çarmıklı

16. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başladı
Gazeteci Elif Özmenek Çarmıklı’nın hazırladığı açılış töreninde sanatçılar sinemaya nasıl başladıklarını anlattı. Gecede tiyatronun çınarı Yıldız Kenter’e festivalin özel ödülü sunuldu.
Sahte çürük raporu davasında Üçok'a 9 yıl 7 ay hapis
Tepe hakkında yakamala kararı çıkaran mahkeme, işkadını Sibel Çarmıklı’yı da 2 yıl 6 ay cezaya çarptırıldı. İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü oturumunda mahkeme kararını açıkladı.
Savcı, Hakim Albay Üçok'un 405 yıla kadar hapsini istedi
milyon dolar para alınmasının planlandığı ve bunun çalışmasının yapıldığı gerekçesiyle sanıklar Ahmet Zeki Üçok, Murat Tugay Tepe, Erdem Kılıç, Sibel Fatma Çarmıklı ve Murat Can Çarmıklı haklarında nitelikli yağmaya teşebbüs suçlamasıyla dava açılmış ise de olayın hazırlık aşamasında kaldığı ve henüz teşebbüse geçilemediği gerekçesiyle
Lisa Şener, gözyaşları arasında toprağa verildi
Bahçeşehir Saadet Çarmıklı Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına Şener’in ailesi, eşi Serdar Şener, oğlu Sascha Şener, ablası Sema Kara ve çok sayıda sevenleri katıldı. Cenazenin camiye getirilmesi sırasında Şener’in bir yakını sinir krizi geçirerek bayıldı.
Avni Çelik: Yabancıya konut satışının önü açılmalı
Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Faktoring Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ataman ve Nurol Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Çarmıklı katıldı. Sinpas GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, yabancıya yatırımcı ve yabancıya konut satışının önünün açılması gerektiğini belirterek, "Esasen biz bu konuda Avrupa’dan
Ali Ağaoğlu: Depreme dayanıksız 10 milyon konut yıkılıp yeniden yapılmalı
Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Faktoring Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ataman ve Nurol Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Çarmıklı katıldı. Ağaoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Türkiye’yi yokuşun başında azami yükle yüklenmiş duran bir kamyona benzettiğini vurgulayarak, “Bunu önüne koyduğunuz
Fetih 1453, Arhavi'de ilgi gördü
Çarmıklı Sinema Salonu işletmecileri Akman Sandıkçı ve Hızır Karadeniz, çevre ilçelerden filmi izlemeye gelenler olduğunu söyledi. Sandıkçı ve Karadeniz, "Henüz devam eden bir filmin bu kadar kısa süre içerisinde tüm zamanların rekorunu elde etmesi sevindirici bir durum.
Göleli öğrenciler Atatürk Üniversitesi'nde moral buldu
sınıf öğrencilerine yönelik geziye, Anadolu Lisesi, Eyüp Sabri Çarmıklı Lisesi ve Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nden 175 öğrenci katıldı. İlk defa üniversite görme imkanı bulan öğrenciler, Erzurum Atatürk Üniversitesi'ni gezdi.
İstanbul- İzmir arasını 3,5 saate indirecek köprünün inşası için imzalar atıldı
Yap-İşlet-Devret modeli ile hayata geçirilecek projenin imza törenine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Otoyol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Oğuz Çarmıklı, IHI CEO'su Kazuaki Kama ve Itouchu Yönetim Kurulu Başkanı Eizo Kobayashi katıldı.
Kaza kurbanı gençlerin cenazeleri Adli Tıp’tan alındı
Büyükçekmece Sinanoba Çarmıklı Caddesi Larasu Evleri Mevkiinde meydana gelen kazada hayatını kaybeden gençlerin cenazeleri aileleri tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alındı. Kaldırıma çarptıktan sonra takla atan ve inşaat halindeki bir binanın 5 metre derinliğindeki bahçesine düşerek hayatını kaybeden Baran Demirel ve Uğur Savaş’ın cenazeleri
İşte Türkiye’nin en zengin 100 ismi
575 575 72 Sevda Gülçelik Enka İnşaat 560 550 73 Mahmut Çevik CVK 550 73 İpek Kıraç Koç Holding 550 290 73 Yüksel Erimtan Gama Holding 550 550 76 Erol Çarmıklı Nurol Holding 540 540 76 Mehmet Oğuz Çarmıklı Nurol Holding 540 540 76 Nurettin Çarmıklı Nurol Holding 540 540 79 Ahmet Afif Topbaş Bim 510 350 80 Süleyman Varlıbaş
Aziz Yıldırım şikayetçi olmadı
Davanın tutuksuz sanıklarından işkadını Sibel Çarmıklı ve oğlu Murat Can Çarmıklı'nın avukatı Salim Şen'in, "Müvekkilim Sibel Çarmıklı ile davaya konu olan iddialarla ilgili görüşme gerçekleştirdiniz mi?
