birlik ve beraberlik

Orman: Atılım yapmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır
Hedeflerimize ulaşmak için özellikle sizlerden isteğim, birlik ve beraberlik içerisinde kulübümüze ve takımlarımıza destek olmanızdır. Bu amaçla, yönetim olarak, her türlü yeni atılımı yapmaya devam edeceğimizden de kimsenin şüphesi olmamalıdır.
Alinur Aktaş: İnegöl mobilyası yükselişte
Birlik ve beraberlik duygumuzu burada da perçinlediğimizi gösterdik. Yurt dışı pazarına açıldığımızın en büyük kanıtı ise her yıl kasım aylarında düzenlediğimiz yurt dışından alıcıların getirildiği MODEF EXPO fuarımızdır.
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Birlik ve beraberlik adına, terminolojide bu da çok önemli bir şey ifade ediyor. Ne Oslo görüşmesi, ne PKK'nın adadaki insanıyla görüşme mevzuu, ne dağdakilerle görüşme mevzuu, onun karşısında olmadık.
İşadamları: Geminin içerisindekilerce batırılacağı akla ve mantığa sığmaz
Fincan, “Ülkenin ne zaman yol aldığını hissedersek, ülkemiz ne zaman birlik ve beraberlik içerisinde gemi yol almaya başladığı hissedilince birileri bu gemiyi batıracak şekilde bir sebepler bulabiliyor.
Çalımbay: Çaykur Rizespor’un ligde kalıcı olması gerekiyor
Takımın birlik ve beraberlik içerisinde olması büyük artımız." ifadelerini kullandı.Spor Toto Süper Lig'in 18.
İlhan Cavcav: 15-20 gün içerisinde e-bilet sorunu çözülecek
işine gücüne bakmasını bir sanayici ve abi olarak tavsiye ettiğini belirten Cavcav, bu ülkenin 1923’ten bu yana bir çok badireden geçtiğini bu günlerinde birlik ve beraberlik içerisinde atlatılması temennisinde bulundu.
Baas rejimi kurbanı Türkmenler İstanbul’da anıldı
dolayısıyla Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Tütüncü başkanlığında düzenlenen panelde yapılan konuşmalarda ise Türkmen halkı için birlik ve beraberlik çağrısı yapıldı. Konuşmacılar Türkmen halkının karşı karşıya kaldığı zorlu süreçten, kenetlenerek birlik ve beraberlik içerisinde kolay çıkabileceğine dikkat çekildi.
BESOB Başkanı Tak: Esnaf, vergi kalemlerinden rahatsız
Esnaflara de seslenen Arif Tak, "Esnaf ve sanatkarlar birlik ve beraberlik için topluma örnek olacak durumdadır. Bizler toplumu ayakta tutan bir kesimiz. Esnaf ve sanatkar kardeşlerimizden, devletine, milletine güvenmesini, seçilen insanlara sahip çıkmasını, onlara destek olmasını istiyorum.
Pakistan’da birlik kongresi farklı dinler bir araya geldi
Kongrede konuşma yapan liderler, hükümetin gerekenleri yapmadığını belirtirken, Pakistan'da barış, birlik ve beraberlik mesajı verdi.Yaklaşık 300 kadının da katıldığı kongrede ''Allahu Ekber, Ya Rasulullah, Ya Ali ve Ya Hüseyin'' sesleri yankıladı.
Pakistan’da birlik kongresi
Kongrede konuşma yapan liderler, hükümetin gerekenleri yapmadığını belirtirken, Pakistan’da barış, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Yaklaşık 300 kadının da katıldığı kongrede ‘’Allahu Ekber, Ya Rasulullah, Ya Ali ve Ya Hüseyin’’ sesleri yankıladı.
Putin’den yeni yıl mesajı: Teröristlerin kökünü kazıyana kadar savaşacağız
2013’te ülkenin birçok sorunla karşılaştığına değinen Putin, Rusya’nın geleceğe umutla baktığını, birlik ve beraberlik içinde ülkenin kalkınması için çalışacaklarını belirtti. Doğal afetler nedeni ile Uzakdoğu bölgesinin zor bir yıl geçirdiğine değinen Putin, zor zamanlarda ülkenin tek yürek olduğunu vurguladı.
Fikret Orman: Kulübümüze yönelik bir takım oyunlar oynanmakta
Bu mücadeleyi de, Beşiktaş camiası olarak her zamanki gibi birlik ve beraberlik içinde yürüteceğiz ve bu zor durumdan en kısa sürede çıkacağız. Hayatımda yaşadığım en büyük onur, Beşiktaşım’a başkan olmaktı.
