bezler

Tanzer Dursun’dan maraton 60 km erkeklerde ikinci oldu
Karanlık ormanda tek başlarına ve ayak bileklerine taktıkları ışıklarla yollarını bulmaya çalışan atletlere her 100 metrede bir asılan fosforlu bezler yön gösterirken, belirli aralıklarda bulunan kontrol noktalarında yiyecek- içecek takviyesi yapıldı.
Tarihi Manisa bezinden hac ve umre kıyafeti üretilecek
Kafkaslı önderliğinde dokunan bezler için yaklaşık 250 kadın istihdam edilecek. Kafkaslı, Manisa bezinin Türkiye çapında ün saldığını belirterek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in üretim için çalışma sözü verdiğini, ayrıca Türkiye'de
Evliya türbesi ziyaretinde hurafelerden kaçınılmalı
Türbelere, yol kenarlarındaki ağaçlara iplikler, bezler paçavralar bağlamak, oralarda mum yakmak suretiyle dileklerde bulunmak bidattir, hurafedir, caiz değildir. Bu gibi haller asla İslami bir davranış değildir.
İşte, NSU davasını takip ‘edebilecek’ ve ‘edemeyecek’ medya kuruluşları
39- Bezler, Tobias (freier Journalist)40- Zaman Tageszeitung41- Bloomberg News42- N 2443- The Irish Times44- Hebeisen, Benedikt (freier Journalist)
BDP, Uludere'nin yıl dönümünde protesto eylemi düzenleyecek
28 Aralık'ta parti binalarına, işyerlerine ve evlere siyah bezler asılıp yakalara siyah kurdele takma eylemi yapılacak. BDP, diyalog toplantıları kapsamında Alevilerle de buluşma gerçekleştirecek. BDP, Parti Meclisi ve MYK'da iç ve dış gelişmeleri değerlendirdi.
Bağbozumunda toplanan üzümden pestil ve cevizli sucuk yapılıyor
Burada ‘Esar’ denilen havuzlarda ezilen üzümlerden elde edilen şıra, büyük kazanlarda kaynatıldıktan sonra bezler üzerine serilip güneşte kurutularak pestil haline getiriliyor. İpe dizilen ceviz veya bademler, ayrıca kazanlarda hazırlanan şıraya batırılarak cevizli sucuk yapılıyor.
Esed'den kaçan Suriyelilerin en acı eve dönüşü
Bazıları, mezarlığın çeşitli yerlerine Arapça, "Ateşten Denize" yazılı siyah bezler asarak duygularını ifade etmeye çalıştı. Tekne faciasında yengesi ve üç yeğenini kaybeden Hüseyin Kurdi, yakınlarının ülkede yaşanan iç ayaklanma yüzünden kaçtığını söyledi.
Bilinçsiz deodorant kullanımı kansere yol açabilir
Ergenlik çağında koltuk altı tüylerinin çıkması ile beraber hormonların etkisiyle kokulu salgı yapan apokrin bezler de salgı yapmaya başlar. Bu yaşlardan itibaren koltuk altının sık sık sabunla yıkanması ve tüylerin temizlenmesi konusunda gençler eğitilmelidir.
İşçiler, fırtınada devrilmek üzere olan iskeleyi güçlükle tutabildi (Özel)
Sıva esnasında etrafa harç sıçramaması için çekilen bezler, aşırı rüzgarla şişince, oluşan baskı sonucu iskelenin üst tarafında açılma meydana geldi. Binadan kurtulan iskelenin devrilmesini önlemek için işçiler seferber oldu.
Mide kanseri hasta, Japon yönteli ameliyatla tedavi edildi
Mide kanseri ilk olarak lenf bezlerine metaztaz yapmaktadır. Bu bezler üç kompartımandan oluşur. Dolayısıyla mide ile birlikte etrafındaki bazı lenf nodları ve organlara da tümör yerleşmiş oluyor.
Kastamonu'nun el dokumasını Beymen pazarlayacak (Özel)
Yöresel özellikli bezler istiyorlar. Yatak örtüsü, perde gibi ev tekstili ürünler üreteceğiz. Kastamonu el dokumaları ve basmaları 10 lira ile 180 lira arasında değişen fiyatlara satılıyor.
Bakan Eroğlu, 10 bin erguvan fidanı dağıttı
Bazı vatandaşlar camlara ıslak bezler koyardı, koku içeri gelmesin diye. Evlerin odaları kokardı. Biz, Haliç Köprüsü ya da Galata Köprüsü'nden geçerken 1-2 kilometre önceden arabanın camlarını kapatır, burnumuzu tıkayarak geçerdik.
Hopa davasının ilk duruşması başladı
Grubun bu girişiminin ardından araya giren emniyet güçlerinin müdahalesi üzerine, asılan bezler tekrar aşağı indirildi. 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan davanın ilk duruşmasına gösterilen yoğun ilgiden dolayı bazı sanık yakınları duruşma salonuna giremedi.
