bodur

Işınsu Kestelli İktisadi Kalkınma Vakfı yönetimine girdi
Görenoğlu (TOBB), Mesut Okyay (TOBB), Münir Üstün (İTO), Simone Kaslowski (TÜSİAD), Şükrü Alkan (İTO), Tuğrul Kudatgobilik (TİSK), Yavuz Canevi (TOBB), Zeynep Bodur Okyay (İSO).Avrupa Birliği’ne tam üyelik hedefinin, temsil ettiği idealler nedeniyle Türkiye için bir kutup yıldızı işlevi gördüğünü söyleyen Işınsu Kestelli, “Cumhuriyet’in
İKV yönetimi belirlendi
Zeynep Bodur Okyay (İSO)2013-2015 Dönemi İKV Denetim Kurulu:Hasan Hüseyin Coşkun (TZOB)Kenan Atalay (İTO)
Hazır giyimcilerden liderlik semineri
Çağlayan Bodur, ‘Etkin Liderlik ile İş Verimliliğini Artırmak’ konulu eğitim verdi. ‘Liderlik’ ve ‘Yöneticilik’ kavramlarının yanı sıra, çalışanlar açısından da liderin olması gereken özelliklerinin tartışıldığı eğitimin açılış konuşmasını yapan
Türkiye’de meyve üretimi 12 yılda yüzde 34,2 arttı
tesislerinin artması, plantasyonlarda elma, armut gibi meyve türlerinin yanı sıra kiraz, vişne, erik, şeftali gibi türlerde de dünyada yaygın olarak kullanılan bodur ve yarı bodur anaçlarla bahçelerin kurulması önemli bir gelişme olmuştur.
Kale Grubu’ndan Erzurum’a 5 milyon TL’lik yatırım
ERZURUM - Kale Grubu’nun 5 milyon TL yatırımla kurduğu Kalekim Erzurum Fabrikası, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak tarafından törenle hizmete açıldı. Fabrikada, bölgenin yapı kimyasalları pazarına yönelik Avrupa ve Türk standartlarına uygun seramik yapıştırıcıları çimento esaslı ekonomik, standart ve teknik
Hakkari’de doğaseverler yürüyüş yapıp halay çekti
Yürüyüşe katılan Mehmet Nuri Bodur, duygularını şöyle ifade etti: "Gerçekten büyük bir zevk almaya başladık. Bu doğa yürüyüşüne herkesin katılmasını istiyorum.
Metruk binalar ortadan kaldırılmalı
Hüseyin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Çağlar, Baro Başkanı Muharrem Eliş, Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Celal Bodur ile yabancı uzmanlar ve emniyet personeli katıldı. (CİHAN)
Kale Grubu'ndan çözüme 5 milyon liralık katkı
Kalekim Mardin Fabrikası, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay tarafından törenle hizmete açıldı. Fabrikada, bölgenin yapı kimyasalları pazarına yönelik ekonomik, standart ve teknik yapıştırıcılar ile ısı yalıtımı ürünleri üretilecek.
İSO Başkanı Bahçıvan ve Meclis Başkanı Bodur Baydemir’i ziyaret etti
DİYARBAKIR - Yeni yönetimini oluşturan İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ve İSO Meclis Başkanı Zeynep Okyay Bodur, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i ziyaret etti.
Köyde üretilen çilek, 'kınallı ellerin' yüzünü güldürecek
Sadece kovan balcılığı yapılan Karakışlakçı’da bodur meyveciliğe geçilmesinin mutluluğunu yaşadığını hatırlatan Çay, “Bu sürece katkı koymaya çalışıyorum. Özellikle pazartesi ve cuma günleri kurulan pazarlarda köylünün ürününü satmasına imkan hazırlıyoruz.
