bezirgan

'İşveren işçinin iş güvenliği ve sağlığını korumak zorunda'
Organizasyona Vali Yardımcıları Celalettin Cantürk, Ali Bezirgan Mustafa Yüksel Karadağ, CHP Adana Milletvekili Turgay Develi’nin yanı sıra bölge illerinden çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.
Bezirgan, Bahçeşehir’de sahnelendi
İSTANBUL - Fransız komedi yazarı Molière’in, Tartuffe (1664) isimli oyununun 'Bezirgan' ismiyle yapılan uyarlaması, Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelendi. Başakşehirlilerin ilgi gösterdiği oyun, Tartuffe’ün kim olduğunu, nereden çıktığını, nasıl hayatlarımıza girip talan ettiğini sorguluyor.
CHP'den AK Parti'ye 100 kişilik katılım
ANTALYA - Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı en kalabalık köylerinden olan Bezirgan Köyü'nün muhtarı Turan Altaca, 100 kişilik ekibi ile mensubu olduğu CHP'den AK Parti'ye geçti. Katılım için AK Parti Kaş ilçe binasında düzenlenen törende, Muhtar Turan Altaca ve ekibine, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş tarafından rozet takıldı.
Halkın Kurtuluş Partisi kadınları 8 Mart eylemi yaptı
Gösterilen bu yolun, Ortaçağcı, tefeci, bezirgan, sermaye sınıfının ideolojisi olduğu, bu ideolojinin kadını özgürleştirmek yerine köleleştireceği öne sürüldü. Getirilmek istenen şeriatla ülkemizdeki kadınların ortaçağ gericiliğine, köleciliğine ve dört duvar arasında, mutfak ve yatak odasına gönüllü olarak yaşamaya mecbur bırakıldığı
Cemil Çiçek'ten KKTC'ye reform çağrısı
Çiçek, Kıbrıs sorununun çözülmemesinin sorumlusunun KKTC ve Türkiye olmadığını, esas sorumlunun soruna bezirgan mantığıyla bakan Rumlar ve onlara destek veren bir kısım ülkeler olduğunu kaydetti.Genel olarak ülkelerin, sorunlarını çözerek Avrupa Birliği’ne (AB)’ye üye olduğunu anlatan Çiçek, AB’nin sorunu çözmeden Kıbrıs Rum Yönetimi’ni üye kabul ederek
1. Yerkesik Otantik Oyunlar ve Oyuncakları Şenliği başladı
Çocuklar çember çevirme, seksek, dokuz taş, bilye, aç kapıyı bezirgan başı, ip atlama, beş taş, çelik çomak, dama, aşık gibi otantik oyunları oynadı. Şenliğin ilk gününde yetişkinler de çocukların çember çevirme oyununa katılarak renkli görüntüler oluşturdu.
Yrd. Doç. Dr. Deveci: Çocuklar kültür obezitesine mahkum ediliyor
Şenlik süresince çember çevirme, seksek, dokuz taş, bilye, aç kapıyı bezirgan başı, ip atlama, beş taş, çelik çomak, dama ve aşık gibi bazı otantik çocuk oyunları sergilenecek. Ayrıca kadınların mahalli el işlerinin yanısıra yörede elde edilen bal, zeytin, zeytinyağı, kekik, dağçayı, adaçayı ve sabun gibi ürünler satışa sunulacak.
Burdur'da mantar toplamaya dağa çıkan yaşlı adam kayboldu
00 sularında ilçeye 15 km uzaklıkta bulunan Bezirgan Dağı'na mantar toplamaya çıktı. Dört kişiden üçü saat 17.00 sularında ilçeye geri dönmesine rağmen Arif Bolen (68) saat 18.30'a kadar ilçeye dönmeyince durum polis ve jandarma ekiplerine haber verildi.
Sakarya’da bir kadın av tüfeği ile vuruldu
SAKARYA - Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde bir kadın av tüfeğiyle vurularak yaralandı. Yenidoğan Mahallesi 1529.
MEB’den bilgisayar başındaki çocuklara: Haydi oyuna
Kitapta tanıtılan oyunlardan bazılarının isimleri ise şöyle: Aç Kapıyı Bezirgan Başı, Akşam Ebesi, Alkuç Balkuç, Amiral Battı, Babadik, Beştaş, Bom, Cicoz, Cilbetir, Çelik Çomak, Çember, Çift İp, Davacı Kim, Denge Oyunu, Deve Cüce, Dokuztaş, El El Epelek, Eski Minder, Eş Gördüm, Farfara Filli
Evlerine kurban eti götürürken küçük bedeni kamyonun altında kaldı
İmkan-Der Genel Sekreteri Ömer Bezirgan, çöp kamyonunun ters yöne girdiğini ileri sürdü. Bezirgan, "Sizinde gördüğünüz gibi kamyon ters yönden sokağa girmiş ve çocuğun üzerinden geçmiş. Kocaman çocuğu nasıl görmez anlayabilmiş değilim.
