çaldık

Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Aynı sofrada aynı çanağa kaşık çaldık, onlarla. İlk defa Cenab-ı Hakk'ın lütuf etmesiyle o kapı, arkadaşlarımız, dostlarımız taraftarlarımız tarafından açıldı.İSRAİL'İ MİLLETİMİZE TERCİH ETMEYİZ; EFENDİMİZ’İN İZİNDEYİZ
TİKA’dan Batı Amerikalı Kızılderililere 200 bin dolarlık yardım
O zaman TİKA’nın kapısını çaldık.” dedi. Yardımdan dolayı TİKA’ya teşekkür eden Tan, bunun mütevazi bir başlangıç olduğunu söyledi. Warm Springs Rezervasyonu kabile şefi Joseph Moses, yapılan yardımdan dolayı minnettar olduklarını, Türkiye ile dostluklarını sürdürmeyi umduklarını belirtti
Emniyet korusu Türkçe-Kürtçe şarkılar söyledi polis ve muhtarlar halay çekti
Günün büyük bölümünü mahllelerde vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermek için uğraşan kıymetli muhtarlarımızla birlikte felekten bir gece çaldık. Bu dostluk köprüsünün devamı açısından muhtarlarımızdan çok talep var.
Personel bulamayan OSM, sağlık lisesi açtı
Bunun için zaman zaman siyasilerimizin kapılarını çaldık. Bundan 3 yıl önce özel sağlık meslek lisesinden hemşire alımının önünün açılması ile birlikte bizler de kendi insan kaynaklarımızı kendi hemşiremizi, anestezicimizi ve tıp teknisyenimizi yetiştirme adına böyle bir
"Rusya’da başarılı olmak için yatırım şart"
Bunun için kapınızı çaldık.” şeklinde konuştu.Toplantıda konuşan Ekovita firmasının sahibi Seçkin Kazancı, Rusya’da hala fırsatlar olduğuna işaret ederek, “Ama burada para kazanıp buraya yatırmak da çok önemli.
Samsun'a sığınan Afganlar yalnız bırakılmadı
/>Afganlı Zulamayee evine misafirliğe gelen Gitta Ahmedi ise şunları söyledi: "Geldiğimizde kimsemiz yoktu, tavsiyeyle Kimse Yok Mu Derneği'nin kapısını çaldık. Şu an bize yardım ediyorlar. Yemeğimizden tutun, giyime kadar çok yardımları oluyor.
Kimse Yok Mu’yla nura nur doğdu
Evin kapısını çaldıktan sonra kapıyı küçük bir kız çocuğu kapıyı açtı. Küçük kız, gelenlere kimsiniz, niçin geldiniz sorusu üzerine dernek yetkilileri Kimse Yok Mu Derneği’nden geldiklerini ifade etti.
Rus polisinden hırsızlara nefes kesen operasyon
Hırsızların gizli koridorla komşu daireye sızdığını anlatan polis sözcüsü, “Bir dairenin kapısını çaldık, kimse açmadı. Komşular orada bir özürlü kadının kaldığını belirtti.
Hakan Şükür futbol, Bakan Şimşek teniste şov yaptı
Muhayyer Kürdi bir şarkı çaldık" şeklinde konuştu. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın ise Bakan Çağlayan'ın akşam yemeğinde sazla "Burası Muş'tur" türküsünü söylediğini belirtmesi üzerine Çağlayan bu türkünün Muş'un milli marşı olduğunu söyleyerek
Bakanların esprileri kampa damga vurdu
Heyet dedi ki hangi makam; 'I m kurdi, yapalım bir muhayyer kurdi', çaldık taksim yaptık. Dün akşam Başbakanımız'ın Japon Başbakanı Abe onuruna verdiği yemekte içimizden geldi söyledik."Çağlayan daha sonra AB Bakanı Egemen Bağış'a dönerek "Yeğenim gelmedi, görse kesin beğenirdi" dedi.
Fenerium, SunExpress işbirliği imzalandı
Bunun üzerine Fenerium’un kapısını çaldık. Diğer takımlar da altyapılarını tamamladıkların da onların da ürünlerini satacağız. Fenerium lider mağaza zinciri, lojistik altyapısı çok güçlü.
Hükümetin başlattığı barış süreci Özgen ailesine umut oldu
Bugüne kadar kendilerine destek olan emniyet görevlilerine, siyasilere ve diğer kamu görevlilerine teşekkür eden baba Özgen, "Her kapıyı çaldık. İnsan hakları örgütlerine başvurduk. 'Biz size döneceğiz.
Kılıçdaroğlu: Sana güvenmiyoruz, o nedenle koşullarımız var
Yol haritamızı aldık, Başbakan’ın kapısını çaldık. Toplumsal Uzlaşı Komisyonu kuralım, Parlamento dışında da bir komisyon olsun, dedik. Dört siyası parti bir araya gelsin, dedik.
