boğaç kaan murathan

Mahkeme, Cumhuriyet Çalışma Grubu üyeleri hakkında suç duyusuna karar verdi
Perinçek, Hikmet Çiçek, Kemal Kerinçsiz, Mehmet Fikri Karadağ, Alparslan Arslan, İsmail Sağır, Erhan Timuroğlu, Aykut Metin Şükre, Özkan Kurt, Bedirhan Şinal, Boğaç Kaan Murathan, Hurşit Tolon, Levent Ersöz, Hasan Atilla Uğur, Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Durmuş Ali Özoğlu, Kemal Aydın, Fatih Hilmioğlu, Mustafa Dönmez, Mustafa Levent Göktaş
Ergenekon sanığına ifade değiştirtme soruşturması tamamlandı
İddianamede, Ergenekon sanıkları Bedirhan Şinal, Boğaç Kaan Murathan, Murathan’ın avukatı Burak Bekiroğlu, infaz koruma memurları Yusuf Berktaş, Hüseyin Dursun, Şinal’in dayısı Tacettin Şinal, Hakan Karakaş, Muzaffer Uslu, Mehmet Selahattin Merih ve Zeynel Saraç Demir şüpheli olarak
Ergenekon davasında avukatların talepleri alınıyor
Peker'in yargılandığı 14 dosya içindeki sanıklar arasında Ergenekon davası sanıklarından sadece Boğaç Kaan Murathan'ın da bulunduğunu belirten Doğurga, "Diğer sanıklardan hangisi bu dosyalarda sanıktır?
Tuncay Özkan suçunu sordu, Mahkeme Başkanı 'iddianameye bakın' dedi
Cumhuriyet gazetesine molotof kokteyli bombası atılmasına ilişkin dava dosyasının tutuklu sanığı Bedirhan Şinal de birlikte yargılandığı Boğaç Kaan Murathan'ın suçsuz olduğunu öne sürdü. Ben suçluyum. Boğaç'la ilgili tek bir delil çıksın şerefim üzerine yemin ederim ki kendimi yakacağım.
Ergenekon davası tanığı: Deniz Ticaret Odası araştırılsın
İnce, tutuklu sanık Sedat Peker'in adamı olduğu öne sürülen Boğaç Kaan Murathan ile temmuz 2003 tarihinde Bodrum'da tanıştığı bilgisini verdi. Danıştay Saldırısı faili tutuklu sanık Alparslan Arslan'ı ülkücü camia içinden ve öğrencilik yıllarında aynı arkadaş ortamından tanıştıklarını anlattı.
Cumhuriyet'e molotof atan sanık, 'baskı' gerekçesiyle ifade verdi
Şinal’e savcılık sorgusunda, davanın sanıklarından Boğaç Kaan Murathan’ın avukatı veya başka biri aracılığıyla kendisine ifade değiştirmesi için para teklif edilip edilmediğinin sorulduğu belirtildi.
Gizli tanık, Küçük ve Peker ile ilgili iddialarına devam etti
Sanık Boğaç Kaan Murathan'ın sanık Sedat Peker'e ait otoparklara bakan Zeki Yalçın'ı, Peker'in paralarını vermediği gerekçesiyle vurduğunu da iddia etti. Duruşma, saat 17.50'de 24 Ocak 2012 tarihine (Yarına) ertelendi.
Adli Tıp: Peker'in hastalığının işkence ile alakası yok
duruşmasında "Cumhuriyet Gazetesi'ne molotof atılması dosyasından azmettirmekten tutuklu sanık Boğaç Kaan Murathan ifadesinde kendisine ve Şike Soruşturmasında 1 numaralı sanık olan Olgun Peker’e işkence yapıldığını ve Peker’in bu durumdan dolayı çocuk yapma yetisini kaybettiğini
Sedat Peker: Şike soruşturmasında benim niye ifademe başvurmadılar şaşırdım
Duruşmada tutuklu sanık Boğaç Kaan Murathan'ın çapraz sorgusuna devam edildi. Mahkeme Heyeti üye hakimi Sedat Sami Haşıloğlu'nun ''Olgun Peker'in işkence görerek çocuk yapma yetisini yitirdiğini söylüyorsunuz ama 2 yaşında çocuğu var.
Sedat Peker’e 1 yıl 3 ay daha hapis cezası
Mahkeme, aynı zamanda Ergenekon davasıyla birleştirilen Cumhuriyet gazetesine molotofkokteyli atılması davasının da sanıklarından olan Boğaç Kaan Murathan’ı “suç işlemek amacıyla kurulmuş örgüte üye olmak” ve “özel evrakta sahtecilik” suçlarından 1 yıl 10 ay 15 gün hapisle cezalandırdı.
Cumhuriyet'e molotof atılmasına ilişkin dava sanıklarının savunmalarına başlandı
Bedirhan Şinal, Fatih Derdiyok, Bora Ballı, Bayram Demir, Seyhun Zaim ve Boğaç Kaan Murathan, Cumhuriyet gazetesine molotof kokteyli atılması olayına ilişkin davanın tutuklu sanıkları. Murat Alpak ise tek tutuksuz sanık olarak yer alıyor.
Perinçek, miting konuşması için tahliyesini istedi
Cumhuriyet gazetesine yapılan saldırının yarım bardak benzinli eylem olduğunu belirten tutuklu sanık Boğaç Kaan Murathan, "Bunu ben içerim. Böyle eylemi ancak PKK yapar.
