cahit erbalcı

Gaziantep, 140 ülkenin çocuklarına hazır
Nilüfer Kültürlerarası Dostluk ve Ahenk Derneği Başkanı Cahit Erbalcı da toplantıda organizasyonun Türkiye genelinde gerçekleştireceği faaliyetlere de vurgu yaptı. Erbalcı, şunları söyledi: “5 kıtadan, dili, dini, rengi farklı 2 bin öğrenci, şarkı, şiir, dilbilgisi yazma ve güncel konuşma, halk oyunları, tiyatro gösterileri ve kısa
Suriyelilere balık verme yerine balık tutturulmasına iş dünyası sıcak bakıyor
Gaziantepli iş adamı Cahit Erbalcı da kararı olumlu bulduklarını ifade etti. Gaziantep’te de işçi açığının bulunduğunu vurgulayan Erbalcı, “Bu insanlar uzmanı oldukları meslek grubunda değerlendirilmeli.
Güler’in bakan olması Güneydoğu’yu sevindirdi: Terörün çözümüne katkı sağlar
Gaziantepli tanınan işadamlarından Cahit Erbalcı da Güler’in görevini tam anlamıyla yapacağına kalben inandıklarını belirterek, “Kendisi de Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin insanı. Özellikle güvenlik zafiyetinin olduğu düşünülen yerlere çok rahat girecektir diye düşünüyorum.
HÜRSİAD kan değişimi ile 20'nci yılında çıtayı yükseltecek
Konuşmaların ardından, derneğin eski başkanlarından, Aktekin Kılıç, Cahit Erbalcı, Levent Özyetkin, Ömer Kadayıfçı, Mehmet Taşdemir, Kasım Fincan ve genel sekreter Örhan Özdülkar'a plaket takdim edildi.
Gaziantep, Türkçenin çocuklarını bekliyor
Uğur Plaza Otel’de etkinlik hakkında bilgi veren Nilüfer Kültürlerarası Dostluk ve Ahenk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Erbalcı, “Türkçe Olimpiyatları Türkçemizin dünyada hak ettiği konuma gelmesi ve daha yaygın şekilde kullanılması için oluşturulan bir emeğin ürünüdür.
Ganalı Nasrettin Hoca, Atlantik Okyanusu’na maya çaldı
Nilüfer Kültürlerarası Dostluk ve Ahenk Derneği Başkanı Cahit Erbalcı, “İnsanlık için, kardeşlik için, dünyada sevgi ve barış adacıklarının oluşması için siyahi adaya beyaz yoğurt mayası çaldık.” dedi. Heyet, Ganalılardan da yoğurt yapmayı öğrenenlerin komşularına da öğretmesini istedi.
Gaziantepli sanayiciler yeni teşvik paketini olumlu buldu
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri için oldukça önemli bir gelişme olduğunu vurgulayan Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Cahit Erbalcı, teşvikin genel anlamda olumlu olduğunu kaydetti.
Vali Ata: İş dünyasının kalkınmada önemli rolü var
Ata, kendisini ziyaret eden TUSKON Başkan Yardımcısı ve GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı ile HÜRSİAD Başkanı Kasım Fincan ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşmesinde Gaziantep’in ekonomik yapısına dair açıklamalarda bulundu.
Yönetici asistanları işadamları ile buluştu
İşkonusunda bilgi ve birikimlerini asistan adaylarına aktaran GÜNSİAF Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Erbalcı, iş hayatındaki deneyimlerini kursiyerlerle paylaştı. Geçmişte elde ettiği başarı ve başarısızlıklardan örnekler veren Erbalcı, kursiyerlerin hiçbir zaman hedeflerinden vazgeçmemelerini isteyerek, "Önünüze koyduğunuz hedefe
Fuat Tosyalı: Her kriz bizim için fırsat oldu
Merkezi Konferans salonunda düzenlenen konferansa Vali Yusuf Odabaş, Belediye Başkanı Abdi Bulut, TUSKON Başkan Yardımcısı ve GÜNSİAF Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Erbalcı, KİAD Yönetim Kurulu Başkanı Vakıf Şarkbay, Defterdar Bayram Yıldız, Bayındırlık İl Müdürü Harun Taşkesen, Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özçiloğlu ve çok sayıda işadamı
Erbalcı: Güneydoğu’nun sorunları yatırım ve istihdamla çözülür
GAZİANTEP - Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Erbalcı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sorunlarının yatırım ve istihdam ile çözülebileceğini söyledi.
