çaldım

Ali Palabıyık: Korkulan değil sevilen hakem olmak istiyorum
Bu dönemde alt liglerde birçok zorlu maçta düdük çaldım. 2010 yılının bahar ve yaz aylarında askerlik görevimi de tamamladım. Üst Klasman Hakemi olmak için önümdeki bu engel de kalktı.
Fikret Orman: Kasımpaşa maçında kural hatası yapıldı
Maçın hakemi ben bunu ilk gördüğüm anda çaldım demesinler. Kimse bunları yemez. Bizler yemeyiz. Maç dün oynanmış ve kural hatası yapılmıştır. Esas vahim olan şey iyi giden kulüpte her seferinde bir olay ile karşı karşıya kalmamızdır.
Dosya masrafı ve yapılandırma ücretini il hakem heyeti kararıyla aldı
Zaten sıkıştığım için bankanın kapısını çaldım. Bu durum, bankalarca farklı kullanılabiliyor. Hakem heyetine gittim, ama il hakem heyetleri kararları delil niteliğinde olduğu için parayı alamıyorduk.
Zonguldak'taki cinayetin şüphelisi tutuklanma talebiyle hakim karşısında
Kapıyı çaldım. Ses seda yok. Kapıyı açınca yeğenimi yerde boylu boyunca yatarken gördüm. Biz 30 yaşında yeğenimizi kaybetmişiz.
Kapkaç güvenlik kamerasında
Kabak, "Ben mi çaldım, bana benzerlik, 3 tane dosya üzerime kaldı, bana benzerlik var." dedi.
Hastaneye giderken kaza yaptılar: 1 yaralı
Yol vermesi için korna çaldım. Adam sağa doğru yanaşacağına, yolun soluna doğru çıktı. Bu hareketi nedeniyle neredeyse o araca çarpacaktım. Kurtarmak için yolun soluna doğru geçtiğimde ise diğer araçla çarpıştım.
Uşak’ta hırsızlar girdikleri evi talan etti
Kardeşlerimin gelmiş olabileceğini düşünerek kapıyı çaldım, cevap veren olmadı. Kendi evim yakın olduğu için önce polisi aradım ve arabamla eve giderek yedek anahtarı alıp geldim. Polislerle birlikte kapıyı açamayınca, lambası yanık olan mutfak penceresine dayalı merdivenle içeriye girdiğimizde hırsızlık olduğunu anladık.
Çevre yoluna atlayan üniversite öğrencisine otomobil çarptı: 1 yaralı
Bir kaç kişi yolun karşına geçiyordu korna çaldım. Daha sonra arkadaşı bıçakla kovalamışlar. O da can havliyle yola atladı. Ben ne kadar da fren yaptıysam da duramadım ve çarptım.
Hastane personelinin cep telefonunu çalan zanlı: İhtiyacım vardı çaldım
KOCAELİ - Kocaeli Seka Devlet Hastanesi'nde çalışan bir personelin cep telefonunu çalan şüpheli, gözaltına alındı. Şüphelinin, "İhtiyacım vardı çaldım" demesi herkesi şaşırttı.
Hizmetçi çalıştığı evi soydu
Bu yüzden kasayı çaldım. Aksaray’da bulunan garajdan ülkemize otobüsle giden bir tanıdığımıza aileme götürmek üzere verdim.” dediği öğrenildi.
9 ilde hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 44 kişi adliyede
Zanlıların az çaldım demek için 'çumo çordum', çok çaldım demek için 'but çordum', polis demek için 'cukol', yakalandık demek için 'astadema', bilezik için 'musyengi', içerdeyim demek için 'kerisiyom', küpe için 'çey', para için de 'çipolo'
Polise yakalanmamak için ‘Haymatlos’ dilini kullanmışlar
Zanlıların az çaldım demek için 'çumo çordum', çok çaldım demek için 'but çordum', polis demek için 'cukol', yakalandık demek için 'astadema', bilezik için 'musyengi', içerdeyim demek için 'kerisiyom', küpe için 'çey', para için de 'çipolo'
“Eroin almak için keçi çaldım, devlet beni kurtarsın”
Adli mercilere götürülürken “Keçileri eroin parası için çaldım, devlet beni kurtaracaksa kurtarsın.” diyerek bağırdı. (CİHAN)
Kazada iki saatlik yaşam mücadelesini kaybetti
Korna çaldım, selektör yaptım ancak otomobil hareket etmedi. Yavaşlayınca arkadan gelen sürücü bana vurdu.” dedi. Yolun ortasında duran otomobil ise kaza sonrası olay yerinden kaçtı.
Hırsız kardeşler yakayı ele verdi
Bu aküleri satarak asker harçlığımı çıkarmak için çaldım." diye ifade verdiği öğrenildi. (CİHAN)
Orgeneral Balanlı’nın yargılandığı salonda ıslıklı protesto
Bu sırada bir kadın izleyicinin, "Buna gerek yok ben çaldım, çıkıyorum." diyerek salondan çıktığı görüldü. Mahkeme başkanı, bir daha alkış olduğu halde tüm izleyicilerin salondan çıkarılacağı uyarısında bulundu.
