bursa belediyeler birliği

Belediye başkanları, kentsel dönüşümü masaya yatırdı
BURSA - Türkiye Belediyeler Birliği ve Bursa Belediyeler Birliği işbirliğinde düzenlenen mevzuat bilgilendirme toplantısında kentsel dönüşüm masaya yatırıldı. Sapanca’da gerçekleştirilen toplantının gündemine Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan Kentsel Dönüşüm ve uygulamada çıkabilecek sorunlar damgasını
Belediyeler Birliği, kentsel dönüşümü konuştu
BURSA - Bursa Belediyeler Birliği’nin 2012 yılı çalışma dönemi olağan toplantısı, Sümbüllü Bahçe Konağı’nda gerçekleştirildi. Osmangazi Belediye Başkanı ve Belediyeler Birliği Başkanı Mustafa Dündar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, belediyelerin 2013 yılı bütçeleri, müşterek
Brüksel’de kestane şekerli dönerli Bursa günü
BRÜKSEL - Bursa Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ‘Brüksel’de Bursa Günleri’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen gala gecesine ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu damga vurdu. Yemekte Bursa mutfağına özgü döner kebabı, kestane şekeri, Kemalpaşa tatlısının ikram edilmesi oldukça ilgi topladı.
Devlet Bakanı Egemen Bağış: AB süreci tüm Türkiye’nin ana gündemi
Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel’de Bursa Belediyeler Birliği tarafından organize edilen ve üç gün sürecek ‘Brüksel Bursa Günleri’ etkinlikleri başladı. Etkinliklerin birinci gününde Concert Noble Room’da ‘Yerel ve Ulusal Ölçekte AB Türkiye İlişkileri’ konulu bir konferans yapıldı.
Bağış: AB’nin çifte standartlarına rağmen Türklerin üyelik sürecine desteği devam ediyor
BRÜKSEL - Belçika’nın başkenti Brüksel’de Bursa Belediyeler Birliği tarafından “Yerel ve Ulusal Boyutta Türkiye-AB İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. Konferansın açılış konuşmalarını Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve Avrupa Parlamentosu Türkiye’nin Dostları Grubu Başkanı Alojz Peterle yaptı.
Bağış: AB’nin çifte standartlarına rağmen Türklerin üyelik sürecine desteği devam ediyor
BRÜKSEL - Belçika’nın başkenti Brüksel’de Bursa Belediyeler Birliği tarafından “Yerel ve Ulusal Boyutta Türkiye-AB İlişkileri” konulu bir konferans düzenlendi. Konferansın açılış konuşmalarını Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve Avrupa Parlamentosu Türkiye’nin Dostları Grubu Başkanı Alojz Peterle yaptı.
Kabına sığmayan Bursa, dünyaya açılıyor
"BRÜKSEL GÜNLERİ" Bursa Belediyeler Birliği öncülüğünde Osmangazi Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle 26-29 Ocak tarihlerinde 'Brüksel'de Bursa Günleri' düzenlenecek. Bursa Günleri çerçevesinde gazeteci, bürokrat, akademisyen ve sanatçılardan oluşan 120 kişilik heyet, Belçika'nın başkenti Brüksel'i ziyaret edecek.
Brüksel'e 'Bursa Günleri' çıkarması
BURSA - Bursa Belediyeler Birliği öncülüğünde Osmangazi Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle 26-29 Ocak tarihlerinde 'Brüksel’de Bursa Günleri' düzenlenecek. Bursa Günleri çerçevesinde gazeteci, bürokrat, akademisyen ve sanatçılardan oluşan 120 kişilik heyet, Belçika’nın başkenti Brüksel’i ziyaret edecek.
Dünyaca ünlü piyanist Brüksel'de Bursa için çalacak
BURSA - Dünyaca ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu Brüksel'de Bursa için çalacak. Bursa Belediyeler Birliği’nce Avrupa Birliği’nin kalbi Brüksel'de düzenlenecek ‘Bursa Günleri’, dünyaca ünlü piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu’nun konseriyle
Dubaililer'in Bursaspor aşkı
Bursa Belediyeler Birliği Başkanı Mustafa Dündar, birlik üyelerinden oluşan bir heyetle Dubai'ye inceleme gezisi düzenledi. Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Belediye Başkanı H.
Belediyeler Oylat'ta toplandı
Bursa Belediyeler Birliği'nin düzenlediği eğitim semineri belediye başkanları, meclis üyeleri ve bürokratları Oylat'ta buluşturdu. Sayıştay üyesi Abdurrahman Acar'ın konuşmacı olarak katıldığı seminere Belediyeler Birliği ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İnegöl Belediye Başkanı
Yerel yöneticilere 'kaçakla mücadele' semineri
Bursa merkez Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar başkanlığındaki Bursa Belediyeler Birliği, yerel seçimlerden sonraki üçüncü eğitim programını, 'İmar uygulamaları ve kaçak inşaatla mücadele' üzerine gerçekleştirdi.
Bursa Belediyeler Birliği Başkanı Dündar oldu
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği Başkanı Recep Altepe, Bursa Belediyeler Birliği Başkanlığı'nı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a devretti. 2009 - 2014 hizmet dönemi Bursa ili Belediyeler Birliği olağanüstü meclisi, BUSKİ toplantı salonunda yapıldı.