canlı yayın aracı

Taksim’de hayat normale dönmeye başladı
Temizlik çalışması dikkat çekerken, barikatlarda yer alan bir canlı yayın aracı görevliler tarafından alındı. Taksim Gezi Parkı’nda polisin de müdahalesiyle büyüyen olaylar 11. güne girdi. Çıkan olaylar sırasında onlarca araç yakıldı.
Gezi Parkı olaylarını en fazla Ulusal Kanal verdi
Protestolardan en çok etkilenenlerin başında, kuşkusuz bir canlı yayın aracı Taksim meydanında tahrip edilen NTV oldu. Söz konusu süreçte televizyon kanallarının yayın sürelerinde çarpıcı değişimler gözlendi.
Göstericiler, parçalanan canlı yayın aracını bile vermediler
İSTANBUL - Taksim Meydanı’nda göstericilerin kullanılamaz hale getirdiği NTV canlı yayın aracını almaya gelen yetkililer, göstericilerin tepkisiyle karşılaştı. Aracı vermeyeceklerini söyleyen göstericiler, çekiciden canlı yayın aracını geri indirtti.
ÇGD Bursa Şubesi göstericilerin basına yönelik saldırılarını kınadı
İhlas Haber Ajansı (İHA) Bursa Bölge Müdürlüğü’ne ait canlı yayın aracı Taksim’de tahrip edilmiş, polisin geri çekilmesi sırasında bir grup eylemcinin saldırısına maruz kalan İHA çalışanı meslektaşlarımız Orhan Akın, Edip Tekin ve Abdullah Coşkun canlarını zor kurtarmıştır.
Pois ve canlı yayın araclarını parçaladılar
İSTANBUL - Taksim Meydanı'nda dün yaşanan olaylarda çok sayıda polis ve canlı yayın aracı zarar gördü. Eylemcilerin araçları saldırması ve parçalaması kameralar aynsıdı.
Polis Gezi Parkı’ndan çıktı, eylemciler polise saldırdı
Çok sayıda canlı yayın aracı taşlandı. (CİHAN)
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, cenaze töreni için İslamköy'e geldi (2)
Cenaze evinde Kuran’ı Kerim okunurken, cenaze törenini 10’a yakın canlı yayın aracı takip ediyor. Cenaze törenine katılmak için gelen Mehmet Ağar, siyasetçi eşi olmanın çok zor olduğunu, Nazmiye hanımın çileli bir hayat geçirdiğini söyledi.
Türkçe Olimpiyatları’nın haber ve canlı yayınlarını Cihan yapacak
Cihan, 5 canlı yayın aracı ve deneyimli haber ekipleriyle organizasyonun canlı yayın hizmetlerini eksiksiz bir şekilde sürdürüyor. Ajans, her gün 4 sahne performansını canlı yayınlıyor.
Hollanda'da 'krallık' dönemi başlıyor
Yayınlarda 160 kamera, 12 canlı yayın aracı, bir uçak ve bir helikopterden yararlanılacağı, gün boyunca 500’ü aşkın kişinin görev yapacağı belirtildi. De Jong, yurtdışına satılacak görüntülerden ancak 150 bin euroluk bir gelir elde edilmesinin beklendiğini ifade etti.
Nevruz alanında hazırlıklar tamamlanmak üzere
Güvenlik için yaklaşık 5 bin kişinin görev yapacağı alana çok sayıda canlı yayın aracı konuşlanacak. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, önemli bir sürecin başlatıldığını belirterek, bunun akamete uğramaması bakımından, Nevruz'da yanlış bir görüntü ve masaj oluşturulmamasını
Hac heyecanını takip edecek basın mensupları kutsal topraklarda
Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Merkezi bünyesinde oluşturulan canlı yayın ekibi, donanımlı canlı yayın aracı ile kutsal topraklarda görev yapacak basın mensuplarına 15 gün boyunca canlı yayın imkanı sunacak.
İnternet medyası hac heyecanını takipçilerine anında aktarabilecek
Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Merkezi bünyesinde oluşturulan canlı yayın ekibi, donanımlı canlı yayın aracı ile kutsal topraklarda görev yapacak basın mensuplarına 15 gün boyunca canlı yayın imkanı sunacak.
HÜRSİAD deprem için 'sallanacak vakit yok' dedi; simge isimleri unutmadı
Ayrıca depremde canlı yayın aracı enkaz altında kalan ve çalışanlarının son anda kurtulduğu Cihan Haber Ajansı (Cihan)'na da ödül verildi. Ödülü ise Cihan muhabirlerinden Emrullah Bayrak'a HÜRSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Erbaz verdi.