Sağır ve dilsiz Ramazan davulcusundan mahalle sakinleri memnun (Özel)
Çaldım ve başardım diye çok seviniyordu. O günkü mutluluğunu hiç unutamıyoruz." Eşi İmran Baba’da, eşinin Ramazan’da davulu elinden düşürmediğini, bir şey isterken ve çağırırken bile davul çaldığını kaydediyor.
Evlilik yıl dönümünde eşine böbreğinin birini verdi
Evlendikleri ilk günden bu yana hiç kavga etmediklerini dile getiren Osman Aydın, “15 sene önce eşimin kalbini çaldım. Şimdi de böbreğini aldım. Bugüne kadar hiç tartışmadık.
Ünlü oyuncu Yenilmez’den AK Parti adayı Özdağ’a destek
Özellikle Manisa'daki gönüldaşlarıma şunu söylüyorum: Ben onlarla acı günlerini paylaştım, yokluk günlerini paylaştım, kimsenin olmadığı günlerde kapılarını çaldım. Şimdi onlardan bir şey istiram ediyorum.
Tamburi Özel'den Kurtlar Vadisi'ne 'albüm' sitemi (Özel)
Ben de o sırada Kara Şimşek’i çaldım. O gençlerin hepsi yanımıza geldi çünkü o gençlerin beyninde empoze edilmiş bir ritm var. Onu duyunca geldiler ama çalan aletin tambur olduğunu görünce şaşırdılar.
Muğla İl Genel Meclis Başkanı: Hırsızlık yaptım, karımın kızımın vaktini çaldım
Karımın, kızımın vaktini ve parasını çaldım.” dedi. Zeki Köylü, CHP Grup Başkan Vekili Akın Üstündağ ve CHP İl Genel Meclis Üyesi Ümit Karaaslan, görevlerinden istifa ederek CHP’den milletvekili aday adaylıklarını açıkladı.
Futbolcu Caner'in evini hizmetçisi soymuş
Zanlının, ifadesinde, "Evet ben çaldım. Suçumu kabul ediyorum. Altınları ben aldım. Onları peyder pey kuyumculara sattım. Ancak çok pişmanın bir daha yapmayacağım.
Alt geçit yerine, demir parmaklıkları kullanan vatandaşa mobil tren çarptı
Gündüz “Defalarca düdük çaldım. Fakat çekilmedi. Bizde Aşağımahmutlar Mahallesi tarafında bakıma gidiyorduk.” dedi. (CİHAN)
Medvedev ve Putin birlikte dans ederek, şarkı söyledi
görüştüğünü söylemesi üzerine, Putin bir ay önceki şarkı söylemesi ve piyano çalmasını hatırlatarak, "Onlarla görüşmek ne ki, ben şarkı söyledim ve piyano çaldım" ifadelerini kullanıyor. Medvedev'in "Ajanlarımızı birisi sattı, hepsi yakalandı" demesine karşı Putin, "Ne derlerse desinler, ama ben Anna Chapman ile ajanlık yapmak isterdim"diyor.
Polis 83 kişilik suç şebekesini çökertmek için özel tercüman tuttu
Zanlıların kullandığı şifreli kelimelerden bazıları şöyle: Astardeamen : Bizi yakaladılar, Agustanliyan: Altın çaldım, Pangordom vudar: Kapıyı kırdım, Puçardom vudar: Kapıyı açtım, Tumen so çordunuz: Siz ne çaldınız, Ker rodasa: Evi arıyoruz, Yek yasta çördüm: Bir avuç aldım, Çikololar
Trabzonsporlu Barış: Futbolcu olmasaydım belki bağlamacı olurdum
Dört beş sene düğünlerde bağlama çaldım. Yanıma bir baterist, bir solist alıp sahneye çıkıyordum ama asıl parayı inşaatlarda çalışarak kazanıyordum. Diyarbakırspor A takımına girene kadar duvar döşemeye, fayans ve sıva yapmaya devam ettim.
İşitme engelli yönetmen Akbulut, Çanakkale Savaşı'nı anlatan film projesi için destek bekliyor (Özel)
Ben bütün kapıları çaldım ancak kimse yardımcı olmadı ama inşallah bu filmimden sonra bana destek olunur." dedi. İşitme engellilerin Çanakkale üzerine çekilmiş filmleri izlediklerinde, kendilerine yönelik bir anlatım sistemi olmadığında anlayamadıklarını da söyleyen Akbulut
Avrasya Maratonu, Boğaziçi Köprüsü'nde renkli görüntüler oluşturdu
Nasrettin Hoca, "Denize maya çaldım. Köprü için. İstanbul'a üçüncü köprü lazım. Bir an önce yapılsın." dedi. Bazı vatandaşlar ise darbuka eşliğinde eğlenceli dakikalar yaşadı.