MHP'li Vural: Her tarafı böcek sardı
Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesinin çatışmaya yol açacağı yönünde yapılan açıklamaların hatırlatılması üzerine Vural, "Minareyi çaldık, kılıfını hazırlıyoruz gibi bir şey bu." dedi. Cumhurbaşkanı'nın görev alanının belli olduğunu söyleyen Vural, şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanı kalkıp yollarınızı şöyle yapacağım diye propaganda yapacak hali yok
Görme engelliler film izledi
Projemizle birlikte Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın kapısını çaldık. Büyükşehir Belediyesi yetkililerimiz sağ olsun bize büyük destek verdiler. Sinema hayatı renklendirmenin bir yoludur.
Ankaralı Metal Kaplamacılar, organize sanayi istiyor
Bu istekle toplu halde ANKİSAD’ın kapısını çaldık." Bu alanda Ankara’da kurulan tek komisyon olduklarını belirten Nimettepe, sözlerine şöyle devam etti: "İlk olarak, İstanbul’a gidip oradaki Galvano Sanayi Sitesi'ni gezip oradaki yetkililerden bilgi
Mimar Sinan’ın eseri çürümeye terk edildi
’ derseniz; resmi olmasa da gayri resmi olarak birçok kapı çaldık. Çabalarımız ne yazık ki karşılıksız kaldı. Hamamın bu şekilde harabeye dönüşmesi bizi çok rahatsız ediyor. Bu halini görünce üzülüyorum.
Cemevinde dualarla kesilen kurbanlar Tunceli'de ailelere dağıtıldı
belirten Munzur Eğitim Kurumları Okul Müdürü Mevlüt Tabak, “Yaklaşık 300 öğrenci ve veli ile ihtiyaç sahibi üç bin Tuncelili hemşehrimizin, kurbanla kapısını çaldık. Fakir ailelerin yüzlerinde bir nebze de olsa tebessüm olmaya çalıştık.
'Hırsızlık yapılan ahırın yanında namaz kıldı' diye tutuklandı
'nın "Koyunları dayım Suat ile birlikte çaldık. Sayım yoktu" demesi üzerine ‘özür' dileyip Aslan'ı bıraktı. İşkence sebebiyle Sayım Aslan'ın kendilerinden şikayetçi olacağını ileri süren iki kişi, koyun hırsızı A.
Pınar Sağ davasına 3. Yargı Paketi ertelemesi
Pınar Sağ’ın avukatı Zeynel Öztürk, bilirkişi raporundaki ‘Kırmızı Gül’ isimli türkünün sözlerinde ‘Toprağına çapa çaldık’ cümlesinin olması gerektiğini, maddi hata nedeniyle bu sözcüğün ‘Toprağına çapı çaldık’ şeklinde yer aldığını dile getirdi.
Kız arkadaşına tuzak kurup evini soydu
evden ayrıldığı sırada biz eve girerek kasayı çaldık.” USTA HIRSIZA KAPTIRDILAR Herhangi bir sabıkası olmayan zanlılar, kasayı açmakta zorlanınca profesyonel bir hırsızdan yardım aldı.
Ergin Ataman: Büyük gurur yaşıyoruz
/>Beşiktaş Milangaz'da Serhat Çetin, kupayı aldıktan sonra 70'lerde gelen son şampiyonluğa gönderme yaparak "Kusura bakmasınlar, onların tek şampiyonluğunu çaldık" dedi. Serhat "Mükemmel bir sezon ve inanılmaz bir başarı yakaladık.
Ganalı Nasrettin Hoca, Atlantik Okyanusu’na maya çaldı
Ahenk Derneği Başkanı Cahit Erbalcı, “İnsanlık için, kardeşlik için, dünyada sevgi ve barış adacıklarının oluşması için siyahi adaya beyaz yoğurt mayası çaldık.” dedi. Heyet, Ganalılardan da yoğurt yapmayı öğrenenlerin komşularına da öğretmesini istedi.
Adnan Polat: Şike yapılmış gibi gözüküyor
Sonrasında Hagi'nin kapısını çaldık. Hagi benim için büyük hayal kırıklığı oldu. Bunu da 3-4 maç geçtikten sonra fark ettim.'' (CİHAN)
Bitlis'te kar yağışı küçükbaş hayvanları yemsiz bıraktı
Burada tüm yetkililerin kapısını çaldık. Hepsi de köy yolunu açacaklarını söyledi, ancak bugüne kadar yolumuz açılmadı. İsa Yetkin, yetkililer bizim Kavakbaşı Belediyesi'ne bağlı olduğumuzu, bu yüzden belediyenin yolu açması gerektiğini ifade ettiler.
