cahit albayrak

Balıkesir Basın Müzesi için ilk adım atıldı
Derin, Balıkesir'in ilk gazetesini "Ses" adıyla yayımlayan Hasan Basri Çantay'dan Mustafa Necati Bey'e, Münir Yenal'den Cahit Albayrak'a, Şemsi Aran'dan İzzettin Yaşbek'e, Fikri Özakbaş'tan Ekrem Balıbek'e kadar katkı ve emeği geçen üstatların anısının da yaşatılacağı müzede, geçmişten günümüze
Madımak önündeki anma etkinliği hakkında yasal işlem başlatıldı
Güvenlik güçleri, daha sonra ifadesi alınan Sivas Demokrasi Platformu Başkanı Hidayet Yıldırım ile tertip komitesi üyeleri Cahit Albayrak, Niyazi Erden, İbrahim Erdoğan, Muzaffer Deniz, Cevat Aktaş ve Hüseyin Erol hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacak.
Madımak Oteli’nin müze olması talebi yinelendi
Bu arada, basın açıklamasında, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nin yanı sıra Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Cahit Albayrak ve KESK'e bağlı sendikaların başkanları da hazır bulundu. (CİHAN)
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nin yıldönümü kutlamasına Cumhurbaşkanı Gül de katılacak
Bu yıl Cahit Albayrak adına düzenlenmesi kararlaştırılan "Gazetecilik Başarı Ödülleri" kapsamında Balıkesir'deki yayın organlarına, 50. yıl anısına hazırlanan özel plaketler takdim edilecek.
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti 50. yılını kutluyor
Demir, BGC'nin kuruluşunda ve bugünlere ulaşmasında başkan, yönetici ve üye olarak emekleri bulunduğunu belirttiği Münir Yenal, Cevdet Demiray, Cahit Albayrak, Şemsi Aran, Hayati Çelik, Halil Nusret Ertüz, Emrah Sağdıç, Turhan Savaş, Fikri Özakbaş, Ekrem Balıbek, Reşit Kıpçak, Nejat Akpınar ve Nihat Özbek gibi kişilere
Hacı Bektaş Veli Vakfı: Madımak'ın kamulaştırılması önemli bir adım
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Sivas Şubesi Başkanı Cahit Albayrak, Madımak Oteli'nin kamulaştırılmasının önemli bir adım olduğunu belirterek, otelin müze yapılması talebinde de ısrar edeceklerini söyledi.
Mehmet Ali Erbil'i toplum 'düşkün' ilan etmeli
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Sivas Şubesi Başkanı Cahit Albayrak, Mehmet Ali Erbil'in şov programında 'Mum söndü mü oynuyoruz?' diyerek Alevileri rencide ettiğini söyledi.
Muharrem ayının son gününde de aşure dağıtıldı
programına Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Çimen, Cem Vakfı başkanı Ali Rıza Kaçan, Hacı Bektaşı Veli Kültür Vakfı Başkanı Cahit Albayrak, Eğitim İş Sendikası Başkanı Haydar Gölbaşı ve çok sayıda davetli katıldı.