bursa bilecik eskişehir

Mustafakemalpaşa, bisiklet turizminde marka olacak
BURSA - Mustafakemalpaşa Belediyesi, bisiklet turizmi için çalışmalarına başladı. Bursa Bilecik Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın (BEBKA) tarafından da desteklenen 'Mustafakemalpaşa'da Dört Mevsim Bisiklet Turizmi' projesi düzenlenen bir basın toplantısıyla
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Bursa Bilecik Eskişehir Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ‘Bursa Kadın Girişimcilerini arıyor’ projesinin açılış kokteyli düzenlenecek. (18.00)Çin Halk Cumhuriyet İstanbul Başkonsolosu Zhang Qingyang ve beraberindeki heyet, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu'nu ziyaret edecek
Bursa’nın yöresel lezzetleri turizme kazandırılacak
BURSA - Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) tarafından, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2010 Sanayi ve Turizmde Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı kapsamında ‘Bursa’nın Yöresel Lezzetleri
Siirt, Batman, Şırnak ve Mardin’de psikolojik temalı kitaplar okunuyor
ANKARA - Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıkladığı 'Türkiye Okuma Kültürü' araştırmasından çarpıcı sonuçlar çıktı. Araştırmaya göre, yılda en fazla kitap okunan iki il Erzurum ve Erzincan.
Genç mucitlerin projeleri sergileniyor
BURSA - Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurulu (TÜBİTAK) Bilim İnsanının Destekleme Dairesi tarafından ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen proje yarışmasının Bursa Bölge ayağı 67 projenin katılımıyla başladı.
Kent Konseyi ile BEBKA diyaloğu artırıyor
BURSA - Bursa, Eskişehir, Bilecik Kent Konseyi Başkan ve Genel Sekreterleri Bursa Bilecik Eskişehir Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri Mehmet Sait Cülfik ile biraraya geldi. BUTTİM İş Merkezi BEBKA ofisinde gerçekleşen ziyarette Bursa Kent Konseyi’ni Genel Sekreter Enes Battal Keskin temsil etti.
Hava sıcaklıkları ülke genelinde 4-6 derece artacak
Meteoroloji, hava sıcaklıklarının özellikle Cuma gününden itibaren 4 ila 6 derece artacağını bildirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Orta Karadeniz'in iç kesimleri (Amasya, Tokat, Çorum), Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi
TÜBİTAK'ın ortaöğretim yarışmasına katılan projeler sergilenmeye başladı
TÜBİTAK Bilim İnsanının Destekleme Dairesi tarafından ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen proje yarışmasının Bursa bölge ayağı başladı. İkinci aşamaya davet edilen 8 ilden toplam 41 proje, TÜBİTAK Bursa Test ve Analiz Labaratuvarı tesislerinde sergilenmeye başladı.
Mevlana aşkına 800 kilometre yürüdüler
Sevgi, umut ve aşka dikkat çekmek isteyen Ceyda ve Emrah Altuntecim çiftinin, 45 gün önce İstanbul'dan Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin Konya'daki türbesine gelmek için başlattıkları yürüyüş tamamlandı.
'Aşk Yolunda Adım Adım' yürüyen çifti, Afyonkarahisar'da Başkan Çoban karşıladı
Sevgi, umut ve aşka dikkati çekmek için İstanbul'dan Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin doğum gününde Konya'daki türbesine ulaşmak için yola çıkan çift, yürüyüşün 30. gününde Afyonkarahisar'a ulaştı.
Toprak, su ve bayrak Çanakkale'den yola çıktı
Türkiye Cumhuriyeti'nin önsözü olarak kabul edilen 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 94. yıl kutlamaları kapsamında başlatılan Zafer Koşusu'yla Ankara'ya ulaştırılacak emanetler sporculara teslim edildi.
Hava sıcaklığı Doğu'da 4 derece artacak
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün hava tahminlerine göre hava sıcaklığı Doğu bölgelerinde 4 derece artacak. Yapılan son değerlendirmelere göre; sabah ilk saatlerde Erzurum çevreleri, öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı (Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli)