bütün hayvanlar

Danimarka’dan helal kesim yöntemine darbe
Geçtiğimiz günlerde hayvan kesimiyle ilgili bir kanun tasarısı hazırlayan bakanlık, bundan böyle kesilecek bütün hayvanların öncelikle ‘uyuşturulmasını’ şart koşuyor. Uyuşturma yapmadan İslam ya da Yahudi inancına göre kesim yapmanın ise önü kapatılıyor.
Erdoğan: Tüketim devam ederse nefes alabilecek atmosfer kalmayacak
Bir Kızıldereli sözünü bir kez daha tekrar etmekte fayda görüyorum: Bütün ağaçlar kesildiğinde, bütün hayvanlar avlandığında bütün sular kirlendiğinde hava solunacak hale geldiğinde paranın yenilebilir bir şey olmadığını anlayacaksınız.
Duyarlı esnaf, donmak üzere bulduğu köpeği kurtardı
Hal böyle olunca bütün hayvanlar yiyecek sıkıntısı yaşamaya başladı. Uçan kanatlılar, yaban hayvanlarının yanı sıra bizlerle şehirlerde yaşayan sokak hayvanları da aç kaldı. Bu yüzden bütün vatandaşlarımız bu hayvanları düşünerek duyarlı davranmalarını istiyorum.
Çöpçü eşekler klasik müzikle stres atıyor (Özel)
süt inekleri üzerinde yapıldığını ve ineklerin klasik müzik dinletilmesi ile süt veriminde artış olduğunu hatırlatan Karahan, “Burada belediyemize ait bütün hayvanlar erkektirler. Ve aralarında dişi hayvan olmadığı için hepsi hırçınlaşıyor.
Yozgat zabıtası doğaya ekmek ve simit bıraktı
Çünkü doğa karla kaplı olduğu için bütün hayvanlar açlık çekmektedirler. O camın önüne konan ekmeği kuşlar aç olduğu için rahatlıkla bulabilirler. Hem dinimiz açısından da büyük sevap kazanmış olurlar.
Bakan Eroğlu: Hayvan haklarının korunmasında önemli yol kat ettik
ANKARA - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Eroğlu, mesajında “Bütün hayvanlar hür doğarlar ve türüne has hayat şartları içinde yaşama hakkına sahiptirler.
Kars'tan Trakya’ya canlı hayvan sevki öncesi uyarı
Hayvanlar sevk öncesinde 30 gün süre ile bir işletmede izole edilmeli, bu süre sonunda bütün hayvanlar şap virüsü varlığı yönünden teste tabi tutulmalı (probang numunesi ve serolojik olarak) ve sonuçları negatif olmalıdır.
Bakanlıktan sokak hayvanları için 40 bin su kabı
Bütün hayvanlar türüne has hayat şartları içinde hayatlarını sürdürme hakkına sahiptirler. Bizlerin üzerine düşen vazifelerden biri de bütün canlıların yaşam hakkına destek vermek, onlar için sürdürülebilir bir çevre ve gelecek temin etmek için çalışmaktır.
Trakya bölgesine sevk edilecek hayvanlara kısıtlama
Hayvanlar sevk öncesinde 30 gün süre ile işletmede izole edilmeli, bu süre sonunda bütün hayvanlar şap virüsü yönünden teste tabi tutulmalı (Probang numunesi ve serolojik olarak) ve sonuçlarında hastalık etkeninin bulunmaması gerekmektedir.
Şap hastalığı Trakya’ya canlı hayvan sevkiyatını kısıtladı
Bu süre sonunda bütün hayvanlar şap virüsü konusunda teste tabi tutularak, sonuçların negatif bulunması gerekiyor.4- Hayvanlar bulundukları işletmeden yüklemenin yapılacağı yere nakledilirken şap hastalığı enfeksiyonuna maruz kalmamalı.
Tarım il müdürlüğü besicileri uyardı
Hayvanlar sevk öncesinde 30 gün süre ile bir işletmede izole edilecek, bu süre sonunda bütün hayvanlar şap virüsü varlığı yönünden teste tabii tutulacak ve sonuçlar negatif bulunması halinde sevk yapılacaktır.
Kurban pazarında satıcının keyfi yerinde, vatandaş endişeli
Erzurum'dan hayvan getiren Cengiz Damacı ise şunları dile getirdi: "Satışlar çok güzel, bütün hayvanlar satıldı. Çadırlarda hayvan kalmadı denebilir. Ucuzluk olacak diyorlar ama yanılıyorlar.