Dünya 'Azerbaycan Türkleri Dayanışma Günü' Kiev’de kutlandı
Sizler bulunduğunuz ülkede birlik ve beraberlik içinde olacaksınız ki yine Türkiye ile Azerbaycan her daim güçlü olsun. Birlikte olduğumuz zaman üstünden geçemeyeceğimiz aşamayacağımız hiçbir güçlük olmayacağına inanıyorum ben.
Sağlam: 7-8 haftada yemediğimiz kadar gol yedik
"Kulübeden başlayarak, oynayan oynamayan tüm oyuncular birlik ve beraberlik içinde oldu. Çünkü 20 puanın bizi nereye getireceğini biliyorduk. İnşallah bundan sonra ikinci devre iyi hazırlanıp birkaç tane yerlere önemli transfer yapıp, Konyaspor'un marka değerini artırmamız ve daha iyi yerlerde olmamız gerekiyor
İbrahim Toraman: Bu takımın kaptanıyım, her zaman göreve hazırım (Özel)
Beşiktaş için birlik ve beraberlik zamanı. Bana ne zaman görev verilir ihtiyaç duyularsa her zaman göreve hazırım." ifadelerini kullandı.
Pakistan’daki Türk okulları, Beloçistan eyaleti başbakanını ziyaret etti
Birlik ve beraberlik sağlama adına ise diyalog toplantılarının yanı sıra düzenlenecek platformlarla birliğin sağlanacağı müsait bir zemin hazırlanacaktır.’’ dedi.Yapılan faaliyetlerden dolayı müteşekkir olduğunu ifade eden Baloç, "Bizler en çok Türk insanına benziyoruz.
Davutoğlu: Kıbrıs'ta barış için ciddi psikolojik atmosfer oluştu
Bugüne kadar Kıbrıs sorununa çare bulmak amacıyla birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiklerini kaydeden Eroğlu, “Amacımıza ulaştık mı diye soracak olursanız henüz Kıbrıs’ta ulaşabildiğimiz bir çözüm ortada yok.
Bakan Davutoğlu, Derviş Eroğlu ile bir araya geldi
Derviş Eroğlu ise "Bugüne kadar Kıbrıs sorununa çare bulmak düşüncesiyle, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etti. Henüz ulaşabildiğimiz bir çözüm ortada yok.
Boydak: Dünyada artık şirketler değil ülkeler de birleşecek
Boydak, Türkiye’nin kendi bölgesine, etrafına, birlik ve beraberlik ruhu aşılayan zenginlik, iyilik, moral motivasyon aşılayan ülke olarak hayatını devam ettirmesi gerektiğini belirterek, “Türkiye, dış dünya ile olan ilişkilerde karşılıklı hakka, hukuka dikkat etmektedir ve bunu
Trabzonspor Başkan Yardımcısı Çakıroğlu, görevinden istifa etti
Mayıs ayında yapılan genel kurulda birlik ve beraberlik mesajları ile yola çıktıklarını hatırlatan Çakıroğlu, "Siyaset bulaşmış Trabzonspor'u siyasetten uzak tutmaya, bölünmüşlüğü bitirmeye, adeta yerlerde sürünen onurunu, çalınan haklarını geri almaya, kirlenmiş Türk
Bursaspor'da Adana Demirspor'u elemenin sevinci yaşanıyor
Birlik ve beraberlik içerisinde zor zamanlarda kenetlendiğimiz zaman bunlar ortaya çıkıyor. O yüzden de onun adına da çok sevinçliyim.
Romanya, 95. kuruluş yıldönümünü kutladı
Milli gün mesajında Ponta, "Bu milli günümüzde ülkemiz için birlik ve beraberlik diliyorum. Geleceğe birlik içinde umutla bakan bir Romanya diliyorum." şeklinde konuştu.
Bakan Eroğlu'ndan işadamlarına birlik ve beraberlik çağrısı
AFYONKARAHİSAR - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, işadamlarına birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaları, ortaklıklar kurmaları çağrısında bulundu.Eroğlu, Afyonkarahisar’da, kent merkezinde gerçekleştirdiği Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) temsilciliğinin açılışını yaptı.
Denizli’de yatırımcıların harekete geçmesini sağlayacak önlemler alınacak
Toplantıda açılış konuşması yapan Başkan Özer, Denizli’de birlik ve beraberlik içinde çalıştıklarını son TOBB seçimlerinde de Denizli’nin etkinliğini gördüklerini ve önemli görevler aldıklarını söyledi.
Kürt hükümeti yetkilileri: Barış süreci önemli sonuçlar verecek
Şunu görüyoruz ki, artık taraflar arasında diyaloga başlayacak birlik ve beraberlik içerisinde yaşamak için engel kalmayacaktır.” dedi. (CİHAN)
İstikbal'in 807. mağazasını Dörtyol'da açtı
Çok yokuş çıktık; ama her zaman birlik ve beraberlik içerisinde güç birliği oluşturduk." dedi. AK Parti Hatay Milletvekili H.Bayram Türkoğulu da atılan her adımın ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesine bir adım daha yaklaştırdığını söyledi.