Kurbanlıkları bitiren besicilerin yüzü gülüyor
Sivas'tan gelen Hüseyin Gülpamuk, Enes Kuzyol ,Süleman ateş, Yücel Ateş, 14 tane getirdiğini hepsini bittğini, Mustafa Çarmıklı 17 tane getirdiğini hepsisini bittiğini söyledi. Mustafa Çarmıklı "17 tane getirdim hepsi bitti.
Başbakan Erdoğan: Terörün temelinde Türkiye'nin engellenmesi yatıyor
Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, bölge milletvekilleri ve belediye başkanları ile barajın yapım müteahitleri olan Nurol firması sahibi Nurettin Çarmıklı ve Cengiz İnşaat'ın sahibi Mehmet Cengiz ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Sahte çürük raporu davasında 4 tahliye
Emekli Astsubay Ömer Uçar, Murat Tugay Tepe, Tahir Mete Turan, Fehmi Suna, Taylan Özgür Düşko ve İsmail Es ile tutuksuz sanıklar iş kadını Sibel Fatma Çarmıklı ve oğlu Murat Can Çarmıklı, hava Albay Ahmet Metin Kökenek, Derya Aydoğan ve Hayrullah Çelebi katıldı.
İş kadını Sibel Çarmıklı suçlamaları kabul etmedi
Sahte çürük raporu davasında savunma yapan iş kadını Sibel Çarmıklı, siyasetteki konumundan dolayı o dönemde çeşitli meslek kuruluşlarının yemek davetini kabul ettiğini ve askeri savcı Ahmet Zeki Üçok ile de yemek yediklerini
Sahte çürük raporu davasına devam ediliyor
İş kadını Sibel Çarmıklı ve oğlu Murat Can Çarmıklı'nın da aralarında bulunduğu 4 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu. Görüntülü ve sesli kayıt yapılan duruşma tutuklu sanık Fehmi Suna'nın avukatının savunmasıyla devam ediyor.
'Sahte çürük raporu' davası yarına ertelendi
Duruşmaya hakim Albay Ahmet Zeki Üçok ve örgüt yöneticilerinden olduğu belirtilen Murat Turgay Tepe'nin de bulunduğu 8 tutuklu sanık ile işkadını Sibel Çarmıklı ve oğlu Murat Can Çarmıklı'nın da bulunduğu 5 tutuksuz sanık katıldı.
Üçok: Telefonlarımı dinleyip Hava Kuvvetleri Komutanı'na gönderdiler
Benim Çarmıklıların Kazakistan'da inşaat işine yardımcı olması için Ferhat Kale ile tanıştırmam dışında hiçbir faaliyetim olmamıştır. Bu söylediklerim hem Tugay Tepe hem Çarmıklı ailesi hem de Ferhat Kale tarafından teyit edilmektedir.
Sahte çürük raporu davasının askeri mahkemeye gönderilmesi talebi reddedildi
Tutuksuz sanıklar İş kadını Sibel Çarmıklı ile oğlu Murat Can Çarmıklı, Hava Kuvvetleri'nde görevli Yarbay Ahmet Metin Kökenek, Didem Bektaş ve Hayrullah Çelebi de salonda hazır bulundu. Duruşmada kimlik tespitlerinin ardından söz alan Ahmet Zeki Üçok'un avukatı Celal Ülgen, savunmaların uzun olacağını ve özetlenerek zapta geçmesinin zaman alacağını
Sahte çürük raporu davası başladı
Davanın ilk duruşmasına tutuklu sanıklardan n Albay Üçok ve tutuksuz sanıklardan iş kadını Sibel Çarmıklı ile oğlu Murat Çarmıklı'nın da bulunduğu 9 sanık katıldı. İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada ilk olarak sanıkların kimlik tespitine başlandı.
