bilgisayar

Rusya siber suçlarla mücadele için yeni birim kuruyor
Rus basınına konuşan Tuğgeneral Yuri Kuznetsov, Rusya Silahlı Kuvvetlerinin kritik bilgilerini bilgisayar korsanlarından korumak amacıyla oluşturulacak yapının, aşama aşama gerçekleştirileceğini ve 2017 yılına kadar tamamlanacağını ifade etti.
Google, zarar ettiği Motorola’yı Lenovo’ya sattı
Dünya’nın en hızlı büyüyen bilgisayar üreticisi konumunda bulunan Lenovo, son dönemde akıllı telefon pazarında da başarılarıyla dikkat çekiyor. Şirket, geçtiğimiz yıl 13.
Alman Hükümeti, telekulağa kapalı telefonlara geçti
Uzmanlara göre şu anki en özel bilgisayar ve programlarla bu şifrelerin çözülmesi için 149 trilyon yıl gerekiyor.Tekniğin güvenilir ve sağlam olmasından dolayı telefona ilgi duyan devlet sayısı da arttı.
Somali Türk Okulu öğrencileri, karne sevinci yaşadı
Okullar, akıllı tahtalı sınıflar ve bilgisayar destekli laboratuvarlara sahip.Türk okullarında okuyan toplam 450 öğrenci, 8 Şubat’ta tekrar ders başı yapacak. (CİHAN)
2014’te globalde 375 milyar dolarlık akıllı telefon satışı yapılacak
• Oturma odalarımıza hakim beş cihaz: İnternete bağlı televizyonlar, bilgisayar, oyun konsolları, akıllı telefonlar ile telefon yanı olan ve olmayan tabletlerin satışının 2014’te 750 milyar doları bulacağı öngörülüyor.
Gold’un 51’inci mağazası Adapazarı'nda açıldı
000 metrekarelik kapalı alana sahip bulunan Adapazarı Gold’da cep telefonu, televizyon, bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi ve kamera gibi farklı kategorilerde 5 binden fazla ürün çeşidi sunuluyor. (CİHAN)
Hintli bakanın eşi otelde ölü bulundu
Polis, Pushkar Tharoor’un bilgisayar ve tabletini incelemeye alırken, çiftin evlerinin boyandığı için otelde kaldıkları açıklandı. Pushkar Tharoor’un asistanı Abhinav Kumar yaptığı açıklamada, Tharoor’un eşinin cep telefonundaki mesajlardan Pakistanlı bir gazeteci ile olan ilişkisini tespit ettikten
Rus polisinden otomobil şifresi kıran çeteye baskın
güvenlik güçleri, odalarda silah, mermi, kesici alet, sahte mühür, belge, araç anahtarları ve araç pin kod sistemlerine yönelik şifreleri çözen aletler ve bilgisayar programları buldu.Zanlıların Moskova, Voronej ve Kurski bölgelerinde faaliyet gösterdiği kaydedildi.
'Zemin hibrit çim olsa Bruma kurtulabilirdi'
Bilgisayar kontrollü makinalar tarafından enjekte edilir. 18 cm derinliğinde, 2 cm yüzey yüksekliğinde ekilir. 2 x 2 cm lik ızgara sisteminde göre zemine yerleştirilir.
Bavyera, elektronik seçim uygulamasına geçebilir
yerine getirildiğinde mümkün olduğunu hatırlatan Kellermann, bu şartların ‘doğruluğu kontrol edilebilir ve güvenilir bir uygulama olması’, ‘seçmenin derin bilgisayar bilgisi olmadan da verdiği oyun maniple edilmediğinden emin olması’ ve ‘oy verme işlemlerinin özel bir beceri gerekmeden doğruluğunun tespit edilebilmesi’ olduğunu
Kasımpaşa-Beşiktaş maçının tekrarlanmasına neden rapor ortaya çıktı
3- Beşiktaş Kulübü İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim fakültesi dekanlığına bir yazı yazarak bu konuda uzman (bilirkişi) raporu istedi. İTÜ dekanı Prof. Dr.
