bulunmak

Erdoğan, Almanya ve Hollanda merkezli STK temsilcilerini kabul etti
BERLİN - Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in davetlisi olarak resmi temaslarda bulunmak üzere Berlin'e gelen Başbakan Erdoğan, kaldığı otelde Almanya ve Hollanda'dan gelen bazı sivil toplum kuruluşlarını kabul etti.
Kırsal kalkınma yatırım destek başvuru süresi uzatıldı
yeni tesis ve tamamlama yatırımları ile kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesine yönelik başvuruların kabul edildiği kaydedilen açıklamada, başvuruda bulunmak isteyen yatırımcıların www.tarim.gov.tr adresinden proje tekliflerini 11 Şubat Salı günü mesai bitimine kadar sunmalarının gerektiği ifade edildi.
Ali Palabıyık: Korkulan değil sevilen hakem olmak istiyorum
Çocukların daha iyi bir şekilde yetişmesine katkıda bulunmak için öğretmenliği tercih ettim. Hakemliğe geri dönelim. Yönettiğiniz karşılaşmalara motive olurken nelere dikkat ediyorsunuz?
Kazakistan, Rusya'dan S-300 füzeleri alıyor
ALMATI - Kazakistan, hava sahasını korumak için Rusya’dan, S-300 füze sistemleri satın alacak. Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kazakistan’a gelen Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Kazak mevkidaşı Adilbek Jaksıbekov ile bir arya geldi.
Digiturk, Sakarya'daki çağrı merkezine 300 kişi alacak
Bu yıl yine, ilave 300 kişilik istihdam garantili işgücü yetiştirme kurs programı için sözleşme imzaladıklarını kaydeden Kaya, "Başvuruda bulunmak isteyen en az lise mezunu 18-32 yaş arası iş arayanlar İl Müdürlüğüne ya da firmaya müracaat edebilecekler.
TBESF'den Samsunspor'a moral ziyareti
Samsun'a çeşitli incelemelerde bulunmak üzere gelen Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, Medicalpark Hastanesi Sportif Eğitim Uzmanı Gülden Okçu, Medicalpark Engelli Gücü Başkanı İlhan Elmalı, Başkan Yardımcısı Sema
Gül: Özel mahkemelere ihtiyaç olmadığı kanaatindeyim
Gül, Türkiye-AB ilişkilerinin geleceğine ilişkin bir soru üzerine ise “AB'li dostlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Fasılların açılmasının önündeki engelleri kaldırın.
Türkiye ile Pakistan savunma işbirliği gelişiyor
ANKARA - Türkiye ile Pakistan arasındaki savunma işbirliğinin artırılması için karşılıklı ziyaretler devam ediyor. Bir dizi temasta bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Pakistan Savunma Üretim Bakanı Rana Tanveer Hussain, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’la bir araya geldi.
Ashton, Ukrayna’ya geliyor
KİEV - Ukrayna’da devam eden siyasi krize çözüm desteğinde bulunmak üzere Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton Kiev’e geliyor.Bu akşam beraberinde 12 Avrupa Parlamentosu üyesi ile birlikte Kiev’e gelmesi beklenen Ashton’un 30 Ocak’a kadar ülkede temaslarda bunması bekleniyor.
Cumhurbaşkanı düzeyinde 22 yıl aradan sonra ilk ziyaret
ANKARA - Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, bir dizi temasta bulunmak üzere Ankara’ya resmi ziyaret gerçekleştiriyor. Cumhurbaşkanlığı düzeyinde 22 yılın ardından gerçekleştirilen ziyarette Fransa ile Türkiye arasında çok sayıda işbirliği anlaşmasına imza atılacak.
Japonya Başbakanı Shinzo Abe Hindistan’da
YENİ DELHİ - Japonya Başbakanı Shinzo Abe, 3 günlük resmi temaslarda bulunmak ve Hindistan’ın 65. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının şeref konuğu olarak bu ülkeye geldi.
Diyarbakır'da Türkiye Olimpiyat Merkezi'nin bilgilendirme toplantısı yapıldı
açılış konuşmasını yapan Spor Kontrolörleri Kurulu Daire Başkanı Ahmet Ak, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın nezdinde Diyarbakır'a bir takım incelemelerde bulunmak için geldiğini söyledi. Diyarbakır'da sportif branşlarda ve alt disiplinlerde başarılı olan birçok sporcularının olduğunu belirten Akın, atıcılık, tekvando, atletizm ve diğer branşlarda bu potansiyeli
TÜSİAD: Hukukun üstünlüğünün hakim olduğu bir Türkiye istiyoruz
Bu vakayı tespit edip gerekli uyarıda bulunmak, TÜSİAD Başkanı’nın görevidir. Ben bunu yaptım. Dolayısıyla, biz bu şartları sağlamazsak dünya sermayesi gelmez, ülkemizdeki sermaye de gelmez. Var olanlar da gider.
