bütünleşen

Mahalle sakinleri için spor ve sosyal tesis
söz alan Başkan Memduh Büyükkılıç, yapımı devam eden sosyal ve spor tesislerinin zemin artı 2 katlı, merkezi doğalgaz ısıtmalı olacağını ve çevresi ile bütünleşen bir kompleks yapı olarak hizmet vereceğini kaydetti.
İmparatorlukları anlatan kum heykeller 1 milyonuncu ziyaretçisini bekliyor
Gelenekselleşen ve adı artık Antalya ile bütünleşen festival Roma, Mısır, Maya, Aztek, Ispanya, Portekiz, Büyük Britanya, Rus, Fransız, Japon, Çin, Pers, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları’nın da arasında yer aldığı dünya tarihine iz bırakmış 27 imparatorluk yüzlerce
Göçün değişmez adresi İstanbul: 100 kişiden 35'inin tercihi
Hızla bütünleşen bu iki il için sürpriz bir sonuç değil bu ama hemen ardından il nüfusunda yüzde 3,4 payı olan 135 bin Mardin doğumlunun gelmesi elbette çarpıcı. Mardinlileri, İzmir’e göç etmiş Erzurumlular takip ediyor ve onların da 131 bine yakın olduğu anlaşılıyor.
Axel Springer'in yerel gazete ve dergileri satması endişeyle karşılandı
Merkezi Hamburg'da bulunan ve şehirle bütünleşen gazete ve dergilerin satışı siyasi çevrelerde üzüntüyle karşılanırken, gazeteciler sendikasında ve medya dünyasında eleştirilere neden oldu. Almanya Gazeteciler Sendikası (DJV) Hamburg Başkanı Marina Friedt, Axel Springer'in anlaşmayla birlikte gazetecilik mirasını sattığını belirterek, "Burası ileride
Gediz Üniversitesi 600 kişiye ücretsiz girişimcilik eğitimi verecek
Seyfullah Çevik, bu eğitimi bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini ve desteklediklerini belirterek, “Halkla bütünleşen, çevresine değer katan, yeni ufuklar açan bir üniversite hedefledik. Farklı yaşlardan ve mesleklerden katılımcıların yer aldığı program, bu amacımızın bir göstergesidir.
Alışveriş merkezi yatırımcılarından AVM açıklaması
"Sektörümüz son yıllarda büyük bir hızla gelişti ve gerek büyük şehirlerde gerekse Anadolu’da şehir ile bütünleşen, halkı tarafından benimsenen, yarattığı istihdam ve pozitif ekonomik gelişmeyle kayıtlı ekonomiye geçişte ve sürdürülmesinde önemli yer alan AVM’ler hayata geçti.
Bahçeli: Karanlık hesaplar yapanlara duvar örülmelidir
Üstelik Suriye yönetimi bile vatandaşlarını Türkiye’ye gitmeme konusunda uyararak kendi kanlı ve ölümle bütünleşen yüzünü gizlemeye kalkışmış, Başbakan’ın ‘Men Dakka Dukka’ beyanları da bumerang gibi kendine dönmüştür.
'Muhtaç olduğumuz değerlerin inşası için önce gönüllere hitap edilmeli'
Bugün burada sizler bu manevi sorumluluğu hisseden, insan ve inanan olmanın engin ve derin anlamıyla bütünleşen, her aşamasında bu mana ve bu bakış ile hareket eden, gönülden gönüle köprüler kuran bir hareketin temsilcilerisiniz.
Erdoğan, 10 yıllık iktidarını Brookings Enstitüsü’nde anlattı
AK Parti’nin seçim başarılarına değinen Erdoğan, “Bu halkıyla bütünleşen bir siyasi hareketin, bir iktidarın aldığı neticeydi. Çünkü biz ne bir etnik unsurun, ne bir bölgenin partisiydik ne de bir yerlerden sipariş üzerine kurulmuş bir parti değildik.
