bütüç

Giresun Üniversitesi Rektörü Attar’a Kosova’dan 'Üstün Hizmet Ödülü'
Uluslararası Domates Festivali töreninin açılışında konuşan Belediye Başkanı Arif Bütüç, "Bugün Mamuşa'da bayram günü. Mamuşa'nın kalkınmasında katkısı geçen Kosova ve ana ülke Türkiye'ye teşekkürlerimi bir borç bilirim.
Türk dünyası, Eskişehir'de Yazıcıoğlu’nu anlattı
Dostluk, Eşitlik ve Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Azerbaycan Musavvat Partisi Genel Başkanı İsa Gamber, Kosova Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, Kırgızistan Arabayev Üniversitesi Rektörü Prof.
Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 4. yılında anılacak
Eşitlik ve Barış Partisi Lideri Mustafa Ali Çavuş, merhum, Türk Dünyası yazarı Cengiz Aytmatov'un oğlu Askar Aytmatov, Kosova Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, Irak Kerkük Milletvekili Jale Yunus, Suriye Demokratik Türkmen Hareketi, Suriye Türkmen Kitlesi Temsilcisi, Kırgızistan Milletvekili Dastan Cumabekov, Bosna Hersek
Bursa Valisi Harput'tan Kosovalı işadamlarına: Acınız acımız, mutluluğunuz mutluluğumuzdur
Kosova'nın Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, Mitroviça Belediye Başkanı Avni Kastrati, Kosova İşadamları Derneği Başkanı Nuhi Mazrek, Kosova Demokratik Türk Partisi Şube Başkanı Agim Müftiu, Kosova Tüketici Derneği Başkanı Selahattin Kaçaniku ile işadamlarının
Kosovalı işadamlarından MÜSİAD'a dostluk ziyareti
Kosova'nın Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç de iki ülkenin kardeş olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin Kosova için yaptıklarını unutmanın mümkün olmadığını söyledi. Bütüç, "Türkiye ne kadar güçlü olursa Kosova halkı da o denli güvenli ve huzurlu bir hayat yaşama şansına sahip olur; belediye olarak sizleri Kosova'ya davet ediyorum.
Mamuşa Belediye Başkanı Bütüç: Türkiye ile Kosova bir elma gibidir
Kosova'nın Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, Kosova ile Türkiye'nin ikiye bölünmüş bir elma olduğunu söyledi. Bütüç, Kosova'nın kalkınması için Türk işadamlarını yatırım yapmaya çağırdı.
Mehter Takımı, Kosova'da gösteri yapacak
Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil, KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, bakanlar, milletvekilleri, Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç ve çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor.
Soydaş belediye başkanları Bursa'nın fethi coşkusunda yerlerini aldı
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulunan belediye başkanları arasında Kelani'nin yanı sıra Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, Starigrad Belediye Başkanı İbrahim Hacı Bajriç, Çayır Belediye Başkanı İzzet Mexhiti ve Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz ile çok sayıda belediye bürokratı yer
'Kosova dostu' Muhsin Yazıcıoğlu için Kosova'da mevlit okundu
Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili CİHAN'a konuşan Mamuşa Belediyesi Başkanı Arif Bütüç, "Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölüm haberi biz Kosovalı Türkleri derinden üzmüştür" dedi. Bütüç, "Ölümünden üç gün önce kendisiyle gerçekleştirdiğim telefon görüşmesinde Kosova'da neler yapabileceğimizi konuştuk.
'Kosova Dostu' Muhsin Yazıcıoğlu Kosova'da anıldı
Mamuşa Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen anma törenine Mamuşa Belediyesi Başkanı Arif Bütüç, Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı Mamuşa din görevlisi Yakup Bal, Mamuşa Meclisi üyeleri, eğitim görevlileri yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
Kosova Dostu Yazıcıoğlu için Mamuşalılar dua ediyor
Yazıcıoğlu, Türklerin yaşadığı ve Kosova'nın tek Türk belediyesi olan Mamuşa Belediye Başkanı Afir Bütüç ile dört gün önce bir de telefon görüşmesi yaptı. CİHAN'a konuşan Mamuşa Belediyesi Başkanı Arif Bütüç, Yazıcıoğlu ile dört gün önce telefonda görüştüklerini söyledi.
Kosova heyeti Karşıyaka Belediyesi'ni ziyaret etti
Başkan Cevat Durak, konuşmaların ardından Rifat Krasiç, Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç ve Prizren Belediye Başkanı Ramadan Muja 'ya belediye flamasıyla İzmir ve Karşıyaka'yı tanıtıcı kitaplar hediye etti.
Bursa-Mamuşa kardeşliği güçleniyor
merkez Osmangazi Belediyesi'nin Mamuşa'ya açmış olduğu belediye hizmet binasının açılışına katılan Vali Şahabettin Harput'a Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç başkanlığındaki bir heyet nezaket ziyaretinde bulundu.
Kosovalı gençlere, siyaset okulu
Prevalaç'ın Şar otelinde düzenlenen Siyaset Okulu'nun açılışına KDTP Genel Başkan Yardımcısı Arif Bütüç, KDTP Genel Sekreteri Fikrim Damka, Prizren Şube Başkanı Orhan Lopar, Hollanda Türkevi derneği Başkanı Veyis Güngör, gençlik kolları başkanları ve çok sayıda katılımcı
Kosovalılar ekonomik iyileşme bekliyor (ÖZEL)
Bundan iki yıl önce Mamuşa'nın belediye statüsüne çıkartılması ardından Kosova'nın tek Türk belediyesi olan Mamuşa belediye Başkanı Arif Bütüç, Kosova bağımsızlığının birinci yılını bayram gününü, sevinç günü ve neşe günü olarak değerlendirdi.
Osmangazi Belediyesi'nin Mamuşa'da yaptırdığı hizmet binasının açılışını Babacan yaptı
Açılışta konuşan Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç'in, Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yalnızca Bursa'nın değil tüm Balkanların belediye başkanı olduğu yönündeki sözleri büyük alkış aldı.
Dışişleri Bakanı Babacan, Kosova'da ziyaretlerine devam ediyor
Törende bir konuşma yapan Mamuşa Belediyesi Başkanı Arif Bütüç orada bulunana Osmangazi Belediye Başkanı ve Bursa valisinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti'ne katkıları ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.