Bitlis'in elma bahçeleri Amasya'ya rakip oluyor
BİTLİS - Bitlis’in Tatvan ilçesinde Tarım Bakanlığı'nın desteğiyle 4 yıl önce kurulan 'tam bodur elma bahçesi' alınan yüksek verimle yüzleri güldürdü. Adabağ köyü Taşburun mevkiinde oluşturulan bahçeyi inceleyen Tatvan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ali Kurban, Tatvan’ın meyve yetiştiriciliği konusunda büyük bir
Samsun'da 30 Ağustos resepsiyonuna çok sayıda davetli katıldı
Mehmet Zeki Bodur, ilçe belediye başkanları, protokol üyeleri, askeri, idari ve mülki erkan katıldı. (CİHAN)
Piri Reis haritaları seramik eserlerle sergilendi
/>Piri Reis’in, denizcilik ve haritacılık alanındaki eserleriyle tüm dünya için büyük önem taşıyan bir isim olduğunu vurgulayan Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, denizlerin piri ve seramiğin kalesini bu sergide buluşturduklarını söyledi.
Yaylalar, Ramazan sonrası tatil planı olmayanları bekliyor
Dev ıhlamur ağaçları, birbirinden güzel mis kokulu çamları, orman gülü ve bodur şimşir ağaçları ile dikkat çeken Acella, serin sularıyla da ferahlatıyor. Yaylanın tam ortasında bulunan Enişte Deresi ise yaylaya başka bir güzellik katıyor.
EXPO 2016 Antalya'da engelliler de düşünüldü
Toplantıda Genel Sekreter Yardımcısı Ufuk Bodur, uluslararası sergiye hazırlık kapsamında bugüne kadar yapılan tüm çalışmalar ve önümüzdeki süreçle ilgili planlamaları anlatan bir sunum yaptı. Ufuk Bodur’un ardından konuşan müşavirlik firması Artı Koba Şirketler Grubu’nun yöneticisi Mehmet Şenol da 300 gün içerisinde hazırlanıp sergi alanına uygulanacak olan master
Sıcaktan bunalan itfaiye erleri birbirlerini serinletti (Özel)
Yangında, bodur ağaçların yanı sıra yetiştirilmek üzere saksılara konulan çok sayıda fidan da zarar gördü. İtfaiye ekipleri yangını büyümeden kontrol altına aldı.
Çiftlik Meydanı hizmete açıldı
Ayrıca ladin, manolya, bodur ve mavi ladin ağaçları da dikildi. (CİHAN)
Uludağ’ın orman serveti belirlenecek
gürgen, kızılcık, alıç, geyikdikeni, sırımbağı, yabani defne, karaağaç, kayın, titrek kavak, karaçam, sapsız meşe, titrek kavak, muşmula, Uludağ göknarı, bodur ardıç, yaban mersini, ayı üzümü, yabani gül, geyik dikeni, çoban üzümü, söğüt, yoğurtotu, kekik, bitotu, misk soğanı, hindiba, bahar yıldızı, çok çiçekli gelincik
Babacan: Güven ve istikrar ortamının bozulmasına asla izin vermeyeceğiz
Yerel Basın Ödülü: Hasan Durna; Yeni Asır-Denizli (Artık mermerden tablo), Akın Bodur; Ses Gazetesi-İskenderun (OSB'den 2 termik çıktı), Umut Karakoyun; Kanal 35-İzmir (Geri dönüşüm ekmek kapısı oldu)
Sivas Polis Okulu'nda Afganlara 3. dönem eğitim başladı
Saygı duruşu ve iki ülkenin milli marşlarının söylenmesinin ardından konuşan okul müdürü Celal Bodur, eğitimlerin uzman görevliler tarafından verildiğini söyledi. Kabil NATO Eğitim Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Tümgeneral Sonny Hurtado, yıllarca birçok ülkede polis eğitim programlarını gezdiğini belirterek, “Sivas en iyilerinden
Başbakan Erdoğan: Gezi Parkı AVM'ye uygun değil, şehir müzesi olabilir
Bu meydanı düzenlerken çevresinde yetişmiş ağaçlar olacağı gibi çeşitli süs bitkilerinden tutunuz da bodur ağaçlara varıncaya kadar hepsi düzenlemenin içinde olacak." dedi.Gezi Parkı'ndaki hukuksuz işgalin Wall Street eylemine benzetildiğini söyleyen Erdoğan, "Orada da faiz lobisinin kazandığı paraya karşı itiraz var.
