botanik parkı

Singapur'da orkide çiçeğine Başbakan Erdoğan ve eşinin ismi verildi
SİNGAPUR - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın ismi, Singapur’da Botanik Parkı'ndaki Orkide Bahçesi'nde bir çiçeğe verildi. Erdoğan, Singapur'daki son temasında geldiği Orkide Bahçesi'nde eşi Emine Erdoğan'la da el ele dolaştı.
Başbakan Erdoğan, Singapur'da botanik bahçesini ziyaret edecek
Erdoğan gün içindeki temasları kapsamında Singapur Botanik Parkı Orkide Bahçesini ve Singapur Limanı'nı ziyaret edecek. Erdoğan ayrıca 1903’te vefat eden Türk Başkonsolosu Ahmet Ataullah Efendi ve Jahor Sultanı AbuBekr’in Eşi Hatice Sultan’ın mezarlarının bulunduğu Telok Bilayoh
Zeytinpark Projesi tamam, ilk kazma onay bekliyor
Zeytinpark'ı Avrupa'nın en büyük botanik parkı yapmayı hedeflediklerini dile getiren Ali Çandır, Vakıf Zeytinliği'nin kentin merkezinde kalan son yeşil alanlardan biri olduğunu vurguladı. Projelerinde bununla ilgili de bir çalışma olacağını dile getiren Çandır, isteyen herkesin zeytinlikten bir ağaç kiralayabileceği bilgisini verdi.
Plastik toplayana hayvanların dünyasına giriş hediye
Kontrol Müdürlüğü, belirli miktarda plastik toplayarak müdürlüğe teslim eden yetişkin ve çocukları, 29 Ekim Salı günü Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’na götürüyor.Proje kapsamında Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, 15 kg plastik toplayanlara çocuk bileti, 20 kg toplayıp müdürlüğe teslim edenlere ise yetişkin bileti
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Ordu’da, Valiliği ve Botanik Parkı inşaatını ziyaret edecek. (16.00-16.45-Ordu) -Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Gaziantep’te, Dedeman Otel'de MÜSİAD'ın geleneksel iftar yemeğine katılacak.
Botanik parkı protokolü imzalandı
ADANA - Çukurova Üniversitesi ile Adana Eczacı Odası arasında ‘tıbbi botanik parkı’ oluşturulması için protokol imzalandı.Adana Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan, Yönetim Kurulu Üyesi Kezban Tangerli Atıcı ve Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof.
CHP'li belediyeler, yarın Gezi Parkı'na çiçek dikecek
Bakırköy Botanik Parkı'nın açılışı Element Dans grubunun gösterisi ile başladı. Dans gösterisinin ardından da 4 görevli, 4 parçadan oluşan Kemal Atatürk imzasını birleştirerek merdivenli suni şelale üzerine yerleştirdi.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Kemal Kılıçdaroğlu, Sosyal Demokrat Belediyeler Fuarı kapsamında düzenlenen 'Deneyimli Başkanlar Konuşuyor' başlıklı oturuma katılacak, Bakırköy Belediyesi Botanik Parkı'nın açılışını yapacak. (11.00-16.00 - İstanbul)
Eğitim kampüsü kurulacak ilk 8 il belirlendi
Öğrencilerin sosyalleşmesine ve okulu benimsemesine imkan sağlayan mimari detaylar ile botanik parkı, suni şelale, gölet gibi ‘yeşil okul’ konsepti bulunacak. İçerisinde modern, çağdaş ve Türk geleneğine uygun olarak tasarlanmış, odalar ve sosyal donatılarla bezenmiş, yurt ve öğrenci pansiyonları yer alacak.
Dünya barışı için Ankara'da çan çaldılar
Ankara Botanik Parkı'nda düzenlenen dünya barış çanı töreninde 'dünya liderlerine sürdürülebilir barışın inşası' için çağrıda bulunuldu. Öğrenciler, izci grupları, sivil toplum örgütleri, diplomatik misyon temsilcilerinin katıldığı törende Türk-Japon Vakfı Başkanı Prof.
Öğrenciler, ziyaretçilere hayvan kıyafetiyle bilgi verecek
KOCAELİ - Kocaeli’nin Darıca ilçesinde hizmet veren Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nda, 4 Ekim Hayvanları Koruma Haftası sebebiyle yaklaşık 300 çocuğa hayvanlarla ilgili eğitim verdi.
Türkiye hayvanat bahçeleri birliği kuruluyor
Yaşam Parkı, Darıca, Bursa, Antalya, Ankara, Eskişehir, Samsun Hayvanat Bahçeleri ile Turkuaz Zoo, İstanbul Akvaryum, Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı AŞ, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 15.
