bursa bat pazarı

54 yıldır zarar görmüş elbiseleri tamir ediyor
Bursa Bat Pazarı'nda çalışan Nuri Günaltay, örücülüğü hem meslek hem de el sanatı olarak görüyor. Örücülükte kumaşın dokusunun önemli olduğunu söyleyen Günaltay, geçmişte İngiliz ve İtalyan kumaşların daha kaliteli olduğunu, şimdilerde fantezi kumaşların dayanıksız olduğunu
Hıdırıllez Şenlikleri başladı, geç kalan esnaf baklava cezasına çaptırıldı
Baharın gelmesini müjdeleyen Hıdırellez Bayramı ülke genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bursa Bat Pazarı'nda 50 yıldır uygulanan geleneğe göre, dükkanını geç açan esnaf, baklava ve börek cezasına çarptırılıyor.
Bursa'daki yıkılmaya terk edilen tarihi Eskişehir Hanı restore edilecek
Davut Paşa tarafından merkez Osmangazi ilçesi Kayhan Mahallesi'ndeki Bursa Bat Pazarı'nda yeralan Eskişehir Han'ı restore edilecek. Toplam bin 600 metre kare üzerine kurulu tarihi yapının restorasyonu için Bursa Büyükşehir Belediyesi, mülk sahipleriyle anlaşmaya vardı.
Hayırsever esnaf, 10 yıldır pazarda iftar veriyor
Bursa Bat Pazarı'nda esnaflık yapan Fehmi Duban, 10 yıldır geleneksel olarak çarşı esnafı ve vatandaşlara iftar veriyor. Ramazan ayının manevi havasını sonuna kadar yaşamak gerektiğini belirten Duban, "Bu artık bizim bir geleneğimiz oldu.