bircan savran

ESAFED yönetimi güven tazeledi
Bircan Savran, denetleme kurulu asil üyeleri Dr. Abdi Canan, Dr. Ufuk Kale ve Dr. Serdar Altınçekiç, denetleme kurulu yedek üyeleri Ahmet Özcan, Erdal Erikoğlu ve Serdar Dinç, 36 oydan geçerli 35 oyu alarak yeniden seçildi.
Arife Nazlı bebek hayata tutundu
Bircan Savran, şimdiye kadar Martinez Frias Sendromu (İnce bağırsak, safra ve safra kesesinin olmaması) sendromunun dünyada 12 kez rapor edildiğini, ancak Türkiye'de ilk kez bu vaka ile karşılaşıldığına dikkat çekti.
GÜLDER, Afrika Gecesi’nde doktorların Gine'deki fedakarlığını anlattı
Bircan Savran’ın yapılan sağlık taraması ve ameliyatlarla ilgili sunumu da programa katılanları duygulandırdı. İnsanların yokluk içinde yaşamaya çalıştığını ve şartların çok zor olduğunu dile getiren Dr.
GÜLDER üyesi gönüllü doktorlar, Gine Bissau'da 200 ameliyat yaptı
Bircan Savran da, çok güzel karşılandıklarını vurguladı. 11 doktor, 6 yardımcı personel ve 9 tercüman olmak üzere toplam 26 kişinin çalıştığını belirten Dr. Savran, "Kütahya’nın yanı sıra, Uşak, Afyonkarahisar ve İstanbul’dan da katılım oldu.
Gönüllü doktorlar 114 Afrikalı’ya ışık oldu (Özel)
Bircan Savran, 1 doktor, 6 tane yardımcı ve 5 tercümanla gittikleri Bissau'da 9 bin sağlık taraması, 114 katarakt ameliyatı, 27 sünnet ve 54 tane genel anestezi gerektiren büyük ameliyat gerçekleştirdiklerini söyledi.
Bağırsağı tıkalı doğan prematüre bebeğe devlet hastanesinde başarılı operasyon
Bircan Savran tarafından ameliyata alınan bebek sağlılığına kavuştu. Bu tür riskli operasyonların devlet hastanelerinde yapılmadığını ve genelde üniversite hastaneleri ya da daha donanımlı diğer hastanelere sevk edildiğini aktaran Dr.