Polis, HD kalitesindeki mobil mobese aracıyla toplumsal olayları takip edecek
BURSA - Bursa Emniyet Müdürlüğü, HD kalitesinde uydu bağlantılı canlı yayın yapabilen mobil mobese aracını hizmete soktu. Komuta kontrol ve canlı yayın aracı, açık ve kapalı alan toplantıları ve faaliyetlerinde gerek uydu üzerinden gerekse fiber optik hat üzerinden istenen noktaya canlı yayın
Cihan, canlı yayın filosunu HD araçlarla büyütüyor
İSTANBUL - Türk ve yabancı televizyon kanallarının yayın taleplerine hızlı ve güvenilir çözümler üreten Cihan Haber Ajansı Operasyon Servisi, ilk HD canlı yayın aracına nisan ayı itibariyle kavuştu. Televizyon dünyasının hızla HD formata geçmesi nedeniyle altyapısını HD olarak yenileme kararı alan Cihan Haber Ajansı, 2012 Temmuz’una kadar filosundaki HD
Şehitlerin cenazesi 4. Kolordu Komutanlığı’na getirildi
Samanyolu Televizyonu canlı yayın aracında görevli personel, sadece kendi araçlarında arama yapılmasına ‘biz terörist miyiz’ diye tepki gösterdi. Canlı yayın aracı görevlileri, polisten arama iznini istedi.
Diyarbakır’da nevruz alanındaki araçları ateşe verdiler
Vatandaşlara hizmet vermek için sabahın erken saatlerinde alana kurulan bir GSM şirketine ait seyyar araç ile bir canlı yayın aracı ateşe verildi. Diyarbakır’da sabah saatlerinden itibaren yasa dışı kutlamanın yapılacağı Nevruz Parkı’na giden yolları kapatan güvenlik güçleri, gelen vatandaşları geri çevirdi
Danimarka’da Roj TV kararı öncesi mahkeme önü kalabalık
Ayrıca mahkeme önünde ve civarında çok sayıda gazeteci ve canlı yayın aracı bulunuyor. Öte yandan mahkemenin kararı açıklamasına dakikalar kaldı. (CİHAN)
Çağlayan Adliyesi önünde geniş güvenlik önlemi
Çok sayıda canlı yayın aracı adliye önünde hazır beklerken, muhabirler televizyon kanallarına gelişmeleri canlı yayında aktarıyor. (CİHAN)
Yenimahalle Belediyesi 102 baz istasyonunu kullanılmaz hale getirdi
Canlı yayın aracı süsü verilerek ilçede turlayan seyyar baz istasyonları ile reklam panosu süsü verilen istasyonlar da zabıta ekiplerince sökülüyor. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara bölgesinde baz istasyonuna izin vermeyen tek belediye olduklarını kaydetti.
Tahliye kararı çıktı, medya Metris Cezaevi önünde kamp kurdu
Sanıkların cezaevinden çıkışında basın açıklaması yapma ihtimali üzerine çok sayıda canlı yayın aracı cezaevi önüne gönderildi. (CİHAN)
Bayram Otel’in çöküş anı mobese kamerasında (özel)
Ayrıca, otel önüne park etmiş durumdaki Cihan’a ait 2 canlı yayın aracı da görüntülerde görülüyor. Araçlardan biri enkaz altında kalarak kullanılamaz hale gelmişti. Öte yandan, mobese kamaraları, şehrin çeşitli yerlerinden deprem anı görüntülerini de kaydetti.
Depremden kıl payı kurtulan Cihan personeli, o anları anlattı
Cihan'ın, otel önünde park halinde bulunan canlı yayın aracı ise enkaz altında kaldı. Kameraman İbrahim Halil Bayram, akşam yemeği için otelden çıktıktan kısa süre sonra depremin meydana geldiğini anlattı.
'Kapıdan çıktığım anda otelin yıkılışını gördüm'
Cihan’ın Maraş Caddesinde bulunan otelin önünde park halinde olan canlı yayın aracı ise enkaz altında kaldı. Kameraman İbrahim Halil Bayram, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Biz akşam yemeği için otelden çıktıktan 3 dakika sonra şiddetli bir sarsıntı meydana geldi.
vanda 5.7 şiddetinde deprem bayram otel'i yıkıldı
bu arada aynı otelde kalan cihan ekibi son anda kendilerini dışarı atarken canlı yayın aracı göçük altında kaldı. (CİHAN)
Van'da deprem: Cihan canlı yayın aracı göçük altında kaldı
Bu arada aynı otelde kalan Cihan ekibi son anda kendilerini dışarı attarken canlı yayın aracı göçük altında kaldı. (CİHAN)
Türk şirketi, Türkmenistan’da dev televizyon kulesi inşa etti
Ayrıca, 27 milyon dolara da 7 adet canlı yayın aracı satın alındı.-TÜRK İŞADAMINA ÖVGÜ-Devlet Başkanı Berdimuhamedov, toplantıda hazır bulunan Polimek Türk şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca’ya övdü.
