biçerdöver operatörü

Hububat hasadında dane kaybına sıkı denetim
Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinden Erzincan’a gelen biçerdöver operatörü Ali Şahin ise yaklaşık 3 ay boyunca Türkiye’nin değişik bölgelerini gezerek hububat hasadı yaptıkları belirterek, işlerinin iyi gittiğini ve emeklerinin karşılığını aldıklarını söyledi.
Amik'te sel buğday başaklarına zarar verdi, biçerdöverci işsiz kaldı
Kırşehir’den gelen biçerdöver operatörü Hüsamettin Yılmaz, boş boş oturduklarını, işlerin çok zayıf olduğunu ifade etti. Yılmaz, “Geçtiğimiz yıllarda Amik Ovası'na geliyorduk, işlerimiz çok iyiydi.
Çorum’da biçerdöver operatörü kursu
ÇORUM - Çorum Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu esas ve usuller kapsamında biçerdöver operatörü yetiştirme kursu açtı. Kursa bugüne kadar 85 kişi müracaat etti.
Çorum’da biçerdöver operatörü kursu
ÇORUM - Çorum Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu esas ve usuller kapsamında biçerdöver operatörü yetiştirme kursu açtı. Kursa bugüne kadar 85 kişi müracaat etti.
Havza'da Biçerdöver Operatörü Kursu'nda başarı belgeleri dağıtıldı
2012 yılının ikinci 'Biçerdöver Operatörü Yetiştirme Kursu'na katılan 20 kursiyerden 18'i başarılı olarak belge almaya hak kazandı. Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, "Havza İlçemizde ürün hasadının çoğunlukla biçer bağlar ve orakla yapıldığını, birkaç senedir de biçerdöverle hasadın
Vezirköprü’de biçerdöver operatörleri sertifikalı oldu
SAMSUN - Samsun’un Vezirköprü ilçesinde, Samsun İl Tarım Müdürlüğü ve Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle düzenlenen, biçerdöver operatörü yetiştirme kursu, yazılı sınavın ardından yapılan uygulamalı sınavla sona erdi.
Nusaybin'de elektrik akımına kapılan asker ve biçerdöver öperatörü ağır yaralandı
Mardin'in Nusaybin ilçesinde bir asker ve biçerdöver operatörü yüksek gerilim hattına kapıldı. Ağır yaralanan asker Diyarbakır Askeri Hastanesi'ne, biçerdöver operatörü ise Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildi.
Karaman'da biçerdöver operatör kursları tamamlandı
Karaman'da hububat hasadı sırasında meydana gelen dane kayıplarının en aza indirilmesi amacıyla açılan biçerdöver operatörü yetiştirme kursları tamamlandı. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Tarım Müdürü Hikmet Doğru, "İlimiz Merkez İlçe, Kazımkarabekir ve Ayrancı ilçelerinde her yıl yaklaşık olarak 200 bin hektar hububat
Sakarya'da 'Biçerdöver Operatörü Yetiştirme' kursu
Sakarya Tarım İl Müdürü Abdurrahman Çakar, 'Biçerdöver Operatörü Yetiştirme' kursunun 16 Şubat'ta başlayacağını söyledi. Çakar, yaptığı açıklamada, iki hafta sürecek kurs sonunda, başarılı olanlara Biçerdöver Operatör Sertifikası verileceğini kaydetti.
Kullandığı traktörün devrilmesi sonucu hayatını kaybetti
Aynı zamanda biçerdöver operatörü de olan Selahattin Güler'in kazada hayatını kaybetmesi beldede üzüntüyle karşılandı. 3 çocuk babası Güler'in acı haberi üzerine, beldedeki vatandaşlar evine taziye ziyaretinde bulundu.
Biçerdöverler hububat hasadına hazırlanıyor
Biçerdöver operatörü Erol Bilir ise sezona hazırlandığını belirterek, biçerdöverlerini her tarla için ekinin durumuna göre yeniden ayarladığını söyledi.