Ağaç kesimini protesto ederken ağaç ve çiçeklere zarar verdiler
ANKARA - İstanbul Taksim'de yayalaştırma çalışmalarında ağaç kesilmesini protesto eden eylemciler, bir yandan güvenlik güçleriyle çatışırken, bir yandan da bodur ağaçlara, çimlere ve saksı çiçeklerine zarar verdi.
CBÜ öğrencileri Maldan Köyü İlköğretim Okulu’na kütüphane kazandırdı
"Kumbaramız değil, çocuklarımızın hayalleri birikiyor" sloganıyla hareket eden Şeyda Belli, Burcu Gıran, Tülin Demir, Beliz Bodur ve Emine Polat, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yavuz Yıldız eşliğinde üç hafta boyunca Tarzan Meydanı’nda yaklaşık 2 bin kitap topladı.
Bodur: Orduspor'un düştüğü sıkıntılardan haz duyacak insan değilim
ORDU - Orduspor’da uzun yıllar başkanlık görevinde bulunan eski Kulüp Başkanı Şükrü Bodur, "Hiç bir zaman Orduspor'un düştüğü sıkıntılardan haz duyacak insan değilim." açıklamasında bulundu.
Orduspor'da eski başkan Bodur’a hapis yolu
ORDU - Orduspor eski Kulüp Başkanı Şükrü Bodur, Ordu 1. Asliye mahkemesinde ‘Görevi kötüye kullanmak’ suçundan 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Orduspor kulübü tarafından Orduspor eski Başkanı Şükrü Bodur aleyhine 'Hizmet nedeni ile görevi kötüye kullanma, dernekler kanununa muhalefet suçunu işlediği
İl genel meclisinin tepki çeken İspanya gezisini vali iki kez veto etmiş
Küçük boy bodur zeytinler var. Bunlarla ilgili çalışma yaptılar. Güneş enerjisi sistemleri incelendi. Tarım alanlarında inceleme yapıldı.
Edirne Valisi Hasan Duruer: Ele alınmadık tarihi eser bırakmayacağız
Çok büyük ve bodur ağaçlar vardır. Şu anda bodur ağaçlarla bir çevre düzenlemesi yaptık. Hem güzellik ortaya çıktı hem de tarihi eserlerin önünü kapanmamış oldu.
Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, komutanları ağırladı
Mehmet Zeki Bodur eşlik etti. Samsun’un çok özel ve istisna bir şehir olduğunu belirten Tümamiral Hasan Uşaklıoğlu, “Cumhuriyetimize giden yolda ilk adımın atıldığı Samsun'da olmaktan mutluyum, gururluyum.
BDDK Yönetim Kurulu üyeleri Sivas'a geldi
BDDK Yönetim Kurulu Başkanı Mukim Öztekin, başkan yardımcıları Nuri Bodur, Murat Türker ve Ozan Cangürel ve Yönetim Kurulu üyeleri Mutalip Ünal, Erol Berktaş, Mustafa Akın, Servet Taşdelen, Can Akın Çağlar ve Haluk Tözüm ile birlikte Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’ü ziyaret etti.
Niğde'de elma bahçesi 200 bin dekara ulaştı
İl genelinde yaklaşık 200 bin dekar alanda yarı bodur ve tam bodur elma bahçelerinde üretim yapıldığını belirten Türkmen, geleneksel bahçe kurma alışkanlığının yerini yeni ve modern "anahtar teslimi" olarak adlandırılan uygulamaya bıraktığını ifade etti.