Şahin: İnşaat sektörü ülkelerin gelişmişlik kriterini gösteren önemli sektör
Firma sahibi olan ve aynı zamanda Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Cahit Erbalcı da inşaat sektörünün ihracatın parlayan yıldızı olduğunu vurguladı. Erbalcı, “Zaman markalaşma zamanı.
Fincan: Gaziantep yeni Vali'mizle eğitimde hamle yapacak
Ziyarete katılan Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜNSİAF) Başkanı Cahit Erbalcı da Gaziantep'teki ortak akıl kavramının önemine değindi. Erbalcı, "Gaziantep her geçen gün el birliği ile çalışarak çıtasını yükseltmeye devam ediyor.
İş dünyasından Başbakan Erdoğan'ın Kıbrıs restine destek
Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Cahit Erbalcı da Başbakan Erdoğan’ın çıkışına destek verdi. Kıbrıs’taki halkların iyi ilişkiler içerisinde olmasını arzu ettiklerini anlatan Erbalcı, bunun ticarete de olumlu yansıyacağını dile getirdi.
Doğu ve Güneydoğu’da 'bakan sevinci' yaşanıyor
Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Cahit Erbalcı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Türkiye için önemli bir bölge olduğunu söyledi. Yıllardır ihmal edilen Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin son dönemlerde temsil gücünün yükseltildiğini ifade ederek, “Bölgemiz gerek gelişmişlik yönü ile gerekse sosyal yaşam
Kariyer eğitimi alan Güneydoğulu gençler daha kolay iş imkanı buluyor
Güneydoğu’nun Kariyer Merkezi'nin ikinci döneminden mezun olan 32 kursiyer için düzenlenen kurs bitirme törenine GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı, dernek personeli ve kursiyerler katıldı. Son bir yıl içerisinde yaptıkları projeler çerçevesinde ile işsiz gençlere kurs verdiklerini ifade eden GÜNSİAF Genel Sekreteri Zeynel Fırat, “Güneydoğu’nun Kariyer Merkezi”
İş dünyası, Meclis'ten ilk olarak anayasa bekliyor
Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Erbalcı ise seçimin demokratik ve huzurlu bir şekilde geçmesinin ülke genelinde herkesi sevindirdiğine değindi. Halkın istikrarı ve demokrasiyi seçmesinin sevindirici bir gelişme olduğunu dile getiren Erbalcı, “Önceden seçim öncesinde durgunluk yaşardık.
Kürtçe ezana Gaziantep'ten tepki
Gaziantep’te faaliyet gösteren Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜNSİAF) Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Erbalcı, bu girişimi bir Ergenekon’un bir oyunu olarak nitelendirdi. Türkiye’de bir etnik yapının bulunduğunu, Türk ve Kürt halkının bulunduğunu hatırlatan Erbalcı, “Ancak bizim birleştiğimiz bir nokta var, o da dinimiz.
Kürtçe ezana Güneydoğu'dan tepki geldi
Gaziantep’te faaliyet gösteren Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜNSİAF) Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Erbalcı, bu girişimi bir Ergenekon’un bir oyunu olarak nitelendirdi. Türkiye’de bir etnik yapının bulunduğunu, Türk ve Kürt halkının bulunduğunu hatırlatan Erbalcı, "Ancak bizim birleştiğimiz bir nokta var, o da dinimiz.
