bengisu

Miniklerde judonun şampiyonlar belli oldu
Kızlar 25 kiloda Antalya’dan Müşerref Özdemir, 30 kiloda Kırklareli’nden Karya Eylül Avşar, 35 kiloda Bursa’dan Bengisu Çelik, 40 kiloda da İstanbul’dan Sıla Paşalı şampiyon oldu. Erkeklerde 30 kiloda Muş’tan Muhammed Taha Yıldırım, 35 kiloda Artvin’den Tolga Kurtuluş, 40 kiloda Düzce’den Şamil Akça, 45 kiloda da Sakarya’dan Melih Uras
TÜMATA grubu müzikle terapi yaptı
Vali Tuna, izleyiciler tarafından büyük ilgi gören grubun çocuk üyesi 3 yaşındaki Bengisu Başaran’a ise oyuncak bebek hediye etti. Etkinlik sonrasında konuşan Vali Tuna, “Gerçekten ruhumuzun müzikle gıda aldığı bir vakit geçirdik.
Bursa Şehir Tiyatrosu 'Buzlar Çözülmeden'i sahneye taşıyor
Nurhan Tekerek’in yaptığı oyunun, dekor tasarımı Akın Tezer Tunalı, kostüm tasarımı Bengisu Mukiyen, müzikleri ise Murat Gedikli tarafından gerçekleştiriliyor. Prömiyeri 1 Kasım Cuma günü Tayyare Kültür Merkezi’nde yapılacak olan ‘Buzlar Çözülmeden’, kasım ayı boyunca her hafta perşembe ve cuma günleri saat 20.
Mısır'da ölenler için Mardin'de gıyabi cenaze namazı kılındı
Aralarında İHH, Kadim Akademi, Bengisu, Ensar, Mazlum-Der, Memur-Sen, Dost-Der, Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti'nin de bulunduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşu, Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda onlarca kişinin ölmesine neden olan Mısır güvenlik güçlerinin
AK Parti, Gezi Parkı olayları için çalıştay düzenleyecek
Gazeteciler; Fehmi Koru, Mustafa Akyol, Nihal Bengisu Karaca, Rober Koptaş, Markar Eseyan, Yıldıray Oğur'dan oluşuyor. (CİHAN)
Akil insanlar Osmaniye'de 'çözüm süreci'ni anlattı
başkanlığında yapılan toplantıya üyeler Şükrü Karatepe, Kadir İnanır, Lale Mansur, Hüseyin Yayman, Muhsin Kızılkaya, Tarık Çelenk, Öztürk Türkdoğan, Nihal Bengisu Karaca ile sivil toplum kuruluşları yerel basın kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleri katıldı.
Kızılkaya: Bundan sonra devlet millete rağmen gizli kapaklı iş yapamaz
/>Kadir İnanır, bundan sonra ülke sorunlarını tartışırken sivil toplumun daha öne çıkacağını ve önemli hale geleceğine olan inancını ifade ederken, Nihal Bengisu Karaca ise herkesin ve bir diğeri hakkında empati kurması halinde işlerin daha kolaylaşacağını ifade etti.
Akil İnsan Kadir İnanır: Söylendiği gibi akıl vermiyoruz, akıl alıyoruz
Akdeniz heyetinde yer alan Rifat Hisarcıklıoğlu, Hüseyin Yayman, Nihal Bengisu Karaca, Lale Mansur, Muhsin Kızılkaya, Öztürk Türkdoğan, Kadir İnanır, Tarık Çelenk, Şükrü Karatepe, Kundu bölgesindeki Mardan Palace Otel’de turizmcilerle kahvaltı yaptı.
EMEKDER 1. Onur Ödülleri törenle verildi
Bengisu Epe (Kaybolmayan TV Kumandası), 3. Ömer Pektaş (Yemek Pişirme Aleti), 4. Şimal Doğa Aya (Yağmur Suyu Arıtma), Gençlik Turnuvası Ödülü - Çıraklık Eğitim Merkezi’nden Motorspor.