İstanbul İl Müdürü Koç, kurum personeli ile buluştu
İstanbul’a yakışan, verimliliği ve devamlılığı artıran her türlü projeye kapılarının açık olduğunun altını çizen İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, birlik ve beraberlik içinde özverili bir şekilde çalışmaya devam etmeleri gerektiğini söyledi.
İngiltere'deki "En Başarılı Türkler" ödül töreni gelenekselleşti
Bu yolda daha azimli, daha şevkli ve daha inançlı bir şekilde birlik ve beraberlik içinde yürümemiz temennisiyle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum."Liberal Demokrat Parti'nin Genel Başkan Yardımcısı Simon Hughes da konuşmasına, "Selamun Aleyküm" diyerek başladı.
Ali Şen: Bu birlik ve beraberlik olduğu müddetçe kimse bizi yıkamaz
Bu birlik ve beraberlik olduğu müddetçe hiçbir güç bizi yıkamaz. Adaylardan Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar rahat rahat evinde oturabilirlerdi ancak onlar kulübü iyi yere getirmek için çalıştılar ve daha da çalışmak için aday olup
Batman Petrol, Aksaray 1968 maçına hazırlanıyor
Batmanlı sporseverlerle birlik ve beraberlik içerisinde bu takımın başarıya ulaşabilmesi için tek yürek olmalıyız, Allah Batman Petrolspor'un yar ve yardımcısı olsun." dedi.
Washington Büyükelçiliği’nde 29 Ekim resepsiyonu
ABD’deki Türk toplumuna da seslenen Tan, “Türk-Amerikan toplumunun da bu hedef doğrultusunda birlik ve beraberlik içinde hareket etmeyi sürüdüreceğine, ayrıca Türk Amerikan ilişkilerinin daha da güçlendirilmesi için çaba sarfetmeye devam edeceğinden eminim” şeklinde konuştu
Vali Çomaktekin: Cami ve cemevi aynı anlama gelir
insanların aynı amaç ve gaye doğrultusunda hareket ettiklerini kaydeden Vali Çomaktekin, “Bu tür mekanlar hayırlı insan olma, güzel ahlaklı insan olma, birlik ve beraberlik ve beraberliğe hizmet etme, dünya barışına hizmet etme, nefsini terbiye ederek güzel insan olmak için geldikleri mukaddes yerlerdir.
Vali Doğan, Cumhuriyet Bayramın'da çözüm sürecine destek istedi
Konuşmasında, vatandaşlara birlik ve beraberlik mesajı da veren Vali Doğan, "Gelin birlikte daha müreffeh Van için omuz omuza verelim. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin nimetlerinden yararlanarak, daha güçlü bir Van için gönül birliği yapalım.
Dün tartışan Vali ve Belediye Başkan Vekili bugün el sıkıştı
‘Cumhuriyetin ilanı şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktasıdır” diyen Vali Coş, “Cumhuriyet birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın kanıtıdır” diye konuştu.Konuşmaların ardından halk oyunları gösterilerinin de yapıldığı törende, 'Cumhuriyet' konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Vali Coş tarafından çeşitli
Türk Metal Sendikası, İsdemir’de yetki için geldi
Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaptığı konuşmasında, işçinin alınterine saygılı olduklarını ve işçi sendikanın birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerektiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Gül: Herkes bu ülkenin asil ve özgür vatandaşlarıdır
Gül mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Türk milletinin geçmişteki mücadelelerine atıfta bulunan Gül, "Cumhuriyetimiz 90 yaşında. Bu anlamlı gün, geçen süre zarfında geldiğimiz seviyeyi değerlendirme, geleceğe dönük hedeflerimizi gözden geçirme imkanını bizlere vermektedir.
Tokatlılardan Ellik şöleni
Necmi Kadıoğlu ise “ Tokatlıları böyle neşeli, birlik ve beraberlik içerisinde görmek bizi daha mutlu ediyor. Tokatlıların her zaman yanında olmaktan ve onların bu yöresel oyunlarına katılmaktan dolayı mutluluk duyuyorum.
Başbakan Erdoğan: Baharı kışa çevirmek isteyenler var
Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başbakan Erdoğan, kitaplarında ayrımcılık olmadığını vurgulayarak, "Biz biriz, beraberiz. Hep birlikte Türkiye'yiz.