Çaldıkları araçlarla işe çıkan hırsızlar Ankara’yı birbirine kattı
Zanlıların boyunlarındaki yüzlerini gizlemek için kullandıkları bezler ve ellerindeki takılı olan inşaat eldivenleri dikkat çekti. Zanlıların çarptığı aracı kullanan Murat Ökmen, aracın çok hızlı olduğunu, zanlıların peşinde polis ekiplerini gördüğünü, tatlı servisine çıktığını, kavşağa geldiğinde
Tatiliniz zehir olmasın, su altındaki dostlarınızı tanıyın
denizlerde yaşayan hayvanların bazılarının, avlarını yakalamak veya kendilerini savunmak üzere vücutlarının çeşitli yerlerinde savunma aygıtları, zehir içeren bezler ya da elektrik deşarjı oluşturabilecek organlara sahip olduğunu ifade eden Uzm.
SEPTO’da Ağustos Böceği Projesi
Ağustos böceği de evde bulunan kumaş parçaları, bezler, plastik kaplardan gövdesi ve kolları oluşturuldu. Yapılan oyuncakla hem çevredeki artıkları değerlendirme adına hem de bilgisayarın başında boşa geçirilen vakitleri değerlendirmenin önemine dikkati çekmek istedik
"Bebeğin parmak emmesi normal"
Cildin hava almasını engelleyecek kadar sıkı bezler kullanmayın. Pişik oluşmadan önce, doktorunuzun önereceği koruyucu kremlerle bebeğin cildinde bir tabaka oluşturarak tahrişi önleyebilirsiniz.” Çocukların kulaklarının temizlenmemesi gerektiğini işaret eden Uzm.
Bürokrasiye kazan kaldıran işadamları: Büyük şirketler giderse biz de gideriz
İŞGEM atölyesinde kanama durduran gazlı bezler, steril pamuklu petler, tek kullanımlık doktor, hemşire ve hasta kıyafetleri, sedye ve muayene masaları üreten Kuzey Grup Hastane Malzemeleri Tekstil İthalat İhracat Sanayi Ticaret Ltd.
Avrupa'nın en iyi yüzücüleri Körfez'de kulaç attı
30 saniye 32 saliselik derecesiyle birinci olurken Çek Cumhuriyeti'nden Kvtoslav Svoboda 57 dakika 32 saniye 62 saliseli ile ikinci, Almanya'dan Amnuel Bezler 57 dakika 33 saniye ile üçüncü, İrlanda'dan Bryan Christopher 57 dakika 35 saniye 1 salise ile dördüncü ve yine Almanya'dan Hendrik Rijkens 57 dakika 37 saniye
İzmir'de antika pazarı açıldı
Antika Pazarı'nda cam eşyalar, saatler, mobilya, seramik ve porselen eşya, halı ve kilim, eski gümüş eşyalar, işlemeli bezler, yatak örtüleri, bakır eşyalar, avizeler, kartpostallar, pul, eski para, radyo, telefon, daktilo, el yazması kitaplar, taş plak, kılıç, kama, eski madalya ve nişanlar
İzmir'deki DTP konvoyu davasının sanığı tahliye edildi
Ayrıca konvoydakilerin zafer işaretleri ve başka el kol hareketleri yaptığı, terör örgütü lehine slogan attığı, terör örgütünü temsil eden renklerde bezler salladığı ve böylece semt sakinleri ve işi sebebiyle oradan geçmekte olan kişilerin tepkilerini çektiği öne sürülerek şöyle deniyor: "Şüphelinin konvoya ve konvoya
Çocuklarda ateş hastalık değil, hastalık habercisi
Ilık duş yaptırılamıyorsa, fizik soğutma uygulanabilir,pamuk ya da bezler ılık suyla ıslatılarak koltuk altı,kasık,boyun bölgesine uygulanarak ateşin düşmesi sağlanmalıdır." dedi. Ateş düşürücüler ve fizik soğutma uygulaması ateşin düşmesine yardımcı olduğunu kaydeden Uzm.
Gazi olaylarında ölenlerin yakınları, Ergenekon bağlantısına dikkat çekti
Kepenk kapatan dükkanların kapılarına matem ve protesto amacıyla siyah bezler asıldı. Aileler adına yapılan açıklamada, yaşanan olaylardaki Ergenekon bağlantısına dikkat çekildi. Açıklamada, buna rağmen soruşturmada sonuç alınamaması eleştirildi.