Klaus: Türkiye’nin AB’ye girmesini desteklemeye devam edeceğim
Bizde yıllar boyu AB’nin kapısını çaldık. Bu nedenle sizi çok iyi anlayabiliyoruz. Biz kapı çalma meselesinde başarılı olduk. Günümüzde bu kapının kilitli kalmasını istemiyoruz.
Tartıştığı kişiye silah dayayan astsubay, güvenlik kamerasına yakalandı
Biz de korna çaldık. Sonra araçtan indi, küfürler ederek yanımıza geldi ve kafama silah dayadı. Bir Türk Silahlı Kuvvetleri mensubunun bunu yapmasını kınıyorum.
Kore’de İzmir rüzgarı
Türk şarkısı olarak Çok Yaşa Sen Ayşe'yi çaldık. Bütün müzisyenler çok istekli seslendirdi, şarkımız çok ilgi gördü.” dedi. Abbasov, müzisyenler buluşmasında farklı ezgilerle barışın hedeflendiğini belirterek, katılımcıların zihinlerinde yeni dünya müziğinden eşsiz bir lezzet kaldığını
Genç hırsızlardan pişkin itiraf (Özel)
Çanta çaldık yakalandık.” diye çıkıştı. Gözaltında oldukça rahat oldukları gözlenen zanlıların, emniyette hırsızlıktan çok sayıda kayıtları bulunduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, yurtta kaldığı belirlenen 3 genç kız, hırsızlık yapmak amacıyla Şişli’de bulunan bir AVM’ye gitti.
Küçük Anayasacılar taslaklarını Burhan Kuzu'ya teslim etti
Türkiye’de duyduk duymadık herkesin kapısını çaldık. Herkes bu anayasaya sahip çıksın dedik. 165 üniversiteye yazı gönderdik. 20 bin derneğe yazı gönderdik.
'Macera olsun' diye kasa soyan 5 zanlı cezaevine girdi
BURSA - Bursa'da, 'macera olsun' diyerek bir tekstil firmasından, içerisinde 50 bin dolar paranın bulunduğu çelik kasayı çaldıkları iddia edilen 6 zanlı yakalandı. Nöbetçi mahkemeye çıkartılan zanlılardan 5'i tutuklanarak cezaevine konuldu.
Çoban, 'koyunlara korna çaldın diyerek' ambulans şoförüne saldırdı
Koyunlara korna çaldık diye öfkelenen çoban önce ambulans şoförüne sonra bana saldırdı. Bölge Devlet Hastanesi’nde şu anda tedavim sürüyor aynı şekilde çocuğum da özel bir hastanede yoğum bakım ünitesinde yatıyor.
Mudanya'da Burcu Güneş rüzgarı esti
‘Gözlerinde bıraktım aşkı’, ‘Tamamdır’, ‘Sahilden’ ve ‘Biz aşkı meleklerden çaldık’ gibi şarkılarını Mudanyalıların korosu eşliğinde seslendiren Burcu Güneş, repertuarında Sezen Aksu’nun sevilen eserlerine de yer verdi.
TFF Başkanı Özgener: Tek adaylı seçime karşıyım
Siyaset futbolla ne zaman içi içe oldu, bizim başımız sıkıştığı zaman onların kapısını biz çaldık. Vergi borçları gündeme geldi, başbakanın kapısını çaldık, sporda şiddet yasası gündeme geldi biz başbakanın ve diğer siyasilerin kapısını çaldık.
AK Parti'li Çelik: İyi niyetli olduktan sonra ciddi bir mesafe katedilir
26 maddelik anayasa değişiklik paketini de ele aldığımızda muhalefetin kapısını çaldık. O zaman hatırlayacağınız gibi ‘CHP biz kapıları açmayız’ dedi. MHP ‘çay içer giderler’ dedi.
Hastane olarak yaptırılan bina, üniversite için YÖK’ün onayını bekliyor
İşadamlarımızın kapısını çaldık. Bir işadamımız 5 milyon TL taahhütte bulundu. YÖK’ten onay çıkarsa yılların atıl binası ilim irfan yuvası olacak ve kara leke de silinmiş olacak." 45 bin metrekare kapalı alanda kurulan inşaatın, 2011’in ikinci yarısında yeniden başlayacağını düşünen Sezer, "Üniversitenin mekanı Bafra’nın en güzel yerlerinden
Başbakan Erdoğan: Görevi gecekonduda yaşayan vatandaşlarımızın umudu olarak devraldık
Siyasi hayatımız boyunca hep birlikte, eşimle, ailemle, arkadaşlarımla bu kapıları çaldık. Bu hanelere misafir olduk. Doğu-batı, kuzey-güney ayrımı yapmadan gittiğimiz her ilde vatandaşın kapısına gittik, evine misafir olduk.
