burgu

Sınav dönüşü kaza: 4 yaralı
(19), Burgu G.(18), eşi Akgül G.(41) ile otomobilde bulunan Kubilay Akgöl(19)çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılardan Akgül G.
Filiz’den nostaljik makarna paketleri
İSTANBUL - Filiz Makarna, Migros’un ‘Nostalji’ kampanyası için ambalaj hazırladı. Şirket, 500 gramlık burgu, düdük ve çubuk makarna paketlerinden yararlanarak tüketicileri unutulmaya yüz tutan lezzetlerle buluşturmayı hedefliyor.
Almanya'daki gurbetçi cinayetine 'aile içi şiddet' yalanlaması
KONYA - Almanya'nın Hanau kentinde geçtiğimiz çarşamba günü eşi Güllü Burgu (27) tarafından bıçaklanarak öldürülen İsmail Burgu (32)’nun cenazesi memleketi Konya'nın Argıthanı kasabasında dün toprağa verildi.
Botaş: 77 - Ankara Kolejliler: 72
Courtney Lynee Paris, 17 sayı, 16 ribaund ile double-double yaparken, Burgu Çığıl 17, Nehma Chaney 14, Gamze Takmaz ve Ayşe Dilek Akıcı ise 10’ar sayı ürettiler.Courtney Lynee Paris ile maça etkili başlayan Botaş, Burcu Çığıl’ın da skora katkı vermesiyle ilk periyodu 25-20 önde tamamladı.
Bu ağaçlar 1300 yaşında
Ağaçların yaşını tespit için “artım burgu” yöntemi kullanılıyor. Artım burgusu, ağaçları kesmeden sadece delerek, içinden çıkartılan kesit üzerindeki yaş halkaları sayılarak ağacın yaşının bulunmasına yarayan alete deniyor.
Emniyet yeni copları tanıttı
Açılır coplar düğme sistemiyle, burgu sistemiyle ve vurgulu sistemle çalışacak.'' ifadelerini kullandı. Ercan Taştekin, ilk etapta 6 bin adet açılır cop alınıp personele dağıtılacağını, yeni copların mutlaka eğitim almış personel tarafından kullanılacağını ifade
Elektriğini üretecek işletmeler için hidrodinamik burgu sistemi tanıtıldı
sayılı uzman şirketlerinden Alman Rehart ve Maender'in yöneticileri Samsun’da düşük su debilerinde bile verimli elektrik üretimine imkan veren hidrodinamik burgu sistemlerini tanıttı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Meclis Salonu’ndaki tanıtım toplantısında konuşan Alman Rehart GMBH Genel Müdürü Gerhard Wolff, hidrodinamik burgu sistemlerin kolay
Milletvekili Küçükaydın: Bayram, birliğimizi bozanların kalplerini yumuşatsın
Bayramlaşmaya; Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Arık, il genel meclis üyeleri Bayram Sert, Mahmut Mazı, Halil Burgu, Veysel Güngör, Gülnur Karslı, Büyükşehir Belediye meclis üyesi Sıtkı Polat, Tarihçi Abdurrahman Kütük, eski meclis üyesi İlyas Karabulut ve çok sayıda Türkmen
Groseri Ramazan hazırlıklarını tamamladı
, Tat makarna burgu 500 gr., Kalecik un 1 kg., Sunar ayçiçeği yağı 1 lt.ürünleri bulunuyor ve 1 lt. Pepsi hediye ediliyor.
IMF'de AB gibi bize iki yüzlü davrandı
IMF, bunlar yetmez 2 de burgu at diyordu. IMF, Türkiye’ye sistem olarak her zaman aynı AB gibi ikiyüzlü davranmış olan bir kuruluştur.” dedi. MÜSİAD Adana Şubesi’nin kuruluşunun 21.
İnşaat sektörü ekranın reklam lideri
Bu sektörde en çok reklamı yayınlanan markalar arasında ilk üç sıra ise “Dap Burgu Kule”, “Sur Yapı” ve “Filli Boya” şeklinde oluştu. Yapılan aynı araştırmada, televizyonda yayınlanan reklamlar içinde ikinci sırada 51 bin 595 spot ve 255 saat aşan süre ile gıda sektörü yer aldı.
Geçim sıkıntısı kadınlarımızı meslek edindirme kurslarına yöneltti
Yetkililer, "Hasır Bilezik, tel ve burgu örme" kursuna talebin yoğun olduğunu, ancak yer darlığı sebebiyle yalnızca 20 bayana kurs verebildiklerini belirti. Kurs öğretmeni Emine Saral, "Burada Trabzon işi gümüş takı işlemeciliğini öğretiyoruz.
