beyaz eşya

Ekonomi Bakanı: İran’la anlaşma metnimizde Türkçe de vardı
malzemeler, orman ürünleri, tekstil, hazır giyim, ev tekstili, mobilya, çelik ürünleri, demir ve demirdışı metaller, buzdolabı, bulaşık makinaları gibi beyaz eşya ürünleri, klimalar ve elektrik-elektronik ürünleri gibi bir çok ürün yer aldığı belirtildi.
Türkiye tarım, İran ise sanayi ürünlerinde tarife indirimi yapacak
malzemeler, orman ürünleri, tekstil, hazır giyim, ev tekstili, mobilya, çelik ürünleri, demir ve demir dışı metaller, buzdolabı, bulaşık makinaları gibi beyaz eşya ürünleri, klimalar ve elektrik-elektronik ürünleri gibi bir çok ürün yer alıyor.
Türkiye-İran tercihli ticaret anlaşması imzalandı
malzemeler, orman ürünleri, tekstil, hazır giyim, ev tekstili, mobilya, çelik ürünleri, demir ve demirdışı metaller, buzdolabı, bulaşık makineleri gibi beyaz eşya ürünleri, klimalar ve elektrik-elektronik ürünleri gibi bir çok ürün yer alıyor.
KOBİDER’den BDDK’nın taksit yasağına tepki
"BDDK’nın kredi kartında taksit sınırlandırmasında ziynet eşyası ve altın takılar ile konuşma aracı olarak kullanılan cep telefonunun beyaz eşya ve benzeri sektörlerde var olan taksit uygulamasından ayrı tutması haksızlıktır.
Enflasyon kısa vadede yüzde 5'in üzerinde seyredecek (2)
Beyaz eşya satışları son çeyrekte bir önceki çeyreğe göre gerilemesine karşın yüksek düzeyini korumuştur.9. Yatırım talebine ilişkin göstergeler son çeyrekte göreli olarak olumlu bir seyir izlemektedir.
Manisa'nın ihracatı, ithalatını geçti
Ağırlıklı olarak elektronik eşya, beyaz eşya, tavuk ve tavuk ürünleriyle zeytin ürünleri ihracat ediyoruz. Aynı ürünlerin büyük kısmının ihracatı, İzmir ve Aliağa’dan yapılıyor.
Cam üzerinde et pişirilecek düzenek geliştirildi (Özel)
Pişirici grubunda beyaz eşya sektörü ile halihazırda çalıştığımız için bu sektörle görüşmelerimiz devam ediyor, prototip aşamasına geldik. Otomotiv ve mimari sektöründe ise Almanya'dan bir firma bu konu ile çok ilgilendi.
Sanayi Bakanı’ndan üreticiye 'enerji etiketi' uyarısı
İSTANBUL - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, üreticileri, özellikle beyaz eşyada kullanılan enerji verimliliği ile ilgili etiketler konusunda uyardı. Işık, "Ürünlere yapıştırdığınız A, A+, A++ gibi etiketler var.
Kırgızistan’ın dış ticaret hacmi 7 milyar dolara dayandı
İthal ürünleri arasında ise doğalgaz, petrol, beyaz eşya, temizlik malzemeleri ve değişik gıda ürünleri yer alıyor. (CİHAN)
Koçarlı Ziraat Odası Başkanı Arslan: Ürettikçe batıyoruz
Bizim enflasyonumuz buzdolabı, beyaz eşya değil. Bizim enflasyonumuz mazot, gübre ve torum. Buna göre bizim enflasyonumuz yüzde 30- 40’larda.” dedi.Ürettikçe zarar eden sektörün sadece Türk çiftçisi olduğunu savunan Arslan, “Türkiye’yi doyuran çiftçi ama kar etmiyor.
Zeybekçi: Kredi kartını yasaklamak hukuken tanımlayamadığımız sıkıntılar üretir
Resmi Gazete’de yer alan değişiklik, telekomünikasyon sektöründe taksitleri engellemiş, elektronik cihaz, beyaz eşya ve mobilyada her türlü kredi kartı alışverişlerinde 9 taksit sınırlaması getirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Türkiye’de milli gelirin dört misli artması siyasi ve ekonomik istikrardan dolayı insanların gelecek beklentilerine
Yılbaşında en çok notebook ve akıllı telefon sattı
Yılbaşı hediyesi olabilecek elektrikli ev aletleri ve kişisel bakım ürünlerini içine alan beyaz eşya ve küçük ev aletleri kategorisinde ciddi oranlarda artışlar gözlendi. Dik süpürge ve sıcak içecek hazırlama grubunda bulunan ürünlerin satış rakamları ortalamayı aştı.