EMEKDER Denizli’nin mucitlerini belirledi
Gençler kategorisinde "Ağlayan Bebek" ile Rümeysa Bayırdır birinci, "Kaybolmayan Televizyon Kumandası" ile Bengisu Tepe ikinci, "Yemek Pişirme Aleti" ile Ömür Pektaş ve "Yağmur Suyu Arı" ile Şimal Doğa Kaya üçüncü oldu.
Kadir İnanır: Kan akmasın diye bu oluşumdayım
Akil İnsanlar Heyeti Akdeniz Bölgesi Grubu, başkan vekili Lale Mansur, sekreter Tarık Çelenk, Kadir İnanır, Nihal Bengisu Karaca, Şükrü Karatepe, Muhsin Kızılkaya, Öztürk Türkdoğan ile Hüseyin Yayman İskenderun'da çözüm sürecini anlattı.
Akil İnsanlar Akdeniz Bölgesi Heyeti, Hıdır Bey ve Vakıflı köyünü ziyaret etti
Köyde bulunan Meryem Ana Kilisesi'nde Cemaat Başkanı Cem Çapar’dan bilgi alan Heyet üyeleri Kadir İnanır, Tarık Çelenk, Hüseyin Yayman, Nihal Bengisu Karaca, Öztürk Türkdoğan, Lale Mansur, Şükrü Karatepe ve Muhsin Kızılkaya daha sonra Ermeni asıllı vatandaşlarla basına kapalı olan toplantıda bir süre görüştü
Akil İnsanlar Hatay’da
Akil İnsanlar Heyeti'nden gazeteci-yazar Nilgin Bengisu Karaca’da birer kahraman olmadıklarını belirterek, "Aslında ne olduğumuz belli de ne olmadığımızı ifade etmemiz gerekiyor. Taşın altına elini koyanlar aslında siyasetin aktörleri.
Nihal B. Karaca: Halk, Öcalan'ın aktörlüğünü hazmetmiş değil
İSTANBUL - Akil İnsanlar heyetinde yer alan isimlerden Gazeteci - Yazar Nihal Bengisu Karaca, Burdur’da bir şehit ailesine yaptıkları ziyaretten sonra çözüm konusunda umudunun arttığını, ancak Abdullah Öcalan’ın meşru
'Akil Adamlar' Burdur’da gazetecileri dinledi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki heyette Sanatçı Kadir İnanır, Lale Mansur ve Gazeteci Nihal Bengisu Karaca da hazır bulundu. Gazeteciler, önce görüntü ve fotoğraf aldı, görüşmeler başlayınca fotoğraf makinesi ve kameralar kapatıldı.
Akil insanlar haftasonu Akdeniz turuna çıkıyor
Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki toplantıya; gruptaki üyeler Lale Mansur, Tarık Çelenk, Kadir İnanır, Nihal Bengisu Karaca, Şükrü Karatepe, Muhsin Kızılkaya, Öztürk Türkdoğan ve Hüseyin Yayman katıldı.
Taşgetiren: Amacımız barışın topluma intikali ve kardeşliğin geliştirilmesidir
Gazeteci Nihal Bengisu Karaca ise, “Hükümetin burada aydınları toplayarak bölgeye gönderme şeklinde bir düzenleme var. Fakat bu teknik detay dışında içeriğin nasıl doldurulacağı heyet üyelerine bırakıldı.
Akil İnsanlar Heyeti'nde değişiklik yapıldı
Nihal Bengisu Karaca6. Şükrü Karatepe7. Muhsin Kızılkaya8. Öztürk Türkdoğan (İHD) 9. Hüseyin YaymanDoğu Anadolu Bölgesi
Rifat Hisarcıklıoğlu, Can Paker, Tarhan Erdem ve Taşgetiren heyet başkanı
Nihal Bengisu Karaca6. Şükrü Karatepe7. Muhsin Kızılkaya8. Öztürk Türkdoğan (İHD) 9. Hüseyin YaymanDOĞU ANADOLU BÖLGESİ
Yavru tavşan için de bilet kesildi
Ayrıca 3 yaşındaki Afşin ve 10 yaşındaki Bengisu yeğenlerim için küçük bir tavşan yavrusu da almıştım. Ancak gişedeki görevli bana tavşan için de bilet almam gerektiğini söyledi. Ben de 10 liraya aldığım tavşan için 12,5 liraya bilet kestirdim.