Kimse Yok Mu'nun Pakistan'daki İkbaliye kasabasında yüzler gülüyor (Özel)
Ayrıca okulun bir bölümünde kasabada yaşayan yetişkinlere yönelik bilgisayar kursu, dikiş kursu, elektrik kursu gibi kurs imkanları sağlanacak. 3 aylık periyotlar ile kursa katılan kişilere Pakistan devleti tarafından meslek sertifikaları verilecek.
Kırtasiye alışverişinde sepet başı harcama yüzde 10 artarak 30 TL'ye yükseldi
NT’nin açıkladığı okula dönüş sezonu değerlendirmesinde dikkat çeken diğer bir nokta ise tablet bilgisayar satışlarının kırtasiye malzemelerinin satışını olumsuz etkilememesi oldu. NT Genel Müdürü Murat Kara konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Tablet gibi teknolojik araçlar gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam etse de başta eğitim camiası olmak üzere gerek
Bakanlık araştırması: Gençler, Facebook’u Twitter’dan fazla kullanıyor
GENÇLER EN ÇOK DİZÜSTÜ BİLGİSAYARLARI KULLANIYOR Araştırma sonuçlarına göre gençlerin yüzde 62’si sosyal medyaya en çok evlerindeki dizüstü bilgisayarlardan bağlanıyor. Her iki gençten biri akıllı telefon üzerinden sosyal medyayı kullanıyor.
Güney Afrika'da üniversiteye giriş sınavına Türk okulları damgası
Star Koleji ayrıca, matematik, fizik, kimya ve bilgisayar derslerinde 159 öğrenci ile toplamda 614 "A" alarak, 3,8 rekor ortalama ile hem üniversite giriş sınavında, hem de aynı alanlarda 2013 yılı olimpiyatlarındaki üstün başarılarından dolayı ülkenin "En İyi Performans
Kredi kartı taksit yasağına telekomünikasyonculardan tepki
Aşçı, "Kontör satışlarındaki taksitin engellenmesine bizler de olumlu bakıyoruz ancak bu kanun değişikliği cep telefonu, bilgisayar ve tablette de uygulandı. Elektronik ve beyaz eşyada ise taksit dokuzla sınırlandırıldı.
Bakan Yazıcı bir tuşa bastı, 639 gümrük memuru atandı
ANKARA - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, bilgisayarlı sistemle yapılan atamalarda 639 gümrük memurunun görevlerini ve çalışacakları yerleri belirledi.Hayati Yazıcı, bakanlık konferans salonunda, 2013/2 B grubu kadroları için 1 Ekim – 1 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılan sözlü sınavı kazananların atama yerlerinin
ASELSAN, MSB ile 88 milyon liralık 2 anlaşma imzaladı
ASELSAN'da ürün geliştirme faaliyetlerinde en son elektronik, elektro-optik ve mekanik teknolojiler bilgisayar destekli geliştirme ve üretim altyapısı ile birlikte uygulanıyor. Şirket, farklı yatırım ve üretim yapısı gerektiren proje konularına bağlı olarak Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Grup Başkanlığı (HBT), Savunma ve Sistem Teknolojileri
Telefonla yapılan dolandırıcılık 14 milyon lirayı buldu
Dolandırıcıların bilgisayar programlarını kullanarak hazırladıkları tuzaklara da dikkat etmek gerekiyor. O programlar sayesinde ‘155’ arıyormuş gibi gösterilebiliyor.