Trakya'ya yapılacak canlı hayvan sevklerine sağlık sertifikası şartı getirildi
Hayvanlar sevk öncesinde 30 gün süre ile bir işletmede izole edilmeli, bu süre sonunda bütün hayvanlar şap virüsü varlığı yönünden teste tabi tutularak, sonuçların negatif bulunması gerekiyor." Belirtilen esaslar dışında Trakya bölgesine canlı hayvan sevki yapılamayacağı belirtilen açıklamada, üreticilerin mağdur olmamaları için ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde
Şap hastalığı nedeniyle 4 aydır kapalı olan hayvan pazarı açıldı
Karantina uygulamasının yanı sıra şehre hayvan giriş çıkışına da yasak getirilmiş ve bunun yanında Düzce'de bulunan bütün hayvanlar aşılanarak hastalığın bertaraf edilmesi yönündeki çalışmalar aralıksız yürütülmüştü.
Kayıt dışı hayvanların nakli yasaklanıyor
Bütün hayvanlar kayıt altına alınıyor ve küpeleniyor. Ancak damızlık olmayan hayvanlar için bakanlık tarafından destek verilmeyecek. Bu nedenle kaydı tutulmamış ve küpelenmemiş hayvanların bir yerden bir yere nakline izin verilmeyecek.
Doğudan Trakya'ya hayvan sevkıyatı zorlaştı
Bu süre sonunda bütün hayvanlar şap virüsü varlığı yönünden teste tabi tutulduktan sonra sonuçların negatif olması halinde sevkıyat başlayacak.
Canlı hayvan sevkine yeni kurallar getirildi
Hayvanlar, sevk öncesinde 30 gün süreyle bir işletmede izole edilmeli, bu süre sonunda bütün hayvanlar şap virüsü varlığı yönünden teste tabi tutularak, sonuçların negatif bulunması gerekmektedir."Üreticilerin mağdur olmamaları için, ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde Hayvan Sağlığı Şubesi ve İlçe Tarım müdürlüklerince tüm köy ve mahallelerde yürütülen aşılama kampanyalarında
Genç Siviller'den İstanbul Barosu önünde katsayı eylemi
'Bütün hayvanlar eşittir ama bazıları daha eşittir' diyen Domuz Napolyon karakteri yerine; 'eşitlik eşitler arasında olur' diyenleri seçerdi.'' Genç Siviller açıklamanın ardından basın mensuplarına Orwell'in ''Hayvan Çiftliği'' isimli kitabını dağıtıı.
Berlusconi'ye 'Hayvan Çiftliği' savunması: Eşitler üstünde birinci
Avukatların müdafaasına tepki gösteren İtalyan muhalefeti ise bunu George Orwell'in Hayvan Çiftliği romanındaki "Bütün hayvanlar eşittir, ama bazıları daha eşittir" ilkesine benzetti. Values Partisi'nden Massimo Donadi, "Bay Ghedini Orwell'dan esinlenmiş.
Öğrenciler veteriner polikliniğini gezdi
Ayrıca bütün hayvanlar ekolojik denge için çok önemli. Hayvanları gereksiz gere öldürmek, işkence etmek, zarar vermek doğru değildir." dedi. İlk kez veteriner kliniğini gezen öğrenciler, hayvan tedavileriyle ilgili veteriner hekim Yılmaz'a sorular yöneltti.
Türkiye-Suriye arasında vizenin kaldırılması Gaziantep Hayvanat Bahçesi yetkililerini sevindirdi (Özel)
büyük hayvanat bahçesi konumundaki tesiste, fil dışında bütün hayvanlar mevcut. Türkiye'nin dört bir yanından ziyaretçi ağırlayan Gaziantep Hayvanat Bahçesini, geçen yıl 850 bin kişi ziyaret etti. Gaziantep Hayvanat Bahçesi Basın Halkla İlişkiler Müdiresi Özgül Yazıcı, hayvanat bahçesine büyük bir ilgi olduğunu ifade etti.
Tü-Mer Gıda Komitesi Başkanı Efe: Domuz çiftlikleri acilen denetlenmeli
Bu çiftliklerdeki bütün hayvanlar ve çalışan insanlar, ivedilikle sağlık kontrolünden geçirilmeli. Bu çiftliklerde üretilen hayvanların nerelere satıldığı tespit edilmeli.