Ukrayna Cumhurbaşkanı Yanukoviç, Stefan Füle ile görüştü
KİEV - Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, başkent Kiev’e resmi temaslarda bulunmak üzere gelen Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle’yi kabul etti. Yanukoviç ile Füle, Cumhurbaşkanlığı İdaresi’nde basına kapalı gerçekleşti.
'Kararın infazı aşaması 2-3 ay kadar sürer'
Gelişmelere göre ilave değerlendirmelerde bulunmak gerekebilir."UEFA'NIN MÜDAHALE YETKİSİ VAR ANCAK BU ŞİMDİLİK UZAK OLAN İHTİMAL UEFA ve CAS süreçlerinde girdiği önemli ulusal ve uluslararası davalarla bu alanda Türkiye'nin en tecrübeli hukukçusu olarak değerlendirilen Avukat Emin Özkurt
USAF, Sengal Cumhuriyeti Müsteşarı’nı ziyaret etti
ANKARA - Uluslararası Anadolu Sağlık Federasyonu (USAF) Senegal Cumhuriyeti’ndeki sağlık faaliyetleri hakkında bilgi almak ve nezaket ziyaretinde bulunmak üzere Senegal Cumhuriyeti Müsteşarı Moustapha Sokhna Dıop’u makamında
Erdoğan: 3. Köprü ve Kanalistanbul'u hazmedemiyorlar; Ananas devletine geçit yok
BRÜKSEL - Avrupa Birliği nezdinde üst düzey temaslarda bulunmak üzere Belçika’ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel’den ayrılmadan önce Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) toplantısında konuştu.
Başbakan Erdoğan, Brüksel’deki temaslarına AP’de devam ediyor
Bir dizi temasta bulunmak üzere Brüksel’e gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği’nin (AB) önde gelen isimleriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Beş yılın ardından gerçekleştirilen Erdoğan’ın Brüksel görüşmeleri Avrupa Parlamentosu’nda devam ediyor.
Hocaefendi WSJ'ye konuştu: Değerlerimiz ve duruşumuz değişmedi
Adının yer aldığı gelecekteki senaryolar ile ilgili spekülasyonlarda bulunmak uygun olmaz.8. Medya içerisinde bir çok destekçiniz son haftalarda CHP ile ilgili daha pozitif bir tutum sergiliyor – gelecek seçim sürecinde CHP ve Hizmet arasında bir ittifak olabileceğine inanıyor
Ciliv: Sadece değerlerinizin değil zamanın da insanı olun
Turkcell’in, şirketlerin mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak, daha hızlı ve karlı olmalarını sağlamak, büyümelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği 'İş’te Teknoloji Hamlesi' toplantılarının 2014’teki ilk durağı Kayseri oldu.
Başbakan Erdoğan AB liderleriyle görüşecek
BRÜKSEL - Bir dizi temasta bulunmak üzere Brüksel’e gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği’nin (AB) önde gelen isimleriyle bir araya gelecek. Başbakan Erdoğan, bir günlük Brüksel ziyaretinde ilk olarak AB Konsey Başkanı Herman van Rompuy ile görüşecek.
Başbakan Erdoğan beş yıl sonra Brüksel’e geldi
BRÜKSEL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, beş yıl sonra çeşitli temaslarda bulunmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e geldi. Erdoğan, Suriye’deki vahşetin dünyaca izlendiğini belirterek ‘‘Cenevre-2’de ses ver demek zorundayız’’ dedi.
Fransa cumhurbaşkanı Hollande, Hollanda'da
LAHEY - Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, resmi temaslarda bulunmak üzere Hollanda’ya geldi. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Noordeinde Sarayı'nda Kral Willem Alexander tarafından kabul edildi.
Ünlü Temiz Eller savcısı, Türkiye’ye “temizlik ve hukuk dersi” verdi
İlk yönüyle kamuoyuna, basına ve Türkiye’deki hukuk devletine bir şikayette bulunmak isterim. Olayları, dokümanları, belgeleri bilenleri başka yere göndermekten, soruşturmadan çekmekten, görevden almaktan daha kötü bir şey yok.
Fethiye, Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak
Yok eden değil koruyan, tüketen değil sürdüren bir turizm anlayışının bölgede gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen şampiyonada; belirlenen parkur boyunca, dağ bisikleti, patika koşusu, deniz kanosu, yüzme, nehir kanosu, trekking, ip inişi, kanyon geçişi gibi
Kazakistan ve İsrail askeri işbirliği anlaşması imzalayacak
Bu çerçevede Kazakistan Savunma Bakanı Adilbek Jaksıbekov, resmi temaslarda bulunmak İsrail’e gitti. Kazakistan Savunma Bakanlığı Basın Servisi’nden yapılan yazılı açıklamada, Jaksıbekov’un resmi temaslarda bulunmak üzere Telaviv’e gittiği belirtildi.