Amerikan istihbaratı ‘süper bilgisayar’ üzerinde çalışıyor
FRANKFURT - ABD iç istihbarat birimi NSA’in bütün bilgisayarların şifreli dijital bilgilerine ulaşabilmek için gizli bir proje üzerinde çalıştığı öğrenildi.Dünya genelinde dinleme skandallarının aktörü Amerika Birleşik Devletleri’nin Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) bu kez de ‘süper bilgisayar’ konusuyla gündeme geldi
Yılbaşında en çok notebook ve akıllı telefon sattı
Yılbaşını da içine alan Aralık ayında tüketiciler, bilgisayar ve akıllı telefonlarda orta ve üst seviye ürünleri tercih ederken; tablette daha çok giriş ve orta seviye modellere yöneldi. Yılbaşı hediyesi olabilecek elektrikli ev aletleri ve kişisel bakım ürünlerini içine alan beyaz eşya ve küçük ev aletleri kategorisinde ciddi oranlarda artışlar
Hewlett-Packard, Almanya’da yüzlerce kişiyi işten çıkaracak
HP, daha çok ürettiği bilgisayar, yazıcı (Drucker), network sistemleri ve sunucular (server) ile tanınıyor. Şirket yakın zamanda yazılım hizmeti ve teknik destek üniteleriyle de faaliyet göstermeye başlamıştı.
Dirk Kuyt: Ersun Yanal bize doğru yolu gösteren kişi oldu
-En sevdiğin bilgisayar oyunu? *Call of Duty Ghosts ve FIFA 2014.-En sevdiğin müzisyen?*Her türlü müziği dinlerim aslında ama kafa dağıtmak için Rihanna tercih ediyorum.
Erzurumlu yazılım firması Ssoft, Kuzey Irak’a açıldı
Bilgisayar var fakat yazılım yok. Bizim sektörümüz için bulunmaz bir pazar. Zaman kaybetmeden burada yerimizi almak ve çalışmalarımıza başlamak istedik.
E-Ödenek'e geçen SGK, 50 milyon TL tasarruf etti
İş kazası ve meslek hastalığı bildirim formunun işverenler tarafından Kurum ünitelerine gönderilmesini sağlayan E-Bildirim isimli, bilgisayar programı ise Şubat 2012 tarihi itibariyle tamamlanarak uygulamaya açıldı.
Hodorkovski, siyasi mahkumlar için çalışacak
Almanya'nın bir yıllık vize verdiği Hodorkovski, bilgisayar satarak kazandığı paralar ile Menatep Bankasını kurmuştu. Jukos petrol şirketini ele geçiren Hodorkovski, 2003 yılında tutuklandı ve 2005 yılında vergi kaçırdığı gerekçesiyle toplam 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı
Görme engelliler özel bir eğitimle bilgisayar teknolojisini öğrenecek
AFYONKARAHİSAR - Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı (TÜTEV) Afyonkarahisar Şubesi’nin 'Gençler ve Görmeyen Gözler Bilgisayar Teknolojisiyle Buluşuyor' projesi hayata geçiriliyor. Proje sayesinde görme engelliler, özel bir program aracılığıyla bilgisayar kullanmayı öğrenerek, bu sayede iş müracaatında bulunabilecek.
Gold’un 50’nci mağazası Adana’da açıldı
2 bin metrekarelik kapalı alana sahip bulunan Adana Gold’da cep telefonu, televizyon, bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi ve kamera gibi farklı kategorilerde 10 binden fazla ürün çeşidi sunuluyor. Adana Gold’un, Türkiye genelinde gerçekleşen tüm indirim kampanyalarını eş zamanlı olarak sunacağını belirten Pazarlama Müdürü Kılınç Orhan Erdemir, “Adana bizim
Romanya başbakanından Türk okulu öğrencilerine ödül
Uluslararası Bükreş Bilgisayar Türk (İCHB) lisesinde 36 öğrenci, olimpiyatlarda toplam 46 madalya kazanmıştı. Ödül alma sırası ICHB'ye geldiğinde, Türk lisesi öğrencileri sahneye sığmadı.