Ensar Vakfı'ndan üniversitelilere namaz semineri
Yaklaşık 2 ay sürecek seminerlerimizde İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, Abdullah Yıldız, Nihal Bengisu, Mustafa Karataş, Cemil Tokpınar, Senai Demirci gibi isimler ders verecek." diye konuştu.
Devlet Tiyatroları, sezonun ilk turnelerine çıkıyor
Konya Devlet Tiyatrosu Orhan Asena’nın yazdığı, Bengisu Gürbüzer Doğru’nun yönettiği 'Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe' adlı oyunu 10, 11 Ekim’de Kahramanmaraş’ta, 12, 13 Ekim’de Gaziantep’te; İzmir Devlet Tiyatrosu Güngör Dilmen’in yazdığı, Bozkurt Kuruç’un yönettiği
Devlet Tiyatroları 30 yeni oyunun prömiyerini yapacak
Kutlu'nun yazdığı, Zeynep Kaçar'ın oyunlaştırdığı, Zafer Kayaokay'ın yönettiği "Mekruh Kadınlar Mezarlığı", DT Sahnesi'nde; Konya DT: Orhan Asena'nın yazdığı, Bengisu Gürbüzer Doğru'nun yönettiği "Ya Devlet Başa ya Kuzgun Leşe", DT Sahnesi'nde; Sivas DT: Musahipzade Celal'in yazdığı, Kemal Başar'ın yönettiği "İstanbul Efendisi"
Samanyolu Yüksel Sarıkaya Koleji’nin SBS başarısı
Okul derslerinde de çok başarılı olan Bengisu Solgun ve Sümeyye Nur Peynirci, 8.sınıflar SBS’de soruların tamamına doğru yanıt vererek 500 tam puan elde ettiler. SBS şampiyonluklarını okul idaresi ve öğretmenleriyle birlikte kutlayan öğrencilerden Sümeyye Nur Peynirci, sınava çok iyi hazırlandığını belirtti.
'Hiçbir şey, İslam kardeşliğinin yerini tutamaz'
Kur’an-ı Kerim ile başlayan konferansta, 5 yaşındaki Safiye Bengisu Güneş, Peygamber Efendimiz'in (sas) hayatını ezberden okuması, şiiri ile büyük alkış aldı. İMKB öğrencisi Bahar Elçiçek’in ‘Sen Yoktun Sultanım’ şiirinin ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan sinevizyon filmi gösterildi.
Suskunlar Kapısı Türkmenistan'da sahnelenecek
Asım Tuncay Aynur, Bengisu Gürbüzer Doğru, Nur Yazar, Ozan Umut Çobanoğlu, Nevra Sayar, Yıldırım Gücük, Ferdi Dalkılıç, Ahmet Çökmez, Yaşar Özboz ve Hasan Tanılmış rol alıyor. (CİHAN)
Üniversite öğrencileri yararına kermes düzenlendi
HATAY - Bengisu Eğitim Derneği, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencileri yararına kermes düzenledi.Antakya Belediyesinin eski binasında açılan kermesin tüm geliri üniversitede okuyan öğrenciler yararına kullanılacak.
Medya etik ödülleri sahiplerini buldu
TV Program Etik Ödülü: 3 Nokta – Nihal Bengisu Karaca, İskender Pala, Koray Çalışkan (Habertürk TV) Siyaset Masası Bedrettin UĞUR (Kanal A), Gayriresmi – Hilal Kaplan(Yeni Şafak), Markar Esanyan(Taraf) ve Berat Özipek (Star) - Hilal TV)
Davutoğlu, Nobel ödüllü Yemenli Tawakkul Karman'i onuruna yemek verdi
Vedat Bilgin, Cengiz Çandar ve Nihal Bengisu Karaca da hazır bulundu. Yemekten önce toplu hatıra fotoğrafı çekilirken, basın mensuplarının da kısa bir görüntü almasına izin verildi. Bu arada Davutoğlu’nun eşi geç kaldığı için fotoğrafta yer almadığı gözlendi.
Kadına yönelik şiddet 'iyatro' ile eleştirilecek!