Baba Gül'den gençlere tavsiye: Asla yalan söylemeyin, çalışın ve okuyun
Kapıyı çaldım. Karşısında beni görünce şaşırdı. 'Bu zamanda işin ne? Daha sabah olmadı' dedi. O gün zamanı doğru tahmin edememiştik.
Baba Gül'den gençlere tavsiye: Asla yalan söylemesinler, çalışsınlar ve okusunlar
Kapıyı çaldım. Karşısında beni görünce şaşırdı. 'Bu zamanda işin ne? Daha sabah olmadı' dedi. O gün zamanı doğru tahmin edememiştik.
Serkan Vural Avanosluları coşturdu
Programını Avanoslu sanatçı Selahattin Küçükdağ'ın ünlü türküsü 'Taşa Çaldım Ayva ile Narımı' parçası ile sona erdirdi. Konser sonrasında dinleyiciler Serkan Vural ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Nasrettin Hoca, bu sefer göle kendisini mayaladı
suya maya niyetine yoğurt dökmesini beklerken, temsili Nasrettin Hoca herkesi şaşırtan bir şey yaptı: "Ben burada yıllardır değişik amaçlarla göle maya çaldım. Maalesef çoğu tutmadı. Demek ki mayayı göle değil gönüllere çalmak gerekiyormuş.
Maffy, büyüdüğü kentte konser verecek
Bu yüzden müziğe küçüklükten gelen yetenek ve aşinalığım sayesinde, bando takımında da hiç zorlanmadan enstrümanlarımı çaldım. Notayı nasıl öğrendiğimi hiç hatırlamıyorum. Sonradan hala bu görevi yürüten Halil Bereket Bando şefimiz olmuştu.
Eski SAT komandosuna 'rüzgar' engeli
Vali yardımcısını atlayışın iptali için yalvardığını söyleyen Özay, "Paraşütünü çaldım, sakladım, yine buldu, vazgeçiremedik. Keşke Allah'tan başka bir şey dileseydim. Atlayışın gerçekleşmediği için mutluyum.
Marangozda 3 parmağını kaybetti ama klarnetini bırakmadı
Ben onunla notasız çaldım. Kulaktan dolma bir çok parçayı çalabiliyorum. İlerleyen zamanlarda gittim kendime klarnet aldım. Düğünlere gitmeye başladım.
Hayrettin Karaman'a hemşehrilerinden vefa gecesi
3 gün Çorum'da kapıları çaldım ve bir Arapça kitabı bulamadım. Evde Arapça kitap bulundurmak suçtu. Allah sağlık ve afiyet verdi bu yaşa geldik.
Hakem yanlış düdük çaldığını hisseder
Hedef Avrupa Şampiyonası'na yöneldi, 1997'de Barcelona'daki, 1999'da da Paris'teki şampiyonalarda düdük çaldım. Dünya Şampiyonası hedefi koydum, 2006'da Japonya'daki şampiyonaya gittim. Ev sahipliği yapacağımız 2010 Dünya Şampiyonası ikincisi olacak inşallah.
Çalışmak için geldiği Türkiye'de sobadan zehirlendi
Kapıyı çaldım, açan olmadı. Eve gidip 1 saat sonra yine geldim. İçeriden ses gelmeyince kapıyı kırıp içeri girdim. İşçiler sobadan zehirlenmişti, hemen sağlık ekiplerine haber verdim.
Putin'e söyledi 40 dakikada ev sahibi oldu
Ev alabilmek için defalarca belediyenin kapısını çaldım. Her zaman geri çevriliyordum."diye konuştu. Yaşlı gazi, daha önce belediyenin kendisine ev vermemek için bahaneler öne sürmesinden de dert yandı.
Parasını vermeyen patronunun motosikletini çaldıktan sonra yaktı
Paramı alamadığım için motosikleti çaldım. Motosikletin aynalarını diğer kısımlarını kırarak bir sokağa attım. Ama motosikleti ben yakmadım.
Sele karşı otoyolun menfezlerini kontrol eden görevliye trenin merdiveni çarptı
Siren çaldım. Biri kaçtı, diğeri kaçamadı. Ölen az daha kaçmayı başarsaydı kurtulacaktı." dedi. Kazanın ardından arkadaşlarının ölüm haberini alan Karayolları çalışanları olay yerine geldi.
Maçta küfredenin taksisine binince...
O dakikada savunma oyuncusu ceza sahasında topa eliyle vurdu, ben de penaltıyı çaldım. İtirazları bertaraf ettim ve topu penaltı noktasına koydurdum. Maç 0-0 ve atışı ev sahibi takım kullanacak.
'Doğalgaz ekibi kapıyı çaldı, açan olmadı'
'Kapıyı uzun süre çaldım ama açan olmadı' dediler. Ambulans ve polis olay yerine geldi. Durumları o kadar ağır olmasa gerek yürüyerek ambulansa bindiler.