Almanya'nı en iyi bilgisayar oyununu Türk şirketi yaptı
DÜSSELDORF - Almanya’da “yılın bilgisayar oyunu ödülleri” sahiplerini buldu. Düsseldorf’ta düzenlene törende üç Türk kardeş tarafından 1998 yılında kurulan Crytek firması ödülleri topladı.
Amerikan istihbaratı, bilgisayar oyunu oynayanları da takip etmiş
FRANKFURT - Amerikan istihbarat kuruluşu NSA'nın online bilgisayar oyunlarındaki sohbetleri de izlediği ortaya çıktı.Daha önce dünya genelinde pek çok ülkeyi ve lideri dinlediği, cep telefon bilgilerini kaydettiği belirtilen kurumun, sanal alemde oynanan bilgisayar oyunlarını
Kartal timi, Timoşenko’nun partisi Anavatan’ı bastı
Binaya giriş ve çıkışı tutan Berkut’lar, ofiste arama yapıp, bilgisayar ve sunucunun olduğu odanın kapısını kırdı. Berkut, sunucu ve bilgisayarın yanı sıra dokümanlara el koydu. Parti binası önünde toplanan bir gurup partili, Berkut timlerine karşı 'Çete, çete' sloganı attı.
Türk askerleri Bosna-Hersek'te okul tadilatı yaptırıyor
Elektrik, su, kalorifer tesisatı, kazan dairesi, tuvaletleri, kapı ve pencereleri yenilenecek okulun sıra, masa, dolap, teknik malzeme (bilgisayar, projektör vb.) ile diğer mefruşatları da sivil-asker işbirliği ile alınacak.
Doğalgaz faturası bilgisayar yazılımı ile yüzde 30 inecek
Kazanlara takılan mini bilgisayar, merkezi ısıtma kullanan binaların enerji kaçaklarının önüne geçerek aynı oranda yakıtla daha fazla ısınma imkanı sunuyor. Doğalgaz ateşleme sistemini kontrol altına alarak 4 sene sonunda 1 sene bedava yakıt kullanmaya olanak tanıyor.
Altın Şafak milletvekillerinin evleri arandı
Altın Şafak'a yönelik yürütülen soruşturma kapsamında savcının nezaretinde gerçekleşen aramalarda, bilgisayar, sim kartları, harici bellek, USB diskler ve ruhsatlı olduğu belirtilen bir silaha el konuldu.
Bakü'deki teknoloji fuarında halk dansı yapan robot ilgi odağı oldu
Türk müteşebbislerin kurduğu Kafkas Üniversitesinin Bilgisayar Mühendisliği fakültesi tarafından geliştirilen nano robot, her yarım saatte bir üniversitenin standına gelen ziyaretçilere Azerbaycan halk danslarından örnekler sunuyor.
İstihdamın yüzde 76’sı KOBİ'lerde
Araştırma kapsamındaki girişimlerin bilgisayar kullanım oranı yüzde 92, web sayfası sahiplik oranı yüzde 53,8, İnternete geniş bant bağlantı ile erişim oranı yüzde 90,6 iken, en yaygın kullanılan internet bağlantı türü yüzde 86,4 ile DSL bağlantı oldu.
1 TIR domates 10 cep telefonu, 1 TIR mermer 1 bilgisayar ediyor
(TOBB) Başkan Yardımcısı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, "1 TIR domatesin 10 cep telefonu, 1 TIR mermerin ise bir bilgisayar ediyor" diyerek, "Bu nedenle diyoruz ki markalaşmaya, katma değere önem vermek gerekiyor.
Romanya Zaman, 20. yılını kutladı
Uluslararası Bükreş Bilgisayar Lisesi öğrencisi Madalina Tehrani’nin şarkılarıyla renklenen program, 20. yaş günü pastasının kesilmesiyle sona erdi.
Türkiye, akıllı telefon kullanımında Avrupa beşincisi
Bilgisayar dersi etkinliği alıyorlar ve program yazılımını öğreniyorlar. Herkes birbirine yardım ediyor. Şu ana kadar 2 bin 500 mezun verdik. 800 tane uygulama yazıldı son 6 ay içinde.
