büte

Çatıdan otomobillerin üzerine düşen karlar hasara neden oldu
Olay yerinde bulunan Güven Büte, "Çatıdan gelen karlarla araçlarda hasar var. Daha önceden bu karların önlemleri alınmadığından dolayı oldu. Aslında bizim suçumuz, zamanında tedbirimizi almıyoruz.
Tüneller ve maden ocakları güneş enerjisiyle aydınlatılacak
Olimpiyattan dünya birinciliği ile dönen projenin koordinatör öğretmeni Maruf Büte, projenin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında, öğrencilerinin hazırladığı projenin buluş niteliğinde olduğunu belirtti.
220 minik matematik yarışmasında ter döktü
Organizeyi yapan Özel Yüksekova Koleji Okul Müdürü Maruf Büte, "Yüksekova da yaptığımız bu yarışmadaki amacımız öğrencilerin erken yaştan itibaren matematiği sevdirmek ve öğrencilere matematik kabiliyetlerini geliştirmektir için öncülük yapmaktır.
Özel Yüksekova Koleji'ne yoğun ilgi nedeniyle kayıtlar doldu
Özel Yüksekova Koleji Müdürü Maruf Büte, "İlk yılımızda eğitimde kazandığımız başarılar ve öğrencilerimizle özel ilgi göstermemiz Yüksekovalı velilerin gönlünü kazanmamızı sağladı. Bu yıl okulların yeni açılması hasebiyle şuanda anaokulu sınıfları, 1'ci ve 2'ci sınıfların kayıtları doldu.
Bağımsız başkan adayı, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni mahkemeye verecek
29 Mart yerel seçimlerinde bağımsız İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı olan Taner Büte, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu mahkemeye vermeye hazırlanıyor. Büte, Kocaoğlu'nu halktan haksız miktarda su parası almakla suçluyor.
Özel Yüksekova Koleji'nden işadamlarına yemek
Yemek öncesinde Kolej Müdürü Maruf Büte, davetlileri okulu gezdirdi. Yüksekova'nın tek özel okulunda biraraya gelen işadamları, Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası'nın Irak'ın Erbil ve Duhok Ticaret ve Sanayi Odaları'na yaptığı ziyareti değerlendirme imkanı
Sınır boyundaki okul, Çevreyi Temiz Tutarak Aydınlatalım Projesi ile Türkiye 4.'sü oldu
sınıf öğrencileri Ayla Sueda Büte ile Büşra Koska, 'Çevreyi Temiz Tutarak Aydınlatalım' projesiyle Türkiye 4.'sü oldu. Projelerini anlatan minik Ayla Sueda Büte, fiber optik kablo ile ışığın iletilmesini amaçladıklarını belirterek, bu sayede güneş enerjisinden yararlanılarak
Minik mucitlerin hızlı treni, kendi elektriğini üretiyor
sınıf öğrencileri Ayla Sueda Büte ile Büşra Koska, 'çevreyi temiz tutarak aydınlatalım' projesiyle yarışıyorlar. Projelerini anlatan minik Ayla, fiber optik kablo ile ışığın iletilmesini amaçladıklarını söyledi.
Menemenli işadamı Büte, İzmir'den bağımsız aday oldu
Menemenli işadamı Taner Büte, İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığına bağımsız adaylığını koydu. Büte, partilerin mevcut aday belirleme şekline kızdığı için aday olduğunu söyledi.
Yüksekova Koleji, gazetecileri akşam yemeğinde bir araya getirdi
Şehitlik Mahallesi'ndeki kolej binasında basın mensuplarına sınıfları gezdiren Okul Müdürü Maruf Büte, daha sonra basın mensuplarıyla birlikte yemek yedi. Büte, yaptığı açıklamada, gazetecileri bir araya getirmekten mutluluk duyduklarını söyledi.