümüze yakışmıştır.
Özel Mahmut Bayram İlköğretim öğrencileri Londra'da İngilizce yarışmaya katıldı
Okul yetkilileri, "Grubumuzun genç beyinleri, gelişmiş ülkelerin seviyesine ulaşmak için kendilerine güzel hedefler belirlemiştir. Çalışma azmini ve karakter gelişimini olumlu etkileyen yurtiçi ve yurtdışı gezilerimiz, eğitim öğretim yılının başında belirlenmiş yol haritası takvimine göre devam
CHP, Karaelmas Üniversitesi’ne 'Bülent Ecevit' isminin verilmesini önerdi
düzeyde katkı yapabilecek araştırmacı, sorgulayıcı, yaratıcı, üretken, girişimci, rekabetçi, sosyal yönü gelişmiş, yurtsever bireyler yetiştirmek” şeklinde belirlemiştir. Üniversitenin bu misyonu, ülkemizin yetiştirdiği büyük devlet ve siyaset adamı olan ve Başbakan olarak ülkemize büyük hizmet veren rahmetli Bülent Ecevit’in de
Silvanlı öğrenciler akıllı tahtayı sevdi
Okulumuz, Silvan’da birçok ilke imza atarak, hedefini yüzde 100 başarı olarak belirlemiştir.” dedi. (CİHAN)
Hasan Yener: Maçın sonucunu Cüneyt Çakır’ın belirledi
Çakır vermediği verdiği kararlarla maçın sonucunu belirlemiştir.” HİÇ BİR MAÇA GİTMEYECEKLER Türkiye Futbol Federasyonu’nu (TFF) protesto için Fenerbahçe maçına gitmeyen Trabzonspor yönetimi, bundan sonra sadece deplasmanlardaki değil, kendi sahasındaki maçlara
“Türkiye’nin modeli Yeni Omanlıcılık değil”
Ekonomik menfaatleri için pragmatik değerlerle hareket edeceğini belirlemiştir.” ABD Dışişleri Enstitüsü eski direktörlerinden Peter Bechtold da Arap Baharı sözünü söyleyemediğini, bunun gazeteciler ve pek çok insan tarafından kullanıldığını, bunun da analitik olarak yanlış bir yere
DP, Türk kimliğini koruyan anayasa istiyor
Bu bağlamda, Atatürk milliyetçiliği Türkiye Cumhuriyeti devlet modelini belirlemiştir. Türk kimliğinin korunması gerekir.”KATILIMCILAR CİNDEN DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASINI İSTEDİ DP'nin Anayasa Çalıştayı’nda ayrıca katılımcılara, 'Bir sihirli lambaya sahip olsaydınız, sihirli lambadan çıkan cinden, ‘Anayasa’da hangi 3 şeyi değiştirmek isterdiniz?’
Kılıçdaroğlu'ndan Deniz Feneri e.V açıklaması
Sonucu, tahliyeleri adaletin gücü değil, gücün adaleti belirlemiştir.” (CİHAN)
Konya Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı Selvi: Birlik zamanı
Bu eylemler ve olaylar bölgemizde ülkeler arası ilişkiyi etkilemiş ve belirlemiştir. Şüphesiz dünya siyasetinde Ortadoğu hedefleri önemli bir yer tutmakta, büyük strateji üreten tüm büyük ülkeler kendi ilişkileri açısından bölgeye müdahale etmekte, terör örgütü PKK’dan kendi hedefleri açısından
Karaküçük: Kahramanmaraş, 2023 vizyonunun yıldızıdır
Elde ettiği ekonomik kazanımlarını, tecrübelerini, gücünü ve iradesini ortaya koyarak 2023’te nerede olmak istediğini belirlemiştir. Bir ülkenin ulusal hedeflerine ulaşması, büyümesi ve aynı zamanda bölgesinde ve dünya siyasetinde saygın ve sözü geçen bir devlet olması, onun kişi ve kurumları
Şahin: Karadeniz'i ilgilendiren projeler sahildar ülkelerin onayıyla yürütülmeli
girmesine bir dizi kısıtlama getirilmiş, bu kısıtlamaların hukuki çerçevesini ülkemiz tarafından titizlikle ve tarafsızlıkla uygulanan 1936 Montrö Sözleşmesi belirlemiştir. Bu anlayışla başta 'BLACKSEAFOR' ve 'Blacksea Harmony' gibi inisiyatiflerle, Karadenizin güvenliğinin pekiştirilmesi amacıyla sahildar ülkelerin işbirliğine de
"Özgürlükler terörle mücadeleye kurban edilirse teröristler kazanmış olur"
Anayasamız bunun koordinatlarını belirlemiştir” denildi. KRM dönem sözcüsü Aiman Mazyek açıklamasında, “Anti terör mücadelesi, özgülüğün, tamamen herşeyin izlendiği bir ortama kaymasına mal olmamalıdır.
Çevre ve Orman Bakanlığı: Aliağa'nın havası daha temiz
çerçevede, 2008’de başlatılan proje ile Çevre ve Orman Bakanlığı bölgedeki sanayici ve akademisyenlerle sık sık bir araya gelerek projeye ilişkin detayları belirlemiştir. Çevre ve Orman Bakanlığı ÇED ve Planlama Genel Müdürü başkanlığında ki bir heyet, sürekli olarak projenin çıktılarına ilişkin brifingler almış ve son durumu değerlendirmiştir