Kırgızistan’da öğrencilerin vagonda eğitim mücadelesi
Öğrencilerden Ayzirek Abdısamatkızı ise başka şehirlerde çok daha güzel şartlarda okuyan arkadaşları gibi bilgisayar ve yabancı dil öğreten okullarda okumak istediklerini söyledi.
Dijital oyunlar, parktaki oyunların yerini tutmuyor
STUTTGART - Küçük çocukların ilgi duyduğu dijital aletlerin başında cep telefonu ve tablet bilgisayar geliyor. Çocuklar dijital araçları kullanmalı mı?
35. İstanbul Maratonu nedeniyle trafiğe kapatılacak yollar açıklandı
Tophanelioğlu Caddesi Gold Bilgisayar önü D-100 güney-kuzey katılım7. Beylerbeyi katılım ALTERNATİF YOLLAR
Vatan Bilgisayar, 83. mağazasını Isparta'da açtı
ISPARTA - Türkiye’nin 38 ilinde yerli ve yabancı binlerce markayı uygun fiyatlarla müşterilerine sunan Vatan Bilgisayar, Isparta’daki ilk mağazasını Iyaş Park AVM’de açtı. Mağaza açılışında konuşan Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan, “Türkiye’nin dört bir yanında mağaza açmaya devam ediyoruz.
Son beş yılda internete bağlanan cihaz sayısı üç kat arttı
İZMİR - İntel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, son beş yılda internete bağlı cihaz sayısının yüzde 300 arttığını söyledi. Dünya çapında bilgisayar, akıllı telefon ve tablet gibi farklı cihazlardan internete bağlanan 2 milyarın üzerinde kişi olduğuna dikkat çeken Aydın, 2020 yılında 200 milyar
Samsung'dan 718 öğrenciye teknoloji eğitimi
Samsung Electronics, tüketici elektroniğinin dört ana ürün grubu olan mobil cihazlar, beyaz eşya, ses ve görüntüleme cihazları, bilgisayar ve yan ürünleriyle ilgili uygulamalı eğitim verilmesini amaçlayan Samsung Akademi projesini, teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik olarak geliştirdi.
Sanayide toplam ciro üçüncü çeyrekte yüzde 13,3 arttı
Bunu yüzde 35,6 ile bilgisayar, elektronik ve optik ürünler imalatı takip etti. İmalat sanayi alt sektörlerinin 2013 yılı Eylül ayında 2012 yılı aynı ayına göre yüzde değişim oranları incelendiğinde, en fazla düşüş oranının yüzde 40,3 ile diğer
Siber suçlara karşı uzman ekip güçlendiriliyor
Siber suçların büyük bir oranının bilgi-işlem değiştirme ve bilgisayar sabotajı olduğu belirtiliyor. Eyalet Suç Dairesi’ne geçtiğimiz yıl 200 şirket müracaat ederken, bu rakam bu yıl 500’e yaklaştı.KRV İçişleri Bakanı Ralf Jaeger, artık suç olaylarının birçoğunda modern bilgi ve iletişim araçlarının kullanıldığını söyledi.
Tablet bilgisayar ihalesi Telpa’nın
ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı'nın 9. sınıf öğretmen ve öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtıcağı Fatih Projesi için düzenlenen ihaleyi 409 milyon lira ile en düşük teklifi veren Telpa Telekom kazandı.
Bilgisayar oyunları beyin kapasitesini artırıyor
BERLİN - Almanya'da yapılan bir araştırma, bilgisayar oyunlarının beyinde belirli bölgelerin kapasitesini artırdığını ortaya koydu.Alman Max Planck Enstitüsü Eğitim Araştırmaları ve Charite Hastanesi Psikiyatrik Üniversite Kliniği uzmanları, bilgisayar oyunları aracılığıyla insanda mekan oryantasyonu