Basın mensupları, Erdoğan'ın evinin önüne kamp kurdu
Çok sayıda canlı yayın aracının bulunduğu bölgede, medya mensupları taziye evinin önündeki gelişmeleri anlık olarak izleyicilerine ulaştırıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, annesi Tenzile Erdoğan'ın defnedileceği Karacaahmet Mezarlığı'nda yaptığı incelemelerin ardından Kısıklı'daki taziye evine geldi.
Hollanda’da düzenlenen yayıncılık fuarı IBC 2011 sona erdi
Fuarda kendi imalatları olan canlı yayın aracı antenleri, canlı yayın araç dizaynları ve sabit projeleri sunduklarını belirten Karakaş, şu ana kadar Avrupa’da France Telekom, Monako Telekom ve Almanya’da Teling firmasına ürünler sattıklarını belirtti.
TRT 6, iftar programını Van'dan yayınlıyor
TRT’nin başka bir canlı yayın aracı ise Türkiye’yi adım adım geziyor. İstanbul Eyüp Sultan’la başlayan canlı yayın Ankara Hacıbayram, Konya Mevlana gibi yerlerdeki iftar hazırlıklarını da ekrana getiriyor.
TFF önünde kavga çıktı, Kanaltürk'ün şöforu hastanelik oldu
Federasyon binasının hemen bitişiğinde bulunan eczanenin çalışanları ile Kanaltürk canlı yayın aracı şöförü Çetin Çelikalp arasında tartışma yaşandı. Kavgaya dönen tartışmanın ardından şöfor Çetin Çelikalp darp edilirken, Çelikalp hastaneye kaldırıldı.
Sırp canisi Ratko Mladiç’in davası yarın görülecek
Aralarında Türkiye’den TV kanallarının da bulunduğu medya kuruluşlarının, 25’in üzerinde canlı yayın aracı ile mahkeme önünden canlı bağlantılarla bu tarihi duruşmayı izleyeceği açıklandı. Ratko Mladiç, Lahey'deki mahkemede, 1992-1995 yılları arasındaki Bosna Hersek savaşı sırasında sivillere karşı suç işlemek, Srebrenitsa'da 8 binin üzerinde Boşnak Müslüman’ı
Bahçeli, 'Amed'e şeref verdiniz' pankartıyla karşılandı
16 yıl aradan sonra düzenlenen mitingi 10 canlı yayın aracı ile onlarca basın mensubu takip etti. Basının Başbakan’ın mitinginden sonra yoğunlaştı ikinci miting oldu. Alanda 'Benim de püskevitim yok hani bana püskevit' pankartı dikkat çekti.
Mladiç’in davası 4 Temmuz'a ertelendi (2)
Lahey'deki Mladiç'in duruşmasını Hollanda başta olmak üzere dünyanın değişik ülkelerinden 200'ün üzerinde basın mensubu takip ederken 25'ün üzerinde canlı yayın aracı mahkeme önünden canlı bağlantılar verdiler.
Mladiç’in davası 4 Temmuz'a ertelendi
Lahey’deki Mladiç’in duruşmasını Hollanda başta olmak üzere dünyanın değişik ülkelerinden 200’ün üzerinde basın mensubu takip ederken 25’ün üzerinde canlı yayın aracı mahkeme önünden canlı bağlantılar verdiler.
Basın ordusu Mladiç'in gelişini bekliyor
Savaş suçlusunu görüntülemek için yüzlerce kameraman ve onlarca canlı yayın aracı hapishane kapısında bekliyor. (CİHAN)
DHA'nın canlı yayın aracı devrildi
TEKİRDAĞ - CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale mitingini takip etmek üzere yola çıkan Doğan Haber Ajansı (DHA)'nın canlı yayın aracı, Malkara'da devrildi. Araçta maddi hasar meydana geldi.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Küçükler Ebru yaptı
Kış oyunları ve şehrin tanıtımı, belediye tarafından kiralanan canlı yayın aracıyla ücretsiz yapılıyor. Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları nedeniyle Erzurum'daki 12 kadın derneği bir araya gelerek, Hanımevi Kadın Platformu'nu kurdu.
