beltek

BELTEK'ten 12 yılda 104 bin kişiye meslek eğitimi
ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi tarafından 12 senedir yürütülen Teknik Eğitim Kursları (BELTEK) Projesi, binlerce kişiyi meslek sahibi yaptığı gibi pek çok insana iş imkanı sunuyor.
OSTİM'i şahlandıracak Proje Ofisi'nin tanıtımı yapıldı
Başkan Gökçek, mesleki eğitim veren BELTEK’lerin de ara eleman yetiştirme konusunda sanayicilere her türlü desteği vereceğini belirtti. OSTİM OSB BAŞKANI AYDIN: YENİ BİR MODELİ GÜNDEME GETİRİYORUZ
Bediye-OSB işbirliği yaptı, 40 bin kişiye istihdam sağlanacak
BELTEK’lerin önemine değinen Ayhan, “Bu işbirliğiyle Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluğunu yerine getirmiştir. Tüm üniversiteler kapılarını belediyelere açmalı ve Ankara’nın gelişimine katkı sağlamalı.
BELTEK’te kayıtlar başladı
ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Gazi Üniversitesi’nin işbirliğiyle düzenlenen ve birçok kişiyi meslek sahibi yapan Teknik Eğitim Kursları (BELTEK)'na kayıtlar başladı. Kursiyerler, 29 Eylül 2011 Perşembe gününe kadar kayıtlarını yaptırabilecek.
Batman Meslek Edindirme Kursları Projesi hayata geçirildi
İstanbul’da faaliyet gösteren İSMEK, Ankara’daki BELTEK, Konya’daki KOMEK gibi meslek eğitim merkezlerini model alan ve gelecekte bu isimlerin yanında anılacak olan BATMEK; yerel ve ulusal düzeyde mesleki eğitim programları, kurslar, seminerler, konferanslar, sosyo-kültürel
Batman Meslek Edindirme Kursları, İsmek ve Beltek gibi başarıyı hedefliyor
Bu merkezin, büyükşehirlerde bulunan meslek edindirme merkezlerinden olan İstanbul’daki İsmek, Ankara’daki Beltek, Konya’daki Komek gibi bir merkez olacağını ümit ediyorum." dedi. İluh Anadolu Lisesi’nde hizmete başlayan proje bünyesinde meslek edindirmeye yönelik “Bilgisayarlı Muhasebe”, ”Web Tasarımı”, ”Bilgisayarlı Çizim/Tasarım (AutoCAD)”
BELTEK kurslarından 11 yılda 95 bin kişi yararlandı
ANKARA - Gazi Üniversitesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği BELTEK kurslarından 11 yılda 94 bin 395 kişi yararlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi işbirliğinde 11 yıldır sürdürülen ve birçok Ankaralıyı meslek sahibi yapan Teknik Eğitim Kursları (BELTEK), her yaştan
Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadınlara her türlü desteği veriyor
Büyükşehir Belediyesi, Hanım Lokalleri, BELMEK, BELTEK, hobi kursları ve sığınma evleriyle sorunlara çare oluyor, kadına her türlü desteği veriyor. Kadınları kucaklayan hizmetleri titizlikle yürüten Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Selma Okuroğlu, Başkan Melih Gökçek’in göreve gelmesiyle birlikte eşi Nevin Gökçek’in
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek: Kadınlar olmasa biz erkeklerin halleri harap olur
16’ya çıkan hanım lokallerinden faydalanan kadın sayısının 205 bine ulaştığını söyleyen Başkan Gökçek, BELMEK’lerden mezun olanların sayısının 180 bin, BELTEK’lerde bugüne kadar eğitim alan kadın sayısının ise 35 bin 432 kişi olduğunu belirtti.
Başkan Gökçek, mezun olduğu fakültenin konferans salonunu yeniledi
Gökçek belediyenin üniversite ile birlikte çok güzel projelere imza attığını ve BELTEK kurslarının bu işbirliğinin en güzel kanıtı olduğunu aktardı. Gökçek, öğrencilere “Siz belediyemiz için tanıtım filmleri çekin, ben de size teknik ekipman desteği sunayım.
BELTEK sertifikalarını Milli Eğitim Bakanlığı tasdikleyecek
Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi işbirliğinde 1999 yılından bu yana sürdürülen ve birçok genci meslek sahibi yapan Teknik Eğitim Kursları'ndan (BELTEK) başarı ile mezun olanlar artık Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika alabilecek.
Gecekonducular, uygun fiyat ve uzun vadelerle ev sahibi olacak
BELTEK KURSLARI SERTİFİKALARI BAKANLIK ONAYLI OLACAK Belediye Meclisi, 1999 yılından bu yana Gazi Üniversitesi işbirliği ile kesintisiz sürdürülen BELTEK mezunlarını sevindirecek de bir karar aldı.
BELTEK kurslarına sanayi ayarı
Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Gazi Üniversitesi'nin işbirliği ile gerçekleştirdiği BELTEK kurslarının kapsamına sanayiciler de dahil edildi. Projeye OSTİM Sanayi Bölgesi'nin de dahil edilmesiyle, istihdam noktasında sanayicinin taleplerine göre kurslar açılacak.
BELTEK'in başarılı mezunlarına iş fırsatı
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gazi Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlediği Teknik Eğitim Kursları'ndan (BELTEK) başarı ile mezun olan kursiyerlere istihdam olanağı sunacak dev bir işbirliğine imza atıyor.
Başkan Özden, BELMEK kursunu ziyaret etti
Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek'ten BELMEK ve BELTEK'te olduğu gibi destek alarak Çubuk için en güzelini yapmaktır. Sağ olsunlar bu konuda da Sayın Melih Başkanımız Çubuk'a her türlü desteği veriyor.
Melih Gökçek: Yerel yönetimler her türlü yatırıma destek vermeli
Başkan Gökçek, sanayiye ara eleman yetiştirmek için açtıkları BELTEK kurslarında 80 bin genç ve yaşlıyı bilgi ve beceri sahibi yaptıklarını söyledi. MAHKEMELER YERİNDELİK KARARI VERİYOR
Gökçek, Avrupalı konuklarına 21 yıllık belediye başkanlığının sırlarını anlattı
büyük ağırlık verdiğine dikkat çeken Başkan Gökçek, sinevizyon eşliğinde, üniversitelerle yapılan işbirliği sonucu işsizlere meslek edindirmeğe yönelik BELTEK kursları, Bayanlara sanat ve meslek kazandırmaya yönelik BELMEK kursları hakkında bilgi verdi.