Suriye'ye giden iki kişi 'terör' suçlamasıyla yargılanıyor
LONDRA - İngiltere vatandaşı iki gencin "terör eyleminde bulunmak niyetiyle Suriye'ye gitmek" suçlamasıyla yargılanmasına başlandı.Birmingham şehrine kayıtlı 21 yaşlarındaki Yusuf Server ve Muhammed Ahmed, Türkiye üzerinden hafta başında Londra'ya döndüklerinde Heathrow Havaalanı'nda gözaltına
Suriye'ye giden iki kişi 'terör' suçlamasıyla yargılanacak
LONDRA - İngiltere vatandaşı iki genç, "terör eyleminde bulunmak niyetiyle Suriye'ye gitmek" suçlamasıyla yargılanacak.Birmingham şehrine kayıtlı 21 yaşlarındaki Yusuf Server ve Muhammed Ahmed, Türkiye üzerinden hafta başında Londra'ya döndüklerinde Heathrow Havaalanı'nda gözaltına
İnşaat ve Mobilya Forumu'nda 1 milyar liralık iş hacmi oluştu
Özbekli, ”Amacımız büyük pastayı tabana yayarak Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak.” dedi. (CİHAN)
BIST ve Karaçi Borsası‘ndan mutabakat anlaşması
gelişen işletmelerin borsalarda kote olması, sabit getirili menkul kıymetler ve türev piyasalarının gelişimi konularında bilgi ve tecrübe alışverişinde bulunmak gibi imkanlar bulunmaktadır. İki borsanın bağlarını kuvvetlendirmesini umuyoruz.
Nils Muiznieks: HSYK yasa tasarısı halkın yargıya güvenini de zedeler
Türk yetkililerine vermek istediği kilit mesajın, süreci yavaşlatmak ve Avrupa Konseyi’ndekilerle danışmalarda bulunmak olduğunu belirten Muiznieks, eğer tasarı yasalaşırsa, uygulanmasının, anayasaya uygunluğu Anayasa Mahkemesi tarafından belirleninceye kadar ertelenmesi gerektiğini
Almanya’da organ bağışı en düşük seviyesine geriledi
Gazete 2012 yılında organ bağışında bulunmak isteyenlerin sayısını bin 46 olarak açıklarken, geçen yıl bu sayının 876’ya düştüğünü bildirdi. Bağışlanan organ sayısı ise 3 bin 34 olarak kayıtlara geçti.
Mevlid Kandi’nde kan bağışladılar
Muhammed’in doğum gününde hastanede yatan hastalara moral vermek ve kan bağışı gibi hayırlı bir girişimde bulunmak istediklerini ifade etti.
TSYD 51.Yıl Sporun Zirvesi Semineri başladı
Bunun çeşitli nedenleri var ama ben bununla ilgili iki öneride bulunmak istiyorum. İnsanlar fiziksel açıdan rahatsızlandığı zaman gideceği hastaneler ve doktorlar var. Bütün vatandaşların ve Türkiye’nin ortak değer yargılarından olan bir büyük sektörü ne yazık ki objektif bir şekilde yönetemiyoruz.
Toyota, Verso 1.6 D-4D’nin seri üretimine başladı
Bugün Toyota Motor Manufacturing Turkey'in (TMMT) tarihi açısından önemli günlerden biri olup, Toyota'nın küresel başarısına katkıda bulunmak için gösterdiğimiz çabalar açısından da yeni bir kilometre taşıdır.