CHP Mersin İl Başkanı Şanlı: Yırtılan siyah bezler ülkemizin üzerine düşen karabulutları simgelemekte
açıklama yapan CHP Mersin İl Başkanı Yılmaz Şanlı, eylem ile ilgili bazı basın organlarında yayınlanan haberlerin çarpıtıldığını ileri sürerek, yırtılan siyah bezlerin kadınların giydiği kara çarşaf olmadığını savundu.
İzmir'deki DTP konvoyu olayının davası tek tutuklu sanıkla başladı
Ayrıca konvoydakilerin zafer işaretleri ve başka el kol hareketleri yaptığı, terör örgütü lehine slogan attığı, terör örgütünü temsil eden renklerde bezler salladığı, böylece semt sakinleri ve işi sebebiyle oradan geçmekte olanların tepkilerini çektiği iddia edildi.
CHP Mersin İl Başkanı Şanlı: Yırtılan siyah bezlerin kadınların kılık kıyafeti ya da taktıkları çarşafla ilgisi yok
CHP Mersin İl Başkanı Yılmaz Şanlı, Kadın Kolları tarafından hilafetin kaldırılması ile ilgili yapılan basın açıklamasının ardından yırtılan siyah bezlerin kadınların kılık kıyafeti ya da taktıkları çarşafla ve türban
Şirinköy'deki sağlık evine doktor 15 günde bir geliyor
Geçen bir arkadaşın torunu ateşlendi ve akşam çocuğun kollarına soğuk sulu bezler koyarak ateşini düşürmeye çalıştık. Biz doktor istiyoruz. 15 günde bir doktor geliyor, biz 15 günde bir mi hasta olmak zorundayız?
Cildi soğuktan korumak için iyi nemlendirmeli
Bunu engellemek için kalorifer ya da sobanın üzerine su veya nemli ıslak bezler konulabilir." Bebeklerin cildinin yetişkinlere göre daha hassas olduğunun altını çizen Yaldız, nemlendirmenin bebeklerde daha iyi yapılması uyarısında bulundu.
Kadın girişimciliği kurslarına katılan ev hanımı, internet üzerinden ticarete başladı
satışı yapılan ürünler arasında yüzeye veya insana zarar vermeyen antibakteriyel özelliğe sahip tasarruflu ısıtıcılar, hava temizleyiciler, mikrofiber bezler, araç yakıt tasarruf ürünleri gibi maddeler bulunuyor.
Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, "Elif Bebek''in tanıtımına katıldı
Atatürk Kız Meslek Lisesi tarafından tahtadan üretilen Elif Bebek üzerinde çeşitli yöresel süslemeler, bezler ve motifler bulunuyor. Elif Bebek'in, yaklaşık bir yıldır sürdürülen çalışmalar sonucu Türkiye'nin ulusal bebeği olmasına karar verildi.
Dondurulmuş gıdaları, oda sıcaklığında, kalorifer ya da soba üzerine bırakarak çözdürmeyin
- Kullanılan bezler, tutaçlar ve süngerler mikropların bir yerden başka bir yere taşınması için en iyi araçlardır. Bu nedenle, her kullanım sonrası bezler deterjanla yıkanmalı, ıslak ve sıkılı halde bırakılmamalıdır.
Kimse Yok mu, Nijer dramını gönüllülerine Dr. Er'in gözlemlerinden anlattı
Ameliyat olan çocukların avret mahalline bez sardık ve her seferinde çıkardılar, sonra anladık ki bezler kirlenmesin bayramda giyelim düşüncesiyle çıkarıyorlarmış. Pet şişeleri ise terlik yapıp geziyorlar.
Bodrum Emek ve Demokrasi Platformu, siyasi gerginlikleri protesto etti
başkan adayının seçim bürosu için kiralık yer bulamaması üzerine kurduğu çadırı yakma tehditleri ve bekçisinin dövülmesini protesto için yüzlerine siyah bezler bağladı. Gösteri sırasında açıklama yapan Bodrum Yurtseverler Cephesi Basın Sözcüsü Ayhan Karahan, Turgutreis'te DTP binasının yakıldığını, daha sonra da binanın önündeki Türk
Diyarbakır'daki olaylarda gözaltına alınan çocuklar serbest bırakıldı
sokaklarda kıstırılacak gözaltına alınan çocukların üzerinde gösterilerde kullanılan teröristbaşı Öcalan'ın posterleri ve terör örgütü PKK'yı temsil eden sözde bezler bulunmuştu. Gözaltına alınarak Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nü götürülen gösterici çocuklar savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.
Diyarbakır'daki olaylarda 41 kişi gözaltına alındı
girişlerinde, dar sokaklarda kıstırılarak gözaltına alınan kişilerin üzerinde çok sayıda teröristbaşı Öcalan'ın posteri ve terör örgütü PKK'yı temsil eden sözde bezler bulundu. Polis, bir çıkmaz sokakta kıstırdığı çocukları gözaltına alırken, çocuklar polise taş atmadığını iddia etti.