Lübnan’da Hizbullah yumuşak darbe yaptı Sünniler ayaklandı
Kentteki gösterileri yayınlamak için bölgeye giden El Cezire televizyonuna ait canlı yayın aracı göstericiler tarafından ateşe verilirken, NBN televizyonu kameramanına da silahla ateş edildi. Başkent Beyrut’ta da Sünnilerin yoğun olarak yaşadığı mahallelerde halk taşlarla ve çöp konteynerlerini ters çevirerek yolları kapattı.
Anayasa Mahkemesi, şekil yönünden inceleyecek
Birçok kanalın canlı yayın aracı ise yol kenarından yayın yaptı.
Anayasa Mahkemesi, şekil yönünden inceleyecek
Birçok kanalın canlı yayın aracı ise yol kenarından yayın yaptı. Dava dosyasında herhangi bir eksiklik bulunmadığına karar veren Yüksek Mahkeme, kararında "8 Haziran 2010 Salı günü yapılan mahkeme toplantısında görüşülen, mahkememizin 2010/49
Yardım gönüllüleri Devlet Konukevi'nde karşılanacak
14 canlı yayın aracı Devlet Konukevi bahçesinde yerini aldı. Onlarca gazeteci yardım gönüllülerini görüntüleyebilmek için birbirleri ile yarışıyor. Kameramanların ve foto muhabirlerinin apronu rahatça görüntüleyebilmesi için tel örgülerin hemen yanına bir platform kuruldu.
Atina, gösteri ve şiddet başkentine döndü (Haber İzlenim)
Olaylarda bir devlet binası daha ateşe verilirken, canlı yayın aracı, itfaiye ve özel araçlar da kundaklandı. Yunan meclisinde hayatını kaybedenlerin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Yaptığı konuşmada Başbakan Yorgo Papandreu ise "faillerin yakalanarak hesap vereceklerini" söyledi.
Atina'da göstericiler polisle çatıştı, ateşe verilen banka şubesinde 3 kişi can verdi
İhlas Haber Ajansı'nın bir canlı yayın aracı da ateşe verildi. Gösteriler sırasında Marfin Bankası'nın bir şubesinin binasından yükselen dumanlar dikkatleri o bölgeye çekti. İtfaiye yetkilileri, binadan 3 ceset çıkardı.
Atina'da 1 Mayıs'ta olaylar çıktı, eski meclis başkanı tartaklandı
Diğer yandan Yunan devlet televizyonu ERT'nin canlı yayın aracı ateşe verildi. Araç kullanılmaz hale gelirken, çalışanlardan zarar gören olmadı. Yine bir başka noktada anarşist grupları görüntüleyen bir kameraman feci şekilde dövülerek hastanelik edildi.
1 Mayıs'a 'medya' ilgisi
Taksim Gezi Parkı'nda bulunan onlarca canlı yayın aracı ilginç görüntüler oluşturdu. Geceden itibaren Taksim Meydanı ve sendikaların toplanma bölgelerinde yerlerini alan basın mensupları, hazırlarını tamamladı.
İzmir'in yeni kriz merkezi 10'luk depreme dayanabiliyor
Farklı bölgelerdeki olayların görüntülerini merkeze aktaracak bir canlı yayın aracı da kısa sürede hizmete sokulacak. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır, 315 metrekarelik alanda kurulan merkezi kullanmak zorunda kalmamaları diledi.
Roj TV önündeki PKK sempatizanları polisle çatıştı (2)
Polisin müdahalesi sonrasında yayını duran Roj TV yayınını devam ettirebilmek için canlı yayın aracı kiralayarak yayınlarını devam ettirmeye çalıştı. Diğer yandan Roj TV'nin federal polis tarafından basıldığına yönelik haberlerin basında yer almasıyla birlikte çevre ülkelerde yaşayan terör örgütü PKK sempatizanları
Kurtuluş Partili Hukukçular'dan HSYK'nın kararına destek
Öte yandan HSYK'nın toplantı yaptığı sırada onlarca canlı yayın aracı bina önünden yayın yaptı. Vatandaşlar ise HSYK kararını duyuran basın mensuplarını meraklı gözlerle uzaktan izledi.
Fenerbahçe Sportif Direktörü Aykut Kocaman, Fenercell standını ziyaret etti
Fenercell'in mini 3G canlı yayın aracı ile gerçekleşen bağlantıyı bilgisayarları başında çok sayıda taraftar izledi.