Bengisu Gürbüzer Doğru’nun yönettiği oyun 8–9 Mart Saat 19.30’da 10 Mart’ta ise saat 14.00 ve saat 19.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde perde açacak.
Anafen başarılı öğrencileri ödüllendirdi
tam puan alan Özel Yıldırımhan İlköğretim Okulu’ndan Rumeysa Kurtgöz, Çankaya İlköğretim Okulundan Tuğsem Nazlı, Özel Doğa İlköğretim Okulundan Gülder Bengisu Yeşilyurt, Dr.Hakan Kundak İlköğretim Okulundan Durmuş Küçük, Dr.
Şehit Uzman Çavuş İbrahim Kurt gözyaşlarıyla uğurlandı
Babasını 2 yıl önce kaybeden Şehit Uzman Çavuş İbrahim Kurt, geride yüreği yanık bir anne, gözü yaşlı bir eş ile Bengisu(3) ve Metin(6) isimli iki çocuk bıraktı. (CİHAN)
Cahit Nakıboğlu Koleji Eskrim’de Türkiye 1’si oldu
Ayrıca Süper Minikler Erkekler Epe branşında Ahmet Mutafoğlu, Süper Minikler Kızlar Epe branşında Bengisu Cengiz, Minik Erkekler Epe dalında Can Atay, Minikler Kızlar Epe branşında da Elif Tok, Türkiye 3’sü olarak turnuvaya damgasını vurdular.
Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatı’nda Burç öğrencilerine 18 madalya
Okulu öğrencilerinden Leylanur Karaytuğ, Esmanur Eraslan, Mustafa Faruk Kılınçlı Altın madalya, Mahmut Ayan, Ayşe Korkmaz gümüş madalya, Vedat Göçmen, Bengisu Kübra Takkin bronz madalya aldı. Burç Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sultan Sözeri, öğrencilerinin kazandığı madalyanın ülke adına gurur verici olduğunu söyledi.
Milli kayakçı Aslı Nemutlu son yolculuğuna uğurlandı
Çok temiz kalpli bir kişi olduğunu ifade eden arkadaşı Bengisu Güven, Aslı’nın daha yaşayacağı çok şey olduğunu sözlerine ekledi. Aslı Nemutlu kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Sökeli çocuklar yazı ve resimlerle dünya çocuklarını anlattı
yarışmasında, "Sokak İşçileri" isimli yazısıyla Atatürk İlköğretim Okulu 7/B sınıfı öğrencisi Zülal Çay birinci, "Çocukların Dünyası" ile aynı okul ve sınıftan Bengisu Nalıncı ikinci, "İçimizdeki Çocuk" ile aynı okulun 8/B sınıfından Nermin Cangöz üçüncü oldu.
Oktay Usta’dan Hatay yemeklerine övgü
Bengisu Eğitim Derneği organizesinde düzenlenen yemek yarışmasına konuk olan Oktay Usta, yarışmaya katılan 45 yemeğin tadına bakarken, kendisi de yarışmaya katılmayan hanımların hünerlerini sergilemelerine fırsat tanıdı
Diyarbakır polisi, 580 çocuğa sporcu kimliği kazandırdı
Sağlam, spor eğitimine dahil olan çocukların Atatürk Koşusu ve 28 Şubat 2011 Atletizmi Geliştirme Müsabakalarında Bengisu Bakır, Fatıma Karlıdağ, Gurbet Çiçek, Elif Adsız ve Abdurrahman Kahraman adlı sporcuların derece yaparak başarılı olduklarını aktardı.
Aksaray Özel Sema İlköğretim Okulu, SBS'de tam puan çıkardı
cevap vererek Türkiye birincileri arasındaki yerini aldığını kaydeden Yörük, ayrıca İlhan Kaplan'ın bir boş, Hüseyin Furkan Demirel'in bir yanlış, Hanifi Bengisu Özbek, Narin İlay Sarıay ile İrem Uğur'un iki yanlış ile okulun başarı çıtasını yukarı taşıdıklarını ifade etti.
Çorum'da trafik kazası: 1 kişi öldü, 7 kişi yaralandı
Otomobilde bulunan 2 yaşındaki Elif Demirbaş, olay yerinde hayatını kaybederken Rabia (51), Serhat (30), Bengisu Kestek (3) ile Sevde (7), Hatice (29), Ahmet (12) ve Sevgi Demirbaş (33) ise yaralandı.