Şehidin eşi, Vali'den eşinin isminin bir yere verilmesini istedi
Vali Güvenç, Emine Durukan'ın ana sınıfı öğretmeni olması nedeniyle bu ay içinde temeli atılacak anaokuluna şehidin adının verileceğini, İl Özel İdaresi Botanik Parkı'nı görmesini, uygun olduğunu düşünmesi halinde buraya istediği su hayratının yapılabileceğini söyledi.
ATO, Yeni Türk Ticaret Kanunu’nda değişiklik istedi
Akyurt’ta yapılması planlanan Kongre Merkezi için ATO olarak ellerini taşın altına koyduklarını ifade eden Bezci, Ankara’ya botanik parkı yapılması talebini de yineledi. (CİHAN)
Bakan Eroğlu: 2B yasası ekim-kasımda çıkar
Orman vasfını yitirmiş arazilerin satışına destek çıkan Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’ndan Ankara’ya Botanik Parkı yapılmasını istedi. Bakan Eroğlu da bu konudaki çalışmaların devam ettiğini aktardı.
Öğretmenler, yılın stresini Güneydoğu gezisiyle attı
İlk olarak Gaziantep’i ziyaret eden öğretmenler, burada Botanik parkı, Antep çarşılarını ve Antep Kalesi'ni gezdi. Daha sonra Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesi olan Antep Hayvanat Bahçesi'ni gezerek burada yaşayan hayvanları inceledi.
Eroğlu: Meselemiz ekseni kayan MHP ve işgal edilen CHP yöneticileriyle
Şehre Botanik Parkı ile Hayvanat Bahçesi kazandıracakları bilgisini veren Eroğlu, başta konaklar olmak üzere bütün tarihi eserler restore edileceğini, Zafer Ormanı’na teleferik sistemi kuracaklarını, Afyon Kalesi’ne asansör kurarak
ÜNŞİAD 'Karadeniz Ticaret Zirvesi' ne katıldı
Batum’da Botanik parkı, sputnik tepesi, halk pazarı ve bizi gururlandıran Özel Refaattin Şahin Türk Kolejinide ziyaret etti. Dönüş yolunda Of Kaymakamı Tuncay Sonel’in gruba akşam yemeği vermesi ise işadamlarını oldukça memnun etti.
ATO: Başbakan'ın projeleriyle Ankara marka şehir olacak
Hayvanat bahçesi, botanik parkı, Kızılay, Ulus, Kale gibi bölgelerde uygulanacak projeler, termal turizme yönelik olarak ilçelerde yapılması planlanan yatırımlar, fuar merkezi ve benzeri yeni tesisler, Ankara’nın ticari hayatına büyük bir canlılık
Öğrenci velileri Güneydoğu gezisinden döndü
İlk olarak Gaziantep’i ziyaret eden veliler, burada Botanik parkı, Antep çarşılarını ve Antep kalesini gezdi. Daha sonra Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesi olan Antep Hayvanat Bahçesi'ni gezerek burada yaşayan hayvanları inceledi.
Başbakan, Ankara’nın çılgın projelerini açıkladı (4)
Eskişehir Yolu üzerindeki AOÇ arazi üzerine Milli Botanik Parkı kurulacak. 2 bin dekar alan üzerine 84 milyon TL tutarında, Türkiye genelinde yetişen 4 bin endemik bitki açık alan ve seralarda yetişecek.
Başbakan’dan Ankara için çılgın projeler (2)
Eskişehir yolu üzerinde dev bir botanik parkı kurulacak. Termal turizm projeleri hayata geçecek. Termal suya sahip ilçeler (Haymana, Güdül, Beypazarı, Ayaş, Kızılcahamam, Çamlıdere vs) termal turizm açısından kalkınacak.
Kaçak bina yıkımına direnen vatandaş gözyaşı döktü
Merkez Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Bürosu ekiplerince Soğanlı Mahallesi, Botanik Parkı altından tespit edilen 7 kaçak yapı yıkıldı. Kaçak bina sahibi bir kişi baygınlık geçirirken, bazı vatandaşlar gözyaşları arasında yıkımları Kur'an-ı Kerim okuyarak izledi.
Belindeki tabanca ateş alınca yaralandı
Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde bir kişi, belindeki tabancasının ateş alması sonucu yaralandı. Soğanlı Mahallesi Çevre Yolu Botanik Parkı karşısında meydana gelen olayda, işyerine giden Fahri Ş.
Otoparktaki kavgada bir kişi yaralandı
Çukurca Mahallesi Botanik Parkı'ndaki oto parkta meydana gelen olayda Yılmaz Ş. (31), Hakan K. (34) ve kardeşi Okan K.