İZİAD üyeleri iki yıl önce giremedikleri Botsvana’ya çıkarma yaptı
Türk işadamlarını burada maden, elmas, pırlanta, altın, demir çelik, inşaat malzemeleri, enerji, elektrikli araçlar, beyaz eşya, mobilya ve aksamları, gıda ürünleri, tarım aletleri, deri, ayakkabı, tekstil ürünleri ve turizm alanlarında önemli fırsatlar beklediğini dile getiren İZİAD Başkanı
TCMB: Enflasyonun gerilemesinde işlenmiş gıda etkili oldu
Temmuz ayından itibaren artış eğiliminde olan dayanıklı tüketim malları fiyatları Kasım ayında 0,25 oranında azalırken bu düşüşte otomobil ve beyaz eşya fiyatları etkili oldu. Giyim dışı temel mallarda ise yıllık artış oranındaki yükseliş devam etti.
Teneke kutular geri dönüşümle arabalar için yedek parça oldu
Teneke kutuları geri dönüşümle araba yedek parçası, beyaz eşya parçaları ve kornişe dönüştü. Bu yılın ilk 10 ayında 9 bin 444 ton meşrubat kutusu atığı, 29 bin 43 ton peynir tenekesi, yağ tenekesi, konserve kutusu, boya kutusu toplandı.
Tofaş’ta mühendisti, işyeri kurdu şimdi BMW ve Mercedes’e tasarım yapıyor
Murathan Toktaş, otomotiv, beyaz eşya, havacılık ve savunma sanayisinin ihtiyaç duyduğu sac metal kalıpları konusunda hizmet vermek amacıyla 2011 yılında şirketi kurduğunu dile getirdi. Çocukken 'neden kendi otomobilimizi üretemiyoruz?
Sanayici, sektörle ilgili dedikodulardan rahatsız
tüketim harcamalarına yönelik tedbir alma ihtiyacı hissedildiğini söyleyerek, şu bilgileri verdi: "Hükümet otomotiv, elektrikli eşlayar, elektronik eşyalar, beyaz eşya, mobilya alışverişlerinde düzenleme yapıyor.
Malatyalı genç iş adamlarından Rusya'ya iş gezisi
Beyaz eşya ve mobilya şimdilerde canlandı. Konut inşaatı artık öne çıkmaya başladı. İnşaat sektörü de hayli canlı.
TUSKON ve RUTİD’den mobilyacılara Rusya desteği
Beyaz eşya ve mobilya şimdilerde canlandı. Konut inşaatı artık öne çıkmaya başladı. İnşaat sektörü de hayli canlı.
Gümrükte günlük transit beyanı rekor kırarak bine ulaştı
Yılmaz'ın verdiği bilgiye göre halihazırda 650 taşımacı firmaya hizmet veren sistemde en fazla taşınan ürünler; sıfır kilometre motorlu araçlar, beyaz eşya, dondurulmuş gıda, tekstil ile akaryakıt ürünleri şeklinde sıralandı.
Cezayir Ticaret Müşaviri Aslan, Türk firmalarını Cezayir’e yatırıma davet etti
Beyaz eşya, otomotiv ve yedek parça sektöründe çok fazla ihtiyaç var. Cezayir’de 66 inşaat firması faaliyet gösteriyor. Yıllık 1 milyar dolarlık iş yapıyorlar.
Samsung'dan 718 öğrenciye teknoloji eğitimi
Samsung Electronics, tüketici elektroniğinin dört ana ürün grubu olan mobil cihazlar, beyaz eşya, ses ve görüntüleme cihazları, bilgisayar ve yan ürünleriyle ilgili uygulamalı eğitim verilmesini amaçlayan Samsung Akademi projesini, teknik meslek lisesi öğrencilerine
Para Politikası Kurulu toplantı özeti yayınlandı
işaret ettiği dile getirilen toplantıda, “Tüketim malları üretimi Temmuz-Ağustos döneminde ikinci çeyreğe kıyasla gerilerken, tüketim malları ithalatı, beyaz eşya ve otomobil satışlarına ait mevcut veriler tüketim talebinde artışa işaret etmektedir.
Bazanın içine saklanan hırsız, polisten kaçamadı
KOCAELİ - Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde bir beyaz eşya mağazasından 2 plazma televizyon çaldığı iddia edilen Murat T. (30), polisin takibi sonucu İstanbul'da bir evde gizlendiği bazanın içerisinde yakalandı.
TÜDEF Genel Başkanı Yılmaz: Kredi kartında dört taksit 'babacan' olmaz
Bir asgari ücretlinin, beyaz eşya ve mobilya ihtiyacını dört taksitle karşılaması mümkün değildir. Bu tedbir, tüketiciyi zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması için tefecilere muhtaç hale getirecektir.