(DÜZELTME) Ergenekon ana davasında sanık sayısı 106'ya yükseldi
Bugünkü duruşmada Bayram Demir, Seyhun Zayim, Boğaç Kaan Murathan, Bora Ballı, Fatih Derdiyok ve Bedirhan Şinal isimli 6 sanık, ilk kez Ergenekon davasının tutuklu sanıkları arasında yer aldı. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, bu sanıkların, tutuksuz yargılanan Murat Aplak ile birlikte Cumhuriyet gazetesine molotofkokteyli atılması olayının sanıkları olduğunu
Ergenekon ana davasında sanık sayısı 106'ya yükseldi
Bugünkü duruşmada Bayram Demir, Seyhun Zayim, Boğaç Kaan Murathan, Bora Ballı, Fatih Derdiyok ve Bedirhan Şinal isimli 6 sanık, ilk kez Ergenekon davasının tutuklu sanıkları arasında yer aldı. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, bu sanıkların, tutuksuz yargılanan Murat Aplak ile birlikte Cumhuriyet gazetesine el bombası atılması olayının sanıkları olduğunu açıkladı
Yargıtay, Cumhuriyet'e molotof davasını Ergenekon ile birleştirdi
Molotof atılmasıyla ilgili davanın tutuklu sanıklarından Boğaç Kaan Murathan’ın avukatı Burak Bekiroğlu, Türk hukuk tarihinde bir ilkin gerçekleştiği görüşünde. Jet hızıyla ulaşım da dahil tüm işlemlerin 14 gün içerisinde bittiğini belirten Bekiroğlu, “Müvekkilim 28 aydır bir kişinin beyanı üzerine tutuklu bulunuyor.
Cumhuriyet gazetesine molotof davası, Ergenekon davasıyla birleştirildi
Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Boğaç Kaan Murathan, Bedirhan Şinal, Bayram Demir, Seyhun Zaim, Bora Ballı ile tutuksuz sanık Murat Aplak katıldı. Duruşmada Mahkeme Başkanı, Ergenekon davasının görüldüğü İstanbul 13.
Cumhuriyet gazetesine molotof davasının sanığı: Tehdit edildiğim için ifademi değiştirdim
Şinal, kapalı oturumda Cumhuriyet'e molotof atılması olayının, davanın diğer tutuklu sanıkları Murat Aplak, Fatih Derdiyok ve Boğaç Kaan Murathan tarafından yaptırıldığını söyledi. Şinal, ilk ifadesinde de molotof atılmasını bu sanıkların organize ettiğini
Cumhuriyet gazetesine molotof davasında bir tahliye
Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuklu sanıklardan Bedirhan Şinal, Fatih Derdiyok, Murat Alpak, Bora Ballı, Bayram Demir, Seyhun Zaim ve Boğaç Kaan Murathan getirildi. Duruşmanın başlamasıyla birlikte, mahkemeye ulaşan cevabi evraklar okundu.
Cumhuriyet'e molotof davası sanığı Ergenekon'daki tahliyenin emsal olmasını istedi
Cumhuriyet gazetesine molotoflu saldırı davasının tutuklu sanığı Boğaç Kaan Murathan tahliye talebinde bulundu. Murathan'ın avukatı, Ergenekon davası kapsamında Cumhuriyet gazetesine ilk el bombasını pimini çekmeden attığı iddiasıyla yargılanan Tekin Irşi'nin tahliye edilmesinin emsal
Cumhuriyet'e molotof davası sanığı, TCK ve TMK'daki düzenlemeden yararlanmak istedi
Cumhuriyet gazetesine molotofkokteyli attırdığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Boğaç Kaan Murathan'ın avukatı, müvekkili hakkındaki suçlamalarla ilgili yeni düzenlemede suçun vasfının değiştiğini ve ceza sınırının düşürüldüğünü belirterek
Mahkeme, Cumhuriyet'e molotof atılması ile Ergenekon davasının birleştirilmesini değerlendirecek
Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya; tutuklu sanıklar Bedirhan Şinal, Fatih Derdiyok, Murat Aplak, Bora Ballı, Bayram Demir, Seyhun Zaim, Boğaç Kaan Murathan ile tutuksuz sanık 18 yaşından küçük O.A. katıldı. Gizli yapılan duruşmada savunma yapan O.
Cumhuriyet'e molotof davasında sanatçı Şafak Sezer tanık olarak dinlendi
Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasına tutuklu sanıklar Bedirhan Şinal, Fatih Derdiyok, Murat Alpak, Bora Ballı, Bayram Demir, Seyhun Zaim ve Boğaç Kaan Murathan ve tutuksuz sanık Oğuzhan A.
'Cumhuriyet Molotof' davası olaylı başladı
Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Bedirhan Şinal, Murat Aplak, Fatih Derdiyok, Bora Ballı, Seyhun Zayim, Bayram Demir ve Boğaç Kaan Murathan katıldı. Cumhuriyet Gazetesi, Cumhuriyet Vakfı ve Yenigün Haber Ajansı adına da avukatları müşteki sıfatıyla duruşmada hazır bulundu.
Savcı, Cumhuriyet'e molotoflu saldırı ile Ergenekon arasında bağlantı kurdu
Cezaevi'nden 4 Aralık 2007 tarihinde tahliye olduğu, aynı koğuşta Seyhun Zaim, Bora Ballı, Sinan Çetin ve Bayram Demir isimli şüphelilerin de kaldıkları, şüpheli Boğaç Kaan Murathan'ın da 19 Temmuz tarihinden 23 Ekim 2007 tarihine kadar aynı koğuşta kaldığının belirlendiği anlatıldı.