BDDK Yönetim Kurulu Sivas'ta toplanacak
Toplantıya BDDK Başkan Yardımcıları Nuri Bodur, Murat Türker ve Ozan Cangürel de katılacak. (CİHAN)
Polis teşkilatının kuruluşunun 168.yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor
Yüksekokulu Müdürü İrfan Akkaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Samsun Bölge Başkanı Sebahattin Artun, Sahil Güvenlik Bölge Komutanı Kıdemli Albay Zeki Bodur, Baro Başkanı Necat Anıl, Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, TŞOF Genel Başkanı Fevzi Apaydın, şehit ve gazi derneği başkanları ile emniyet çalışanları katıldı
Yerli patates tohumu üretimine dekar başına 40 lira destek verilecek
“Bodur meyve fidan türleri ile bahçe tesisi için standart alanda dekar başına 150 TL, sertifikalı alanda dekar başına 350 TL ödenecekken, aynı sıralamayla yarı bodur meyve fidan türleri ile bahçe tesisi için 150 TL ile
Karakol saldırganına müebbet ve 398 yıl hapis talebi
belirtilen iddianamede, Göçmen’in kendisi gibi örgüt üyesi olan Erdal Dalgıç ile birlikte 12 Haziran 2012’de Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü İstinye Şehit Muhsin Bodur Polis Merkezi’ne silah ve bomba ile saldırdıkları anlatıldı.
Vali Duruer: Selimiye’nin görüntüsünü bozan lüzumsuz şeyleri kaldırıyoruz
Önlerinde bodur ağaçlar vardır. Porsuk, şimşir gibi güller, çimler vardır. Hiçbir zaman mimari eserin önünü örtmez. Buradaki düzenleme birkaç ay sonra kendisini gösterecek.
Hakkari'de 'Kış Doğa Yürüyüşü' yapıldı
Hakkari Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Mehmet Nuri Bodur, "Dağcılık sporunu geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz, çünkü Hakkari, dağcılık ve kayak sporu için önemli bir merkez, biz de bu merkezi burada çeşitli spor etkinliği düzenleyerek, Türkiye'ye duyurmaya çalışıyoruz
Yürüyüşe çıktıkları dağda mahsur kalan kafileyi jandarma kurtardı
Mahsur kalan Alman turist Kayser Kerstın ile Özlem Zengin, Mert Okçu, Ömür Çizme, Mustafa Bodur ve rehber Ali İhsan Emre jandarmadan yardım istedi. Yardım talebi ile harekete geçen ekipler, cep telefonu sinyallerinden mahsur kalan 6 kişinin bulunduğu bölgeyi öğrendi.
Çağlayan’dan BDDK’ya ‘ faizlere sibop ayarı yap’ çağrısı
27 Şubat-3 Mart tarihlerini kapsayan fuarın açılış törenine Ekonomi Bakanı Çağlayan ve Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Zeynep Bodur Okyay da katıldı. Törende üretim ve ihracat ayağında artan maliyetleri açıklayan Çağlayan, pek çok firmanın faiz oranları nedeni ile yatırımlarını ertelediğini vurguladı.
Çiftçilere meyve budama eğitimi uygulamalı gösterildi
Akıncı, "Günümüzde bodur yetiştiriciliği yaygınlaştı tüm dünyada elma, armut, kira gibi meyvelerde meyve toplanmasını kolay olması amacıyla ağaç boyları küçültülmeye başlandı. Böylece bakım işçiliği kolaylaştı.