Tüymabayev:Türkiye’nin dünyada güçlü bir devlet olmasını biz de istiyoruz
Toplantıya GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı, GAPGİAD Başkanı Mehmet Ali Mutafoğlu ve birçok işadamı da katıldı. Gaziantep’in sadece Türkiye için değil Kazakistan için de çok önemli bir kent olduğunu vurgulayan Tüymebayev, “Bizler aynı dünyanın insanlarıyız.
Protestan Akademisi Müdürü Godelberlin: Berlin bizi Türkiye’ye bağlayan bir kent
Erika Godel, Kültürlerarası Diyalog Derneği Başkanı Ercan Karakoyun, HÜRSİAD Başkanı Kasım Fincan, GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı, işadamları ve Protestan Akademisi üyeleri de katıldı. Programda bir sunum yapan Başkan Asım Güzelbey, “Birçok medeniyete binlerce yıl ev sahipliği yapmış olan Gaziantep bir barış ve hoşgörü kentidir.
Amerikalı Wartell: Amerika’da Türkiye’nin ekonomik ve politik gücünü anlatmaya çalışıyoruz
Gökhan Bacık, GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı, HÜRSİAD Başkanı Kasım Fincan ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. (CİHAN)
Vizeler kalktı, şehirler canlandı
TUSKON Başkanı Rızanur Meral, GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı, MARİAD Başkanı Mehmet Ali Babaoğlu ve bölgeden gelen iş adamlarının katılımı ile yapılan forumda, başta Mardin olmak üzere Güneydoğu Bölgesi’nin turizm ve madencilik sektörleri masaya yatırıldı.
Misader, Tuskon ailesine katıldı
Mardin Valisi Hasan Duruer’inde katıldığı toplantıya TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral, GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı, MARİAD Başkanı Ali Babaoğlu ile pek çok işadamı ve sivil toplum temsilcisi iştirak etti.
Karabüklü ve Bartınlı işadamları Kuzey Irak’ta pazar araştırması yaptı
Gezi esnasında Erbil’e gelen Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı ve TUSKON Başkan Yardımcısı Cahit Erbalcı ile de görüşmemiz oldu. Erbil’e yatırım yapmak isteyen işadamlarımız vakit kaybetmeden yatırımlarını yapmalı” dedi.
OGİAD, GÜNSİAF Başkanlar Kurulu'nu ağırladı
Bölgenin ticari şekillenmesinin konu edildiği toplantıya TUSKON Genel Başkan Yardımcısı Cahit Erbalcı, GÜNSİAF Genel Sekreteri Zeynel Fırat da katıldı. Başkanların selamlama konuşmalarının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
Prof. Dr. Mehmet Altan: Başörtülüler Kürt sorununa, Kürtler alevi sorununa, aleviler gayrimüslimlerin sorununa dikkat kesilmeli
Konferansın sonunda TUSKON Başkan Yardımcısı ve GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı, Prof. Dr. Mehmet Altan'a plaket takdim etti.
GÜNSİAF Başkanı Erbalcı: Ekonomiyi güzel günler bekliyor
Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Cahit Erbalcı, Türkiye'de artık ekonominin ve yatırımların konuşulması gerektiğini söyledi. Bölgede boykot olmasaydı 'evet' oylarının daha da yüksek çıkacağını belirten Erbalcı, ekonomiyi güzel günlerin beklediğini söyledi.
HÜRSİAD'dan, Gaziantep Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz'a ziyaret
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkan Yardımcısı ve Güneydoğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Cahit Erbalcı, Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşdemir ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Emekli cumhuriyet başsavcısı Reşat Petek: Güçlü Türkiye için güçlü 'evet' şart
Programın Reşat Petek'e, Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Cahit Erbalcı tarafından plaket verdi.