Telasemi hastası kızlarının tedavisi için Cumhurbaşkanı Gül'den yardım istedi
Kızlarımın iyileşmesi için tüm kapıları çaldık ancan bir sonuç alamadık. Bu konulara duyarlı olan ve birçok hastanın derdine ortak olan Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'e sesleniyorum, çocuklarımızın tedavisi için yardım elini uzatsın.
Binbaşı Başkök, Cizre'deki Temizöz dönemini anlattı
O köye gittim, soğuktu gece bir evin kapısını çaldık, bize yardım ettiler. Evde anne ve genç kızı vardı. Islanmış çoraplarımı alıp sıktı, ateşte kuruttu. Bunları hatırlayınca gözlerim doluyor.
Ereğlili öğretmenden 'Son Mükellefler' kitabı
Ama biz bir şekilde bunların kapılarını çaldık. Bundan 60-70 yıl öncesi yeniden sorguladık ve hatıralarında yer ettiği şekilde ortaya koyduk. Sözlü tarih türünden olan bu kitapta, yaklaşık 200 kilometrekarelik bir havzayı taradık ve döneme tanıklık edip hala yaşamakta olanları ziyaret edip sorular sorduk.
Eyleme giden işçiler dönüş için yol parası bulamadı
Biz ne çaldık, ne de çırptık, hiç bir kabahatimiz olmadığı halde, işten atarak bizleri mağdur duruma düşürdüler. Tok acın halinden anlamaz bizim alnımız ak.
ING Bank, KOBİ'lerin ayağına giderek yüzde 25 büyüyecek
ING Bank, KOBİ ve Ticari Bankacılık'ta atağa geçiyor. 'Biz Bize Sohbetler' toplantılarıyla Anadolu'daki müşterileriyle bir araya gelmeye hazırlanan bankanın KOBİ ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
İsrailli turistler, Türkiye yerine Larnaka'ya gitti
Gazetenin "Turistleri 'Çaldık' – 33 Bin İsrailli Türkiye Yerine Larnaka'yı Tercih Etti" başlığıyla verdiği habere göre, Nisan-Ağustos dönemleri arasında Larnaka'ya seyahat gemileriyle 33 bin 322 İsrailli turist geldi.
Darbe mağduru Şahin: Oruçluyken gözaltına alındık, iftar dahi yaptırmadılar
Bazı arkadaşlarımız, zaruri ihtiyaçlarını gidermek için askerlere seslendi, kapıyı çaldık kimse bakmadı. Sonradan gelen askerler de hakaret dolusu sözler söyleyip gittiler.
Milletvekili Türkmen: Anayasa değişikliği sırasında bütün partilerin kapılarını çaldık
AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, anayasa değişikliği sırasında bütün partilerin kapılarını çaldıklarını söyledi. Türkmen, "Değişiklikte herkesin faydalanacağı hak ve hürriyetler var.
Başbakan Erdoğan: Anayasa cebimizdeki para, soframızdaki ekmekle bire bir ilgilidir
Bu anayasa değişikliğini toplumsal mutabakatı almak için görüşü olan, çalışması olan herkesin kapısını çaldık ve dinledik. Siyasi partilere çağrı yaptık, 'Gelin bu pakete katkı verin' dedik ama buna hiç kimse yanaşmadı.
Motosiklet otomobile çarptı: 2 yaralı
Biz korna çaldık. Ama diğer araç yola çıktı. Ona da korna çaldık, ama durmadı ve biz de arabaya çarptık. Çarptıktan sonra durmadı.
Buca Belediyesi'nden atılan işçiler AK Partili başkana 11 kilo verdirtti
13 bin 900 kişiye telefonla ulaşmaya ve partimizi ifade etmeye çalıştık, kapılarını çaldık, ellerini sıktık. El vermeyen bucalılarımız oldu, bu geçiş döneminde 600 bin Bucalı'ya başımızın tacısınız, canımız ciğerimizsiniz dedik.
Maffy, büyüdüğü kentte konser verecek
Bando takımında kendimize bir yer kapabilmek için sürekli çalıştık, çaldık. Üç ay sonunda enstrümanlarımızla birlikte tam bir bando takımıydık. Bayramlarda ve özel günlerde bando takımı olarak görev alıyorduk.
Başbakan Erdoğan: Terör örgütü Şemdinli'den vuruyor, istismarcılar Ankara'dan ses veriyor
Muhalefet partilerinin, sorunların nasıl çözüleceği yönündeki görüşme taleplerine cevap vermediğini anlatan Erdoğan, "Kapıları tek tek çaldık. Bu ülkede etnik unsurların sorunu var mı? Var. Şimdi bu sorunlara eğilmek yanlış mı?