Milletvekili Küçükaydın köy yollarında incelemelerde bulundu
Küçükaydın, daha sonra Sarıçam ilçesine geçerek il genel meclis üyeleri Bayram Sert ve Halil Burgu ile birlikte Sarıçam'ın bazı mahalle köylerini gezdi. Kızılkaş, Hakkıbeyli ve Kılıçlı köyleri muhtarlarının sorunlarını dinleyerek not alan Küçükaydın, "Her konuda muhtarlarımızın sorunları ile ilgileniyoruz, ilgilenmeye
3 dakikada pişen makarna ile sektördeki iddiasını artırdı
Çubuk, ince uzun, kalem, dirsek ve burgu olarak 5 çeşidi olan ürünün koruyucu ya da lezzet arttırıcı katkı maddesi içermiyor. Ürünün tanıtım toplantısında konuşan Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş, Şipşak Makarna'nın Türkiye'de bir ilk olduğunun altını çizdi.
Prof. Burgu: Veteriner fakülteleri, EAEVE'ye akredite olmalı
Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. İbrahim Burgu, Türkiye'deki bütün veteriner fakültelerinin Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE)'ne akredite olması gerektiğini söyledi.
AK Parti Adana İl Başkanı Kebude: Hükümet köylü ve çiftçi için türlü imkanı seferber ediyor
Kebude'ye köy gezisinde AK Parti il yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Sarıçam İlçe Başkanı Ali Çaldır, AK Parti İl Genel Meclis üyesi Halil Burgu ve çok sayıda partili eşlik etti.
Arkadaşı sakatlanınca, baca temizleme makinesi icat etti
Ardından makineye bağlı ve ucunda burgu bulunan boruyu bacanın deliğine gönderiyorum. Burgu kapalı olan bacayı açıyor. Tekrar bacanın içini ayna ile kontrol ediyorum.
Piyasadaki makarnalar test edildi: Bazı makarnalar 'toplam organik madde' açısından düşük kaliteli
5 değişik ticari firmanın sade, çeşnili ve zenginleştirilmiş olmak üzere 3 farklı çeşidine ait spagetti (uzun tip) ve burgu (kesme tip) makarnalarından toplam 20 adet örnek üzerinde çalışılan araştırmada numuneler üzerinde nem, ham kül, ham protein tayinleri ile pişme testi, toplam organik
Bu hortumdan su değil insan geçiyor
Tahliye hortumunda düzeneğin özellikle burgu şeklinde hazırlandığını ifade eden itfaiye yetkilileri, "Eğer direk inmiş olsa, vatandaş zarar görebilir. Bu yüzden burgu şeklinde olduğu için dönerek iniyor ve zarar görmesi önlenmiş oluyor.
Hırsızlar 9 bin TL'lik bilezikleri alıp kaçtılar
Havran isimli sarraf dükkanına gelen müşteri kılığındaki kişi ya da kişiler, işyeri sahibinin bir anlık dalgınlığından faydalanarak, halk arasında Adana burgu bileziği diye bilinen, bir tanesinin değeri yaklaşık bin TL olan 9 adet bileziği çalarak semt pazarındaki kalabalıktan yararlanarak kaçtılar.
Rahmi Koç Müzes i'nde Ergenekon araması...
TNT içeren burgu fişeği, 1 adet 1 libre, bir buçuk libre patlayıcı kalıbı, ile 160 cm eski saniyeli fitil ve altı adet mekanik fünye bulunmuştu. Savcı ve polisin araştırmasının bu kapsamda olabileceği öğrenildi.
Migren daha çok titiz kadınları vuruyor
- Baş ağrısını bazı hastalar; geriyor, çekiyor, yanıyor, sızlıyor, sıkışıyor, üşüyor, kaşınıyor, burgu ile oyuluyor, bıçak saplanıyor gibi değişik şekilde anlatmaya çalışır. - Bazı hastalar ağrının geleceğini saatler önce anlayabilirken, bazen de birden bire şiddetli bir ağrı krizi ile kişinin hayatı alt üst olabilir.
Başkan Yenigün: Arıtma tesisi için Alman Kalkınma Bankası ile sözleşme imzalandı
Fakat arıtma tesisindeki gerek burgu, gerekse motorların yenilenmesi gerekiyordu. Laboratuarı ile jeneratörü yoktu ve çevre düzenlemesi yapılmamıştı. Bu projeyle bunların hepsi hayata geçirilecek ve 3 yıl boyunca özelleştirilecek.