Sahte çürük raporu davası başlıyor
Davanın sanıkları arasında Sibel Çarmıklı ile oğlu da bulunuyor. Çok sayıda müştekisi bulunan davada şikayetçiler arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da yer alıyor. Bazı sanatçıların da müşteki olarak ifadeleri alınmıştı.
İstanbul- İzmir arasını 3,5 saate düşüren yolda temel 2 ay sonra atılıyor
Özaltın, Makyol, Astaldı, Yüksel ve Göçay firmalarının temsilcilerinin katıldığı imza töreninde Konsorsiyum adına konuşan Nurol İnşaat Temsilcisi Oğuz Çarmıklı, Türkiye'deki siyasi istikrarın iş dünyasının önünü açtığına vurgu yaptı.
Çocuklar hayallerini yazıp, belediyeye mektup gönderdi
Pegasus'un Ulaşım Sponsorluğu'nda ve gönüllü anne Siren Ertan Çarmıklı'nın ev sahipliğinde İstanbul'u görmek isteyen 5 çocuğun hayali de gerçekleştirildi. Konak Belediye Başkanı Dr.
Milli Savunma Bakanı Gönül, Nurol Teknoloji'nin açılışını yaptı
Nurol Holding Başkanı Nurettin Çarmıklı ise bu açılış ile ileri teknolojide dışa bağımlılığın azalacağını savundu. Zırhlı araçları destekleyen ileri teknoloji üretilemediğinden yurt dışı bağımlılığın devam ettiğini dile getiren Çarmıklı, ulusal olanaklar ile zırh sistemi ürettiklerini
Kitap okuma kampanyasında en çok kitap okuyanlar bilgisayar masası ile ödüllendirildi
Ardahan'ın Göle ilçesinde kitap okuma kampanyası çerçevesinde en çok kitap okuyan öğrencilere bilgisayar masası hediye edildi. Eyüp Sabri Çarmıklı Lisesi Spor Salonu'nda düzenlenen programda, en çok kitap okuyan 400 öğrenci bilgisayar masasına kavuştu.
Sahte çürük raporu soruşturmasında Üçok'un 403 yıla kadar hapsi istendi
Tutuksuz sanıklardan iş kadını Sibel Fatma Çarmıklı ve oğlu Murat Can Çarmıklı hakkında 'suç örgütüne üyelik', 'nitelikli yağma' ve 'nitelikli dolandırıcılık' suçlarından toplam 8 yıldan 17.5 yıla kadar hapis cezası istendi.
Sahte çürük raporu soruşturması iddianamesi başsavcıvekiline sunuldu
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın müşteki olduğu iddianamede iş kadını Sibel Çarmıklı ile oğlu Murat Çarmıklı'nın da şüpheli olarak gösterildiği öğrenildi. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hikmet Usta tarafından hazırlanan 8'i tutuklu 17 sanığın yer aldığı iddianame Başsavcıvekili Turan Çolakkadı'ya sunuldu.
Türkiye'nin zenginleri Mardin'i gezdi
Emrecan-Selina Pirinççioğlu, Esra Eczacıbaşı, Emre Eczacıbaşı, Elif Boyner, Alihan Yalçındağ, Doğan Yalçındağ, Sinan Aloğlu, Alihan Aloğlu, Aslı Taviloğlu, Osman Çarmıklı, Zeynep Çarmıklı, Mine Narin ve Alev Komili'nin bulunduğu 40 kişilik gurup, Güneydoğu Anadolu gezisi kapsamında Mardin'e geldi.
Moskova Çaykovski Senfoni Orkestrası'ndan müzik şöleni
Moskova Çaykovski Senfoni Orkestrası'nın verdiği konsere Cem Hakko, Cefi Kamhi, Berrak- Nezih Barut, Mehmet Ali Birand, Ömer Karacan, Siren Ertan- Gökhan Çarmıklı, Esra - Zafer Civelek, Tayfun Bayazıt, Nihat Gökyiğit ve Erdoğan Demirören gibi medya, sanat ve iş dünyasından bir çok ünlü isim ilgi gösterdi.