Şahin: Marmaray’ın açılışına muhalefet liderlerini Başbakan davet etse şık olur
"MARMARAY'IN AÇILIŞINA MUHALEFET BAŞKANLARI DA KATILMALI, BİRLİK VE BERABERLİK GÖRÜNTÜSÜ VERMELİYİZ"Yüz yılı aşkın bir süredir milletin hayali olan büyük bir projeyi Cumhuriyet Bayramı’nda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bazı yabancı devlet adamlarının
Cumhurbaşkanı Gül: Her gelişimde şehir daha da gelişiyor
Bütün şehirdeki siyasi farklılıklar, görüş farklılıkları bir yana, şehrin ihtiyaçları, güzelleşmesi söz konusu olduğunda birlik ve beraberlik olur. Esas dinamo işte budur." diye konuştu.
Türkmen gençleri Kerkük'te toplandı
Etkinlikte yapılan konuşmalarda Türmen gençlerin birlik ve beraberlik içinde olduğu vurgulandı. Etkinliğe katılan Irak Türkmen Cephesi(ITC) Başkanı Erşat Salihi, yaptığı konuşmada, Türkmen gençleri birlik ve berberliğe davet etti.
Yavi'de katledilen 33 kişi için anma töreni düzenlendi
Oynanmak istenen her türlü oyunu birlik ve beraberlik içerisinde bozacağız." dedi. Vali Yardımcısı Abdurrahman İçyer, Yavi'de yaşanan katliamın unutulmasının mümkün olmadığını anlattı. İçyer, tarih boyunca Türk devletinin üzerinde oyunlar oynandığını ve bunların hiçbirisinin başarıya ulaşamadığını vurguladı.
İskenderun'da Gadir Hum ve İslam konferansı düzenlendi
ilçede coşkuyla kutlandığını ifade eden Abdulaziz Aydın, “Bu manada Gadir Hum bayramı farklı kültür ve inanç mensubu insanların sevgi, saygı, hoşgörü, birlik ve beraberlik duyguları çerçevesinde ahenk ve uyum içinde yaşadığını belirten en önemli gösterge haline gelmiştir.
Musevi, Hristiyan, Müslüman din adamları Antakya'da 'Diyalog Sofrası'nda buluştu
Kurban Bayramı münasebetiyle kurulan sofrada, kanaat önderleri birlik ve beraberlik mesajları verdi.Antakya Kültürler Arası Diyalog Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen diyalog yemeğinde konuşan AKADİM Başkanı İsa Aydın, Kurban Bayramı'nın anlamına dikkat çekerek, bayramın
Gönüllüler, Brezilya'da gönülleri fethetti
Paylaşmaktan kastedilenin ihtiyaç sahibi insanlara yalnızca bir kaç kilo et dağıtmak olmadığını vurgulayan Pehlivan, inancından kaynaklanan birlik ve beraberlik mesajını bu et vasıtasıyla muhataplarına iletmeyi hedeflediklerini belirtti.
Polisler vatandaşlara kavurmalı pilav ikramında bulundu
Bayram vesilesiyle birlik ve beraberlik içinde halka bütünleşmek amacıyla gerçekleştirilen etkinliği vatandaşların memnuniyetle karşıladı. Önceki gün etkinliği Tatvan’da da gerçekleştiren polisler, vatandaşların sevgisini kazandı.
Medeniyetler 'Kardeşlik Sofrası'nda buluştu
Bölgenin önde gelen din adamlarından emekli imam Mehmet Altun ise bu tarz birlik ve beraberliklerin Allah'ın emri olduğunu söyledi. Birlik ve beraberliğin, düşmanlığa ve kavgaya karşı en önemli silah olduğunu vurgulayan Şeyh Mehmet Altun, insanların, kendilerine iyiliği ve doğruluğu önder yaptıklarında
"Huzur, şehitler ve ailerinin vakur duruşu sayesinde sağlandı"
Çelik, şöyle devam etti: "Türkiye, birlik ve beraberlik içerisinde huzur içerisinde; Başbakanımızın açıkladığı ‘demokratikleşme paketi’ ile standartlarını yükseltmiş bir ülke, önünü rahatça görebilen, ufku 2023’e uzanan bir ülke olarak bu bayrama kavuştu.
Kimse Yok Mu Şırnak’ta kardeşlik köprüsü kurdu
Birlik ve beraberlik için yapılan bu hizmetlerin çok mühim olduğunu söyleyen Sabit Sabuncu, “Allah, yapılan bu yardımları devam ettirsin. Bugün burada Kimse Yok Mu Derneği bizim memleketimiz için yaklaşık 10 bin aileye kurban eti dağıttı.
İlkadım Belediyesi’nde bayramlaşma
Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları, birlik ve beraberlik şuurunun kuvvetlendiği günlerdir. Bu vesile ile Kurban Bayramının tüm İlkadımlı hemşehrilerime, çalışanlarımıza, milletimize ve ülkemize iyilikler getirmesini dilerim.