Bimeks, Şanlıurfa'da ikinci mağazasını açtı
Ürün ağına televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve binlerce çeşit ürün yanı sıra beyaz eşya, hobi grubu ve spor ürünlerini de ekleyen Bimeks'in açılışında akıllı telefonlar, notebooklar ve büyük ekranlı televizyonlarda cazip indirimler uygulandı.
Fazla eşyaların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için kampanya başlatıldı
Düzenlenen kampanya ile ilgili bilgiler aktaran Başkan Aksu, "Kullanılmayan kıyafet, ayakkabı, beyaz eşya, televizyon, mobilya, halı, soba, elektrikli ısıtıcı gibi eşyaları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak adına böyle bir kampanya başlatma kararı aldık.
Merkez Bankası: Enflasyondaki düşüş önümüzdeki dönemde de sürecek
Grup fiyatlarında Temmuz ayından itibaren gözlenen artış eğilimi paralelinde yıllık enflasyon yüzde 5,92’ye yükselirken, grup detayında otomobil ve beyaz eşya fiyatlarındaki belirgin artışlar dikkat çekti.
Bursa, Ar-Ge ve inovasyonda dünya liginde
Ş (122), Vestel Beyaz Eşya A.Ş (93), BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş (60), Ford Otomotiv Sanayi A.Ş (49), Turkcell Teknoloji Araştırma ve Geliştirme A.
Kredi kartı dolandırıcılarına operasyon: 9 gözaltı
Elde edilen bilgilerle kartın kullanım hakkını elde eden dolandırıcılar daha sonra mail order yöntemini kullanan şirketleri arayarak, buradan beyaz eşya, bilgisayar gibi elektronik cihazlar aldığı tespit edildi.
Indesit Company, Manisa’dan 29 ülkeye ihracat yapıyor
MANİSA - Indesit Company Türkiye Ülke Müdürü Turgay Dağ, Avrupa’nın ve Türkiye’nin önde gelen beyaz eşya firması Indesit Company olarak Manisa’dan 29 ülkeye 300 milyon Euro’luk ihracat yaptıklarını bildirdi.
BTSO Başkanı Burkay: Kalıpçılar vadisi kurulmalı
Otomotiv ve beyaz eşya başta olmak üzere, hemen her sektörde ihtiyaç duyulan kalıp üreticilerini, kümelenme mantığı ile bir araya getirecek projenin gerçekleşmesi için çalıştıklarını belirten Başkan Özoğul, geldikleri aşamanın çok önemli
Çizilen kaportalar artık kendi kendini yenileyecek
Ürünün otomotiv sektörü dışında mobilya, beyaz eşya ve kozmetik alanında da kullanılabileceği belirtilirken ticari olarak ne zaman üretileceğine dair henüz bir açıklama yapılmadı.Son yıllarda inovasyon ve teknoloji alanına büyük yatırımlar yapan Brezilya, bu yatırımların meyvelerini almaya başladı.
Kamyon şarampole uçtu, beyaz eşyalar etrafa savruldu
SAMSUN - Samsun-Ankara yolu Kavak mevkinde beyaz eşya yüklü kamyon, yağışlı havadan dolayı ana yoldan çıkarak şarampole uçtu.Samsun'un Tekkeköy ilçesinden hareket eden Yunus Aymaz hakimiyetindeki 55 K 4199 plakalı beyaz eşya yüklü kamyon, saat 13.
Suriyeli mültecilerin Ürdün ekonomisine yükü artıyor (Özel)
Bu da mobilya ve beyaz eşya olmak üzere birçok sektörü olumsuz etkiledi. Bunun yanında Suriyeli mültecilerin Ürdün’de resmi çalışma izinlerinin olmaması, ekonomik olarak ayakta kalmalarını zorlaştırıyor.
5 ayda 2,3 milyon beyaz eşya satıldı, ilk sırada çamaşır makinası var
İSTANBUL - Beyaz eşya sektörü, evlilik hazırlıkların da etkisiyle ilk 5 ayda 2 milyon 271 bin adetlik satış rakamına ulaştı. Eşyalar içinde 745 bin adetlik satışı ile çamaşır makinası ilk sırada yer aldı.
TOKİ'den Kayseri'ye Türk Mobilya Merkezi
mobilya satış mağazasından oluşacak merkezde yılın 365 günü fuar mantığı ile ev ve ofis mobilyasını tamamlayacak tekstil ürünleri, halı, perde, aydınlatma, beyaz eşya gibi sektörlerde çeşitli büyüklüklerde stant şeklinde 200 mağaza yer alacak.
Kadirlili 180 kiloluk obezite hastası tedavi olmak istiyor
Beyaz eşya tamir dükkanım var fakat fazla kilolarımdan dolayı çalışamıyorum. Bağ-Kur borcumdan dolayı hastaneye gidemiyorum. Genel sağlık sigortasından da yararlanamıyorum.