Bakan Cevdet Yılmaz: Artık terör değil, siyaset ve fikirler konuşacak
Artık onları tıbbi bir yardım noktasından çıkarıp, sosyal çevrede bir bütünleşen bir engelli noktasına getiriyoruz. 2013 yılında engellilerin yaşam kalitesini yükseltecek bir termiloji ile yola devak edeceğiz.
Selçuklu’nun mirası Alanya Kalesi 10 yıldır restore ediliyor
Alaaddin Keykubad, ayrıca kaleyle bütünleşen anıtsal yapılar da yaptırmış. Selçuklu sanatının eşsiz örneklerinden biri olan Kızılkule bunlardan biri. Kaleye bütünlük sağlayan planı ile Alanya’nın simgesi durumunda.
Yaşar Üniversitesi 12 yaşında
Bu eğitim atmosferini geçmişin yıllarını unutmadan ve bu izlerin değerini özümseyerek, İzmir’le bütünleşen bir anlayışla oluşturmaya çalıştık. Yaşar Üniversitesi yönetimi olarak analitik düşünebilen, sadece kendilerine değil, içinde yaşadıkları topluma da değer katmayı hedefleyen, sosyal sorumluluk sahibi, aydın
Bahar geldi Kapadokya'da peribacaları çiçek açtı
Türkiye’nin çeşitli kentlerinden bölgeyi ziyaret eden turist grupları, çiçek açan meyve ağaçları ile adeta bütünleşen peribacalarının bu görüntüsünü hayranlıkla izliyor.Kapadokya’yı ziyarete gelen yabancı turistlerde dünyanın hiçbir yanında göremeyecekleri böylesine eşsiz görüntülerin keyfini çıkarıyor.
Kayseri'de meyve ağaçları çiçek açtı
Özellikle tarihi Hunat Cami’nin minaresiyle bütünleşen çiçekleri görenler, baharın geldiğini de hissediyor. (CİHAN)
Erdoğan: Güç kazanan kardeşlik süreci Avrupa’ya örnek teşkil edecek
Türkiye ve İspanya’nın başlattığı ve şu anda 100'ü aşlın ülke ve kuruluşlarla destek bulan, bütünleşen bir yapıya ulaşan Medeniyetler İttifakı girişiminin kat ettiği mesafenin çok sevindirici ve ümit verici olduğunu dile getiren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:
Bitlis’te kar altındaki evler kardan mağaraları andırıyor
Hüsrevpaşa Mahallesi Sosyal Konutlar mevkiinde bulunan tek katlı evlerde karla adeta bütünleşen evlerin girişleri ve pencereleri karlar altında kaybolurken, vatandaşların ve özellikle çocukların evlerine girebilmek için gösterdiği çaba, ilginç görüntüler oluşturuyor
81 yaşında Kur'an-ı Kerim öğrendi
öğrencilerin azmi ve öğrenme isteğinin gençlere örnek olması gerektiğini aktaran Özer, “Sadece ezan vakti camiye gelip, namazı kılınca dağılan değil; kaynaşan, bütünleşen, namaz aralarında ilmi sohbetlerle bilgisini sürekli artıran bir cemaat oluşturmayı hedefliyoruz.
Buz tutan Ardıçlı Gölü kışın ayrı bir güzelliğe büründü
Kayak merkezi ile bütünleşen Ardıçlı Gölü, muhteşem manzarası ile büyülüyor. Buz tutan Ardıçlı Gölü çevresinde gezen gençler, “Burada kışın güzelliklerini yaşıyoruz. Göl buz tutmuş durumda… Kış bütün güzelliğini gösteriyor.
Bitlisliler kayıp beşinci minarenin biran önce bulunmasını istiyor
Bitlis ve Türkiye’yle bütünleşen 5 minareden bir nasıl olur da kaybolur önce inanmadım haberi okuduğumuzda daha çok şaşırdık haberlerde '1916 yılındaki Rus Savaşı döneminde her tarafın tahrip edilmesinden sonra ayakta kalan 5 tarihi minareden birinin
Nevşehir'de kar güllere ayrı bir güzellik kattı
NEVŞEHİR - Nevşehir’de güllerle bütünleşen kar doyumsuz bir güzellik ortaya çıkardı. Kartpostallık görüntü vatandaşlarca da dikkatle incelendi.