Sivas'ta eğitimini tamamlayan 500 Afgan polis adayı yemin etti
Okul Müdürü Celal Bodur, yaptığı açılış konuşmasında Öğrencilerin 22 Ağustos 2012’de başlayan ve 6 ay süren yoğun ve zorlu eğitimlerini başarıyla tamamladığını söyledi. 6 ay zarfında toplam 500 öğrenicinin, 300’ü aşkın eğiticiden çeşitli mesleki konularda eğitim aldıklarını belirten Bodur, 24 haftalık eğitimin ilk 15 haftasında
Seramik sektörü için ihtisas gümrükleri kurulacak, kredi miktarı artırılacak
Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Zeynep Bodur Okyay da eylem planının firmaların senelerdir el yordamı ile yürüdüğü yola ışık tutacağını, Ar-Ge adımlarında yararlanacağı bir alfabe olacağını savundu.
Balıkesir'de öğrenci servisi şarampole uçtu: 15'i çocuk, 18 kişi yaralandı
araç şoförüyle birilikte yanında bulunan sivil yolcular Halil Bozkır ve Behçet Cantürk ile İsaalan Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri Oktay Küpeli, Tuğba Bodur, Buse Kaya, Oğuzhan Kaplan, Cahit Oğuz, Merve Bodur, Iraz Bodur, Ömer Faruk Bodur, Nurgül Kuşgöz, Habibe Köse, Hasan Kaya, Samet Çakır ve Merve Küçük yaralandı
Boyabat'ta 22 bin meyve fidanı dağıtıldı
2011 yılında İlçemizde 7 dekar alanda üzüm, 5 dekar alanda ceviz ve bir dekar alanda tam bodur elma bahçeleri denemesi yaptık. 2 dönüm üzüm dışında denemeler başarılı bir şekilde devam ediyor.
Öğrenciler, okullarının yıkılmaması için yol kapattı
Grup adına açıklama yapan Ercan Bodur ise durumu şöyle özetledi: “Okulumuzun arazisi geçtiğimiz yıl çıkarılan bir yasayla Bulgar Ortadoks Kilisesi Cemaatine verilmiştir. Türkiye’deki mesleki eğitimin en temel sorunu meslek lisesi sayısını arttırmak değil, var olan mesleki liselerin kalitesinin arttırılamamasıdır.
DEİK'in yeni Yönetim Kurulu belirlendi
22-Zeynep Bodur Okyay23-Mithat Yenigün24-Mehmet Habbab25-Aykut Eken26-Bahri Can Çalıcıoğlu
Vatandaş sordu: Doktorlar grip olur mu?
Hürrem Bodur tarafından cevaplanan sorular arasında, ‘Nezle ile grip aynı şey midir?’, ‘Grip en çok hangi aylarda yaşanır?
Adanalı Çiftçiler ‘Uluslararası Narenciye Konferansı’na talip
Aynı zamanda bizim ‘bodur’ olarak tanımladığımız ağaçların, onların normal ağaç boyları olduğunu, toprak yapısından dolayı fazla büyümediğini gözlemledik.” dedi. İspanya’da işçiliğin çok pahalı olduğunu bilgisini de yine bu teknik gezi aracılığıyla öğrendiklerini dile getiren Özkan Başlamışlı, meyve hasadında işçiliğin
Tarımsal yenilikler, çiftçi toplantılarıyla yaygınlaştırılıyor
Yine bu proje kapsamında tescilli bodur barbunya fasulyesi çeşitleri bölge tarımına kazandırılacak. Toplantılara eğitici olarak katılan Proje Lideri Dr.
Bakanlık, griple ilgili sorulara Twitter’dan cevap verecek
Hürrem Bodur cevap verecek. Bakanlığın sosyal medya adresleri ise şöyle: ww.facebook.com/saglikbakanligi, www.
Sanica Boru Elazığspor: 1 – Mersin İdman Yurdu: 0 (Maç. Sonu)
Sezer Bodur'un ceza alanın önünden şutu auta gitti19. Dk. Mert Nobre'nin ceza alanın önünden şutu auta gitti24. Dk. Sezer'in serbest vuruşu barajdan sekip auta gitti.