Sibel Çarmıklı: Gerçekler ortaya çıktı
Sahte çürük raporu hazırlanmasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan son yerel seçimlerdeki AK Parti'nin Beşiktaş Belediyesi Başkan adayı Sibel Çarmıklı ile oğlu Murat Çarmıklı savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.
Sibel Çarmıklı adliyeye getirildi
Savcı Albay Ahmet Zeki Üçok ile 'satılamaz' şerhi bulunan bir arazinin alımı için rüşvet pazarlığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan iş kadını Sibel Çarmıklı ve oğlu Murat Çarmıklı adliyeye getirildi.
Göle'de Nevruz kutlamaları
Ardahan'ın Göle ilçesinde DTP ilçe teşkilatının organize ettiği Nevruz kutlamaları Eyüp Sabri Çarmıklı Lisesi Pansiyonu bahçesinde yapıldı. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı kutlamada konşan DTP İlçe Başkanı Akif Tekin, Nevruz'un anlam ve önemini anlattı.
Başbakan Erdoğan, Tunceli Valisi'ne sahip çıktı
arasında Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, AK Parti Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Sibel Çarmıklı, Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, çok sayıda ünlü sanatçı ve davetli de yer aldı.
Devlet Bakanı Nimet Çubukçu 100 kişi parti üyesi yaptı
AK Parti Beşiktaş İlçe Kadın kolları tarafından düzenlenen "Kadın Şenliği" programına Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ve Beşiktaş Başkan adayı Sibel Çarmıklı katıldı. Bakan Çubukçu, programa ilgi gösteren vatandaşlarla uzun süre sohbet etti.
Egemen Bağış: Hiçbir cumhurbaşkanına saygısızlık etmem
Egemen Bağış, Şişli'de Emin Haberdar, Beşiktaş'ta ise Sibel Çarmıklı'nın seçimleri kazanacağını belirterek, "Biz rakip tanımıyoruz, bizim rakibimiz kendi performansımızın üzerine çıkmaktır." şeklinde konuştu.
Egemen Bağış: Beşiktaş'taki şovmen gidecek
Açılış törenine Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ve AK Parti Beşiktaş Başkan adayı Sibel Çarmıklı katıldı. Beşiktaş Sinanpaşa mahallesinde AK Parti'nin Çarşı İrtibat Bürosu açıldı.
Egemen Bağış: Türkiye'nin en Atatürkçü partisi AK Parti'dir
Merkezi'nin açılışına Egemen Bağış, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Ak Parti milletvekilleri Ömer Dinçer, Alaatin Büyükkaya, Beşiktaş Belediye Başkan adayı Sibel Çarmıklı ile partililer katıldı. Açılış töreninde konuşan Egemen Bağış, AK Parti'nin sadece Müslümanların değil Ermenilerin, Süryanilerin, Alevilerin de birinci tercihi, Türkiye'nin 81 ilinin umut bağladığı
Abdulkadir Aksu: Devletimize kene gibi yapışan çeteleri bitirmeye and içtik
Sancaktepe İsmail Erdem, Sultanbeyil Hüseyin Keskin, Şile Can Tabakoğlu, Tuzla Şadi Yazıcı, Ümraniye Hasan Can, Bayrampaşa Hüseyin Bürge, Beşiktaş Sibel Fatma Çarmıklı, Beyoğlu Ahmet Misbah Demircan, Esenler Tevfik Göksu, Eyüp Deniz Köken, Fatih Mustafa Demir, Gaziosmanpaşa Erhan Erol, Kağıthane Fazlı Kılıç, Sarıyer Mehmet Akif Şişmanoğlu
AK Parti'nin İstanbul'daki ilçe belediye başkan adayları açıklandı
Beşiktaş adayı ise eski ANAP Genel Başkan Yardımcısı Sibel Çarmıklı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu tarafından açıklanan isimler şöyle: "Kadıköy Mustafa Sinan Genim Kartal Bekir Kılıç, Maltepe Fikri Köse, Pendik Salih Kenan Şahin, Sancaktepe İsmail Erdem