2013-14 Teknik Adamlar Zirvesi başladı
Türkiye Futbol Direktörlüğü tarafından, yürütülmekte olan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak ve tüm seviyelerde görev yapan teknik adamların yaşadıkları sorunlar ile çözüm önerilerini paylaşmak üzere 8-10 Ocak 2014 tarihleri arasında Antalya Titanic Deluxe
2013-14 Teknik Adamlar Zirvesi başladı
Zirvede, yürütülmekte olan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak ve tüm seviyelerde görev yapan teknik adamların yaşadıkları sorunlar ile çözüm önerileri konuşulacak. (CİHAN)
Türk Silahlı Kuvvetlerinden üst düzey askeri heyet Bakü'ye geldi
BAKÜ - Genelkurmay Lojistik Başkanı Hava Korgeneral Atilla Gülan'ın başkanlığındaki askeri heyet bazı resmi temaslarda bulunmak amacıyla Azerbaycan'a geldi. Korgeneral Gülan ve beraberindekilerin Bakü programı ülkenin milli lideri merhum Haydar Aliyev'in Fahri Hiyaban'da bulunan anıt mezarını ziyaret etmeleriyle başladı
Fatih Terim, teknik adamlarla bir araya geliyor
/>Konuyla ilgili Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Direktörlüğü tarafından, yürütülmekte olan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak ve tüm seviyelerde görev yapan teknik adamların yaşadıkları sorunlar ile çözüm önerilerini paylaşmak üzere 8-10 Ocak 2014 tarihleri arasında Antalya Titanic Deluxe
Erdoğan'a Tokyo'da resmi karşılama töreni yapıldı
Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Tokyo'da, Japonya Başbakanı Şinzo Abe tarafından resmi törenle karşılandı. Devlet Konukevi önünde askeri tören düzenlendi.
Başbakan Erdoğan, Tokyo'da
TOKYO - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Japonya, Singapur ve Malezya'da resmi temaslarda bulunmak için çıktığı gezisinde ilk ziyaret yeri olan Japonya'nın başkenti Tokyo'ya vardı. Erdoğan ve beraberindekileri taşıyan Türk Hava Yolları'na ait uçak Tokyo'daki havaalanına iniş yaptı.
Sabri Ülker Bilim Ödülü başvuruları başladı
"Akademi, endüstri ve araştırma enstitülerindeki bilimsel araştırıcıları teşvik etmek ve bilimsel araştırmaların yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak; gıda, beslenme ve sağlık alanındaki bilimsel çalışmaları desteklemek; bilimsel araştırmaların toplum faydasına sunulmasına katkı sağlamak; toplumun gıdalar, beslenme
Mahkeme, 2 kat artan döviz kredi borcunu Türk lirasına sabitledi
Bu bağlamda bankalara da bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Tatlı karlar uğruna tüketiciyi evinden yuvasından etmeyin.” (CİHAN)
Roketsan ihtiyaç duyduğu malzemeleri İzmirli sanayicilerden alacak
yükselterek savunma sanayisinden daha fazla pay almalarını sağlamak, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nin modernizasyon çalışmalarına yerli üretimle katkıda bulunmak amacıyla Roketsan ile işbirliğine gidiyor.
Libya Başbakanı, Türk firmalarını ülkesine davet etti
İSTANBUL - Libya Başbakanı Ali Zeydan, resmi temaslarda bulunmak için geldiği İstanbul’da Türk firmalarını Libya’ya davet etti. Bir süre önce silahlı kişilerce kaçırılarak dünya gündemine oturan Libya Başbakanı Ali Zeydan, Türkiye'ye geldi.
Olimpiyat meşalesini foto muhabiri taşıdı
Farklı tarafta bulunmak ilginçti." diye konuştu.Rusya’nın başkenti Moskova’dan Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 7 Ekim’de başlattığı meşale uçak, tren, otomobil, at arabası, devenin üzerinde ve geyiklerin çektiği kızaklarla
Çin, çalışma kamplarını kapattı, ikinci çocuğa izin verdi
bekleyenler (dilekçeciler olarak da adlandırılıyor), kaçak olarak kullanılan merdiven altı kilise üyeleri gibi "toplum düzenini bozmak ve topluma olumsuz etkide bulunmak" suçlarını işleyen kişiler polis tarafından gözaltına alınarak gönderiliyordu.
Rus kozmonotlar 8 saatlik uzay yürüyüşü ile rekor kırdı
Kozmonotlar istasyonun üzerinde çeşitli çalışmalarda bulunmak için zaman zaman uzay yürüyüşü yapıyor.Korolov Uzay Uçuşları Merkezi’nden yapılan açıklamada Kotov ve Ryazanskiy'in yaptıkları çalışmadan sonra istasyona geri dönerek uzaydaki çalışmalarına devam ettikleri
Neçirvan Barzani Bağdat'a gidecek
ERBİL - Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani başkanlığındaki bir heyet, çeşitli temaslarda bulunmak üzere bugün Irak'ın başkenti Bağdat'a gidecek İlk görüşmesini Irak Başbakanı Nuri El Maliki ve ardından Enerji Bakanı Hüseyin Şehristani ile gerçekleştirmesi beklenen Barzani, ayrıca Irak Yüksek İslami Kurulu Başkanı
Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluş günü spor turnuvaları ile kutlanıyor
Kurtuluş Kupası ile ilgili olarak, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sema Marangoz, "İlimizde amatör spor branşlarının tanıtılması ve gelişimine katkıda bulunmak için nitelikli organizasyonlar yapmaya çalışıyoruz.