"Ailenin temel dinamikleri, anne ve 5 'S' kuralı"
Bütünleşen dünyada kültür alışverişi yaşanırken, çizilecek aile politikalarında ülkelerin ve milletlerin hassasiyetlerinin göz önüne alınması gerektiğine dikkat çeken Hattapoğlu, faydalı kültür olgularını, gelenek ve görenekleri
Bahçeli: Yazgan hocamızın vefatı hepimizi derinden yaraladı
Merhum Yazgan’ın milletinin değerleriyle bütünleşen, dürüstlüğüyle temayüz eden, cömertliğiyle takdir toplayan ve inançları uğruna her mücadeleyi göze almaktan kaçınmayan biri olduğu ifade edilen Mesajda şu ifadelere yer verildi: “Yazgan, Türklüğün gurur sayfasında
Tarihi eserlerin ortaya çıkarılması için iğneyle kuyu kazıyoruz
Çünkü orası gölle bütünleşen binalar şeklindeydi. Eski valilik binasıyla yandaki tarihi doku tek bir parsel halini alacak. Bu proje Seyhan Caddesi, yalı evleri olarak bütünleşmiş olacak.
Kapadokya'da sonbahar büyülüyor
Kimi şair, ozan ve bestecilerin de şiir, şarkı ve türkü ilhamının en yoğun olduğu sonbahar, doğada bütünleşen bir ayrılık şiiri, şarkı ve türküsünün de bilinen farklı bir adıdır. Dünyanın en ilginç yer oluşumlarından biri olarak da bilinen peribacaları ile onların içlerine oyulu dinsel ve evsel mekanların kültür turizmi çerçevesinde değerlendirildiği
Vali Harput: Devlet, kendine düşmanlık yapanın başını ezer
Buralarda buram buram devleti ile bütünleşen insanlar var. Yanlış yapan her yerde olur. Ama yöreleri ve mahalleleri, halkları suçlayarak, itham ederek damgalamak katiyyen en büyük yanlıştır. Bu yanlışa bütün yöneticiler, bütün medya dikkat etsin.
Melikgazi görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyor
Danişmentgazi ve Osmanlı Mahalleleri ve Orta Sanayi Bölgesinde yer alan bulvar ve caddelerde çirkin görüntü oluşturan görüntülerin kaldırılarak çevresi ile bütünleşen bir mekan haline getirilmesi yönünde karar alınmıştır.
Davutoğlu ve Kılıç, Yeni Konya Stadyumu’nun temel atma törenine katıldı
doğayla şehirle bütünleşen Kelebekler Vadisi’yle, organize sanayi bölgeleriyle, insan unsuruna hizmet edecek olan Olimpik Köyü’yle yepyeni bir çehre kazanacak. Marka şehir haline gelecek.
Rektör Omay, Kanada ve Yeni Zelanda büyükelçilerini kabul etti
Üniversite’sinin, şehrin sosyo ekonomik gelişimine olumlu kazanımlar getirdiğini vurguladığı konuşmasında, “Yıllarca, bilime ve irfana ev sahipliği yapan bir şehirle bütünleşen üniversite olarak yabancı üniversitelerle derinleştirilmiş akademik işbirliği mekanizmalarını geliştirmek için sürekli bir çaba içindeyiz.
Çetinsaya: Yeni YÖK Yasası ile üniversiteler farklı modellerle yönetilecek
açacaklarını ifade eten Başkan Çetinsaya, üniversitelerin dünyadaki saygınlıklarının artması ve bölgesindeki zenginliklerden beslenen, dünyayla daha çok bütünleşen bir yapıya kavuşmasını istediklerini belirtti.
Kahramanlı: Birlik beraberlik ve kardeşliğe katkıda bulunuyoruz
Stadın Mersin'e yakışmayan bir görüntüsü vardı, şimdi ise seyircisiyle, ışıklandırmasıyla, salonuyla şehirle bütünleşen bir stat var. Bunların hepsini kendi imkanlarımızla yaptık.