Türk Telekom Badminton Takımı, Türkiye Şampiyonu oldu
Bengisu Erçetin Türkiye 1.'si Tek Bayanlar Türkiye 1.'si Çift BayanlarEce Başakın Türkiye 1.
Yozgat'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı
Otomobilde bulunan aynı aileden Gizem Sena Aka (37), Sevinç Aka (31) ve Bengisu Elif Aka (4) ise yaralandı. Yararılar Sorgun Devlet Hastanesi'nde yaralılar tedavi altına alındı. (CİHAN)
Hataylı genç kızlar otomotiv sektöründe istihdam edilecek
BİRSİAD tarafından yürütülen ve izlenen projeye Bengisu Hanımlar Eğitim derneği, Hatay Erol Bilecik Teknik ve Meslek Lisesi ile Antakya Ticaret Meslek Lisesi’de ortak oldu. Proje yürütücüsü BİRSİAD Başkanı Ali İşgören, Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da ikamet eden 15-29 yaş aralığında yer alan herhangi bir okul mezunu olan genç kadınların
Optimum Ted Ankara Koleji: 98 Edremit Belediyesi: 68
Edremit Belediyesi: Münevver Başak xx 7, Aslınur Ulus x, Burcu Alakuş x 3, Tülin Okumuş x 3, Dilek Biçer xxx 11, Hande Çelebi xx 5, Aynur Beydili x, Bengisu Müzezzinler xxx 12, Cyrstal Marie Smith xxx 16, Gizem Başaran xx 10, Belgin Sarıgedik x 1.
Nasreddin Hoca, Times Meydanı’nda eşeğe ters bindi
1 Mayıs gününü çocuklar için görsel bir şölene dönüştürmek için 3 aydır hazırlanan ekibin oyuncuları, Uğur Uğural, Meltem Mete, Ceren Arıcıoğlu, Bengisu Özenel, Murat Küçük, Ümran Ünlü, Sertan Tasçı, Arzu Bakar, İlknur San, Tuğba Yılmaz ve Ali Ersal’dan oluşuyor.
Bengisu Eğitim Derneği'nin kermesi ilgi gördü
HATAY - Antakya’da faaliyetlerini sürdüren Bengisu Eğitim Derneği, ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına 14 gün sürecek gıda ve çeyiz kermesi düzenliyor.Antakya’da yaklaşık 8 yıldır özellikle eğitim alanında birçok ihtiyaç sahibi öğrenciye yardım yapan Bengisu Eğitim Derneği'nin organizesinde düzenlenen kermesin açılışını
Nihal Bengisu Karaca, Osman Can, Yücel Sayman, Lale Mansur ve Mehmet Uçum
KARS - Gazeteci Yazar Nihal Bengisu Karaca (sol başta oturan başı örtülü), Doç. Dr. Osman Can (ayakta soldan dördüncü), İstanbul eski Baro Başkanı Doç.
Yeni anayasayı anlatan ekip Sarıkamış'ta
‘Yeni Anayasa’ konulu panele katılmak üzere Erzurum'dan Kars'a giderken Sarıkamış'a uğrayan ekip; gazeteci yazar Nihal Bengisu Karaca, Doç. Dr. Osman Can, İstanbul eski Baro Başkanı Doç.
Osman Can: Türkiye’de halk, ilk defa kendi anayasasını yapacak
Gazeteci Nihal Bengisu Karaca ise insan haklarına saygılı değil, insan haklarına dayalı bir anaysa olması gerektiğinin altını çizdi. Varoluş mekanizmasını insan haklarından alan bir anayasaya ihtiyaç olduğunu anlatan Karaca, devletin varoluşunu halka borçlu olduğunu kaydetti.
'Anayasa'yı birlikte yapalım' toplantısı Erzurum'da düzenlenecek
Osman Can, Gazeteci- Yazar Nihal Bengisu Karaca ile Doç. Dr. Yücel Sayman katılacak. ESP Başkanı Atalay, toplantıda yeni Anayasa konusunda halkın istek ve taleplerinin rapor haline getirileceğini de belirtti.