Kaymakam Balcı, başarılı öğrencileri dizüstü bilgisayarla ödüllendirdi
Şanlıurfa'nın Birecik ilçesi Kaymakamı Ozan Balcı, Seviye Belirleme Sınavı (SBS)'nda 6. ve 7. sınıflardan 450'nin üzerinde puan alan ve 8.
Ispartalı avcılar yeni binalarına taşındı
Isparta'da 73 yıllık geçmişi olan Avcılık ve Atıcılık İhtisas Derneği yeni binasında hizmet verecek. Dernek Başkanı Mehmet Ağaçdiken, Dere Mahallesi Bezirgân mevkiinde bulunan ve uzun yıllardır atıl durumda bulunan binanın restore ederek kullanılır duruma getirdiklerini
Türkiye'nin en başarılı turizm yatırımları ödüllendirildi
Ödül, Marinalar Koordinatörü Ali Erkan Bezirgan'a verildi. Kalamış Marina'nın değerlendirmede ikinci olduğu kategoride My Marina (Marmaris Ekincik) üçüncülük derecesini aldı. 'En Başarılı Kültür Turizmi Yatırımı' kategorisinde ise birinciliğe layık görülen İstanbul Modern oldu.
Taş atan çocukların yargılanmasını protesto eden grup, Meclis önünde tiyatro gösterisi yapmak istedi
Başkent'te polise taş atan çocukların yargılanmasını protesto etmek isteyen bir grup, Meclis önünde tiyatro gösterisi yapmak istedi. Polisin gösteriye izin vermemesi üzerine eylemcilerle polis arasında kısa süreli tartışma yaşandı.
Atatürk Havalimanı'nda ikinci Çeçen komutan krizi (Özel)
Aileye destek veren İmkander Başkanı Nuray Canan Bezirgan'ın yanı sıra, geçen yıl Rusya'ya gönderilmek istenirken pasaportunu yırtıp, polislere direnişi medyada yer aldıktan iadesi gerçekleşemeyen Çeçen komutan İmran Abdülazimov (52) da arkadaşının akıbetini öğrenmek
Tapu ve Kadastro'nun sitesinde Diyadin'e bağlı köylerin Kürtçe isimleri de yer alıyor
Satıcılar - Bezirgan Sürenkök - Kori Sürmelikoç - Soran Taşbasamak - Mirzecan Uysallı - Kalender
Kuzey Irak'ta resmi seçim sonuçları açıklandı
Parlamentoda Türkmenlere ayrılan beş sandalyeden üçünü Türkmen Demokratik Hareketi, 1'ini Abdülkadir Bezirgan başkanlığındaki Türkmen Reform Hareketi ve son sandalyeyi de Mahmut Çelebi başkanlığındaki Erbil Türkmen Listesi kazandı.
Kuzey Irak'ta resmi seçim sonuçları açıklandı
Parlamentoda Türkmenlere ayrılan beş sandalyeden üçünü Türkmen Demokratik Hareketi, 1'ini Abdülkadir Bezirgan başkanlığındaki Türkmen Reform Hareketi ve son sandalyeyi de Mahmut Çelebi başkanlığındaki Erbil Türkmen Listesi kazandı.
Çeçen mültecileri Rusya'ya iade eden Mısır'a protesto
İmkan Der Başkanı Nuray Canan Bezirgan ise yaptığı açıklamada, 3 Çeçen'in geçtiğimiz günlerde Rusya'ya teslim edildiğini hatırlattı. Bezirgan, Çeçen lider Kadirov'un işbirlikçi olduğunu ve iade edilen Çeçen direnişçilere merhamet göstermeyeceğini devlet televizyonundan açıkladığını söyledi.
Kahramanmaraş'ın turizm değerleri TÜRSAB'ın raporuyla ortaya çıkarılacak
Hamamı, Belediye Çarşısı, Saraçhane, Bedesten, Mevlevi Tekkesi, Kuyumcular Çarşısı, Kapalı Çarşı, Kavaf Çarşısı, Külekçiler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Bezirgan Çarşısı, Taşhan, Belediye Çarşısı, İklime Hatun Mescidi, Arslanbey Konağı, Kuşçular, Dedeler Konağı gezildi.
Kahramanmaraş'ta Ayakkabıcılar Çarşısı ile Bezirgan Çarşısı'nda restorasyon çalışmaları başlayacak
Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Ayakkabıcılar Çarşısı ile Bezirgan Çarşısı'ndaki restorasyon çalışmasının en kısa sürede başlayacağı müjdesini verdi. Başkan Mustafa Poyraz Ayakkabıcılar Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı ve Bezirgân Çarşısı'nda bulunan esnafları dükkânlarında ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.