Bakan Yıldız: Türkü, Kürdü, Arabı hiç bir şekilde ayırt edemeyiz
Bakan Yıldız tarafından gerçekleştirilen çekilişle toplam 150 kişiye buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon ve benzeri beyaz eşya ile elektrikli ev aletleri dağıtıldı. Toplantının ardından Bakan Yıldız, Vali Orhan Alimoğlu ve beraberindekilerle birlikte Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu'nu makamında ziyaret etti.
Bakan Yıldız: Hakkari'de enerji sektörü olarak 60 milyon lira yatırım yaptık
Özellikle hanım kardeşlerimizin gerek evlerinde, gerekse işyerlerinde daha tasarruflu kullanacakları bir beyaz eşya var. Onların nasıl tasarruflu kullanılabileceği konusunda Hakkari'de bir program yapacağız.
Valilikten, paraya kolay çevrilebilir eşyaların çalınmasını önlemek için genelge
Alınan önlemler şöyle: Kullanılmış ve kullanılmamış, ilk satış işlemi dışında satışa sunulan her türlü elektronik ve beyaz eşya ile kullanım ömrünü tamamlamış malzeme veya eşya ile kullanılabilir durumda iken çalınarak kullanılmaz hale getirilen eşyanın, cep telefonu, bilgisayar, telefon
Posco Assan TST sevkiyata başladı
Otomobil, beyaz eşya, mutfak gereçleri, inşaat, sanayi, sağlık ve tarım sektörleri gibi farklı sektörlerde yaygın olarak kullanılan olan paslanmaz çelik tüketimi Türkiye’de yıllık yaklaşık 350 bin ton seviyelerindedir ve bunun tamamı
'Darphane'deki grev altın fiyatlarını arttırdı; olan dar gelirliye oldu'
gelinlerine taktıkları altın fiyatının ortalama bin 300 TL olarak arttırdığına dikkat çeken Çalkın, "Bu rakamla belki ailemiz düğün salonun masrafını veya beyaz eşya masrafını karşılayacaktı." dedi. "DARPHANE GREVDE KAZANAN STOKÇULAR"
‘Enerji Hanım’ sanayicilere de elektrik tasarrufunu anlatacak
Programın sonunda katılımcılara, çekilişle beyaz eşya ve elektrikli ev aletleri hediye edildi. (CİHAN)
Huang: Yatırım kararımın ne denli doğru olduğunu Türkiye’yi gezince gördüm
Bilgisayarlı elektrik motoru sürücüleri, devre kesicileri ve sigortaları, elektrik motorları, beyaz eşya, klima motorları ve iklimlendirme ürünleri, yenilenebilir enerji rüzgar türbinleri ve motorları, bilişim ve yazılım gibi firmaların biraraya gelmesinden oluşan Teco
Elektronik atıklar böyle dönüşüyor (Özel)
Mesela büyük beyaz eşya ve otomatlar kategorisindeki buzdolabı ve soğutucuların içinde bulunan zararlı gazların havaya karışmaması için dönüştürülmeden önce boşaltılması gerekiyor. Bu gazlar patlayıcı olabiliyor ve atmosfere karıştığında da ozon tabakasına çok ciddi zararlar verebiliyor.
Ekrem Dumanlı: Türk medyasında insan kalitesini artırma gayreti yok
Bunu anlayan bütün sektörler, bankacılıktan otomotiv sektörüne kadar, tekstilden beyaz eşya sektörüne kadar her sektör insan kalitesini artırarak, dünya çapında bir rekabet ortamı oluşturdu. Bir tek, dünya çapında rekabet ortamına girmeyen sektör var o da medya.
Vestel, Çevre Beratı'na layık görülen ilk beyaz eşya şirketi oldu
MANİSA - Türkiye'nin önde gelen beyaz eşya ve elektronik eşya üreticisi Vestel, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kurumların çevre konusunda gösterdikleri duyarlılık çerçevesinde değerlendirilmesi sonucunda, Türkiye’nin
Zorlu Enerji Yönetim Kurulu’na atama
Tarı, Vestel Elektronik ve Beyaz Eşya şirketlerinde de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alıyor. İngiltere’deki University of Essex’ten ekonomi dalında lisans ve yüksek lisans derecelerini alan Hacı Ali Kılıçoğlu ise, çalışma hayatına 1979 yılında Sanayi ve
Trabzon çevrecilikte Türkiye'nin enleri arasına girdi
bulunan Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi Anonim Şirketi (TÜLOMSAŞ), Denizli’de kurulu bulunan, Deniz Tekstil Sanayi ile Manisa’da kurulu bulunan Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Konya da bulunan İLKO İlaç Sanayi, Türkiye’nin en düzenli sanayi tesisleri seçildi.