belmek

Ankaralı kadınlar, keçe kursunu sevdi
ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve El Becerileri Kursları’na (BELMEK) katılan emekli 117 kadın, turistik el sanatları ve keçe işlemeciliği eğitimi alıyor. Kadınların tasarım yeteneklerini geliştirdikleri kursta; keçeden nazarlıklar, kitap ayraçları, çanta, şapka, cüzdanlar, organizasyon işlerinde kullanılabilecek
Başbakan Erdoğan, BELMEK yıl sonu sergisinin açılışını yaptı
ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kavacık Subayevleri’nde bulunan Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (BELMEK)'nun yılsonu sergisinin açılışını yaptı. Başbakan Erdoğan’ın evinin yol güzergahı üzerinde bulunan BELMEK sergisini sürpriz bir şekilde ziyaret ederek açılışını gerçekleştirmesi, kursiyerler tarafından
Ankara Gönüllüleri Eğitim Derneği açıldı
Kadınlara yönelik birçok projenin Büyükşehir belediyesi tarafından uygulandığını bildiren Başkan Gökçek, bunların en öne çıkanlarının ise BELMEK’ler ile 22 ayrı yerde hizmet veren hanım lokalleri olduğunu kaydetti.
Emine Erdoğan: Kadın haklarında çığır açacak gelişmeler yaşandı
Ardından, BELMEK’te Türkiye birincisi olan el işlemeli bir örtü hediye edildi. Etkinlik, Funda Arar’ın verdiği konser ile sona erdi. (CİHAN)
Büyükşehir Belediyesi 18. Hanımlar Lokali’ni Çubuk'ta açtı
Çubuk’ta Aile Yaşam Merkezi, ardından BELMEK ve son olarak da Hanımlar Lokalinin hizmete açıldığını ifade eden Özden, ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve emeği geçenlere teşekkür etti.
BELMEK, Öğretmen Günü'ne özel resim sergisi açtı
ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) öğretmen ve kursiyerleri tarafından, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel olarak düzenlenen resim sergisi açıldı. Serginin açılışını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek birlikte yaptı.
Başkan Gökçek, Suudi Arabistan heyetine proje alanlarını gezdirdi
Konuk Bakan, Sincan Harikalar Diyarı’nda Gençlik Merkezi’nde basketbol ve futbol karşılaşmalarını izledi, Sincan Kültür Merkezi BELMEK Sergi Salonu’nda kursiyerlerin yaptığı yağlıboya ve gravür resimlere hayran kaldı.
BELMEK’ten el emeği göz nuru sergisi
ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve El Beceri Kursları’na (BELMEK) katılan yüzlerce kadın bir yıldır edindikleri bilgiyi, beceriyi, tecrübeyi sergiledi. Her biri birer sanat eseri değerindeki ürünler, BELMEK kurs yerlerinde ve bazı merkezlerde sergilenmeye başladı.
Başbakan Erdoğan: Çocukluğumda çamura bulandığım günleri arıyorum
Açılışta kullanılan dans kıyafetleri ise BELMEK kursiyerleri tarafından hazırlandı. Tarihin Dansı, Anadolu Dansı ve Çocuk Seğmen adlı folklor gösterileri belediyeye ait FOMGET grubu tarafından sunuldu.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadınlara her türlü desteği veriyor
Büyükşehir Belediyesi, Hanım Lokalleri, BELMEK, BELTEK, hobi kursları ve sığınma evleriyle sorunlara çare oluyor, kadına her türlü desteği veriyor. Kadınları kucaklayan hizmetleri titizlikle yürüten Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Selma Okuroğlu, Başkan Melih Gökçek’in göreve gelmesiyle birlikte eşi Nevin Gökçek’in
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek: Kadınlar olmasa biz erkeklerin halleri harap olur
2000-2011 yılları arasında sayısı 16’ya çıkan hanım lokallerinden faydalanan kadın sayısının 205 bine ulaştığını söyleyen Başkan Gökçek, BELMEK’lerden mezun olanların sayısının 180 bin, BELTEK’lerde bugüne kadar eğitim alan kadın sayısının ise 35 bin 432 kişi olduğunu belirtti.
Balıkesir Belediyesi'nin meslek edindirme kursları başlıyor
Balıkesir Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen Balıkesir Meslek Edindirme Kursları (BELMEK), ekim sonunda başlıyor. Dört merkezde verilecekkurslar, 16 dalda olacak.
BELMEK'li hanımların yılsonu sergisi açıldı
Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) kursiyerlerinin yıl sonu sergisi Zafer Çarşısı Sanat Galerisi'nde Nevin Gökçek tarafından açıldı. BELMEK kursiyerlerinin yıl sonu sergisine, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi, SOS Onursal Başkanı Nevin Gökçek ile beraber, Büyükşehir Belediye
BELMEK'li hanımlardan yıl sonu sergisi
Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) yıl sonu resim sergisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından açıldı. Metro Sanat Galerisi'nde, Başkan Gökçek tarafından açılışı yapılan resim sergisine Nevin Gökçek, belediye bürokratları ve çok sayıda davetli katıldı.
Başkan Özden, BELMEK kursunu ziyaret etti
Ankara'nın Çubuk ilçesi Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçede bulunan BELMEK kursunu ziyaret etti. İlçede ev kadınlarının boş zamanlarını değerlendirerek beceri kazanmaları ve meslek edinmelerini sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ücretsiz
Baba evine giden karısına kızdı, baldızını yaraladı
Kavganın büyümesi sonrasında kocasına kızan eş Daşdemir, Hasanoğlan Belmek Yapı Kooperatifi'nde oturan babası Fevzi Çakmak'ın evine gitti. Bu duruma sinirlenen koca Daşdemir, yanına iki arkadaşını da alarak kayınpederinin evine gitti.
Gökçek, Avrupalı konuklarına 21 yıllık belediye başkanlığının sırlarını anlattı
eşliğinde, üniversitelerle yapılan işbirliği sonucu işsizlere meslek edindirmeğe yönelik BELTEK kursları, Bayanlara sanat ve meslek kazandırmaya yönelik BELMEK kursları hakkında bilgi verdi. SOSYAL PROJELER VE YARDIMLAR
BELMEK kursiyerleri, Türkiye genelinde yapılan nakış yarışmasında tüm ödülleri kazandı
Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) kursiyerleri, Türkiye genelinde yapılan nakış yarışmasında tüm ödülleri kazanarak, büyük bir başarıya daha imza attı. MEB Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü ile Canavar Tekstil Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin işbirliğinde Türkiye genelinde belediyeler arasında düzenlenen
Pursaklar Aile Yaşam Merkezi'ni Başbakan Erdoğan hizmete açacak
Hanımlar lokali katında BELMEK kurslarına katılabilecek olan hanımlar, spor salonunda uzmanlar eşliğinde step, aletli jimnastik, aerobik yapabilecekler. Hanımlar, dinlenme salonunda dinlenip sohbet edebilecekler, sinema salonunda film izleyebilecek, toplantı düzenleyebilecekler.
Başbakan, Pursaklar'daki Aile Yaşam Merkezi'ni açacak
Hanımlar Lokali katında BELMEK kurslarına katılabilecek olan hanımlar, spor salonunda uzmanlar eşliğinde step, aletli jimnastik, aerobik yapabilecekler. Hanımlar, dinlenme salonunda dinlenip sohbet edebilecekler, sinema salonunda film izleyebilecek, toplantı düzenleyebilecek.