bütün peygamberler

Kılıçdaroğlu: Aynı şeyleri söylüyoruz o zaman bu kutuplaşma, bu kavga neden?
ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bütün peygamberlerin devrimci olduğunu belirterek dünyayı değiştirdiklerini söyledi. "Bizler birbirimizi yeni tanıyoruz aslında.
Gökkuşağı Diyalog ve Hoşgörü Kültür Derneği iftarı din görevlilerini buluşturdu
İşte bu hoşgörüyü ve sevgiyi hakim kılmak için gelmiş bütün peygamberler. Hazreti Peygamberimiz (sav) farklı dine mensup birisi vefat ettiğinde onun cenazesine gider, taziyede bulunur ve cenazesi önünden geçtiğinde saygı için ayağa kalkardı.
Görmez: Bir ırkı ve dili dışlamak, insanlığa ve Allah’a karşı işlenen bir suçtur
Dinin bir rahmet mesajı ve bütün insanlığa tebliğ edilmek üzere gönderildiğini vurgulayan Görmez, “Bütün peygamberler bu dini insanlara tebliğ etmek için gönderilmişlerdir. Yaratıcı isteseydi; dini ve vahyi çok çeşitli yollarla bize iletebilirdi.
Sivas Müftüsü Şahin: Yılbaşı gecesi tövbe edelim
Muhammed bizim için değerse, Peygamberimizden önce gelen bütün peygamberler bizim için değerdir. Çünkü Hz. İsa, Kur’an’da bahsedilen bir peygamberdir. Bugün Hristiyan aleminin gerçek İncil’de geçen Hz.
Sancak: Erzurum’dan ayağa kalkan hayvancılık sektörü bütün Türkiye'yi kurtarır
Önceden niye bütün peygamberler çobandı, tarımla uğraşırdı diye merak ediyordum. Bereketli bir iş. Gelecekte en karlı iş olacak.
Talha Uğurluel’den Eyüp Sultan semineri
Süleyman’a olan sevgi ve saygıyı gösterdiğini, insanların bunu yanlış anladığını belirten Uğurluel şunları söyledi: “İslamiyette bütün peygamberler için saygı ve sevgi vardır. Ebu Eyyub El Ensari Hz.
"Dünya, şu an bildiği ne varsa Peygamber Efendimiz (sav)’e borçlu"
Bütün peygamberler dualarını bu dünyada iken etmiştir. O ise duasını ahirete saklamış ve ümmetinin affı için dua edecektir. İşte bu müjdeli haber hikmetince, bu kutlu geceyi O'na (sas) layık ümmet olmak sevdasıyla idrak edelim.
Hz. İsa'nın konuştuğu Süryanice'nin dilbilgisi kitabını hazırladılar
’ Bu çok güzel bir tabir, yani bütün peygamberler, bir tek mesajı iletmek için gelmiş. 'Baba bir', mecazen bu anlama geliyor. Nihayetinde Hz. Musa (AS)’nın mesajını Hz.
Ereğli'deki Aşure Günü etkinliği yoğun ilgi gördü
KARGINOĞLU: BÜTÜN PEYGAMBERLER MUHARREM AYINDA ORUÇ TUTMUŞTUR Alevi dedesi Mustafa Kargınoğlu da konuşmasında Muharrem ayının önemine vurgu yaptı. Kargınoğlu “Muharrem denildiğinde ilk akla gelen Allah rızası için tutulan oruçtur.
"Doktor hatası insanı bedeninden, öğretmen hatası insanı insanlığından eder"
"BÜTÜN PEYGAMBERLER ÖĞRETMENDİR"Öğretmenlik dışındaki tüm meslekler insana, insanın kendi dışındaki şeylerden yani nesneler dünyasından çoğaltmasına yaradığını vurgulayan Ekrem Atalan, "Oysa öğretmenlik bireysel olarak değerlendirdiğimizde
İlahiyat fakültesinde ilk ders yapıldı
Bütün peygamberler çok ıstırap çekti ama Allah onları hiçbir zaman sahipsiz bırakmadı.” diye konuştu. Hacımüftüoğlu, öğrencilere, her işe besmele çekerek başlamalarını, çevrelerindeki insanlara örnek birey olmalarını tavsiye etti.
Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri, vefatının 50. yılında Şanlıurfa'da anılacak
Şanlıurfa'da başta Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (sav) ve bütün Peygamberler olmak üzere vefatının 50. yılı münasebetiyle Bediüzzaman Said Nursi ve şehitlerin ruhlarına bağışlanmak üzere Ramazan'ın 26.
Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu: İnsanların tepki haykırışlarına tüm devlet adamları da kulak vermeli
Bütün peygamberler tarihte hep mazlumlardan yana olmuştur. Hz. Musa'nın da, Hz. İsa'nın da, Hz. Muhammed'in (s.a.v) de bize öğrettiği budur.
Baltık'ta diyalog rüzgarları: Litvanya'da ilk "İslam ve diyalog" konferansı
Ian Willams ise on yılı aşkın süredir Gülen Hareketi'ni takip ettiğini ve Gülen'in öngördüğü insanlığa hizmet konseptinin aslında bütün peygamberler tarafından özellikle de Kur'an'da belirtildiği üzere uygulandığının altını çizdi.