Yöresel kültürler Festival Park alanında buluşuyor
Güzelbey, şöyle konuştu: "Yöresel Kültürler Buluşması adını verdiğimiz, 10-13 Haziran tarihleri arasında Botanik Parkı yanındaki Festival Park alanında düzenleyeceğimiz etkinliklere Latif Doğan, Pop Star Adnan, Pop Star İhsan ve sürpriz sanatçılara katılacak.
Bursa'da Çanakkale ruhunu yaşatacak gezici müze
09 Mayıs: Botanik parkı 10 Mayıs : Gemlik 11 Mayıs: Yıldırım Ahmet Taner Kışlalı Meydanı 12 Mayıs: Kestel belediye önü
ABD'li işadamı Siirt'te botanik park yapacak
Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, ABD'li bir işadamının Siirt'te modern bir botanik parkı yapmak istediğini açıkladı. Meclis toplantısında konuşan Sadak, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA)'nın mali destek çağrısından yararlanmak üzere, 3.
Gönen Mahmut Bayram İlköğretim botanik parkı için fidan dikti
Balıkesir'in Gönen ilçesinde bulunan Özel Mahmut Bayram Koleji öğrencileri, Reşadiye Mahallesi Esentepe mevkisinde yaklaşık 3 bin metrekarelik alana, botanik parkı yapılması amacıyla fidan ve ağaç dikti.
ÇEKÜL Başkanı Sözen: Kültürel ve tarihi miras için koruma politikası geliştirilmeli
Kahramanmaraş Valiliği'nin davetlisi olarak şehre gelen Sözen, Kapıçam Botanik Parkı Doğa Eğitim Merkezi'nde şehrin tarihi ve kültürel değerleri ile ilgili sunumların aktarıldığı programa katıldı. Programda konuşan Kahramanmaraş Valisi M.
Türkiye'nin ilk planateryumu 2010 yılında Gaziantep'te hizmete girecek
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan botanik parkın tamamlandığını ifade eden Güzelbey, şöyle konuştu; "Parkın yanındaki alanı da parka katmak için girişimlerimiz var. 17 bin metrekare bir arazi var, hemen yanında Valiliğe ait 5 bin metrekare bir arazi var, onu da alırsak toplamda 45 bin metrekarelik bir botanik parkı oluşturuluyor.
Bursa'nın ulaşım sorunu alternatif yollarla çözülecek
Öte yandan, Soğanlı Botanik Parkı'na Erdem Saker'in adının veril
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, beş proje için hükümetin kapısını çalacak
kurulması, arıtma çamuru bertaraf tesisi kurulması, yeni fuar alanının inşaatı, yeni iskelelerin yapımı ve yeni gemilerin devreye alınması, zooloji müzesi ve botanik parkı, organik tarıma dayalı sanayi bölgeleri (Selçuk), organize hayvancılık bölgesi (Halilbeyli, Seyrek), çiçekçilik organize sanayi bölgesi (Bayındır), İzmir Kent Koleji
Gaziantep Botanik Parkı'na hem öğrenciler hem vatandaşlar ilgi gösteriyor
Botanik Parkı; Açık Tohumlu Bitkiler Bahçesi, Tıbbi ve Endemik Bahçe, Japon Bahçesi, Zen Bahçesi, Su Bitkileri Bahçesi, Gül Bahçesi, Kaya Bahçesi, Osmanlı Bahçesi, Renk ve Koku Bahçesi'nden oluşan 9 tasarım bahçesi ile vatandaşların
Belediye Ortaklık Ağı Projesi çerçevesinde Gaziantep'e gelen heyet, yapımı tamamlanan projeleri gezdi
İtfaiye Eğitim Merkezi, Botanik Parkı, Planetaryum ve Masal Park'ın ardından Bayazhan Kent Kültürü Müzesi'nde kardeş şehirler odasını gezen heyet yetkilileri, Karlstadt ve Antep şehirlerinin birbirlerinden çok şeyler öğrendiklerine ve öğrenmeye devam
MHP adayı Kılıç, projelerini notere onaylattı
şunlar: "Dalyan, ilk etapta 5 bin ve ileri safhada 35 bin kişiye iş imkanı sağlayacak sağlık ve turizm projesi Medikal Vadi, Ülkütepe Amfi Tiyatro, lokanta, botanik parkı ve hayvanat bahçesi projesinin tamamlanması, bu bölgenin sayfiye yeri haline getirilmesi, fuar alanı, spor merkezi, kanal ve teleferik.