Cumhurbaşkanı Gül: Bu toprakların nasıl kazanıldığının bilincindeyiz
Ordusuna büyük destek veren ve adeta onunla bütünleşen milletimiz, insanüstü bir gayretle mücadele eden kahraman Mehmetçiklerimiz, Sakarya’da tarihe altın harflerle kazınan bir destan yazmıştır." dedi. Yakılan, yıkılan ve birçok yeri işgal edilen memlekette Sakarya Zaferi'yle yeni bir sürece girildiğini ve nihai zafere giden yol kısaldığını aktaran Gül
Fransa'nın krizi Türkleri teğet geçti
Türkiye Paris Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Aylin Bebekoğlu, Fransa’da yaşanan olumlu ve olumsuz gelişmelerin bu ülke ile bütünleşen Türkleri de yakından ilgilendirdiğini söyledi. Sosyalist hükümetten beklentilerin farklı olduğunu dile getiren Bebekoğlu, biraz daha fazla gayret göstermek gerektiğinin önemine vurgu yaptı.
Altepe: Balkanların gelişmesi, Türkiye ile ilişkilerine bağlı
Türkiye´de Balkanlar´la bütünleşen, Balkanlar´ın yapısını en iyi şekilde yansıtan şehrin Bursa olduğunu söyleyen Başkan Altepe, Balkan ülkeleriyle olan ilişkileri sıcak tutma noktasında Büyükşehir Belediyesi olarak ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini
Gençlerin sporla bütünleşmesi derslerine de katkı yapacak
Dolayısıyla sporla bütünleşen bir öğrenci alt yapısını Karaman’da mutlaka oluşturmak zorundayız.” dedi. Bu yapıyı Karaman’da oturtmanın önemine değinen Elvan, bunun da sistematik bir çalışmayla mümkün olacağını ifade etti.
AGÜ, 2012 Dünya Mimarlık Festivali'ne katılacak
odaklı bina, peyzaj, sosyal ve sportif yaşam alanları, öğrencilerine ve personeline sağlayacağı modern yurt ve lojman imkanları, halk ve sosyal yaşamla bütünleşen, modern eğitim-öğretim ve araştırma derslik ve laboratuar imkanları ile kampus mimarisiyle de uluslararası kalitede bir kurum olmayı hedefledik.
RTE Üniversitesi, 4 bin 345 öğrenci alacak
Gerek turizm çeşitliliği, gerekse doğal güzellikleriyle görenleri kendisine hayran bırakan Rize ile bütünleşen Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, yurdun dört bir yanından gelen öğrencilerine kapılarını aile sıcaklığında açıyor.
Türkiye'nin en büyük bilim merkezi Ankara'ya kurulacak
ziyaretçileri denemeye ve keşfetmeye sevk eden, mimarisi, kullanım çeşitliliği ve Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi içerisindeki rekreasyon alanı ile bütünleşen Ankara’nın cazibe merkezi olacaktır.
İftar sofrasında çocuk bereketi
Ramazan'la en çok bütünleşen insan kitlesinin çocuklar olduğunu belirten Bakan Davutoğlu, çocukların Ramazan gibi masum olduğunu vurguladı. Tüm dünya çocuklarına barış mesajı da veren Davutoğlu,“Sevgili çocuklar Ramazan’ı doyasıya yaşayın.
İstanbul artık daha yeşil
İstanbul’la bütünleşen bir diğer ağaç türü olan çınar için de çalışma yürütülmüş ve 2010-2011 yıllarında 1 milyon 302 bin adet çınar fidanı toprakla buluşturulmuştur. Bu yıl sonuna kadar da 3 bin adet çınar fidanı dikilecektir.
Gaziantep'te milli tatlı baklava için yoğun mesai başladı
İsmi baklavayla bütünleşen Güllüoğlu ailesinin üyelerinden Efkan Güllü de kapasite miktarında artışın olacağını dile getirdi. Özellikle bayramın yaklaşmasıyla talebin de paralel olarak arttığını kaydeden Güllü, “Sıcak yaz günlerinin içerisinde, insanları zorlu bir oruç süreci bekliyor.
Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali 23 Haziran'da açılıyor
Artık adı Antalya ile bütünleşen ve katılan sanatçı sayısı, alan genişliği, kullanılan kum miktarı gibi özellikleriyle dünyanın en büyük kum heykel organizasyonları arasına yer alan etkinlik, Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlıyor.
Bakan Bayraktar: Başakşehir, hazineden bir kuruş almadan yapılan bir şehir
Biz en fazla sizden birisiyiz, biz en fazla halktan biriyiz, halkla kucaklaşan, halkla bütünleşen Adalet ve Kalkınma Partisi'dir. Onun için 5 sefer, sandık sizin önünüze geldi ve AK Parti'yi 1.
51. Uluslararası Bursa Festivali, dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayacak
Bursa ile özdeşleşen, bütünleşen, Bursa'nın simgesi haline gelen örnek bir organizasyon. Çocukluğumuzdan bu güne, çocukluk yaşlarımızdan tanıdığımız kadarıyla Bursa Festivali'nin ayrı bir yeri var. Eskiden stadyumda yapılırdı, çocukken ben de gidiyordum.
Trabzonspor Olağan Divan Başkanlık Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi
O günden başlamak üzere en önemli çalışmamız 'Bordo-Mavi bayrak altında bütünleşen 1967 (ilk kadromuz) ile bugün mevcut bulunan son kadromuzu' Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde buluşturup, bütünleştirmiş olmamızdır.
YÖK, sorunların tespiti ve çözümü için çalıştay düzenledi
Yurttaşlarımız tarihte az görülür biçimde dünya ekonomisiyle bütünleşen bir iktisadi aktivizm içinde dünyaya açılıyor ve eskiden hiç olmadığı kadar farklı kültürleri tanıyor ve karşılaştırıyor. On binlerce gencimiz lisans eğitiminden başlayarak yurt dışına gidiyor ve yepyeni ufuklar yakalıyor.
Saat ve aksesuar markası Montblanc, Türkiye'yi büyüme üssü seçti
Monaco Prensesi ile bütünleşen pembe gül sembolünün koleksiyonun bütün parçalarında kullanıldığını belirten Bal, İstanbul ve Ankara Montblanc butiklerinde yer alacak ürünlerin dünyaca ünlü tasarımcılar tarafından ilgiyle karşılandığını söyledi
Taha Akyol, Adnan Menderes'in haykırışlarını anlatırken gözyaşlarını tutamadı
samyelinin Anadolu’daki toprağı kuruttuğu için gözyaşı döktüğüne dikkat çeken Akyol, “Şunu da söyleyeyim ki bizim tarihimizde halkın derdiyle bu kadar bütünleşen bir başbakan o tarihe kadar daha gelmemişti.
Anmaya gelenler, Turgut Özal'ı anlattı
Törenin ardından Özal ile ilgili görüşleri sorulan katılımcılar, Merhum Turgut Özal’ın en çok demokratik, reformist ve halkla bütünleşen özeliklerine dikkat çekti. Hükumeti temsilen törene katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türk insanının Özal’ı unutmayacağını belirtti.
Kocasinan'da 72 caminin çevre düzenlemesi yapıldı
Hem çevreyle bütünleşen güzel bir düzenleme yaptık hem de hiç kullanılmayan alanları toplumun kullanımına sunduk.'' dedi. Esnafın da ihtiyaçlarını dikkate alarak mahalle camilerindeki mevcut umumi tuvaletleri yenilediklerini, olmayanlara da yeni yaptıklarının altını çizen
Bursa'da 686'ıncı fetih coşkusu
Konuşmaların ardından Osmanlı ile bütünleşen mehter takımı gösteri sundu. Büyük beğeni toplayan gösteride özellikle Fetih marşı yoğun alkış aldı. 7'den 70'e çok sayıda vatandaşın takip ettiği törende mehter takımının mini konseri fetih coşkusunu günümüze yansıttı.