Brezilya Ankara Büyükelçisi Marcelo Jardim Güzelbey'i ziyaret etti
Ziyarette GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı, GAPGİAD Yönetim Kurulu Başkanı M.Ali Mutafoğlu yer aldı. Büyükşehir Belediyesi anı defterini imzalayan Brezilya Ankara Büyükelçisi Marcelo Jardim, GAPGİAD'ın davetlisi olarak Gaziantep'e geldiğini, bunun Gaziantep'e
"Türkiye ile Brezilya arasındaki ticari ilişkiler son yıllarda artış gösterdi"
Büyükelçinin ziyaretine Güneydoğu Anadolu Sanayi ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Cahit Erbalcı ve Gaziantep Paylaşımcı Genç İşadamları Derneği (GAPGİAD) Başkanı Mehmet Ali Mutafoğlu ile GSO Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.
KOBİ'ler, GAPSUN ve KOSGEB hakkında bilgi aldı
Programın ardından gecenin anısına GAPSUN Proje Koordinatörü ve Gaziantep KOSGEB TEKMER Müdürü Selçuk Eriş'e TUSKON Başkan Yardımcısı ve GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı, Avrupa İşletmeler Ağı Projesi Uzmanı Sayime Çelik'e ise HÜRSİAD Başkanı Mehmet Taşdemir plaket takdim etti ve HÜRSİAD'a yeni üye olan işadamlarına üyelik belgesi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Gaziantepli iş adamlarını kabul etti
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral, GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı ve Naksan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Osman Nakıpoğlu'nu kabul etti
Fuat Tosyalı: Müşterilerimiz sayesinde her krizden büyüyerek çıktık
Tören sonunda OGİAD yönetim kurulu adına TUSKON Genel Başkan Yardımcısı ve GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı tarafından Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı'ya plaket verildi. Daha sonra da bazı yöneticiler plaketlerini aldı.
CHP Gaziantep İl Başkanı Öztürkmen: Demokrasi olmazsa olmazımızdır
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkan Yardımcısı Başkanı Cahit Erbalcı, Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşdemir ve yönetim kurulu üyeleri, Öztürkmen'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, HÜRSİAD'ı ziyaret etti
TUSKON Başkan Yardımcısı Cahit Erbalcı ise TUSKON'un çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Konukoğlu: Babam patrondu ama bana, 'babalık evde, burası işyeri' derdi
Abdulkadir Konukoğlu, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Koçer, Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu Başkanı Cahit Erbalcı, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Özçiloğlu ve çok sayıda işadamının katıldığı toplantıda, SANKO'nun gelişim sürecini de anlattı.
MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Balat'tan jeotermalde kaynak kullanımı uyarısı
TUSKON Başkan Yardımcısı ve GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı'nın Balat'a teşekkür plaket verdiği gecede yeni üyelerine de rozet takıldı.
Suriye 500 bin konut inşasında Türk müteahhitlerin görev almasını bekliyor
Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkan Yardımcısı ve Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Cahit Erbalcı, Suriye devletinin 500 bin konut yaptıracağını belirterek, "Suriye'nin
TUSKON Başkan Yardımcısı Erbalcı: Asude denizde kaptan yetişmez; kriz, genç kuşak yöneticilerin tecrübe kazanması açısından bir fırsat
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkan Yardımcısı ve Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Cahit Erbalcı, krizin genç yönetici ve işadamlarını tecrübe sahibi yapacağını söyledi
TUSKON Başkan Yardımcısı Erbalcı: Merkez Bankası'nın faiz indirimi sevindirici, bankalar da acilen kredi faiz oranlarını aşağı çekmeli
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkan Yardımcısı, aynı zamanda Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Cahit Erbalcı, Merkez Bankası'nın faizleri 2 puan indirmesinin sevindirici olduğunu, ancak bunun sürmesi gerektiğini söyledi.
HÜRSİAD'dan Gaziantepli işadamlarına profesyonel satış ve pazarlama kursu
Akif Elbeylioğlu, Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu Başkanı ve TUSKON Başkan Yardımcısı Cahit Erbalcı ile HÜRSİAD Genel Sekreteri Orhan Özdülkar da katıldı. Kurs hakkında bilgi veren Akif Elbeylioğlu, 36 kişinin eğitim alacağı kursun 2 kur şeklinde gerçekleştirileceğini ve 8 ay devam edeceğini söyledi.